#1 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
4 Pappas, Zoe J 6 OCCS-PV NT
5 Seltzer, Elyssa J 7 SDS-PV NT
6 Purnell, Catherine N 6 OCCS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Bond, Delaney J 8 SDS-PV NT
2 Healey, Elizabeth A 8 OCCS-PV NT
3 Markwart, Lauren S 8 SDS-PV NT
4 Stender-Moore, Katie M 7 SDS-PV 40.29
5 Emanuel, Caroline J 8 AAC-PV 23.53
6 Pawlik, Tori L 8 SDS-PV 24.10
7 Dabolt, Jasmine R 8 OCCS-PV NT
8 Knauf, Kirsten F 8 SDS-PV NT
9 Duffy, Camille T 8 SDS-PV NT
10 Watson, Mary L 7 SDS-PV NT
#2 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
2 Jaeger, Michael Aiden D 6 OCCS-PV NT
3 Bond, Ryan R 6 SDS-PV NT
4 Reeves, Phil F 7 AAC-PV NT
5 Farah, Mitchell E 7 SDS-PV NT
6 Larsen, Joseph R 7 SDS-PV NT
7 Clark, Christopher M 6 OCCS-PV NT
8 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
9 Sharrer, Nick W 5 AAC-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Moya, Nathan M 8 OCCS-PV NT
2 Liddell, Mason S 8 SDS-PV NT
3 Gelb, Mica 7 SDS-PV 38.45
4 Sharrer, Ben A 8 AAC-PV 22.81
5 Lewis, William A 7 SDS-PV 20.48
6 Talcott, Wyatt W 8 SDS-PV 21.67
7 Nowak, Matthew F 8 OCCS-PV 24.06
8 Fry, Ryan 8 AAC-PV NT
9 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
10 Marder, John M 7 SDS-PV NT
#3 Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
4 Shapiro, Samantha 9 SDS-PV NT
5 Tripodi, Olivia G 10 SDS-PV NT
6 Bauman, Alexandra A 9 SDS-PV NT
7 Donvan, Noa M 9 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Christen, Sarah H 10 SDS-PV NT
2 Merriman-Goldring, Bec 10 AAC-PV 1:02.29
3 Boyer, Francesca M 8 SDS-PV 48.62
4 Hare, Didi S 10 AAC-PV 43.68
5 Bell, Erin C 10 SDS-PV 35.78
6 Boyer, Sophia A 10 SDS-PV 40.88
7 Harangi, Dorottya H 10 SDS-PV 47.40
8 Horn, Sydney B 8 SDS-PV 1:01.95
9 Green, Kira D 9 SDS-PV 1:03.05
10 Wagner, Hannah M 10 SDS-PV NT
#4 Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
3 Lin, Jonathan W 10 SDS-PV NT
4 Schulkin, Nick O 10 SDS-PV 1:37.35
5 Baker, Ryan O 10 AAC-PV 1:16.14
6 Nirenberg, Jared E 10 SDS-PV 1:28.74
7 Meneses, Chris A 10 SDS-PV NT
8 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV NT
#5 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 4 Finals
2 Blass, Julia C 5 SDS-PV NT
3 Krug, Brianna S 6 SDS-PV NT
4 Flinn, Madi M 6 SDS-PV NT
5 Pappas, Zoe J 6 OCCS-PV NT
6 Purnell, Catherine N 6 OCCS-PV NT
7 Powell, Ivy Lynn C 6 OCCS-PV NT
8 Grass, Caroline Z 5 SDS-PV NT
Heat 2 of 4 Finals
1 Motta, Grace E 7 AAC-PV NT
2 Seltzer, Elyssa J 7 SDS-PV NT
3 Ouellette, Avery E 7 OCCS-PV NT
4 Gavin, Cathleen E 8 AAC-PV NT
5 Geisler, Heather L 8 SDS-PV NT
6 Farris, Phoebe C 8 SDS-PV NT
7 Stender-Moore, Katie M 7 SDS-PV NT
8 Brennan, Brooke A 7 SDS-PV NT
9 Watson, Mary L 7 SDS-PV NT
10 Colpitts, Sarah S 6 SDS-PV NT
Heat 3 of 4 Finals
1 Rhee, Hannah H 8 SDS-PV NT
2 Hibberd, Anya E 8 OCCS-PV NT
3 Foster, Shannon E 8 AAC-PV NT
4 Knauf, Kirsten F 8 SDS-PV NT
5 Markwart, Lauren S 8 SDS-PV NT
6 Harding, Katharina T 8 AAC-PV NT
7 Bond, Delaney J 8 SDS-PV NT
8 Robertory, Lauren D 8 SDS-PV NT
9 Wickstrom, Kylie A 8 OCCS-PV NT
10 Smith, Caroline E 8 SDS-PV NT
Heat 4 of 4 Finals
1 Jones, Alyssa K 8 OCCS-PV NT
2 Arp, Emily K 7 OCCS-PV 28.32
3 Czajkowski, Sydney E 8 OCCS-PV 23.00
4 Dabolt, Jasmine R 8 OCCS-PV 20.95
5 Kelly, Samantha G 8 SDS-PV 18.49
6 Emanuel, Caroline J 8 AAC-PV 20.20
7 Pawlik, Tori L 8 SDS-PV 21.38
8 Guzik, Raegan E 6 SDS-PV 27.57
9 Ousley Naseman, Gabi M 6 AAC-PV 29.97
10 Healey, Elizabeth A 8 OCCS-PV NT
#6 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 6 Finals
4 Sharrer, Nick W 5 AAC-PV NT
5 Clark, Christopher M 6 OCCS-PV NT
6 Stroup, Noah R 5 OCCS-PV NT
Heat 2 of 6 Finals
2 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
3 Jaeger, Michael Aiden D 6 OCCS-PV NT
4 Wickstrom, Mason W 6 OCCS-PV NT
5 Marder, John M 7 SDS-PV NT
6 DeWeese, Freddie H 6 SDS-PV NT
7 Bond, Ryan R 6 SDS-PV NT
8 Metz, Ryan J 6 SDS-PV NT
9 Narayanan, Rohit A 6 SDS-PV NT
Heat 3 of 6 Finals
1 Jamieson, Henry A 7 AAC-PV NT
2 Farah, Mitchell E 7 SDS-PV NT
3 Lewis, Alex W 8 AAC-PV NT
4 Liddell, Mason S 8 SDS-PV NT
5 Cashmere, Peter S 8 SDS-PV NT
6 Miller, Ted P 8 SDS-PV NT
7 Huber-Wilker, Brenan P 8 AAC-PV NT
8 Gibson, Jack W 7 SDS-PV NT
9 Reid, Collin M 7 OCCS-PV NT
10 Bock, Gavin 7 AAC-PV NT
Heat 4 of 6 Finals
1 Rowley, JB A 8 OCCS-PV NT
2 Fry, Ryan 8 AAC-PV NT
3 Foster, Jacob D 8 AAC-PV NT
4 Lyons, Johnny C 8 AAC-PV NT
5 Browne, Jack H 8 AAC-PV NT
6 Jamieson, Turner A 8 AAC-PV NT
7 Moya, Nathan M 8 OCCS-PV NT
8 Motta, Evan C 8 AAC-PV NT
9 Rudd, Brayden B 8 OCCS-PV NT
10 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
Heat 5 of 6 Finals
1 Peraza, Max C 8 SDS-PV NT
2 Kliem, John J 8 SDS-PV NT
3 Mladenovic, Matea A 8 AAC-PV 29.97
4 Wagner, John W 7 SDS-PV 26.87
5 Mason, John P 8 AAC-PV 25.47
6 Gelb, Mica 7 SDS-PV 25.68
7 Larsen, Joseph R 7 SDS-PV 26.93
8 Shapiro, Nathan B 7 SDS-PV 35.68
9 Laird, Daniel 8 OCCS-PV NT
10 Breiseth, Warren J 8 SDS-PV NT
Heat 6 of 6 Finals
1 Hare, Benjamin B 7 AAC-PV 25.13
2 Montano, Alexander S 7 SDS-PV 24.13
3 Radzikowski, Henry A 6 OCCS-PV 21.04
4 Nowak, Matthew F 8 OCCS-PV 18.15
5 Talcott, Wyatt W 8 SDS-PV 17.40
6 Lewis, William A 7 SDS-PV 17.94
7 Sharrer, Ben A 8 AAC-PV 19.21
8 Kwon, Christopher J 8 SDS-PV 22.93
9 Reeves, Phil F 7 AAC-PV 24.25
10 Charles, Ben R 6 AAC-PV 25.19
#7 Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 4 Finals
2 Doolittle, Eleanor R 8 SDS-PV NT
3 Gelb, Eliya S 9 SDS-PV NT
4 Donvan, Noa M 9 SDS-PV NT
5 Brennan, Savannah J 9 UNSDS-P NT
6 Shawish, Olivia L 9 AAC-PV NT
7 Flinn, Kira M 9 SDS-PV NT
8 Yablonski, Helen K 8 SDS-PV NT
Heat 2 of 4 Finals
1 Woolford, Elizabeth M 9 AAC-PV NT
2 Acton, Jin Tian L 9 AAC-PV NT
3 Bard, Caroline N 10 SDS-PV NT
4 Seldin, India G 10 AAC-PV NT
5 Tripodi, Olivia G 10 SDS-PV NT
6 Christen, Sarah H 10 SDS-PV NT
7 Blass, Claire A 10 SDS-PV NT
8 Buckner, Taylor R 10 SDS-PV NT
9 Bordell, Anna J 9 SDS-PV NT
10 Ousley Naseman, Carolin 9 AAC-PV NT
Heat 3 of 4 Finals
1 Barrows, Kat G 10 SDS-PV NT
2 Shapiro, Samantha 9 SDS-PV 57.17
3 Horn, Sydney B 8 SDS-PV 49.86
4 Bauman, Alexandra A 9 SDS-PV 46.33
5 Anderson, Caroline A 10 AAC-PV 45.38
6 McKula, Lindsey N 9 SDS-PV 46.19
7 Green, Kira D 9 SDS-PV 49.06
8 Pawlik, Tori L 8 SDS-PV 53.48
9 Stender-Moore, Kelsey E 9 SDS-PV 59.44
10 Bunker, Cullen A 10 SDS-PV NT
Heat 4 of 4 Finals
1 Sloan, Nicolette G 10 SDS-PV 43.85
2 Kwon, Minah 10 SDS-PV 40.51
3 Wagner, Hannah M 10 SDS-PV 40.19
4 Hare, Didi S 10 AAC-PV 38.70
5 Bell, Erin C 10 SDS-PV 34.13
6 Leach, Annie M 10 AAC-PV 37.18
7 Boyer, Francesca M 8 SDS-PV 39.63
8 Harangi, Dorottya H 10 SDS-PV 40.31
9 Konick, Cassie F 10 AAC-PV 40.79
10 Warwick, Emily E 10 SDS-PV 44.76
#8 Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
2 Spillman, Collin R 9 SDS-PV NT
3 Krug, Jordan C 9 SDS-PV NT
4 Song, Wonseok S 9 SDS-PV NT
5 Dennee, Henry R 9 SDS-PV NT
6 Spillman, Aaron C 9 SDS-PV NT
7 Nguyen, Bryan D 9 SDS-PV NT
8 Lawhead, Eric R 9 SDS-PV NT
9 Guo, Matt 8 AAC-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Soune, Cabel E 10 SDS-PV NT
2 Brock, Harrison P 10 AAC-PV NT
3 Meneses, Chris A 10 SDS-PV NT
4 Almand, Thomas B 10 SDS-PV NT
5 Minutoli, Alexander 9 SDS-PV 2:00.65
6 Ellis, Walter J 10 SDS-PV 2:13.88
7 Collins, Miles B 10 SDS-PV NT
8 Miller, Ben B 10 SDS-PV NT
9 Lloyd, CJ J 10 SDS-PV NT
10 Markwart, Christian S 9 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Diop, Mattia B 9 SDS-PV 1:40.84
2 Guzik, Kyle S 10 SDS-PV 1:33.29
3 Kellett, Brett E 10 SDS-PV 1:20.28
4 MacMillan, Kyle E 10 SDS-PV 1:18.14
5 Baker, Ryan O 10 AAC-PV 1:06.80
6 Nirenberg, Jared E 10 SDS-PV 1:14.12
7 Lin, Jonathan W 10 SDS-PV 1:19.69
8 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV 1:25.17
9 Pugin, Damon D 10 SDS-PV 1:37.90
10 Ellis, Luke L 10 SDS-PV 1:41.90
#9 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
4 Colpitts, Sarah S 6 SDS-PV NT
5 Ousley Naseman, Gabi M 6 AAC-PV NT
6 Powell, Ivy Lynn C 6 OCCS-PV NT
7 Grass, Caroline Z 5 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Watson, Mary L 7 SDS-PV NT
2 Motta, Grace E 7 AAC-PV NT
3 Foster, Shannon E 8 AAC-PV NT
4 Robertory, Lauren D 8 SDS-PV NT
5 Rhee, Hannah H 8 SDS-PV NT
6 Wickstrom, Kylie A 8 OCCS-PV NT
7 Hibberd, Anya E 8 OCCS-PV NT
8 Gavin, Cathleen E 8 AAC-PV NT
9 Brennan, Brooke A 7 SDS-PV NT
10 Flinn, Madi M 6 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Czajkowski, Sydney E 8 OCCS-PV NT
2 Doolittle, Eleanor R 8 SDS-PV NT
3 Duffy, Camille T 8 SDS-PV NT
4 Knauf, Kirsten F 8 SDS-PV NT
5 Kelly, Samantha G 8 SDS-PV 28.77
6 Arp, Emily K 7 OCCS-PV 45.71
7 Farris, Phoebe C 8 SDS-PV NT
8 Smith, Caroline E 8 SDS-PV NT
9 Harding, Katharina T 8 AAC-PV NT
10 Yablonski, Helen K 8 SDS-PV NT
#10 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 4 Finals
4 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
5 Radzikowski, Henry A 6 OCCS-PV NT
6 Clark, Christopher M 6 OCCS-PV NT
Heat 2 of 4 Finals
1 Jamieson, Henry A 7 AAC-PV NT
2 Reid, Collin M 7 OCCS-PV NT
3 Wagner, John W 7 SDS-PV NT
4 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
5 Breiseth, Warren J 8 SDS-PV NT
6 Browne, Jack H 8 AAC-PV NT
7 Huber-Wilker, Brenan P 8 AAC-PV NT
8 Reeves, Phil F 7 AAC-PV NT
9 Bock, Gavin 7 AAC-PV NT
10 Charles, Ben R 6 AAC-PV NT
Heat 3 of 4 Finals
1 Liddell, Mason S 8 SDS-PV NT
2 Motta, Evan C 8 AAC-PV NT
3 Rowley, JB A 8 OCCS-PV NT
4 Lyons, Johnny C 8 AAC-PV NT
5 Foster, Jacob D 8 AAC-PV NT
6 Mason, John P 8 AAC-PV NT
7 Rudd, Brayden B 8 OCCS-PV NT
8 Mladenovic, Matea A 8 AAC-PV NT
9 DiLeonardo, Micheal T 8 AAC-PV NT
10 Miller, Ted P 8 SDS-PV NT
Heat 4 of 4 Finals
1 Lewis, Alex W 8 AAC-PV NT
2 Montano, Alexander S 7 SDS-PV 30.27
3 Sharrer, Ben A 8 AAC-PV 26.93
4 Hare, Benjamin B 7 AAC-PV 26.32
5 Talcott, Wyatt W 8 SDS-PV 23.32
6 Lewis, William A 7 SDS-PV 25.85
7 Laird, Daniel 8 OCCS-PV 26.41
8 Kwon, Christopher J 8 SDS-PV 29.66
9 Jamieson, Turner A 8 AAC-PV NT
10 Cashmere, Peter S 8 SDS-PV NT
#11 Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
1 McKula, Lindsey N 9 SDS-PV NT
2 Green, Kira D 9 SDS-PV NT
3 Woolford, Elizabeth M 9 AAC-PV NT
4 Brennan, Savannah J 9 UNSDS-P NT
5 Barrows, Kat G 10 SDS-PV NT
6 Garvia, Azucera A 10 AAC-PV NT
7 Shapiro, Samantha 9 SDS-PV NT
8 Bordell, Anna J 9 SDS-PV NT
9 Bauman, Alexandra A 9 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Kwon, Minah 10 SDS-PV NT
2 Merriman-Goldring, Bec 10 AAC-PV 2:22.33
3 Bunker, Cullen A 10 SDS-PV 2:00.54
4 Sloan, Nicolette G 10 SDS-PV 1:56.06
5 Boyer, Sophia A 10 SDS-PV 1:45.43
6 Bell, Erin C 10 SDS-PV 1:49.16
7 Harangi, Dorottya H 10 SDS-PV 1:58.60
8 Konick, Cassie F 10 AAC-PV 2:08.76
9 Bard, Caroline N 10 SDS-PV NT
10 Leach, Annie M 10 AAC-PV NT
#12 Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
1 Farah, Mitchell E 7 SDS-PV NT
2 Guo, Matt 8 AAC-PV NT
3 Minutoli, Alexander 9 SDS-PV NT
4 Song, Wonseok S 9 SDS-PV NT
5 Dennee, Henry R 9 SDS-PV NT
6 Spillman, Collin R 9 SDS-PV NT
7 Blake, Christopher C 9 AAC-PV NT
8 Jamieson, Turner A 8 AAC-PV NT
9 Jamieson, Henry A 7 AAC-PV NT
10 Shapiro, Nathan B 7 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Markwart, Christian S 9 SDS-PV NT
2 Brock, Ethan 9 AAC-PV NT
3 Nguyen, Bryan D 9 SDS-PV NT
4 Soune, Cabel E 10 SDS-PV NT
5 Robertory, Bailey A 10 SDS-PV NT
6 Brock, Harrison P 10 AAC-PV NT
7 Collins, Miles B 10 SDS-PV NT
8 Lawhead, Eric R 9 SDS-PV NT
9 Krug, Jordan C 9 SDS-PV NT
10 Spillman, Aaron C 9 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Gelb, Mica 7 SDS-PV 1:15.51
2 Meneses, Chris A 10 SDS-PV 57.97
3 Pugin, Damon D 10 SDS-PV 50.64
4 Diop, Mattia B 9 SDS-PV 44.60
5 Almand, Thomas B 10 SDS-PV 42.28
6 MacMillan, Kyle E 10 SDS-PV 42.59
7 Schulkin, Nick O 10 SDS-PV 48.85
8 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV 55.96
9 Guzik, Kyle S 10 SDS-PV 58.69
10 Miller, Ben B 10 SDS-PV NT
#13 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 4 Finals
3 Grass, Caroline Z 5 SDS-PV NT
4 Powell, Ivy Lynn C 6 OCCS-PV NT
5 Colpitts, Sarah S 6 SDS-PV NT
6 Flinn, Madi M 6 SDS-PV NT
7 Krug, Brianna S 6 SDS-PV NT
8 Blass, Julia C 5 SDS-PV NT
Heat 2 of 4 Finals
1 Purnell, Catherine N 6 OCCS-PV NT
2 Ouellette, Avery E 7 OCCS-PV NT
3 Brennan, Brooke A 7 SDS-PV NT
4 Geisler, Heather L 8 SDS-PV NT
5 Duffy, Camille T 8 SDS-PV NT
6 Yablonski, Helen K 8 SDS-PV NT
7 Markwart, Lauren S 8 SDS-PV NT
8 Seltzer, Elyssa J 7 SDS-PV NT
9 Motta, Grace E 7 AAC-PV NT
10 Pappas, Zoe J 6 OCCS-PV NT
Heat 3 of 4 Finals
1 Healey, Elizabeth A 8 OCCS-PV NT
2 Rhee, Hannah H 8 SDS-PV NT
3 Smith, Caroline E 8 SDS-PV NT
4 Bond, Delaney J 8 SDS-PV NT
5 Wickstrom, Kylie A 8 OCCS-PV NT
6 Farris, Phoebe C 8 SDS-PV NT
7 Foster, Shannon E 8 AAC-PV NT
8 Jones, Alyssa K 8 OCCS-PV NT
9 Robertory, Lauren D 8 SDS-PV NT
10 Czajkowski, Sydney E 8 OCCS-PV NT
Heat 4 of 4 Finals
1 Hibberd, Anya E 8 OCCS-PV NT
2 Guzik, Raegan E 6 SDS-PV 32.35
3 Stender-Moore, Katie M 7 SDS-PV 28.65
4 Emanuel, Caroline J 8 AAC-PV 23.43
5 Boyer, Francesca M 8 SDS-PV 21.57
6 Kelly, Samantha G 8 SDS-PV 22.13
7 Dabolt, Jasmine R 8 OCCS-PV 25.64
8 Ousley Naseman, Gabi M 6 AAC-PV 29.79
9 Arp, Emily K 7 OCCS-PV 46.19
10 Gavin, Cathleen E 8 AAC-PV NT
#14 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 5 Finals
3 Sharrer, Nick W 5 AAC-PV NT
4 Jaeger, Michael Aiden D 6 OCCS-PV NT
5 Bond, Ryan R 6 SDS-PV NT
6 Metz, Ryan J 6 SDS-PV NT
7 Stroup, Noah R 5 OCCS-PV NT
Heat 2 of 5 Finals
1 DeWeese, Freddie H 6 SDS-PV NT
2 Narayanan, Rohit A 6 SDS-PV NT
3 Reid, Collin M 7 OCCS-PV NT
4 Bock, Gavin 7 AAC-PV NT
5 Gibson, Jack W 7 SDS-PV NT
6 Jamieson, Henry A 7 AAC-PV NT
7 Marder, John M 7 SDS-PV NT
8 Charles, Ben R 6 AAC-PV NT
9 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
10 Clark, Christopher M 6 OCCS-PV NT
Heat 3 of 5 Finals
1 Cashmere, Peter S 8 SDS-PV NT
2 DiLeonardo, Micheal T 8 AAC-PV NT
3 Jamieson, Turner A 8 AAC-PV NT
4 Browne, Jack H 8 AAC-PV NT
5 Breiseth, Warren J 8 SDS-PV NT
6 Huber-Wilker, Brenan P 8 AAC-PV NT
7 Lyons, Johnny C 8 AAC-PV NT
8 Fry, Ryan 8 AAC-PV NT
9 Kliem, John J 8 SDS-PV NT
10 Rowley, JB A 8 OCCS-PV NT
Heat 4 of 5 Finals
1 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
2 Rudd, Brayden B 8 OCCS-PV NT
3 Moya, Nathan M 8 OCCS-PV NT
4 Mladenovic, Matea A 8 AAC-PV 36.20
5 Shapiro, Nathan B 7 SDS-PV 32.26
6 Larsen, Joseph R 7 SDS-PV 32.87
7 Foster, Jacob D 8 AAC-PV NT
8 Motta, Evan C 8 AAC-PV NT
9 Peraza, Max C 8 SDS-PV NT
10 Lewis, Alex W 8 AAC-PV NT
Heat 5 of 5 Finals
1 Wagner, John W 7 SDS-PV 29.08
2 Montano, Alexander S 7 SDS-PV 28.41
3 Radzikowski, Henry A 6 OCCS-PV 26.33
4 Kwon, Christopher J 8 SDS-PV 24.65
5 Nowak, Matthew F 8 OCCS-PV 22.15
6 Lewis, William A 7 SDS-PV 23.12
7 Guo, Matt 8 AAC-PV 25.37
8 Laird, Daniel 8 OCCS-PV 26.70
9 Mason, John P 8 AAC-PV 29.02
10 Hare, Benjamin B 7 AAC-PV 30.18
#15 Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
1 Donvan, Noa M 9 SDS-PV NT
2 Woolford, Elizabeth M 9 AAC-PV NT
3 Gelb, Eliya S 9 SDS-PV NT
4 Bordell, Anna J 9 SDS-PV NT
5 Barrows, Kat G 10 SDS-PV NT
6 Christen, Sarah H 10 SDS-PV NT
7 Shawish, Olivia L 9 AAC-PV NT
8 Stender-Moore, Kelsey E 9 SDS-PV NT
9 Flinn, Kira M 9 SDS-PV NT
10 Brennan, Savannah J 9 UNSDS-P NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Seldin, India G 10 AAC-PV NT
2 Tripodi, Olivia G 10 SDS-PV NT
3 Horn, Sydney B 8 SDS-PV 1:02.47
4 Shapiro, Samantha 9 SDS-PV 56.45
5 Bauman, Alexandra A 9 SDS-PV 55.80
6 McKula, Lindsey N 9 SDS-PV 55.84
7 Merriman-Goldring, Bec 10 AAC-PV 1:01.34
8 Bard, Caroline N 10 SDS-PV NT
9 Buckner, Taylor R 10 SDS-PV NT
10 Garvia, Azucera A 10 AAC-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Ousley Naseman, Carolin 9 AAC-PV 54.09
2 Bunker, Cullen A 10 SDS-PV 52.19
3 Warwick, Emily E 10 SDS-PV 48.86
4 Wagner, Hannah M 10 SDS-PV 47.50
5 Boyer, Sophia A 10 SDS-PV 43.53
6 Hare, Didi S 10 AAC-PV 44.24
7 Sloan, Nicolette G 10 SDS-PV 48.66
8 Konick, Cassie F 10 AAC-PV 49.60
9 Anderson, Caroline A 10 AAC-PV 53.13
10 Green, Kira D 9 SDS-PV 55.65
#16 Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
3 Markwart, Christian S 9 SDS-PV NT
4 Minutoli, Alexander 9 SDS-PV NT
5 Lawhead, Eric R 9 SDS-PV NT
6 Brock, Ethan 9 AAC-PV NT
7 Diop, Mattia B 9 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Ellis, Luke L 10 SDS-PV NT
2 Almand, Thomas B 10 SDS-PV NT
3 Schulkin, Nick O 10 SDS-PV 1:35.58
4 Nirenberg, Jared E 10 SDS-PV 1:28.06
5 Baker, Ryan O 10 AAC-PV 1:11.96
6 MacMillan, Kyle E 10 SDS-PV 1:21.06
7 Kellett, Brett E 10 SDS-PV 1:31.83
8 Ellis, Walter J 10 SDS-PV 2:30.98
9 Lloyd, CJ J 10 SDS-PV NT
10 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV NT
#17 Girls 11-12 200 Yard IM
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
4 Spillman, Emma C 12 UNSDS-P NT
5 Romeo, Kira W 12 SDS-PV NT
6 Schmidt, Phoebe R 12 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
2 Petersen, Kelsey L 12 SDS-PV NT
3 Stoddard, Jenn M 11 SDS-PV 3:20.98
4 Harnischfeger, Fiona 12 SDS-PV 3:05.41
5 Hopler, Nicole A 12 SDS-PV 2:49.32
6 Jordan, Nicole S 11 SDS-PV 3:01.82
7 Serfis, Marie K 11 AAC-PV 3:19.48
8 Colpitts, Emma K 11 SDS-PV 3:35.33
9 Muchery, Nathalia 12 SDS-PV NT
#18 Boys 11-12 100 Yard IM
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
1 Moreno, Matias T 11 AAC-PV NT
2 Huber-Wiker, Kenyon T 12 AAC-PV NT
3 Chase, Mike D 11 SDS-PV NT
4 Knollmann, Felix W 11 SDS-PV NT
5 Fernandez, Nicky 12 AAC-PV 1:46.71
6 Mohr, James M 11 AAC-PV 1:51.53
7 Cason, Connor M 12 SDS-PV NT
8 Grammer, Matthew J 12 SDS-PV NT
9 Roberts, David A 12 SDS-PV NT
10 Bonino, Alex R 12 AAC-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 McKula, Trey J 11 SDS-PV 1:42.87
2 Steingass, Evan H 11 SDS-PV 1:30.33
3 Jentoft-Herr, Eric D 12 SDS-PV 1:24.92
4 Lewis Jr, Rory B 11 SDS-PV 1:17.49
5 MacKinnon, Connor I 12 SDS-PV 1:13.70
6 Dickens, Jacob W 12 SDS-PV 1:16.95
7 Kilkenny, Andrew R 12 SDS-PV 1:24.46
8 Reeves, Nicolas S 11 AAC-PV 1:27.67
9 Hetzer, Steven J 12 AAC-PV 1:39.56
10 Michalak, Adam N 11 AAC-PV 1:46.20
#19 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
4 Delao, Rachel C 11 SDS-PV NT
5 Montgomery, Rachel L 11 SDS-PV NT
6 Spillman, Emma C 12 UNSDS-P NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Mejia, Phoebe I 12 SDS-PV NT
2 Reynolds, Martine L 12 AAC-PV 42.46
3 McCleary, Caroline D 11 SDS-PV 42.06
4 Stoddard, Jenn M 11 SDS-PV 41.29
5 Talcott, Heaton H 12 SDS-PV 35.83
6 MacPherson, Evelyn A 11 AAC-PV 39.68
7 Nazario, Nicole A 11 AAC-PV 41.77
8 Chiquier, Miriam A 11 SDS-PV 42.09
9 Lawhead, Rachel A 11 SDS-PV NT
10 Dennee, Emily K 11 SDS-PV NT
#20 Boys 11-12 100 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
1 Cashmere, Jack A 11 SDS-PV NT
2 Miller, Will K 11 SDS-PV 1:55.59
3 Konick, Abe B 11 AAC-PV 1:29.60
4 Jentoft-Herr, Eric D 12 SDS-PV 1:18.53
5 Dickens, Jacob W 12 SDS-PV 1:16.15
6 Lewis Jr, Rory B 11 SDS-PV 1:17.62
7 Reeves, Nicolas S 11 AAC-PV 1:18.98
8 Knollmann, Felix W 11 SDS-PV 1:31.55
9 Steingass, Evan H 11 SDS-PV NT
#21 Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
2 Schuler, Mackenzie E 11 SDS-PV NT
3 Snyder, Hailey S 12 AAC-PV NT
4 Dennee, Emily K 11 SDS-PV NT
5 Parker, Miranda D 11 SDS-PV 2:04.82
6 Montgomery, Rachel L 11 SDS-PV NT
7 Delao, Rachel C 11 SDS-PV NT
8 Schmidt, Phoebe R 12 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Blake, Nicole A 11 AAC-PV 1:58.45
2 Stoddard, Jenn M 11 SDS-PV 1:41.88
3 Chiquier, Miriam A 11 SDS-PV 1:37.89
4 Jordan, Nicole S 11 SDS-PV 1:34.48
5 Talcott, Heaton H 12 SDS-PV 1:25.72
6 Harnischfeger, Fiona 12 SDS-PV 1:32.92
7 Mladenovic, Mia 12 AAC-PV 1:35.22
8 Serfis, Marie K 11 AAC-PV 1:41.48
9 Petersen, Kelsey L 12 SDS-PV 1:46.44
10 Lawhead, Rachel A 11 SDS-PV 2:04.59
#22 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
2 Grammer, Matthew J 12 SDS-PV NT
3 Cashmere, Jack A 11 SDS-PV NT
4 Roberts, David A 12 SDS-PV NT
5 Storrs, Jack T 11 AAC-PV NT
6 Doolittle, Jackson T 11 SDS-PV NT
7 Moreno, Matias T 11 AAC-PV NT
8 Chase, Mike D 11 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Reeves, Nicolas S 11 AAC-PV 54.87
2 Hetzer, Steven J 12 AAC-PV 49.24
3 Fernandez, Nicky 12 AAC-PV 48.01
4 Konick, Abe B 11 AAC-PV 46.73
5 Lewis Jr, Rory B 11 SDS-PV 41.50
6 Kilkenny, Andrew R 12 SDS-PV 43.70
7 Michalak, Adam N 11 AAC-PV 46.96
8 McKula, Trey J 11 SDS-PV 48.53
9 Mohr, James M 11 AAC-PV 54.47
10 Huber-Wiker, Kenyon T 12 AAC-PV NT
#23 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
4 Mejia, Phoebe I 12 SDS-PV NT
5 Nazario, Nicole A 11 AAC-PV NT
6 Dennee, Emily K 11 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Colpitts, Emma K 11 SDS-PV NT
2 Chiquier, Miriam A 11 SDS-PV 46.52
3 Snyder, Hailey S 12 AAC-PV 44.50
4 Muchery, Nathalia 12 SDS-PV 38.47
5 Hopler, Nicole A 12 SDS-PV 32.94
6 Schuler, Mackenzie E 11 SDS-PV 34.47
7 Petersen, Kelsey L 12 SDS-PV 43.51
8 MacPherson, Evelyn A 11 AAC-PV 45.72
9 McCleary, Caroline D 11 SDS-PV 48.85
10 Romeo, Kira W 12 SDS-PV NT
#24 Boys 11-12 100 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
4 Jentoft-Herr, Eric D 12 SDS-PV 1:33.80
5 MacKinnon, Connor I 12 SDS-PV 1:16.57
6 Dickens, Jacob W 12 SDS-PV 1:17.07
7 Cason, Connor M 12 SDS-PV NT
#25 Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
4 Schmidt, Phoebe R 12 SDS-PV NT
5 Mejia, Phoebe I 12 SDS-PV NT
6 Lawhead, Rachel A 11 SDS-PV NT
Heat 2 (#25 Girls 11-12 100 Yard Freestyle)
1 Spillman, Emma C 12 UNSDS-P NT
2 Montgomery, Rachel L 11 SDS-PV NT
3 Nazario, Nicole A 11 AAC-PV 1:52.65
4 Blake, Nicole A 11 AAC-PV 1:37.50
5 Serfis, Marie K 11 AAC-PV 1:23.58
6 Colpitts, Emma K 11 SDS-PV 1:28.64
7 Snyder, Hailey S 12 AAC-PV 1:38.51
8 Romeo, Kira W 12 SDS-PV NT
9 Delao, Rachel C 11 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 McCleary, Caroline D 11 SDS-PV 1:19.59
2 Muchery, Nathalia 12 SDS-PV 1:17.55
3 Parker, Miranda D 11 SDS-PV 1:16.25
4 Jordan, Nicole S 11 SDS-PV 1:11.70
5 Hopler, Nicole A 12 SDS-PV 1:06.33
6 Talcott, Heaton H 12 SDS-PV 1:07.96
7 Harnischfeger, Fiona 12 SDS-PV 1:14.43
8 Schuler, Mackenzie E 11 SDS-PV 1:16.84
9 MacPherson, Evelyn A 11 AAC-PV 1:18.83
10 Mladenovic, Mia 12 AAC-PV 1:20.87
#26 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
1 Moreno, Matias T 11 AAC-PV NT
2 Cashmere, Jack A 11 SDS-PV NT
3 Bonino, Alex R 12 AAC-PV NT
4 Cason, Connor M 12 SDS-PV NT
5 McKula, Trey J 11 SDS-PV 40.07
6 Miller, Will K 11 SDS-PV 40.20
7 Doolittle, Jackson T 11 SDS-PV NT
8 Huber-Wiker, Kenyon T 12 AAC-PV NT
9 Grammer, Matthew J 12 SDS-PV NT
10 Chase, Mike D 11 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Mohr, James M 11 AAC-PV 39.51
2 Hetzer, Steven J 12 AAC-PV 36.91
3 Knollmann, Felix W 11 SDS-PV 36.18
4 Kilkenny, Andrew R 12 SDS-PV 32.62
5 MacKinnon, Connor I 12 SDS-PV 27.54
6 Konick, Abe B 11 AAC-PV 32.58
7 Michalak, Adam N 11 AAC-PV 35.79
8 Fernandez, Nicky 12 AAC-PV 36.84
9 Roberts, David A 12 SDS-PV 39.23
10 Steingass, Evan H 11 SDS-PV 39.55
#27 Girls 10 & Under 100 Yard IM
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
4 Pawlik, Tori L 8 SDS-PV NT
5 Bond, Delaney J 8 SDS-PV NT
6 Markwart, Lauren S 8 SDS-PV NT
7 Watson, Mary L 7 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Acton, Jin Tian L 9 AAC-PV NT
2 Bordell, Anna J 9 SDS-PV NT
3 Ager, Emma 9 SDS-PV NT
4 Bard, Caroline N 10 SDS-PV NT
5 Christen, Sarah H 10 SDS-PV NT
6 Barrows, Kat G 10 SDS-PV NT
7 Amann, Kathleen M 10 SDS-PV NT
8 Donvan, Noa M 9 SDS-PV NT
9 Shawish, Olivia L 9 AAC-PV NT
10 Knauf, Kirsten F 8 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 McKula, Lindsey N 9 SDS-PV 2:03.61
2 Ousley Naseman, Carolin 9 AAC-PV 2:00.46
3 Sloan, Nicolette G 10 SDS-PV 1:49.09
4 Morrison, Michaela 10 AAC-PV 1:43.04
5 Hare, Didi S 10 AAC-PV 1:31.35
6 Boyer, Francesca M 8 SDS-PV 1:39.25
7 Konick, Cassie F 10 AAC-PV 1:45.23
8 Warwick, Emily E 10 SDS-PV 1:49.79
9 Morris, Celeste A 10 SDS-PV 2:03.08
10 Garvia, Azucera A 10 AAC-PV NT
#28 Boys 10 & Under 100 Yard IM
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
1 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
2 Farah, Mitchell E 7 SDS-PV NT
3 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
4 Brock, Ethan 9 AAC-PV NT
5 Diop, Mattia B 9 SDS-PV NT
6 Markwart, Christian S 9 SDS-PV NT
7 Deniston, Jake M 9 SDS-PV NT
8 Breiseth, Warren J 8 SDS-PV NT
9 Montano, Alexander S 7 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Donnelly, Connor H 9 SDS-PV NT
2 Song, Wonseok S 9 SDS-PV NT
3 Seltzer, Adam J 10 SDS-PV NT
4 Brock, Harrison P 10 AAC-PV NT
5 Minutoli, Alexander 9 SDS-PV 2:00.19
6 Miller, Ben B 10 SDS-PV NT
7 Lerner, Misha T 10 SDS-PV NT
8 Ellis, Walter J 10 SDS-PV NT
9 Dennee, Henry R 9 SDS-PV NT
10 Lawhead, Eric R 9 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Pugin, Damon D 10 SDS-PV 1:48.19
2 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV 1:43.02
3 Kellett, Brett E 10 SDS-PV 1:32.58
4 Lin, Jonathan W 10 SDS-PV 1:26.46
5 Baker, Ryan O 10 AAC-PV 1:15.37
6 Stankiewicz, Chris G 10 SDS-PV 1:22.65
7 Nirenberg, Jared E 10 SDS-PV 1:28.82
8 Meneses, Chris A 10 SDS-PV 1:41.64
9 Guzik, Kyle S 10 SDS-PV 1:43.75
10 Sharrer, Ben A 8 AAC-PV 1:58.04
#29 Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
3 Markwart, Lauren S 8 SDS-PV NT
4 Shawish, Olivia L 9 AAC-PV NT
5 McKula, Lindsey N 9 SDS-PV NT
6 Flinn, Kira M 9 SDS-PV NT
7 Doolittle, Eleanor R 8 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Tripodi, Olivia G 10 SDS-PV NT
2 Buckner, Taylor R 10 SDS-PV NT
3 Morris, Celeste A 10 SDS-PV 1:57.56
4 Bunker, Cullen A 10 SDS-PV 1:36.68
5 Boyer, Francesca M 8 SDS-PV 1:28.42
6 Ager, Emma 9 SDS-PV 1:29.38
7 Sloan, Nicolette G 10 SDS-PV 1:43.79
8 Barrows, Kat G 10 SDS-PV NT
9 Amann, Kathleen M 10 SDS-PV NT
10 Christen, Sarah H 10 SDS-PV NT
#30 Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
1 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
2 Miller, Ted P 8 SDS-PV NT
3 Brock, Ethan 9 AAC-PV NT
4 Donnelly, Connor H 9 SDS-PV NT
5 Spillman, Aaron C 9 SDS-PV NT
6 Markwart, Christian S 9 SDS-PV NT
7 Spillman, Collin R 9 SDS-PV NT
8 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
9 Farah, Mitchell E 7 SDS-PV NT
10 Bond, Ryan R 6 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Nguyen, Bryan D 9 SDS-PV NT
2 Dennee, Henry R 9 SDS-PV NT
3 Lloyd, CJ J 10 SDS-PV NT
4 Miller, Ben B 10 SDS-PV NT
5 Seltzer, Adam J 10 SDS-PV NT
6 Balberchak, Benjamin D 10 AAC-PV NT
7 Connolly, Sean T 10 SDS-PV NT
8 Song, Wonseok S 9 SDS-PV NT
9 Saunders, James M 9 SDS-PV NT
10 Lawhead, Eric R 9 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 White, Tyler R 7 SDS-PV 54.81
2 Chiquier, Ian L 9 SDS-PV 47.00
3 Minutoli, Alexander 9 SDS-PV 42.33
4 Guzik, Kyle S 10 SDS-PV 40.00
5 Almand, Thomas B 10 SDS-PV 33.50
6 Meneses, Chris A 10 SDS-PV 37.05
7 Diop, Mattia B 9 SDS-PV 41.70
8 Sharrer, Ben A 8 AAC-PV 45.93
9 Mason, John P 8 AAC-PV 54.45
10 Montano, Alexander S 7 SDS-PV 57.50
#31 Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
4 Knauf, Kirsten F 8 SDS-PV NT
5 Markwart, Lauren S 8 SDS-PV NT
6 Bond, Delaney J 8 SDS-PV NT
7 Watson, Mary L 7 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Bordell, Anna J 9 SDS-PV NT
2 Acton, Jin Tian L 9 AAC-PV NT
3 Christen, Sarah H 10 SDS-PV NT
4 Bard, Caroline N 10 SDS-PV NT
5 Barrows, Kat G 10 SDS-PV NT
6 Garvia, Azucera A 10 AAC-PV NT
7 Amann, Kathleen M 10 SDS-PV NT
8 Buckner, Taylor R 10 SDS-PV NT
9 Donvan, Noa M 9 SDS-PV NT
10 Doolittle, Eleanor R 8 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Morris, Celeste A 10 SDS-PV 1:03.60
2 Bunker, Cullen A 10 SDS-PV 57.60
3 Sloan, Nicolette G 10 SDS-PV 53.92
4 Konick, Cassie F 10 AAC-PV 52.91
5 Morrison, Michaela 10 AAC-PV 43.86
6 Hare, Didi S 10 AAC-PV 48.66
7 Boyer, Francesca M 8 SDS-PV 53.84
8 Warwick, Emily E 10 SDS-PV 57.06
9 Pawlik, Tori L 8 SDS-PV 1:02.01
10 McKula, Lindsey N 9 SDS-PV 1:05.50
#32 Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
1 Donnelly, Connor H 9 SDS-PV NT
2 Deniston, Jake M 9 SDS-PV NT
3 Brock, Harrison P 10 AAC-PV NT
4 Diop, Mattia B 9 SDS-PV 1:44.65
5 Almand, Thomas B 10 SDS-PV 1:33.37
6 Lin, Jonathan W 10 SDS-PV 1:40.37
7 Robertory, Bailey A 10 SDS-PV NT
8 Markwart, Christian S 9 SDS-PV NT
9 Minutoli, Alexander 9 SDS-PV NT
10 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
#33 Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
4 Tripodi, Olivia G 10 SDS-PV NT
5 Bunker, Cullen A 10 SDS-PV 1:36.45
6 Hare, Didi S 10 AAC-PV 1:38.29
#34 Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
4 Markey, Christian J 6 SDS-PV NT
5 Breiseth, Warren J 8 SDS-PV NT
6 Walters, Ed C 8 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Lawhead, Eric R 9 SDS-PV NT
2 Spillman, Aaron C 9 SDS-PV NT
3 Spillman, Collin R 9 SDS-PV NT
4 Robertory, Bailey A 10 SDS-PV NT
5 Lerner, Misha T 10 SDS-PV NT
6 Lloyd, CJ J 10 SDS-PV NT
7 Balberchak, Benjamin D 10 AAC-PV NT
8 Saunders, James M 9 SDS-PV NT
9 Deniston, Jake M 9 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Mason, John P 8 AAC-PV 1:00.75
2 Chiquier, Ian L 9 SDS-PV 49.46
3 Lin, Jonathan W 10 SDS-PV 42.23
4 Nirenberg, Jared E 10 SDS-PV 38.99
5 Baker, Ryan O 10 AAC-PV 33.45
6 Stankiewicz, Chris G 10 SDS-PV 38.19
7 Almand, Thomas B 10 SDS-PV 40.54
8 Meneses, Chris A 10 SDS-PV 44.89
9 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV 50.09
10 White, Tyler R 7 SDS-PV 1:05.84
#35 Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
5 Konick, Cassie F 10 AAC-PV 2:11.73
#36 Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
4 Song, Wonseok S 9 SDS-PV NT
5 Nguyen, Bryan D 9 SDS-PV NT
6 Dennee, Henry R 9 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Balberchak, Benjamin D 10 AAC-PV NT
2 Sharrer, Ben A 8 AAC-PV 1:03.30
3 Guzik, Kyle S 10 SDS-PV 50.07
4 Stankiewicz, Chris G 10 SDS-PV 40.35
5 Baker, Ryan O 10 AAC-PV 31.64
6 Nirenberg, Jared E 10 SDS-PV 37.03
7 Su, Jeffrey M 9 SDS-PV 47.32
8 Chiquier, Ian L 9 SDS-PV 56.39
9 Brock, Harrison P 10 AAC-PV NT
10 Seltzer, Adam J 10 SDS-PV NT
#37 Girls 11-12 100 Yard IM
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
1 Reynolds, Martine L 12 AAC-PV NT
2 Montgomery, Rachel L 11 SDS-PV NT
3 Romeo, Kira W 12 SDS-PV NT
4 Dennee, Emily K 11 SDS-PV NT
5 Lawhead, Rachel A 11 SDS-PV 1:52.32
6 Colpitts, Emma K 11 SDS-PV 2:20.29
7 Spillman, Emma C 12 UNSDS-P NT
8 Guthman, Maya S 12 SDS-PV NT
9 Lund, Merete K 12 AAC-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Parker, Miranda D 11 SDS-PV 1:32.50
2 Serfis, Marie K 11 AAC-PV 1:31.10
3 Jordan, Nicole S 11 SDS-PV 1:23.29
4 Kelley-Bell, Emma F 11 SDS-PV 1:22.33
5 Burke, Brigid M 12 SDS-PV 1:15.90
6 Hopler, Nicole A 12 SDS-PV 1:16.07
7 Schuler, Mackenzie E 11 SDS-PV 1:22.52
8 Mladenovic, Mia 12 AAC-PV 1:28.00
9 White, Courtney M 11 SDS-PV 1:31.41
10 McCleary, Caroline D 11 SDS-PV 1:40.35
#38 Boys 11-12 200 Yard IM
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
1 Chase, Mike D 11 SDS-PV NT
2 Nguyen, Andrew A 11 SDS-PV 3:42.88
3 Glover, Josh R 12 SDS-PV 3:06.36
4 Kilkenny, Andrew R 12 SDS-PV 2:54.56
5 Lewis Jr, Rory B 11 SDS-PV 2:40.47
6 MacKinnon, Connor I 12 SDS-PV 2:51.06
7 Hrdy, Chris A 11 AAC-PV 3:03.69
8 Reeves, Nicolas S 11 AAC-PV 3:30.08
9 Grammer, Matthew J 12 SDS-PV NT
#39 Girls 11-12 100 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
1 Mejia, Phoebe I 12 SDS-PV NT
2 Schmidt, Phoebe R 12 SDS-PV 1:40.34
3 Muchery, Nathalia 12 SDS-PV 1:24.42
4 Gustafson, Stasi M 11 AAC-PV 1:20.15
5 Burke, Brigid M 12 SDS-PV 1:16.75
6 Hopler, Nicole A 12 SDS-PV 1:18.77
7 Jordan, Nicole S 11 SDS-PV 1:21.36
8 MacPherson, Evelyn A 11 AAC-PV 1:27.93
9 Guthman, Maya S 12 SDS-PV NT
#40 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
3 Cason, Connor M 12 SDS-PV NT
4 Grammer, Matthew J 12 SDS-PV NT
5 Roberts, David A 12 SDS-PV NT
6 Delancey, Jay D 12 AAC-PV NT
7 Chase, Mike D 11 SDS-PV NT
8 Bonino, Alex R 12 AAC-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Miller, Will K 11 SDS-PV 47.74
2 Konick, Abe B 11 AAC-PV 42.37
3 Hrdy, Chris A 11 AAC-PV 38.41
4 Lewis Jr, Rory B 11 SDS-PV 36.43
5 MacKinnon, Connor I 12 SDS-PV 34.27
6 Reeves, Nicolas S 11 AAC-PV 35.97
7 Jentoft-Herr, Eric D 12 SDS-PV 36.57
8 Kilkenny, Andrew R 12 SDS-PV 39.86
9 Hetzer, Steven J 12 AAC-PV 42.51
10 Connolly, William R 12 SDS-PV 53.53
#41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
2 Smith, Claire O 12 AAC-PV NT
3 Solonsky, Rachel E 11 SDS-PV NT
4 Dennee, Emily K 11 SDS-PV NT
5 Mejia, Phoebe I 12 SDS-PV NT
6 Kline, Samantha T 11 SDS-PV NT
7 Spillman, Emma C 12 UNSDS-P NT
8 Schmidt, Phoebe R 12 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 MacPherson, Evelyn A 11 AAC-PV 1:04.78
2 Lund, Merete K 12 AAC-PV 53.05
3 Serfis, Marie K 11 AAC-PV 47.65
4 Gustafson, Stasi M 11 AAC-PV 47.24
5 Muchery, Nathalia 12 SDS-PV 42.71
6 Kelley-Bell, Emma F 11 SDS-PV 43.62
7 White, Courtney M 11 SDS-PV 47.29
8 McCleary, Caroline D 11 SDS-PV 51.96
9 Lawhead, Rachel A 11 SDS-PV 57.32
10 Montgomery, Rachel L 11 SDS-PV NT
#42 Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
2 Hetzer, Steven J 12 AAC-PV NT
3 Roberts, David A 12 SDS-PV 2:03.15
4 McKula, Trey J 11 SDS-PV 1:47.74
5 Lewis Jr, Rory B 11 SDS-PV 1:32.40
6 Konick, Abe B 11 AAC-PV 1:45.66
7 Nguyen, Andrew A 11 SDS-PV 1:58.28
8 Storrs, Jack T 11 AAC-PV NT
9 Doolittle, Jackson T 11 SDS-PV NT
#43 Girls 11-12 100 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
2 Romeo, Kira W 12 SDS-PV NT
3 Mladenovic, Mia 12 AAC-PV 2:02.90
4 Jordan, Nicole S 11 SDS-PV 1:28.26
5 Burke, Brigid M 12 SDS-PV 1:15.31
6 Hopler, Nicole A 12 SDS-PV 1:18.03
7 Colpitts, Emma K 11 SDS-PV 2:01.16
8 Schuler, Mackenzie E 11 SDS-PV NT
#44 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 1 Finals
1 Chase, Mike D 11 SDS-PV NT
2 McKula, Trey J 11 SDS-PV NT
3 Miller, Will K 11 SDS-PV 46.84
4 Reeves, Nicolas S 11 AAC-PV 37.82
5 Jentoft-Herr, Eric D 12 SDS-PV 35.87
6 Glover, Josh R 12 SDS-PV 36.13
7 Hetzer, Steven J 12 AAC-PV 43.33
8 Cason, Connor M 12 SDS-PV NT
9 Delancey, Jay D 12 AAC-PV NT
#45 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 3 Finals
4 Lawhead, Rachel A 11 SDS-PV NT
5 Romeo, Kira W 12 SDS-PV NT
6 Montgomery, Rachel L 11 SDS-PV NT
Heat 2 of 3 Finals
1 Spillman, Emma C 12 UNSDS-P NT
2 Mejia, Phoebe I 12 SDS-PV NT
3 Dennee, Emily K 11 SDS-PV NT
4 White, Courtney M 11 SDS-PV 38.33
5 Serfis, Marie K 11 AAC-PV 37.53
6 Lund, Merete K 12 AAC-PV 38.14
7 Reynolds, Martine L 12 AAC-PV 41.06
8 Solonsky, Rachel E 11 SDS-PV NT
9 Kline, Samantha T 11 SDS-PV NT
Heat 3 of 3 Finals
1 Schmidt, Phoebe R 12 SDS-PV 35.66
2 Guthman, Maya S 12 SDS-PV 34.64
3 Parker, Miranda D 11 SDS-PV 33.80
4 Gustafson, Stasi M 11 AAC-PV 32.79
5 Kelley-Bell, Emma F 11 SDS-PV 31.78
6 Schuler, Mackenzie E 11 SDS-PV 32.57
7 Muchery, Nathalia 12 SDS-PV 33.27
8 MacPherson, Evelyn A 11 AAC-PV 34.09
9 McCleary, Caroline D 11 SDS-PV 35.00
10 Colpitts, Emma K 11 SDS-PV 35.87
#46 Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Lane Name Age Team Seed Time
Heat 1 of 2 Finals
3 Delancey, Jay D 12 AAC-PV NT
4 Doolittle, Jackson T 11 SDS-PV NT
5 Grammer, Matthew J 12 SDS-PV NT
6 Roberts, David A 12 SDS-PV NT
7 Cason, Connor M 12 SDS-PV NT
Heat 2 of 2 Finals
1 Miller, Will K 11 SDS-PV 1:36.16
2 McKula, Trey J 11 SDS-PV 1:29.59
3 Glover, Josh R 12 SDS-PV 1:15.97
4 Kilkenny, Andrew R 12 SDS-PV 1:11.57
5 MacKinnon, Connor I 12 SDS-PV 1:05.49
6 Jentoft-Herr, Eric D 12 SDS-PV 1:08.12
7 Konick, Abe B 11 AAC-PV 1:15.30
8 Hrdy, Chris A 11 AAC-PV 1:17.97
9 Nguyen, Andrew A 11 SDS-PV 1:34.99
10 Connolly, William R 12 SDS-PV 1:41.92