Potomac Valley Short Course Senior Championships
Oak Marr Swim Center March 12-15, 1998
Psych Sheets for Session 1 - Thursday Evening Session
Event 1 Women Senior 1650 Free
SR: ------ 18:55.99
RK Meet ID Name Age Team Seed Time Finals PL
-------------------------------------------------------------------------------
1 1164 BURKE, RACHAEL 14 RMSC PV 17:20.30 SR ______ ___
2 1074 HAMILTON, ALLYSON 16 CUBU 17:26.77 SR ______ ___
3 1029 SCHINNERER, KIM 16 CUBU 17:29.18 SR ______ ___
4 1163 BURKE, AMANDA 13 RMSC PV 17:34.38 SR ______ ___
5 1038 KNEPPER, MEGAN 14 CUBU 17:44.29 SR ______ ___
6 1148 OSTRANDER, EMILY 15 RMSC PV 17:53.47 SR ______ ___
7 1076 LIDDELL, MEGAN 16 CUBU 18:06.40 SR ______ ___
8 1078 MILLER, JESSICA 15 CUBU 18:14.42 SR ______ ___
9 1211 SHIPKO, KATIE 13 OCCS PV 18:14.97 SR ______ ___
10 1102 BATTLE, ANN 14 FBST PV 18:15.46 SR ______ ___
11 1187 RIEDLINGER, LINNEAH 15 RMSC PV 18:16.09 SR ______ ___
12 1213 VANHORN, MELANIE 13 OCCS PV 18:18.13 SR ______ ___
13 1054 MILLER, RORY 17 CUBU 18:23.69 SR ______ ___
14 1219 HAYDEN, BECKY 16 OCCS PV 18:23.78 SR ______ ___
15 1051 DUFFY, LAUREN 17 CUBU 18:25.09 SR ______ ___
16 1199 RICHARDS, JULIE 15 RMSC PV 18:27.13 SR ______ ___
17 1160 GUEST, ALISON 17 RMSC PV 18:27.94 SR ______ ___
18 1142 MARTIN, MARISSA 13 RMSC PV 18:33.04 SR ______ ___
19 1143 INGOLDSBY, LAURA 18 RMSC PV 18:34.00 SR ______ ___
20 1331 HNATH, LILLIAN 14 CUBU 18:38.40 SR ______ ___
21 1135 SOMERS, JENNIFER 17 RMSC PV 18:38.60 SR ______ ___
22 1387 BLAINE, LESLIE 15 CUBU 18:44.86 SR ______ ___
23 1383 MOORE, HEATHER 11 RMSC PV 18:45.96 SR ______ ___
24 1223 THIEL, MEGHAN 13 PM PV 18:50.59 SR ______ ___
25 1392 MCGOUGH, KIERA 14 CUBU 18:51.54 SR ______ ___
Event 2 Men Senior 1000 Free
SR: ------ 10:12.99
RK Meet ID Name Age Team Seed Time Finals PL
-------------------------------------------------------------------------------
1 1028 HVIID, FRED 23 CUBU 9:02.90 SR ______ ___
2 1216 ZUROWSKI, DANIEL 16 OCCS PV 9:28.96 SR ______ ___
3 1034 SUGUIYAMA, YURI 15 CUBU 9:42.45 SR ______ ___
4 1234 BAGLEY, MARK 14 PDR MA 9:43.60 SR ______ ___
5 1024 CAREY, TIM 16 CUBU 9:44.14 SR ______ ___
6 1096 KASLE, ROY 20 UNAT PV 9:45.67 SR ______ ___
7 1280 BASSLER, CHRISTOPHR 15 TCSD PV 9:46.20 SR ______ ___
8 1220 LEHOSIT, DAVID 17 OCCS PV 9:46.21 SR ______ ___
9 1146 RAAB, MICHAEL 15 RMSC PV 9:47.38 SR ______ ___
10 1181 EDWARDS, J 17 RMSC PV 9:55.45 SR ______ ___
11 1023 VALDIVIESO, JUAN 17 CUBU 9:55.76 SR ______ ___
12 1186 RIEDLINGER, DARREN 17 RMSC PV 9:56.14 SR ______ ___
13 1191 LYNCH, DAVID 15 RMSC PV 9:57.42 SR ______ ___
14 1244 HILDEBRAND, DAVID 17 PDR MA 9:57.72 SR ______ ___
15 1243 COHEN, ERIC 16 PDR MA 9:58.24 SR ______ ___
16 1039 MARTENS, STEUART 15 CUBU 9:59.91 SR ______ ___
17 1242 ROBINSON, DANIEL 16 PDR MA 10:00.45 SR ______ ___
18 1333 KAMINSKY, JOEY 17 CUBU 10:01.07 SR ______ ___
19 1070 BLAINE, RAY 18 CUBU 10:04.10 SR ______ ___
20 1196 HARDY, SHAWN 18 RMSC PV 10:04.30 SR ______ ___
21 1022 BASSETT, ETHAN 17 CUBU 10:06.44 SR ______ ___
22 1016 BOYLE, MATT 16 AVST PV 10:09.84 SR ______ ___
23 1189 GOLD, DAVID 15 RMSC PV 10:11.50 SR ______ ___
24 1183 HUTCHISON, TODD 15 RMSC PV 10:12.90 SR ______ ___