PVS Age Group Championships
Feb 27-Mar 1, 1998
Wakefield Park - Melissa Belote Pool
25 Yards
Meet Results for Session 1 - Trials Day 1
Event 1 Women 9 Yr Olds 200 IM
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1392 MARTIN, NINA 9 RMSC 2:40.66 -
2 1010 RICHARDSON, BRITNEY 9 FAST 2:41.43 -
3 1599 GHOSH, NILASHA 9 CUBU 2:45.67 -
4 1066 GORDON, KATHERINE 9 SOLO 2:51.10 -
5 1236 LEE, ELIZABETH 9 FISH 2:52.47 -
6 1371 SMITH, AMILEE 9 RMSC 2:54.54 -
7 1084 NAKAZAWA, KELLY 9 SOLO 2:57.04 -
8 1387 LIKE-MATHEWS, MARESA 9 RMSC 2:59.62 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1578 HAMILTON, JILL 9 CUBU 3:00.49 -
10 1269 BOYLE, KAELEY 8 AVST 3:03.41 -
11 1168 LAPP, ALLISON 9 RMSC 3:04.43 -
11 1557 BEALES, KRISTEN 9 AAC 3:04.43 -
13 1092 PSARIS, LEIGH 9 SOLO 3:05.49 -
14 1207 NEBINSKI, DANA 9 TCSD 3:07.16 -
15 1601 COHN, SHAWNEE 9 CUBU 3:08.44 -
16 1619 PETERS, JAMIE 9 UMCY 3:10.30 -
16 1615 CASPER, ARIANE 9 SAH 3:10.30 -
18 1087 NICHOLAS, CHRISTY 9 SOLO 3:10.51 -
19 1388 ANDERSON, HILLARY 9 RMSC 3:14.31 -
20 1426 CONNOLLY, BRIANNE 9 OCCS 3:15.37 -
21 1277 CASEY, MAUREEN 9 AVST 3:17.55 -
22 1026 POUCHER, STEPHANIE 9 CUBU 3:18.23 -
23 1428 WAINMAN, LAURA 9 OCCS 3:19.21 -
24 1261 SOSTILIO, AIMEE 9 UFISH 3:19.57 -
25 1381 ALVORD, HEATHER 9 RMSC 3:19.80 -
26 1276 CALDWELL, LAUREN 9 AVST 3:20.62 -
27 1107 NABER, PATRICIA 9 HACC 3:23.16 -
28 1352 CARGIULO, ALICIA 9 YORK 3:23.67 -
29 1086 NEILL, KELLY 9 SOLO 3:24.65 -
30 1274 HSIAO, JENNIFER 9 AVST 3:26.21 -
31 1113 JONES, CAYLIN 9 HACC 3:26.56 -
32 1553 GRANT, HOLLY 9 AAC 3:32.39 -
33 1554 VEONI, BROOKE 9 AAC 3:33.58 -
- 1334 STUDLEY, CHELSEA 9 YORK DQ -
- 1411 DESHIELDS, TYLISHA 9 RMSC DQ -
- 1413 STEINNAGEL, SARA 9 RMSC NS -
- 1200 LAMBERT, HILARY 9 TCSD NS -
Event 2 Men 9 Yr Olds 200 IM
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1249 STEVENS-PALMER, GARRETT 9 FISH 2:55.09 -
2 1115 MCLAUGHLIN, JAMES 9 HACC 2:57.48 -
3 1603 POOL, JONATHAN 9 CUBU 3:03.09 -
3 1215 RUBIN, JEFFREY 9 TCSD 3:03.09 -
5 1537 ALLSOPP, DAVID 9 JFD 3:07.53 -
6 1179 MECHAK, BEN 9 RMSC 3:08.39 -
7 1228 GILNA, SIMON 9 TCSD 3:10.17 -
8 1433 KENNEY, MICHAEL 9 OCCS 3:11.32 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1476 FINELLI, ANDREW 9 VSC 3:11.97 -
10 1043 TRAINOR, WILL 9 CUBU 3:18.52 -
11 1581 CURL, PATRICK 9 CUBU 3:19.33 -
12 1029 MURPHY, JOHN 9 CUBU 3:20.04 -
13 1243 POLIVKA, ALEX 9 FISH 3:22.18 -
- 1416 HEPP, CHRIS 9 RMSC DQ -
Event 3 Women 9-10 200 IM
USS Top 16: * 2:27.69
USS AAAA: ! 2:32.69
USS AAA: # 2:40.39
USS AA: & 2:48.19
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1097 SWINLEY, LESLIE 10 SOLO 2:36.17# -
2 1153 HUDOCK, KIMBERLY 10 RMSC 2:39.49# -
3 1460 BROFFT, REBECCA 10 VSC 2:42.45& -
4 1377 VARNER, HANNAH 10 RMSC 2:45.83& -
5 1096 SWIGER, LEIGH 10 SOLO 2:45.91& -
6 1091 POWELL, KATIE 10 SOLO 2:47.16& -
7 1118 REAM, ALANNA 10 HACC 2:47.80& -
8 1148 GRIGEREIT, LAURA 10 RMSC 2:48.27 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1055 DE SOSTOA, KELSEY 10 SOLO 2:49.37 -
10 1075 KELLY, EMILY 10 SOLO 2:50.13 -
11 1034 BROTEN, WHITNEY 10 CUBU 2:50.43 -
12 1265 MASON, DARCY 10 AVST 2:50.62 -
13 1412 ROBERTS, REBECCA 10 RMSC 2:50.92 -
14 1370 GIBEILY, EVIE 10 RMSC 2:53.90 -
15 1138 NEWMAN, EMILY 10 RMSC 2:54.55 -
16 1389 APONTE, SAMANTHA 10 UNAT 2:55.61 -
17 1410 DESHIELDS, LYSETTE 10 RMSC 2:55.80 -
18 1100 ULLRICH, LYNNE 10 SOLO 2:57.32 -
19 1475 LONON, ASHLEY 10 VSC 2:57.80 -
20 1459 DE ORNELLAS, ELIZABETH 10 VSC 2:59.12 -
21 1623 THOMAS, MEGAN 10 CUBU 3:01.92 -
- 1082 MOORE, LYN 10 SOLO DQ -
Event 4 Men 9-10 200 IM
USS Top 16: * 2:27.69
USS AAAA: ! 2:32.49
USS AAA: # 2:40.09
USS AA: & 2:47.69
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1231 DRAGELIN, JOHN 10 FISH 2:36.83# -
2 1268 FIFER, MATTHEW 10 AVST 2:37.13# -
3 1394 STIEF, COLIN 10 RMSC 2:40.69& -
4 1024 CHANDLER, TOMMY 10 CUBU 2:41.28& -
5 1230 BENECKI, STEVEN 10 FISH 2:41.41& -
6 1605 POOL, CHRISTOPHE 10 CUBU 2:42.25& -
7 1582 DUPLINSKY, STEVEN 10 CUBU 2:44.61& -
8 1229 SHENEFELT, MICHAEL 10 FISH 2:45.42& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1232 ANDERSON, ALEX 10 FISH 2:45.43& -
10 1234 LANE-ROBERTS, GEORGE 10 FISH 2:45.52& -
11 1129 GINGRICH, DANA 10 RMSC 2:46.07& -
12 1374 CURRAN, JACK 10 RMSC 2:48.28 -
13 1251 HERRON, T.J. 10 FISH 2:52.13 -
14 1369 EATON, JAKE 10 RMSC 2:55.88 -
15 1393 REUTERSHAN, JAMIE 10 RMSC 2:56.42 -
16 1144 KWON, DENNIS 10 RMSC 2:56.91 -
17 1245 ROACH, ANDY 10 FISH 2:57.68 -
18 1336 WEYANT, TIM 10 YORK 3:02.13 -
19 1049 BERGMAN, ERIC 10 SOLO 3:03.16 -
20 1552 REYDAMS, VINCENT 10 AAC 3:04.49 -
21 1242 PLEASANT, BRIAN 10 FISH 3:04.54 -
- 1170 WINGERT, ANDREW 10 RMSC DQ -
- 1035 WRINKLE, KURTIS 10 CUBU NS -
Event 5 Women 11 Yr Olds 200 IM
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1158 MOORE, HEATHER 11 RMSC 2:27.22 -
2 1397 CHANG, LEEANN 11 RMSC 2:29.36 -
3 1275 HSIAO, MINDY 11 AVST 2:29.89 -
4 1290 TWOMEY, HANNAH 11 PM 2:30.04 -
5 1009 RICHARDSON, ROXANNE 11 FAST 2:30.55 -
6 1015 ERICKSON, LINDSAY 11 FAST 2:31.60 -
7 1048 BELLIS, CAROLINE 11 SOLO 2:34.97 -
8 1241 PHYSIOC, FELICE 11 FISH 2:35.33 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1077 KRISO, CAROLYN 11 SOLO 2:37.17 -
10 1423 LINDBERG, SARAH 11 OCCS 2:38.52 -
11 1101 URSO, KERRY 11 SOLO 2:38.57 -
12 1174 ZARIN, JORDAN 11 RMSC 2:39.38 -
13 1224 YURECHKO, CHRISTINE 11 TCSD 2:39.76 -
14 1567 BUKI, ALISON 11 CUBU 2:40.51 -
15 1134 ROGERS, LINDSAY 11 RMSC 2:41.36 -
16 1076 KIGHT, ALLYSON 11 SOLO 2:41.50 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1376 ALLEN, KARA 11 RMSC 2:41.58 -
18 1325 BROOKHISER, LAURA 11 YORK 2:42.69 -
19 1568 KERNAN, KAITLIN 11 CUBU 2:42.92 -
20 1006 GRIFFIN, KERRECE 11 FAST 2:44.23 -
21 1011 PAYNE, JACQUELINE 11 FAST 2:45.13 -
22 1343 BOYT, JENNA 11 YORK 2:45.37 -
23 1020 O'SULLIVAN, CAROLINE 11 CUBU 2:45.49 -
24 1324 AKL, STEPHANIE 11 YORK 2:49.30 -
Event 6 Men 11 Yr Olds 200 IM
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1569 DUGAN, MATT 11 CUBU 2:25.23 -
2 1608 YEANY, JOHN 11 CUBU 2:28.90 -
3 1050 BOLEN, NICK 11 SOLO 2:31.72 -
4 1012 PENA, TRAVIS 11 FAST 2:31.79 -
5 1528 PRESTON, MICHAEL 11 JFD 2:34.09 -
6 1163 PEACEMAKER, ANDREW 11 RMSC 2:34.33 -
7 1059 FAULKNER-HAYES, EVAN 11 SOLO 2:35.89 -
8 1296 KRAFT, DAVID 11 PM 2:37.39 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1378 WANG, LUKE 11 RMSC 2:38.96 -
10 1570 WANDNER, IAN 11 CUBU 2:39.77 -
11 1051 BRENNEMAN, JEREMY 11 SOLO 2:41.65 -
12 1328 SWANN, RAFI 11 YORK 2:42.89 -
13 1283 BERNFELD, MATTHEW 11 PM 2:43.30 -
14 1177 MECHAK, JOSEPH 11 RMSC 2:43.42 -
15 1467 DES ROCHES, NICHOLAS 11 VSC 2:44.80 -
16 1517 ADLER, JASON 11 CUBU 2:45.13 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1040 HOWELL, KEVIN 11 CUBU 2:45.33 -
18 1212 ROHLEDER, DANIEL 11 TCSD 2:45.76 -
19 1425 CONNOLLY, ARLEN 11 OCCS 2:45.96 -
20 1583 MOLINA, ARIEL 11 CUBU 2:46.12 -
21 1038 HESS, JOE 11 CUBU 2:46.24 -
22 1171 ESKOW, JONATHAN 11 RMSC 2:48.04 -
23 1090 PHILPOTT, JASON 11 SOLO 2:48.39 -
24 1305 LARKINS, PHILLIP 11 PM 2:48.46 -
25 1332 KUHMERKER, JARED 11 YORK 2:49.21 -
26 1409 CARMAN, ROGER 11 RMSC 2:50.41 -
27 1472 BOENECKE, TYLER 11 VSC 3:01.23 -
- 1361 TAYLOR, FULTON 11 CUBU NS -
Event 7 Women 11-12 200 IM
USS Top 16: * 2:14.19
USS AAAA: ! 2:19.69
USS AAA: # 2:26.29
USS AA: & 2:32.99
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1561 SUGUIYAMA, ERICA 12 CUBU 2:17.69! -
2 1444 VERDIN, EMILY 12 FBST 2:19.03! -
3 1037 TARPEY, ERIN 12 CUBU 2:21.09# -
4 1098 TAN, JENNIFER 12 SOLO 2:25.30# -
5 1085 NEILL, ERIN 12 SOLO 2:25.46# -
6 1141 OLIVOS, MAEGAN 12 RMSC 2:26.52& -
7 1367 BERBERICH, SARA 12 RMSC 2:27.65& -
8 1023 JIMENEZ, REBECCA 12 CUBU 2:27.72& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1404 ZHAO, LINDSEY 12 RMSC 2:28.39& -
10 1627 ZAROU, MELISSA 12 CUBU 2:29.00& -
11 1365 DUNNE, STEPHANIE 12 RMSC 2:29.55& -
12 1448 GUIDA, KATHRYN 12 FBST 2:30.90& -
13 1128 O'CONNELL, CAITLIN 12 RMSC 2:30.94& -
14 1083 NAKAZAWA, ANDREA 12 SOLO 2:31.63& -
15 1267 WEST, ALLISON 12 AVST 2:32.27& -
16 1289 DAVIS, EMERSON 12 PM 2:32.86& -
--------------------------------------------------------------------------
17 1123 WALSH, MASON 12 HACC 2:33.73 -
18 1453 BURNS, REBECCA 12 FBST 2:33.74 -
19 1395 FOWLER, HARRIET 12 RMSC 2:33.87 -
20 1375 MCALLISTER, MOIRA 12 RMSC 2:34.30 -
21 1284 SHUEY, EMILY 12 PM 2:34.59 -
22 1167 MOSLE, ALISON 12 RMSC 2:34.94 -
23 1120 SEVERIN, MARGIT 12 HACC 2:35.31 -
24 1235 JU, LESLIE 12 FISH 2:35.46 -
25 1560 WALLENDJACK, ELLEN 12 CUBU 2:35.54 -
26 1331 KUHMERKER, LAUREN 12 YORK 2:35.97 -
27 1429 VERDUCCI, KARA 12 OCCS 2:36.86 -
28 1631 SLOUGH, JENNIFER 12 CUBU 2:38.10 -
29 1486 ASHLEY, SUSANNA 12 FINS 2:38.20 -
Event 8 Men 11-12 200 IM
USS Top 16: * 2:11.59
USS AAAA: ! 2:17.29
USS AAA: # 2:24.29
USS AA: & 2:31.29
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1368 BLANKEN, JASON 12 RMSC 2:12.82! -
2 1563 WRIGHT, STUART 12 CUBU 2:21.44# -
3 1473 CONDON, ROSS 12 VSC 2:21.66# -
4 1007 MCGIVERN, DANIEL 12 FAST 2:21.72# -
5 1008 MURRAY, SEAN 12 FAST 2:22.32# -
6 1162 DIEHL, RYAN 12 RMSC 2:24.44& -
7 1565 MITCHELL, DANNY 12 CUBU 2:25.92& -
8 1266 MIZELLE, DANIEL 12 AVST 2:26.04& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1398 SANDERSON, CORY 12 RMSC 2:27.61& -
10 1366 HARDY, RYAN 12 RMSC 2:27.72& -
11 1564 HURLEY, RYAN 12 CUBU 2:28.16& -
12 1147 GRIGEREIT, CHRIS 12 RMSC 2:28.29& -
13 1461 DUFRESNE, WILLIAM 12 VSC 2:29.16& -
14 1022 FOSS, ANDREW 12 CUBU 2:30.06& -
15 1233 GREGORY, JAKE 12 FISH 2:30.09& -
16 1187 CURETON, PATRICK 12 TCSD 2:30.50& -
--------------------------------------------------------------------------
17 1065 GORDON, JAY 12 SOLO 2:31.83 -
18 1437 HOLWAY, JEFFREY 12 OCCS 2:32.44 -
19 1130 KNOBLACH, GEORGE 12 RMSC 2:33.04 -
20 1364 MUKRI, KEVIN 12 RMSC 2:34.14 -
21 1559 HAMILTON, TED 12 CUBU 2:36.22 -
22 1492 AIZKALNS, JASON 12 WAC 2:37.60 -
23 1333 LILLARD, JIMMY 12 YORK 2:39.02 -
- 1489 HAMMOND, MICHAEL 12 FINS NS -
- 1164 LAIDLAW, PETER 12 RMSC NS -
Event 9 Women 9 Yr Olds 50 Breast
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1200 LAMBERT, HILARY 9 TCSD 39.82 -
2 1550 THOMAS, SARAH 9 AAC 39.92 -
3 1557 BEALES, KRISTEN 9 AAC 40.57 -
4 1521 VELARDE, MELISSA 9 CUBU 40.73 -
5 1340 KEEDY, SAMANTHA 9 YORK 41.25 -
6 1633 HANCOCK, WHITNEY 9 FSSC 41.26 -
7 1413 STEINNAGEL, SARA 9 RMSC 41.45 -
8 1190 DREZNER, DANI 9 TCSD 41.95 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1392 MARTIN, NINA 9 RMSC 42.13 -
10 1188 DENVIR, EMMA 9 TCSD 42.57 -
11 1258 HOGAN, KELLY 9 FISH 42.79 -
12 1578 HAMILTON, JILL 9 CUBU 42.85 -
13 1168 LAPP, ALLISON 9 RMSC 43.57 -
14 1042 REED, BECKY 9 CUBU 43.66 -
15 1594 ERDECKY, CALLEN 9 MMST 44.05 -
16 1092 PSARIS, LEIGH 9 SOLO 44.18 -
17 1439 REED, SARA 9 OCCS 44.55 -
18 1538 O'BRIEN, CAITRIN 9 JFD 44.72 -
19 1426 CONNOLLY, BRIANNE 9 OCCS 45.14 -
20 1491 URUBSHUROW, DELGHI 9 FINS 45.44 -
21 1401 SOKOLOVE, SOFIA 9 RMSC 45.54 -
22 1554 VEONI, BROOKE 9 AAC 45.78 -
23 1546 CUTRONA, KARA 9 AAC 45.85 -
24 1207 NEBINSKI, DANA 9 TCSD 46.26 -
25 1261 SOSTILIO, AIMEE 9 UFISH 46.34 -
26 1553 GRANT, HOLLY 9 AAC 46.44 -
27 1334 STUDLEY, CHELSEA 9 YORK 46.48 -
28 1458 ROBERTS, ELIZABETH 9 FBST 47.61 -
- 1380 BOZZELLI, FRANCESCA 9 RMSC NS -
- 1194 GREEN, MCKENZIE 9 TCSD NS -
Event 10 Men 9 Yr Olds 50 Breast
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1001 FULLER, CAMDEN 9 ARAC 42.52 -
2 1477 SULLIVAN, LUIS 9 VSC 42.69 -
3 1359 PARK, JUSTIN 9 CUBU 43.32 -
4 1442 HALE-KUPIEC, THOMAS 9 OCCS 43.51 -
5 1637 CHAUVIN, MATT 9 FSSC 44.19 -
6 1476 FINELLI, ANDREW 9 VSC 44.83 -
7 1016 ERICKSON, BRYAN 9 FAST 45.11 -
8 1636 SHUMACHER, JOHN 9 FSSC 45.55 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1307 CHABOT, PATRICK 9 PM 45.62 -
10 1508 VAN PELT-DILLER, BENNET 9 WAC 45.70 -
11 1350 WILLESS, BRENT 9 YORK 46.11 -
12 1345 BOURNE, MATTHEW 9 YORK 46.30 -
13 1186 CRAVEDI, KEVIN 9 TCSD 46.32 -
14 1046 ANTONUCCI, JOHN(RICK) 9 SOLO 46.39 -
15 1383 LINNEHAN, PETER 9 RMSC 46.52 -
16 1502 MIDDEL, HARRIS 9 WAC 46.53 -
17 1478 THIEBERGER, PAUL 9 VSC 46.55 -
18 1555 KILLERI, DANIEL 9 AAC 46.61 -
19 1223 WHIPKEY, SEAN 9 TCSD 46.67 -
20 1603 POOL, JONATHAN 9 CUBU 46.69 -
21 1243 POLIVKA, ALEX 9 FISH 46.82 -
22 1384 ROSENBERRY, JONATHAN 9 RMSC 46.91 -
23 1043 TRAINOR, WILL 9 CUBU 47.10 -
24 1202 LEAS, DAVID 9 TCSD 47.26 -
25 1103 WANG, RANDY 9 SOLO 47.37 -
26 1029 MURPHY, JOHN 9 CUBU 47.38 -
27 1432 MAYS, ROBERT 9 OCCS 47.49 -
28 1355 SIEGEL, JOSEPH 9 YORK 47.75 -
29 1214 RUBIN, JARED 9 TCSD 48.19 -
30 1182 BERK, CASSIDY 9 TCSD 48.60 -
31 1211 ROBINSON, NOEL 9 TCSD 50.67 -
- 1408 PRAGER, SAMUEL 8 RMSC NS -
- 1363 BUTTERWORTH, WILSON 9 CUBU NS -
Event 11 Women 9-10 50 Breast
USS Top 16: * 35.39
USS AAAA: ! 36.29
USS AAA: # 38.19
USS AA: & 40.09
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1420 BROWN, CAITLIN 10 OCCS 36.55# -
2 1519 BEIER, ELLIS 9 CUBU 36.99# -
3 1262 BASEL, JENNIFER 10 AVST 37.12# -
4 1227 DONOHOE, COLLEEN 10 TCSD 38.02# -
5 1410 DESHIELDS, LYSETTE 10 RMSC 38.96& -
6 1535 SCHRAIBMAN, ERIN 10 JFD 39.04& -
7 1193 GENT, LAURA 10 TCSD 39.35& -
8 1460 BROFFT, REBECCA 10 VSC 39.43& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1576 FLUGER, LAUREN 10 CUBU 39.74& -
10 1075 KELLY, EMILY 10 SOLO 40.14 -
11 1013 LEITH, STACIE 10 FAST 40.29 -
12 1584 VAGHI, FRANCESCA 10 CUBU 40.38 -
13 1061 FINEGAN, KATHERINE 10 SOLO 40.49 -
14 1082 MOORE, LYN 10 SOLO 41.03 -
15 1575 PLEVIN, JULIE 10 CUBU 41.16 -
16 1280 GALLO, ALEXANDRIA 10 AVST 42.12 -
17 1118 REAM, ALANNA 10 HACC 42.17 -
18 1539 DIAMOND, GERRI 10 JFD 42.31 -
19 1385 DEAN, KELSEY 10 RMSC 42.44 -
20 1100 ULLRICH, LYNNE 10 SOLO 42.69 -
21 1025 HATTAN, ELIZA 10 CUBU 43.14 -
- 1527 HEWITT, KATHLEEN 10 OCCS NS -
- 1454 HASKINS, LAURA 10 FBST NS -
- 1357 LE, UYEN 10 CUBU NS -
Event 12 Men 9-10 50 Breast
USS Top 16: * 35.59
USS AAAA: ! 36.69
USS AAA: # 38.59
USS AA: & 40.59
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1161 BURNSKY, RYAN 10 RMSC 37.53# -
2 1504 DOYLE, MICHAEL 10 WAC 37.76# -
3 1234 LANE-ROBERTS, GEORGE 10 FISH 38.67& -
4 1106 COLAS, RYAN 10 HACC 38.84& -
5 1330 HINK, JAMES 10 YORK 39.03& -
6 1438 REED, JOSHUA 10 OCCS 39.13& -
7 1582 DUPLINSKY, STEVEN 10 CUBU 39.75& -
8 1136 TILTON, CASEY 10 RMSC 40.42& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1455 KEVIT, CONOR 10 FBST 40.43& -
10 1522 DUTTON, SCOTT 10 CUBU 40.48& -
11 1470 WILSON, BRENDAN 10 VSC 40.67 -
12 1551 BRISLIN, WILL 10 AAC 40.89 -
13 1109 DEIGHAN, MICHAEL 10 HACC 41.18 -
14 1226 BLOOD, AJ 10 TCSD 41.19 -
15 1242 PLEASANT, BRIAN 10 FISH 41.81 -
16 1152 HENDERSON, SAM 10 RMSC 41.94 -
17 1421 DOGGETT, ANDREW 10 OCCS 42.22 -
18 1172 SCHOFER, ERIC 10 RMSC 42.77 -
19 1451 GODFREY, CLAY 10 FBST 42.90 -
- 1173 MILLS, WILLIAM 10 RMSC NS -
Event 13 Women 11 Yr Olds 50 Breast
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1397 CHANG, LEEANN 11 RMSC 35.46 -
2 1326 NADAL, ANDREA 11 YORK 35.63 -
3 1078 LESTER, KATIE 11 SOLO 35.87 -
4 1134 ROGERS, LINDSAY 11 RMSC 36.26 -
5 1556 COBBLE, ELIZABETH 11 AAC 36.54 -
6 1062 FOSTER, KEISHA 11 SOLO 36.70 -
7 1015 ERICKSON, LINDSAY 11 FAST 36.73 -
8 1544 FLADER, ELLEN 11 AAC 37.32 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1325 BROOKHISER, LAURA 11 YORK 37.36 -
10 1203 LUNDBLAD, SARA 11 TCSD 37.45 -
11 1204 MAAS, BRITTAIN 11 TCSD 37.54 -
12 1288 GRAY, CATHERINE 11 PM 37.64 -
13 1568 KERNAN, KAITLIN 11 CUBU 37.67 -
14 1386 LINCOLN, SARAH 11 RMSC 37.95 -
15 1320 FORD, REBEKAH 11 GOLD 38.01 -
16 1030 PYON, NATALIE 11 CUBU 38.17 -
16 1323 STRINGHAM, KARA 11 YORK 38.17 -
Swimoff Required -----------------------------------------------------------
18 1099 TIMOTHY, COLLEEN 11 SOLO 38.30 -
19 1376 ALLEN, KARA 11 RMSC 38.36 -
20 1017 DIXON, BRIDGET 11 FAST 39.04 -
20 1117 NASAKAITIS, SAMANTHA 11 HACC 39.04 -
22 1407 SMITH, MEGAN 11 RMSC 39.11 -
23 1632 CUNNINGHAM, KRISTEN 11 CUBU 39.17 -
24 1031 ATKINSON, LINDSAY 11 CUBU 39.30 -
25 1573 KLICH, AVRYL 11 CUBU 39.46 -
26 1482 GALWAY, LAURA 11 VSC 39.50 -
27 1071 JENKINS, GWENDOLYN 11 SOLO 39.52 -
28 1342 MULLEN, KATIE 11 YORK 39.61 -
29 1343 BOYT, JENNA 11 YORK 39.64 -
30 1497 KAKALEC, PAMELA 11 WAC 40.01 -
31 1011 PAYNE, JACQUELINE 11 FAST 40.20 -
32 1620 PETERS, KARA 11 UMCY 40.56 -
33 1104 WILLINGHAM, KELSEY 11 SOLO 40.61 -
34 1295 ROTHE, SARAH 11 PM 41.15 -
- 1516 SLOSSON, MEGAN 11 CUBU NS -
Event 14 Men 11 Yr Olds 50 Breast
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1583 MOLINA, ARIEL 11 CUBU 35.19 -
2 1586 SWENDIMAN, ROB 11 CUBU 35.36 -
3 1059 FAULKNER-HAYES, EVAN 11 SOLO 35.40 -
4 1332 KUHMERKER, JARED 11 YORK 35.98 -
5 1622 CARPER, MATTHEW 11 CUBU 36.07 -
6 1328 SWANN, RAFI 11 YORK 36.49 -
7 1309 SCHAEFER, TYLER 11 PM 36.60 -
8 1503 MIDDEL, ALEXANDER 11 WAC 36.68 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1052 BRETT, BRIAN 11 SOLO 36.71 -
10 1038 HESS, JOE 11 CUBU 36.90 -
11 1247 SCOTT, MICHAEL 11 FISH 37.57 -
12 1110 FLINT, JUSTIN 11 HACC 37.92 -
13 1587 MAHER, MORGAN 11 CUBU 37.99 -
14 1090 PHILPOTT, JASON 11 SOLO 38.77 -
15 1139 SPENCER, SCOTT 11 RMSC 39.13 -
16 1219 STEIN, JEFFREY 11 TCSD 39.39 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1171 ESKOW, JONATHAN 11 RMSC 39.50 -
18 1157 HINZ, STEPHEN 11 RMSC 39.76 -
19 1282 SPOTSWOOD, ALEX 11 PM 39.79 -
20 1125 SMITH, TIMOTHY 11 HACC 40.81 -
21 1465 GLASSMACHER, MICK 11 VSC 41.04 -
22 1306 LEVENDIS, WILLIAM 11 PM 41.15 -
23 1618 YOUNG, RYAN 11 SAH 41.25 -
- 1466 RUSH, KEITH 11 VSC NS -
- 1456 INGLEE, COREY 11 FBST NS -
Event 15 Women 11-12 50 Breast
USS Top 16: * 32.29
USS AAAA: ! 33.59
USS AAA: # 35.19
USS AA: & 36.69
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1628 HEINECKE, MARGOT 12 CUBU 33.45! -
2 1085 NEILL, ERIN 12 SOLO 33.49! -
3 1444 VERDIN, EMILY 12 FBST 33.93# -
4 1149 TOLBERT, RACHEL 12 RMSC 34.11# -
5 1054 CALLAHAN, JENNIFER 12 SOLO 34.49# -
6 1292 FIMIAN, CASEY 12 PM 34.73# -
7 1627 ZAROU, MELISSA 12 CUBU 34.78# -
8 1141 OLIVOS, MAEGAN 12 RMSC 35.05# -
--------------------------------------------------------------------------
9 1123 WALSH, MASON 12 HACC 35.12# -
10 1512 MYERS, SARAH 12 CUBU 35.24& -
11 1513 MAYS, MARISSA 12 CUBU 35.32& -
12 1199 LAMBERT, CLARE 12 TCSD 35.53& -
13 1480 MUEHLEIB, CATHERINE 12 VSC 35.89& -
14 1404 ZHAO, LINDSEY 12 RMSC 36.22& -
15 1083 NAKAZAWA, ANDREA 12 SOLO 36.33& -
16 1327 STUDLEY, TARA 12 YORK 36.53& -
--------------------------------------------------------------------------
17 1339 BURGESS, SARAH 12 YORK 36.56& -
18 1303 VANERDEN, JAYME 12 PM 36.60& -
19 1002 HUSSON, ELIZABETH 12 ARAC 36.67& -
20 1449 HARRINGTON, ANNE 12 FBST 36.86 -
21 1415 OWEN-THOMAS, RIA 12 RMSC 36.87 -
22 1430 DANCHAK, JANEL 12 OCCS 37.15 -
23 1331 KUHMERKER, LAUREN 12 YORK 37.21 -
24 1004 BOROWSKI, ALEXIS 12 FAST 37.24 -
25 1351 FLADING, KRISTIN 12 YORK 37.45 -
26 1114 MARTIN, JENNA 12 HACC 37.61 -
- 1127 EPSTEIN, ARYN 12 RMSC NS -
Event 16 Men 11-12 50 Breast
USS Top 16: * 31.19
USS AAAA: ! 32.29
USS AAA: # 34.09
USS AA: & 35.79
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1270 PATTERSON, PATRICK 12 AVST 32.17! -
2 1509 MULLOY, BENJAMIN 12 WAC 33.18# -
2 1362 WOODWARD, PATRICK 12 CUBU 33.18# -
4 1564 HURLEY, RYAN 12 CUBU 33.37# -
5 1095 SULLIVAN, T. SEAN 12 SOLO 33.80# -
6 1189 DE PINHO, BERNARDO 12 TCSD 34.37& -
7 1541 MACEDONIA, NICK 11 AAC 34.38& -
8 1565 MITCHELL, DANNY 12 CUBU 34.43& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1105 ULLRICH, LOUIS 12 SOLO 34.55& -
10 1151 YAU, TIMOTHY 12 RMSC 34.68& -
11 1488 PLATKY, JAMES 12 FINS 34.74& -
12 1494 MADER, DAVID 12 WAC 35.12& -
13 1566 NORTON, JOE 12 CUBU 35.17& -
14 1147 GRIGEREIT, CHRIS 12 RMSC 35.27& -
15 1221 TURNER, STEPHEN 12 TCSD 35.35& -
16 1462 STROUD, WILLIAM 12 VSC 35.47& -
--------------------------------------------------------------------------
17 1492 AIZKALNS, JASON 12 WAC 36.55 -
Event 17 Women 9 Yr Olds 100 Free
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1010 RICHARDSON, BRITNEY 9 FAST 1:05.52 -
2 1150 EULL, LAURA 9 RMSC 1:06.20 -
3 1550 THOMAS, SARAH 9 AAC 1:09.04 -
4 1222 WELCH, EMMA 9 TCSD 1:10.00 -
5 1084 NAKAZAWA, KELLY 9 SOLO 1:10.39 -
6 1371 SMITH, AMILEE 9 RMSC 1:10.51 -
7 1387 LIKE-MATHEWS, MARESA 9 RMSC 1:11.59 -
8 1499 DINENNA, MAIRID 8 WAC 1:11.83 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1519 BEIER, ELLIS 9 CUBU 1:12.29 -
10 1168 LAPP, ALLISON 9 RMSC 1:12.42 -
11 1042 REED, BECKY 9 CUBU 1:12.49 -
12 1236 LEE, ELIZABETH 9 FISH 1:12.98 -
13 1183 BRAGG, DANIELLE 9 TCSD 1:13.32 -
14 1269 BOYLE, KAELEY 8 AVST 1:13.98 -
15 1382 GREENE, RACHEL 9 RMSC 1:14.03 -
16 1108 ZIEGLER, KATE 9 HACC 1:14.51 -
17 1271 MIZELLE, MARGARET 9 AVST 1:14.63 -
18 1338 BALINT, ANDREA 9 YORK 1:14.93 -
19 1411 DESHIELDS, TYLISHA 9 RMSC 1:15.31 -
20 1521 VELARDE, MELISSA 9 CUBU 1:15.35 -
21 1092 PSARIS, LEIGH 9 SOLO 1:15.97 -
22 1206 MCNERNEY, MOLLY 9 TCSD 1:16.26 -
23 1441 GERS, EMILY 9 OCCS 1:17.45 -
24 1619 PETERS, JAMIE 9 UMCY 1:17.47 -
25 1440 ROSE, AMANDA 9 OCCS 1:17.93 -
26 1207 NEBINSKI, DANA 9 TCSD 1:18.02 -
27 1033 WEEMS, CLAIRE 9 CUBU 1:18.52 -
28 1525 SWIGER, LYNN 8 USOLO 1:18.54 -
29 1601 COHN, SHAWNEE 9 CUBU 1:18.71 -
30 1580 GEMUNDER, CASEY 8 CUBU 1:19.39 -
31 1261 SOSTILIO, AIMEE 9 UFISH 1:19.65 -
32 1352 CARGIULO, ALICIA 9 YORK 1:19.71 -
33 1388 ANDERSON, HILLARY 9 RMSC 1:19.83 -
34 1276 CALDWELL, LAUREN 9 AVST 1:19.98 -
35 1633 HANCOCK, WHITNEY 9 FSSC 1:20.77 -
36 1589 THOMAS, KATE 9 CUBU 1:21.08 -
37 1086 NEILL, KELLY 9 SOLO 1:22.54 -
38 1047 AVESIAN, CARLY 9 SOLO 1:22.90 -
39 1113 JONES, CAYLIN 9 HACC 1:23.58 -
40 1594 ERDECKY, CALLEN 9 MMST 1:23.72 -
41 1439 REED, SARA 9 OCCS 1:23.81 -
42 1334 STUDLEY, CHELSEA 9 YORK 1:24.47 -
43 1635 PATTERSON, MARY AGNES 9 FSSC 1:24.84 -
44 1277 CASEY, MAUREEN 9 AVST 1:24.89 -
45 1348 WIENCEK, KELLY 9 YORK 1:25.59 -
- 1405 ERICKSON, SARAH 8 RMSC NS -
- 1600 MOHRWINKEL, KAREN 9 CUBU NS -
- 1039 HESS, FRANI 9 CUBU NS -
Event 18 Men 9 Yr Olds 100 Free
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1416 HEPP, CHRIS 9 RMSC 1:10.46 -
2 1223 WHIPKEY, SEAN 9 TCSD 1:10.57 -
3 1530 PRESTON, MATTHEW 9 JFD 1:10.58 -
4 1588 HINRICHSEN, PHILLIP 9 CUBU 1:10.60 -
5 1115 MCLAUGHLIN, JAMES 9 HACC 1:11.34 -
6 1079 MARQUART, MATT 9 SOLO 1:12.15 -
7 1595 ORELLANA, MIQUEL 9 MMST 1:12.42 -
8 1003 LUCAS, DANIEL 9 ARAC 1:12.69 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1181 BARRY, DANNY 9 TCSD 1:12.78 -
10 1070 HUBAL, SCOTT 9 SOLO 1:14.95 -
11 1228 GILNA, SIMON 9 TCSD 1:15.07 -
12 1074 KARRA, SHYAAM 9 SOLO 1:15.13 -
13 1481 BOLLEA, DREW 9 VSC 1:15.61 -
14 1302 VANGELDER, SEBASTIEN 8 PM 1:17.61 -
15 1581 CURL, PATRICK 9 CUBU 1:18.70 -
16 1637 CHAUVIN, MATT 9 FSSC 1:18.85 -
17 1186 CRAVEDI, KEVIN 9 TCSD 1:18.94 -
18 1477 SULLIVAN, LUIS 9 VSC 1:20.61 -
19 1603 POOL, JONATHAN 9 CUBU 1:21.62 -
20 1178 KEEGAN, DANIEL 9 RMSC 1:21.64 -
21 1502 MIDDEL, HARRIS 9 WAC 1:21.79 -
22 1476 FINELLI, ANDREW 9 VSC 1:21.88 -
23 1384 ROSENBERRY, JONATHAN 9 RMSC 1:22.29 -
24 1505 COOPER, MATTHEW 8 WAC 1:23.08 -
25 1089 O'BRUBA, ZACHARY 9 SOLO 1:23.09 -
26 1238 HOCHBERG, DANIEL 9 FISH 1:23.34 -
27 1298 TODENHOFT, KARL 9 PM 1:25.86 -
- 1363 BUTTERWORTH, WILSON 9 CUBU NS -
- 1406 MANLEY, STEVEN 8 RMSC NS -
- 1396 HAFKIN, JOSHUA 9 RMSC NS -
Event 19 Women 9-10 100 Free
USS Top 16: * 59.99
USS AAAA: ! 1:02.59
USS AAA: # 1:05.89
USS AA: & 1:09.09
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1169 KUGLER, KASSANDRA 10 RMSC 1:01.63! -
2 1097 SWINLEY, LESLIE 10 SOLO 1:03.52# -
3 1262 BASEL, JENNIFER 10 AVST 1:03.96# -
4 1329 PUGLISI, LAURIE 10 YORK 1:04.52# -
5 1061 FINEGAN, KATHERINE 10 SOLO 1:05.03# -
6 1096 SWIGER, LEIGH 10 SOLO 1:05.52# -
7 1420 BROWN, CAITLIN 10 OCCS 1:05.66# -
8 1153 HUDOCK, KIMBERLY 10 RMSC 1:06.24& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1252 PARKHURST, MICHELLE 10 FISH 1:06.89& -
10 1156 ZEPP, MEGAN 10 RMSC 1:06.93& -
11 1148 GRIGEREIT, LAURA 10 RMSC 1:06.94& -
12 1135 GREEN, ELIZABETH 10 RMSC 1:07.00& -
13 1533 CUNNINGHAM, KRISTIN 10 JFD 1:07.56& -
14 1319 CONSTANTINO, DANA 10 GOLD 1:08.96& -
14 1294 VANGELDER, ZOE 10 PM 1:08.96& -
16 1370 GIBEILY, EVIE 10 RMSC 1:09.13 -
17 1377 VARNER, HANNAH 10 RMSC 1:09.15 -
18 1034 BROTEN, WHITNEY 10 CUBU 1:09.62 -
19 1304 GARDNER, MARGARET 10 PM 1:10.04 -
19 1475 LONON, ASHLEY 10 VSC 1:10.04 -
21 1574 NORTON, ANNIE 10 CUBU 1:10.68 -
22 1227 DONOHOE, COLLEEN 10 TCSD 1:10.73 -
23 1025 HATTAN, ELIZA 10 CUBU 1:10.82 -
24 1273 MORTENSEN, DANIELLE 10 AVST 1:10.88 -
25 1379 CAREY, RYAN 10 RMSC 1:11.00 -
26 1506 SMITH, ASHLEY 10 WAC 1:11.05 -
27 1459 DE ORNELLAS, ELIZABETH 10 VSC 1:11.52 -
28 1082 MOORE, LYN 10 SOLO 1:11.69 -
29 1389 APONTE, SAMANTHA 10 UNAT 1:11.75 -
30 1239 MARKS, KENISHA 10 FISH 1:12.18 -
31 1624 CONROY, ANNE 10 CUBU 1:12.60 -
32 1621 CARROLL, SHANNON 10 MSSC 1:13.20 -
33 1410 DESHIELDS, LYSETTE 10 RMSC 1:15.77 -
- 1454 HASKINS, LAURA 10 FBST NS -
- 1356 OM, JENNIFER 10 YORK NS -
Event 20 Men 9-10 100 Free
USS Top 16: * 59.89
USS AAAA: ! 1:01.49
USS AAA: # 1:04.59
USS AA: & 1:07.69
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1390 MENGERING, DANIEL 10 RMSC 59.87* -
2 1231 DRAGELIN, JOHN 10 FISH 1:02.08# -
3 1268 FIFER, MATTHEW 10 AVST 1:03.14# -
4 1064 GIANGI, CHRISTOPHE 10 SOLO 1:05.43& -
5 1152 HENDERSON, SAM 10 RMSC 1:07.32& -
6 1232 ANDERSON, ALEX 10 FISH 1:07.54& -
7 1161 BURNSKY, RYAN 10 RMSC 1:07.62& -
8 1144 KWON, DENNIS 10 RMSC 1:07.72 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1287 DOW, JOSHUA 10 PM 1:08.60 -
10 1251 HERRON, T.J. 10 FISH 1:08.69 -
11 1374 CURRAN, JACK 10 RMSC 1:08.80 -
12 1116 MCLAUGHLIN, THOMAS 10 HACC 1:08.81 -
13 1229 SHENEFELT, MICHAEL 10 FISH 1:09.06 -
14 1226 BLOOD, AJ 10 TCSD 1:09.16 -
15 1330 HINK, JAMES 10 YORK 1:11.23 -
- 1035 WRINKLE, KURTIS 10 CUBU NS -
Event 21 Women 11 Yr Olds 100 Free
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1290 TWOMEY, HANNAH 11 PM 1:00.22 -
2 1009 RICHARDSON, ROXANNE 11 FAST 1:00.97 -
3 1320 FORD, REBEKAH 11 GOLD 1:01.37 -
4 1158 MOORE, HEATHER 11 RMSC 1:01.48 -
5 1326 NADAL, ANDREA 11 YORK 1:01.60 -
6 1275 HSIAO, MINDY 11 AVST 1:02.17 -
7 1224 YURECHKO, CHRISTINE 11 TCSD 1:02.76 -
8 1077 KRISO, CAROLYN 11 SOLO 1:03.32 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1399 KAREL, EMILY 11 RMSC 1:03.65 -
10 1101 URSO, KERRY 11 SOLO 1:03.71 -
11 1020 O'SULLIVAN, CAROLINE 11 CUBU 1:04.01 -
12 1006 GRIFFIN, KERRECE 11 FAST 1:04.30 -
13 1632 CUNNINGHAM, KRISTEN 11 CUBU 1:05.14 -
14 1372 ALBERT, CARYN 11 RMSC 1:05.20 -
15 1241 PHYSIOC, FELICE 11 FISH 1:05.47 -
16 1482 GALWAY, LAURA 11 VSC 1:05.61 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1403 ROBINSON, LISA 11 RMSC 1:05.63 -
18 1288 GRAY, CATHERINE 11 PM 1:05.70 -
19 1324 AKL, STEPHANIE 11 YORK 1:06.19 -
20 1203 LUNDBLAD, SARA 11 TCSD 1:06.22 -
21 1286 KEITH, KENDRA 11 PM 1:06.35 -
22 1544 FLADER, ELLEN 11 AAC 1:07.03 -
23 1443 TRINKA, LAUREN 11 FBST 1:07.47 -
24 1076 KIGHT, ALLYSON 11 SOLO 1:08.12 -
25 1030 PYON, NATALIE 11 CUBU 1:08.86 -
- 1285 HIGGINS, KATY 11 PM NS -
Event 22 Men 11 Yr Olds 100 Free
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1571 WILLIAMS, CHRIS 11 CUBU 59.92 -
2 1050 BOLEN, NICK 11 SOLO 1:00.30 -
3 1569 DUGAN, MATT 11 CUBU 1:00.33 -
4 1500 FOLEY, CHRISTOPHR 11 WAC 1:00.81 -
5 1297 KREITLER, JOHN 11 PM 1:01.40 -
6 1142 WARD, MATTHEW 11 RMSC 1:01.54 -
7 1177 MECHAK, JOSEPH 11 RMSC 1:01.83 -
8 1503 MIDDEL, ALEXANDER 11 WAC 1:01.91 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1212 ROHLEDER, DANIEL 11 TCSD 1:03.52 -
10 1586 SWENDIMAN, ROB 11 CUBU 1:03.61 -
11 1157 HINZ, STEPHEN 11 RMSC 1:03.94 -
12 1409 CARMAN, ROGER 11 RMSC 1:04.08 -
13 1052 BRETT, BRIAN 11 SOLO 1:04.43 -
14 1012 PENA, TRAVIS 11 FAST 1:04.81 -
15 1622 CARPER, MATTHEW 11 CUBU 1:04.89 -
16 1378 WANG, LUKE 11 RMSC 1:04.91 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1296 KRAFT, DAVID 11 PM 1:05.13 -
18 1080 MCCORKLE, BENJAMIN 11 SOLO 1:05.25 -
19 1587 MAHER, MORGAN 11 CUBU 1:05.30 -
20 1570 WANDNER, IAN 11 CUBU 1:05.40 -
21 1040 HOWELL, KEVIN 11 CUBU 1:05.47 -
22 1517 ADLER, JASON 11 CUBU 1:05.67 -
23 1542 LEE, HANK 11 AAC 1:05.88 -
24 1609 CULLITON, TOM 11 CUBU 1:06.19 -
25 1197 HELLMANN, DREW 11 TCSD 1:06.22 -
26 1496 JACK, BRYAN 11 WAC 1:06.24 -
27 1634 PATTERSON, BRADFORD 11 FSSC 1:06.33 -
28 1282 SPOTSWOOD, ALEX 11 PM 1:06.42 -
29 1171 ESKOW, JONATHAN 11 RMSC 1:07.84 -
30 1514 WILKINSON, STEVEN 11 CUBU 1:07.85 -
31 1283 BERNFELD, MATTHEW 11 PM 1:08.25 -
- 1293 ALLISON, WARNER 11 PM DQ -
- 1361 TAYLOR, FULTON 11 CUBU NS -
Event 23 Women 11-12 100 Free
USS Top 16: * 55.09
USS AAAA: ! 57.19
USS AAA: # 59.89
USS AA: & 1:02.59
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1165 WEST, DANA 12 RMSC 57.27# -
2 1037 TARPEY, ERIN 12 CUBU 57.50# -
3 1098 TAN, JENNIFER 12 SOLO 58.72# -
4 1303 VANERDEN, JAYME 12 PM 58.83# -
5 1292 FIMIAN, CASEY 12 PM 58.93# -
6 1447 SULLIVAN, COLLEEN 11 FBST 59.10# -
7 1149 TOLBERT, RACHEL 12 RMSC 59.52# -
8 1367 BERBERICH, SARA 12 RMSC 59.95& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1453 BURNS, REBECCA 12 FBST 1:00.40& -
10 1019 MCMURRAY, ALAINA 12 CUBU 1:00.43& -
11 1154 SEAMAN, LANI 12 RMSC 1:00.76& -
12 1124 STEWART, KATIE 12 HACC 1:00.95& -
13 1610 POOL, ALEXIA 12 CUBU 1:00.98& -
14 1176 CARLINI, JANINE 12 RMSC 1:01.15& -
15 1021 RYAN, EMILY 12 CUBU 1:01.18& -
16 1628 HEINECKE, MARGOT 12 CUBU 1:01.35& -
--------------------------------------------------------------------------
17 1511 BEIER, GENNA 12 CUBU 1:01.55& -
18 1626 KIEVE, KATE 12 CUBU 1:01.74& -
19 1445 JENSEN, ANNA 12 FBST 1:01.80& -
20 1155 MURPHY, CAROLYN 12 RMSC 1:01.86& -
21 1137 NEWMAN, MIKKI 12 RMSC 1:01.88& -
21 1284 SHUEY, EMILY 12 PM 1:01.88& -
23 1128 O'CONNELL, CAITLIN 12 RMSC 1:02.14& -
24 1391 READLER, ALISON 12 RMSC 1:02.41& -
25 1198 JONES, ELIZA 12 TCSD 1:02.47& -
26 1327 STUDLEY, TARA 12 YORK 1:02.68 -
27 1083 NAKAZAWA, ANDREA 12 SOLO 1:02.73 -
Event 24 Men 11-12 100 Free
USS Top 16: * 53.29
USS AAAA: ! 55.29
USS AAA: # 57.89
USS AA: & 1:00.59
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1368 BLANKEN, JASON 12 RMSC 53.85! -
2 1270 PATTERSON, PATRICK 12 AVST 53.87! -
3 1613 BECHTOLDT, JOHN 12 ATC 56.19# -
4 1473 CONDON, ROSS 12 VSC 56.90# -
5 1509 MULLOY, BENJAMIN 12 WAC 57.47# -
6 1437 HOLWAY, JEFFREY 12 OCCS 57.99& -
7 1218 SAROSDY, WILLIAM 12 TCSD 58.09& -
8 1358 MAGALLANES, NICHOLAS 12 CUBU 58.67& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1022 FOSS, ANDREW 12 CUBU 58.91& -
10 1366 HARDY, RYAN 12 RMSC 59.19& -
11 1461 DUFRESNE, WILLIAM 12 VSC 59.34& -
12 1585 GIBSON, PATRICK 12 CUBU 59.48& -
13 1007 MCGIVERN, DANIEL 12 FAST 59.49& -
14 1105 ULLRICH, LOUIS 12 SOLO 59.54& -
15 1518 TSUCHITANI, SCOTT 12 CUBU 59.80& -
16 1494 MADER, DAVID 12 WAC 59.95& -
--------------------------------------------------------------------------
17 1545 KAYAGIL, TURAN 12 AAC 1:00.01& -
18 1360 SULLIVAN, HUGH 12 CUBU 1:00.36& -
19 1630 MARUM, BECKET 12 CUBU 1:00.53& -
20 1095 SULLIVAN, T. SEAN 12 SOLO 1:00.55& -
21 1611 SONLEY, BEN 12 CUBU 1:00.62 -
22 1147 GRIGEREIT, CHRIS 12 RMSC 1:00.99 -
23 1005 SILVERSTEIN, JOSHUA 12 FAST 1:01.32 -
24 1272 MATTHEWS, RICHARD 12 AVST 1:01.42 -
25 1187 CURETON, PATRICK 12 TCSD 1:01.63 -
26 1566 NORTON, JOE 12 CUBU 1:02.10 -
27 1018 GUTTERIDGE, TIM 12 CUBU 1:02.26 -
- 1164 LAIDLAW, PETER 12 RMSC NS -
Event 25 Women 9 Yr Olds 50 Fly
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1599 GHOSH, NILASHA 9 CUBU 33.09 -
2 1150 EULL, LAURA 9 RMSC 33.30 -
3 1577 KEMP, ELIZABETH 9 CUBU 33.47 -
4 1550 THOMAS, SARAH 9 AAC 34.68 -
5 1108 ZIEGLER, KATE 9 HACC 34.79 -
6 1066 GORDON, KATHERINE 9 SOLO 36.64 -
7 1499 DINENNA, MAIRID 8 WAC 36.94 -
8 1411 DESHIELDS, TYLISHA 9 RMSC 37.41 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1371 SMITH, AMILEE 9 RMSC 37.71 -
10 1382 GREENE, RACHEL 9 RMSC 37.79 -
11 1087 NICHOLAS, CHRISTY 9 SOLO 39.09 -
12 1491 URUBSHUROW, DELGHI 9 FINS 39.21 -
13 1615 CASPER, ARIANE 9 SAH 39.31 -
14 1206 MCNERNEY, MOLLY 9 TCSD 39.49 -
15 1338 BALINT, ANDREA 9 YORK 39.79 -
16 1271 MIZELLE, MARGARET 9 AVST 39.96 -
17 1042 REED, BECKY 9 CUBU 40.68 -
18 1538 O'BRIEN, CAITRIN 9 JFD 41.12 -
19 1619 PETERS, JAMIE 9 UMCY 41.47 -
20 1348 WIENCEK, KELLY 9 YORK 41.85 -
21 1277 CASEY, MAUREEN 9 AVST 42.17 -
22 1047 AVESIAN, CARLY 9 SOLO 42.33 -
23 1258 HOGAN, KELLY 9 FISH 42.74 -
24 1045 THEIBAULT, AMY 9 CUBU 43.54 -
- 1413 STEINNAGEL, SARA 9 RMSC NS -
- 1353 KRAFFT, ALLIE 9 YORK NS -
- 1600 MOHRWINKEL, KAREN 9 CUBU NS -
Event 26 Men 9 Yr Olds 50 Fly
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1079 MARQUART, MATT 9 SOLO 34.94 -
2 1003 LUCAS, DANIEL 9 ARAC 36.36 -
3 1215 RUBIN, JEFFREY 9 TCSD 36.42 -
4 1181 BARRY, DANNY 9 TCSD 36.99 -
5 1347 MIMS, HUNTER 9 YORK 37.23 -
6 1588 HINRICHSEN, PHILLIP 9 CUBU 37.36 -
7 1537 ALLSOPP, DAVID 9 JFD 38.35 -
7 1179 MECHAK, BEN 9 RMSC 38.35 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1070 HUBAL, SCOTT 9 SOLO 38.73 -
10 1555 KILLERI, DANIEL 9 AAC 39.18 -
11 1481 BOLLEA, DREW 9 VSC 39.41 -
12 1505 COOPER, MATTHEW 8 WAC 39.56 -
13 1595 ORELLANA, MIQUEL 9 MMST 39.62 -
14 1530 PRESTON, MATTHEW 9 JFD 39.94 -
15 1344 MAJER, CODY 9 YORK 40.98 -
16 1433 KENNEY, MICHAEL 9 OCCS 41.02 -
17 1103 WANG, RANDY 9 SOLO 41.73 -
18 1243 POLIVKA, ALEX 9 FISH 41.78 -
19 1016 ERICKSON, BRYAN 9 FAST 41.91 -
20 1637 CHAUVIN, MATT 9 FSSC 42.93 -
21 1178 KEEGAN, DANIEL 9 RMSC 43.54 -
22 1502 MIDDEL, HARRIS 9 WAC 50.85 -
- 1396 HAFKIN, JOSHUA 9 RMSC NS -
- 1579 SKINNER, JAMES 9 CUBU NS -
Event 27 Women 9-10 50 Fly
USS Top 16: * 30.29
USS AAAA: ! 31.49
USS AAA: # 33.39
USS AA: & 35.29
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1075 KELLY, EMILY 10 SOLO 32.03# -
2 1169 KUGLER, KASSANDRA 10 RMSC 32.55# -
3 1319 CONSTANTINO, DANA 10 GOLD 32.80# -
4 1329 PUGLISI, LAURIE 10 YORK 33.18# -
5 1576 FLUGER, LAUREN 10 CUBU 33.87& -
6 1506 SMITH, ASHLEY 10 WAC 34.21& -
7 1135 GREEN, ELIZABETH 10 RMSC 34.29& -
8 1460 BROFFT, REBECCA 10 VSC 34.49& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1091 POWELL, KATIE 10 SOLO 34.54& -
10 1322 HILL, MADALYN 10 GOLD 34.57& -
11 1201 LAW, COLLEEN 10 TCSD 34.61& -
12 1156 ZEPP, MEGAN 10 RMSC 34.63& -
13 1013 LEITH, STACIE 10 FAST 34.67& -
14 1096 SWIGER, LEIGH 10 SOLO 34.97& -
14 1265 MASON, DARCY 10 AVST 34.97& -
16 1118 REAM, ALANNA 10 HACC 35.09& -
17 1121 STEWART, MOLLIE 10 HACC 35.13& -
18 1055 DE SOSTOA, KELSEY 10 SOLO 35.43 -
19 1138 NEWMAN, EMILY 10 RMSC 35.62 -
20 1495 BORCHARDT, MORGAN 10 WAC 35.66 -
21 1061 FINEGAN, KATHERINE 10 SOLO 36.38 -
22 1379 CAREY, RYAN 10 RMSC 36.66 -
23 1533 CUNNINGHAM, KRISTIN 10 JFD 36.68 -
24 1225 HUBBARD, ALEXANDRA 10 TCSD 36.78 -
25 1244 POULSEN, KELLY 10 FISH 36.89 -
26 1604 MILLER, BETH 10 CUBU 37.46 -
27 1294 VANGELDER, ZOE 10 PM 38.59 -
28 1346 BOURNE, ALLISON 10 YORK 38.74 -
- 1227 DONOHOE, COLLEEN 10 TCSD NS -
Event 28 Men 9-10 50 Fly
USS Top 16: * 30.39
USS AAAA: ! 31.39
USS AAA: # 33.19
USS AA: & 34.89
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1390 MENGERING, DANIEL 10 RMSC 30.59! -
2 1605 POOL, CHRISTOPHE 10 CUBU 31.38! -
3 1394 STIEF, COLIN 10 RMSC 31.86# -
4 1024 CHANDLER, TOMMY 10 CUBU 33.33& -
5 1041 KOZLOWSKI, WILLIAM 10 CUBU 33.89& -
5 1455 KEVIT, CONOR 10 FBST 33.89& -
7 1226 BLOOD, AJ 10 TCSD 33.90& -
8 1049 BERGMAN, ERIC 10 SOLO 34.08& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1287 DOW, JOSHUA 10 PM 34.53& -
10 1529 CROSS, JASON 10 JFD 34.81& -
11 1419 RAITHEL, NICK 10 RMSC 34.95 -
12 1230 BENECKI, STEVEN 10 FISH 35.18 -
13 1229 SHENEFELT, MICHAEL 10 FISH 35.29 -
14 1504 DOYLE, MICHAEL 10 WAC 35.39 -
15 1064 GIANGI, CHRISTOPHE 10 SOLO 35.41 -
16 1254 TAKANE, DAN 10 FISH 35.64 -
17 1536 ASTIZ, ADRIAN 10 JFD 35.82 -
18 1435 DRUPA, MATTHEW 10 OCCS 35.83 -
19 1421 DOGGETT, ANDREW 10 OCCS 36.49 -
20 1195 HAHN, DAVID 10 TCSD 36.55 -
21 1073 KANE, MICHAEL 10 SOLO 36.65 -
22 1549 SULLIVAN, FRANK 10 AAC 36.66 -
23 1129 GINGRICH, DANA 10 RMSC 37.09 -
24 1245 ROACH, ANDY 10 FISH 37.93 -
25 1552 REYDAMS, VINCENT 10 AAC 38.08 -
26 1369 EATON, JAKE 10 RMSC 38.15 -
27 1501 LEE, BRETT 10 WAC 38.58 -
28 1558 WOOLSTON, CHRIS 10 AAC 38.81 -
29 1374 CURRAN, JACK 10 RMSC 39.18 -
30 1217 SAROSDY, FRANK 10 TCSD 39.19 -
31 1119 RUSSELL, DAVID 10 HACC 39.38 -
- 1616 BRADLEY, TYLER 10 SAH DQ -
- 1606 CLAUSER, JEFFREY 10 CUBU NS -
Event 29 Women 11 Yr Olds 50 Fly
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1174 ZARIN, JORDAN 11 RMSC 30.34 -
2 1286 KEITH, KENDRA 11 PM 30.82 -
3 1048 BELLIS, CAROLINE 11 SOLO 30.96 -
4 1320 FORD, REBEKAH 11 GOLD 31.67 -
5 1567 BUKI, ALISON 11 CUBU 31.68 -
6 1607 FUTROVSKY, SARAH 11 CUBU 32.64 -
Event 30 Men 11 Yr Olds 50 Fly
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1571 WILLIAMS, CHRIS 11 CUBU 29.95 -
2 1528 PRESTON, MICHAEL 11 JFD 30.61 -
3 1163 PEACEMAKER, ANDREW 11 RMSC 31.23 -
4 1500 FOLEY, CHRISTOPHR 11 WAC 31.92 -
5 1378 WANG, LUKE 11 RMSC 32.05 -
6 1197 HELLMANN, DREW 11 TCSD 32.09 -
7 1572 MOSKOWITZ, PAUL 11 CUBU 32.37 -
8 1212 ROHLEDER, DANIEL 11 TCSD 32.44 -
--------------------------------------------------------------------------
9 1597 LEWIS, CAMERON 11 MMST 32.50 -
10 1541 MACEDONIA, NICK 11 AAC 32.61 -
11 1112 HARDESTY-DYCK, DANIEL 11 HACC 32.81 -
12 1142 WARD, MATTHEW 11 RMSC 32.93 -
13 1297 KREITLER, JOHN 11 PM 32.98 -
14 1110 FLINT, JUSTIN 11 HACC 33.32 -
15 1467 DES ROCHES, NICHOLAS 11 VSC 33.50 -
16 1293 ALLISON, WARNER 11 PM 33.64 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1328 SWANN, RAFI 11 YORK 33.65 -
18 1139 SPENCER, SCOTT 11 RMSC 33.80 -
19 1283 BERNFELD, MATTHEW 11 PM 33.83 -
20 1093 ROBBINS, ADAM 11 SOLO 34.01 -
21 1425 CONNOLLY, ARLEN 11 OCCS 34.19 -
22 1609 CULLITON, TOM 11 CUBU 34.20 -
23 1634 PATTERSON, BRADFORD 11 FSSC 34.38 -
24 1424 LENGEL, CAL 11 OCCS 34.53 -
25 1514 WILKINSON, STEVEN 11 CUBU 34.63 -
26 1247 SCOTT, MICHAEL 11 FISH 34.66 -
27 1157 HINZ, STEPHEN 11 RMSC 34.75 -
28 1417 NIK, OJAN 11 RMSC 34.81 -
29 1542 LEE, HANK 11 AAC 34.82 -
29 1463 MC ADOO, KENNY 11 VSC 34.82 -
31 1080 MCCORKLE, BENJAMIN 11 SOLO 34.86 -
32 1487 HALPER-STROMBERG, ARIEL 11 FINS 34.93 -
33 1436 HOLWAY, JAMES 11 OCCS 34.97 -
33 1032 CLARK, MATTHEW 11 CUBU 34.97 -
35 1472 BOENECKE, TYLER 11 VSC 35.22 -
36 1051 BRENNEMAN, JEREMY 11 SOLO 35.64 -
37 1464 MC ADOO, DOUG 11 VSC 36.18 -
38 1496 JACK, BRYAN 11 WAC 36.21 -
39 1184 BROOKS, STEPHEN 11 TCSD 36.34 -
40 1306 LEVENDIS, WILLIAM 11 PM 36.63 -
41 1618 YOUNG, RYAN 11 SAH 37.23 -
- 1210 RICHARDS, TIMOTHY 11 TCSD NS -
- 1456 INGLEE, COREY 11 FBST NS -
- 1598 WEBB, RONNIE 11 MMST NS -
- 1040 HOWELL, KEVIN 11 CUBU NS -
- 1361 TAYLOR, FULTON 11 CUBU NS -
Event 31 Women 11-12 50 Fly
USS Top 16: * 27.69
USS AAAA: ! 28.59
USS AAA: # 29.99
USS AA: & 31.39
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1561 SUGUIYAMA, ERICA 12 CUBU 28.27! -
2 1480 MUEHLEIB, CATHERINE 12 VSC 29.30# -
3 1289 DAVIS, EMERSON 12 PM 29.50# -
4 1165 WEST, DANA 12 RMSC 29.63# -
5 1367 BERBERICH, SARA 12 RMSC 30.12& -
5 1447 SULLIVAN, COLLEEN 11 FBST 30.12& -
7 1085 NEILL, ERIN 12 SOLO 30.18& -
8 1023 JIMENEZ, REBECCA 12 CUBU 30.30& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1610 POOL, ALEXIA 12 CUBU 30.50& -
10 1264 KNIGHT, MEAGAN 12 AVST 30.60& -
11 1198 JONES, ELIZA 12 TCSD 30.68& -
12 1176 CARLINI, JANINE 12 RMSC 31.08& -
13 1631 SLOUGH, JENNIFER 12 CUBU 31.18& -
14 1123 WALSH, MASON 12 HACC 31.36& -
15 1291 THOMPSON, WILLA 12 PM 31.44 -
16 1060 FILBEY, RYANNE 12 SOLO 31.51 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1486 ASHLEY, SUSANNA 12 FINS 31.52 -
18 1395 FOWLER, HARRIET 12 RMSC 31.65 -
18 1220 TROSSEN, MEGHAN 12 TCSD 31.65 -
20 1626 KIEVE, KATE 12 CUBU 31.66 -
21 1629 LITTLEHALES, CHARLOTTE 12 CUBU 31.83 -
22 1391 READLER, ALISON 12 RMSC 31.98 -
23 1235 JU, LESLIE 12 FISH 32.60 -
24 1124 STEWART, KATIE 12 HACC 32.97 -
25 1560 WALLENDJACK, ELLEN 12 CUBU 33.23 -
26 1053 BRITTIN, STEPHANIE 12 SOLO 33.71 -
Event 32 Men 11-12 50 Fly
USS Top 16: * 26.99
USS AAAA: ! 27.79
USS AAA: # 29.39
USS AA: & 30.89
PL Meet ID Name Age Team Prelims Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 1585 GIBSON, PATRICK 12 CUBU 27.84# -
2 1613 BECHTOLDT, JOHN 12 ATC 28.02# -
3 1270 PATTERSON, PATRICK 12 AVST 28.04# -
4 1250 WILLIAMS, DAVID 12 FISH 28.16# -
5 1563 WRIGHT, STUART 12 CUBU 28.89# -
6 1321 ROBERTS, EDWARD 12 GOLD 29.14# -
7 1008 MURRAY, SEAN 12 FAST 29.84& -
8 1493 WETZLER, ALEX 12 WAC 30.26& -
--------------------------------------------------------------------------
9 1067 HANLON, PATRICK 12 SOLO 30.32& -
10 1488 PLATKY, JAMES 12 FINS 30.44& -
11 1545 KAYAGIL, TURAN 12 AAC 30.45& -
12 1518 TSUCHITANI, SCOTT 12 CUBU 30.48& -
13 1266 MIZELLE, DANIEL 12 AVST 30.58& -
14 1564 HURLEY, RYAN 12 CUBU 30.61& -
15 1333 LILLARD, JIMMY 12 YORK 30.73& -
16 1162 DIEHL, RYAN 12 RMSC 31.02 -
--------------------------------------------------------------------------
17 1065 GORDON, JAY 12 SOLO 31.05 -
18 1081 MCKENNA, SPENCER 12 SOLO 31.07 -
19 1485 SCHEWE, KURT 12 FINS 31.38 -
20 1130 KNOBLACH, GEORGE 12 RMSC 31.48 -
21 1431 EDGEMON, KYLE 12 OCCS 31.62 -
22 1095 SULLIVAN, T. SEAN 12 SOLO 31.65 -
23 1510 DUNCAN, PAUL 12 CUBU 32.17 -
24 1218 SAROSDY, WILLIAM 12 TCSD 32.19 -
25 1630 MARUM, BECKET 12 CUBU 32.20 -
26 1151 YAU, TIMOTHY 12 RMSC 32.31 -
26 1492 AIZKALNS, JASON 12 WAC 32.31 -
28 1566 NORTON, JOE 12 CUBU 32.95 -
29 1611 SONLEY, BEN 12 CUBU 33.23 -
30 1018 GUTTERIDGE, TIM 12 CUBU 33.26 -
- 1131 MILLER, HANK 12 RMSC NS -
- 1489 HAMMOND, MICHAEL 12 FINS NS -
Event 33 Women 11-12 400 R-Free
USS Top 16: * 3:53.49
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3208 Curl-Burke Swim Club A CUBU 3:55.34 40
2 3009 RMSC A RMSC 4:01.16 34
3 3093 Potomac Marlins A PM 4:02.29 32
4 3135 Fort Belvoir Swim Team A FBST 4:02.54 30
5 3209 Curl-Burke Swim Club B CUBU 4:04.12 28
6 3010 RMSC B RMSC 4:07.00 26
7 3166 Solotar Swim Team A SOLO 4:09.46 24
8 3164 Herndon Aquatic Club A HACC 4:12.77 22
9 3098 Potomac Marlins B PM 4:12.96 18
10 3116 Occoquan Swimming A OCCS 4:17.94 14
11 3079 AVST A AVST 4:18.53 12
12 3167 Solotar Swim Team B SOLO 4:18.80 10
13 3001 Fairland Aquatics A FAST 4:19.06 8
14 3046 The Capitol Sea Devils A TCSD 4:20.01 6
15 3075 the Fish A FISH 4:23.21 4
- 3011 RMSC C RMSC X4:09.23 -
- 3101 Potomac Marlins C PM NS -
- 3106 York Swim Club A YORK NS -
Event 34 Men 11-12 400 R-Free
USS Top 16: * 3:54.39
PL Meet ID Name Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
1 3193 Curl-Burke Swim Club A CUBU 3:54.53 40
2 3012 RMSC A RMSC 3:55.79 34
3 3151 Wac Swimming, Inc. A WAC 4:01.05 32
4 3194 Curl-Burke Swim Club B CUBU 4:03.62 30
5 3002 Fairland Aquatics A FAST 4:08.17 28
6 3013 RMSC B RMSC 4:11.42 26
7 3173 Solotar Swim Team A SOLO 4:12.66 24
8 3085 Potomac Marlins A PM 4:16.37 22
9 3174 Solotar Swim Team B SOLO 4:21.18 18
10 3117 Occoquan Swimming A OCCS 4:21.62 14
11 3045 The Capitol Sea Devils A TCSD 4:23.36 12
- 3014 RMSC C RMSC X4:19.73 -
- 3152 Wac Swimming, Inc. B WAC NS -
- 3069 the Fish A FISH NS -
- 3214 Metro Marlins Swim Team A MMST NS -