15th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 20-21, 2006
Event Results for Finals
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gibson, Claudia C 7 Rmsc-PV 16.00 16.13 20
2 Harnood, Eliya 7 Rmsc-PV 19.26 18.15 17
3 Kellan, Audrey L 6 Machine-PV 19.58 18.21 16
4 Tsai, Victoria 7 Rmsc-PV 20.20 18.51 15
5 Payton, Lily A 7 JFD-PV 19.13 18.59 14
6 Donnelly, Katie M 7 Snow-PV 21.98 19.40 13
7 Walsh, Mallory P 7 Cubu-PV 20.57 19.80 12
8 LeBlanc, Eleanor G 7 Cubu-PV NT 19.94 11
9 Dyson, Mallory M 7 Cubu-PV 19.82 20.31 9
10 Hla, Diana A 6 DCPR-PV 28.37 20.40 7
11 Stone, Heather G 7 Bwst-PV NT 20.41 6
12 Wang, Emily 7 Rmsc-PV 25.65 20.68 5
13 Kannan, Hannah 6 Rmsc-PV 21.07 20.94 4
14 Missing, Emilia J 7 Snow-PV 21.42 21.01 3
15 Clark, Jojo M 7 Rmsc-PV 20.89 21.26 2
16 Regnell, Katherine E 7 Rmsc-PV 23.02 21.28 1
17 Campbell, Imani C 7 DCPR-PV 22.73 21.56
18 Cady, Natalie K 7 Cubu-PV 21.84 21.81
19 Cox, Lea K 7 Cubu-PV 24.75 21.88
20 Sun, Grace 7 Rmsc-PV 23.86 22.22
21 Boyd, Madison M 7 Rmsc-PV NT 22.93
22 Seney, Rachel H 7 Rmsc-PV NT 22.96
23 D'Anna, Alyssa R 7 Cubu-PV 23.19 23.00
24 Ekstrom, Kierstin E 7 AquaHoyas-PV 23.07 23.46
25 Garris, Sophia K 7 Rmsc-PV 30.66 23.50
25 Lopez, Nicole E 7 Machine-PV 24.29 23.50
27 Nassetta, Sydney P 7 Cubu-PV 23.12 23.66
28 Rosenkoetter, Emily D 7 Cubu-PV 26.28 23.72
29 Hohman, Natalie S 7 Cubu-PV 25.57 23.85
30 Boyer, Francesca M 6 Cubu-PV 24.64 24.78
31 Gent, Grace E 6 Machine-PV 27.22 25.03
32 Tierney, Grace L 6 Fish-PV 26.32 25.41
33 Kehoe, Caroline M 6 Machine-PV 25.34 26.82
34 Hubert, Valerie C 7 Rmsc-PV 29.27 27.37
35 Sever, Courtney M 7 Snow-PV 27.91 27.41
36 Murray, Kate E 6 Cubu-PV NT 28.53
37 Pedersen, Sofia J 7 Cubu-PV 34.27 30.15
38 Mayfield, Tess C 6 Rmsc-PV 32.66 31.41
39 Rinaldi, Katerina S 7 AquaHoyas-PV 34.43 34.86
40 Karayianis, Christie M 6 Rmsc-PV NT 37.00
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gibson, Claudia C 7 Rmsc-PV 41.92 41.88 20
2 Leidy, Katelyn M 7 Bwst-PV 52.46 47.12 17
3 Payton, Lily A 7 JFD-PV 48.93 49.94 16
4 Ekstrom, Kierstin E 7 AquaHoyas-PV 54.51 51.46 15
5 Harnood, Eliya 7 Rmsc-PV 48.92 53.06 14
6 Hla, Diana A 6 DCPR-PV 1:08.59 53.84 13
7 Donnelly, Katie M 7 Snow-PV NT 54.38 12
8 Trautman, Elizabeth N 7 Machine-PV 59.13 54.51 11
9 Wang, Emily 7 Rmsc-PV 57.37 55.62 9
10 LeBlanc, Eleanor G 7 Cubu-PV NT 56.25 7
11 Kannan, Hannah 6 Rmsc-PV NT 56.84 6
12 Missing, Emilia J 7 Snow-PV NT 59.13 5
13 Tsai, Victoria 7 Rmsc-PV 1:03.69 59.21 4
14 Nassetta, Sydney P 7 Cubu-PV NT 1:00.10 3
15 Garris, Sophia K 7 Rmsc-PV NT 1:02.03 2
16 Rosenkoetter, Emily D 7 Cubu-PV 59.04 1:02.06 1
17 Cady, Natalie K 7 Cubu-PV 1:04.63 1:02.41
18 Cox, Lea K 7 Cubu-PV NT 1:03.07
19 Gent, Grace E 6 Machine-PV NT 1:03.15
20 Boyer, Francesca M 6 Cubu-PV 1:08.13 1:04.96
21 Rinaldi, Katerina S 7 AquaHoyas-PV 1:18.91 1:07.04
22 Campbell, Imani C 7 DCPR-PV 1:03.39 1:08.71
23 Sever, Courtney M 7 Snow-PV 1:09.29 1:12.16
24 Pedersen, Sofia J 7 Cubu-PV 1:23.93 1:14.06
25 Hubert, Valerie C 7 Rmsc-PV NT 1:19.07
-- Tierney, Grace L 6 Fish-PV NT X53.78
-- Kellan, Audrey L 6 Machine-PV NT DQ
-- Sun, Grace 7 Rmsc-PV 48.34 DQ
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gibson, Claudia C 7 Rmsc-PV 48.94 48.66 20
2 Walsh, Mallory P 7 Cubu-PV 1:00.94 53.59 17
3 Leidy, Katelyn M 7 Bwst-PV 55.83 58.46 16
4 Clark, Jojo M 7 Rmsc-PV 1:06.27 1:02.72 15
5 Trautman, Elizabeth N 7 Machine-PV 1:08.63 1:03.44 14
6 D'Anna, Alyssa R 7 Cubu-PV 1:06.96 1:09.07 13
7 Regnell, Katherine E 7 Rmsc-PV 1:03.21 1:09.39 12
8 Hohman, Natalie S 7 Cubu-PV 1:07.69 1:12.41 11
-- Hla, Diana A 6 DCPR-PV NT X56.79
-- Boyd, Madison M 7 Rmsc-PV NT X57.13
-- Missing, Emilia J 7 Snow-PV NT X1:01.84
-- Lopez, Nicole E 7 Machine-PV NT X1:08.22
-- Kehoe, Caroline M 6 Machine-PV NT DQ
-- Tierney, Grace L 6 Fish-PV NT DQ
-- Garris, Sophia K 7 Rmsc-PV NT DQ
-- Campbell, Imani C 7 DCPR-PV NT DQ
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Payton, Lily A 7 JFD-PV 19.72 19.40 20
2 Leidy, Katelyn M 7 Bwst-PV 24.42 23.32 17
3 Kellan, Audrey L 6 Machine-PV 23.47 23.68 16
4 Sun, Grace 7 Rmsc-PV 25.92 25.21 15
5 Regnell, Katherine E 7 Rmsc-PV 27.87 25.56 14
6 Dyson, Mallory M 7 Cubu-PV 25.45 25.78 13
7 Harnood, Eliya 7 Rmsc-PV 24.62 26.04 12
8 Cady, Natalie K 7 Cubu-PV 27.03 26.84 11
9 Walsh, Mallory P 7 Cubu-PV 23.03 27.09 8
9 Tsai, Victoria 7 Rmsc-PV 24.37 27.09 8
11 LeBlanc, Eleanor G 7 Cubu-PV NT 27.43 6
12 Boyd, Madison M 7 Rmsc-PV NT 28.07 5
13 Kehoe, Caroline M 6 Machine-PV NT 28.47 4
14 Boyer, Francesca M 6 Cubu-PV 33.49 28.93 3
15 Wang, Emily 7 Rmsc-PV 32.33 29.53 2
16 Ekstrom, Kierstin E 7 AquaHoyas-PV NT 30.31 1
17 Clark, Jojo M 7 Rmsc-PV 28.42 30.37
18 Trautman, Elizabeth N 7 Machine-PV 31.70 30.44
19 Lopez, Nicole E 7 Machine-PV 35.15 31.41
20 Nassetta, Sydney P 7 Cubu-PV 30.65 31.60
21 Seney, Rachel H 7 Rmsc-PV NT 34.57
22 Rinaldi, Katerina S 7 AquaHoyas-PV 46.26 36.46
23 Hohman, Natalie S 7 Cubu-PV 35.99 36.51
-- Cox, Lea K 7 Cubu-PV 29.64 DQ
-- D'Anna, Alyssa R 7 Cubu-PV 32.14 DQ
-- Rosenkoetter, Emily D 7 Cubu-PV 36.19 DQ
-- Gent, Grace E 6 Machine-PV NT DQ
-- Pedersen, Sofia J 7 Cubu-PV NT DQ
-- Sever, Courtney M 7 Snow-PV 35.75 DQ
-- Kannan, Hannah 6 Rmsc-PV NT DQ
-- Donnelly, Katie M 7 Snow-PV 30.17 DQ
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 15.62 14.81 20
2 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 15.55 15.66 17
3 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 16.36 15.94 16
4 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 16.33 16.18 15
5 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 17.68 16.38 14
6 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 16.25 16.47 13
7 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 17.96 16.65 12
8 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 17.94 16.76 11
9 Giaquinto, Olivia M 8 Fish-PV 18.44 16.81 9
10 Wang, Helena 8 Bwst-PV 17.13 16.94 7
11 Henry, Caroline C 8 PM-PV 17.16 16.97 5.5
11 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 15.91 16.97 5.5
13 Baker, Karynne T 8 Fish-PV 17.11 17.31 4
14 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 17.56 17.41 3
15 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 17.59 2
16 Taets, Jessica L 8 Machine-PV NT 17.78 1
17 Neal, Dwyer C 8 Machine-PV 18.37 17.82
18 Adams, Emily A 8 Bwst-PV 16.90 17.93
19 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV 20.11 18.00
20 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 18.52 18.57
21 Capizzi, Anna-Sophia T 8 AquaHoyas-PV 21.35 18.63
22 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 19.36 18.68
23 Ihrie, Nicole A 8 Cubu-PV 19.10 18.90
24 Neubig, Theresa M 8 Fish-PV 19.27 19.16
25 Xu, Connie 8 Rmsc-PV 20.30 19.41
26 Walsh, Mallory P 7 Cubu-PV NT 19.80
27 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 21.68 19.84
28 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 23.63 19.90
29 Boyer, Sophia A 8 Cubu-PV 21.11 19.91
29 Kent, Helen M 8 JFD-PV NT 19.91
31 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 20.14 20.09
32 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 19.45 20.15
33 Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT 20.41
34 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV 20.79 21.47
35 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV 21.29 21.50
36 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 23.86 22.04
37 Chiquier, Mia A 8 Cubu-PV 21.84 22.59
38 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV 23.07 23.50
39 Rao, Andrea 8 Rmsc-PV NT 23.57
40 Tallman, Maggie A 8 JFD-PV 23.42 33.29
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 45.07 39.75 20
2 Giaquinto, Olivia M 8 Fish-PV 46.01 42.56 17
3 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 43.94 42.94 16
4 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 43.05 43.65 15
5 Kim, Jennie S 8 Fish-PV NT 43.84 14
6 Taets, Jessica L 8 Machine-PV 43.61 44.02 13
7 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 46.37 44.62 12
8 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 46.28 45.04 11
9 Wang, Helena 8 Bwst-PV 44.53 45.13 9
10 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 46.43 46.25 7
11 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 44.05 46.46 6
12 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 49.14 47.22 5
13 Neal, Dwyer C 8 Machine-PV 47.15 47.25 4
14 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 48.22 47.30 3
15 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 47.90 47.72 2
16 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 48.09 1
17 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 48.74 48.41
18 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 48.73 48.51
19 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 49.00 48.60
20 Henry, Caroline C 8 PM-PV 47.88 49.49
21 Ihrie, Nicole A 8 Cubu-PV 48.68 50.04
22 Capizzi, Anna-Sophia T 8 AquaHoyas-PV 58.18 50.72
23 Chiquier, Mia A 8 Cubu-PV 55.70 50.94
24 Cotto, Nina E 8 Cubu-PV 51.79 51.66
25 Baker, Karynne T 8 Fish-PV NT 51.93
26 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV NT 52.96
27 Boyer, Sophia A 8 Cubu-PV 58.73 53.07
28 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 54.74 53.78
29 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 53.93 53.79
30 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 55.60 54.88
31 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV NT 55.75
32 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 57.06 56.76
33 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV 1:03.91 1:02.00
34 Tallman, Maggie A 8 JFD-PV 1:02.45 1:04.66
-- Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 50.28 DQ
-- Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT DQ
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 47.48 44.79 20
2 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 51.17 49.07 17
3 Adams, Emily A 8 Bwst-PV 47.83 50.07 16
4 Taets, Jessica L 8 Machine-PV 52.97 51.32 15
5 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 58.74 51.87 14
6 Neubig, Theresa M 8 Fish-PV 53.29 51.94 13
7 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV NT 52.25 12
8 Kim, Jennie S 8 Fish-PV NT 52.37 11
9 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 52.59 52.54 9
10 Kent, Helen M 8 JFD-PV NT 53.94 7
11 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 53.53 53.96 6
12 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 59.73 56.63 5
13 Xu, Connie 8 Rmsc-PV NT 56.82 4
14 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 55.07 57.71 3
15 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 1:00.80 58.07 2
16 Baker, Karynne T 8 Fish-PV 1:03.91 1:00.16 1
17 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 58.46 1:01.68
18 Neal, Dwyer C 8 Machine-PV 1:03.06 1:02.72
19 Cotto, Nina E 8 Cubu-PV 1:08.10 1:09.44
20 Ihrie, Nicole A 8 Cubu-PV NT 1:15.35
21 Tallman, Maggie A 8 JFD-PV 1:18.61 1:24.06
-- Ritter, Brie 8 Rmsc-PV NT DQ
-- Wang, Helena 8 Bwst-PV NT DQ
-- Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT DQ
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 17.37 16.76 20
2 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 18.46 17.38 17
3 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 17.67 17.76 16
4 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 19.13 18.50 15
5 Giaquinto, Olivia M 8 Fish-PV 20.72 18.97 14
6 Adams, Emily A 8 Bwst-PV 18.37 19.44 13
7 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 22.17 19.50 12
8 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 20.14 19.87 11
9 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 22.91 19.93 9
10 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 20.31 7
11 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 22.28 20.63 6
12 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 21.18 20.82 5
13 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 19.34 20.84 4
14 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 23.47 20.87 2.5
14 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 26.70 20.87 2.5
16 Henry, Caroline C 8 PM-PV 23.77 21.40 1
17 Cotto, Nina E 8 Cubu-PV 23.77 21.65
18 Xu, Connie 8 Rmsc-PV 24.11 21.71
19 Boyer, Sophia A 8 Cubu-PV 27.14 22.06
20 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 25.62 22.50
21 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 24.04 22.66
22 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 26.89 23.34
23 Capizzi, Anna-Sophia T 8 AquaHoyas-PV NT 23.54
24 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV NT 23.85
25 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV NT 24.37
26 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 27.24 25.65
27 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 26.07 26.01
28 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 27.96 26.06
29 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 29.82 28.01
30 Chiquier, Mia A 8 Cubu-PV 31.12 28.51
31 Lipter, Erie 8 Rmsc-PV NT 33.04
32 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV NT 38.66
-- Kent, Helen M 8 JFD-PV NT DQ
-- Banks, Sarah E 8 Machine-PV 20.58 DQ
-- Neubig, Theresa M 8 Fish-PV 25.36 DQ
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rockville Montgomery-PV 'A' 1:02.38 1:05.94 40
1) Boyd, Erica L 8 2) Doan, Melanie D 8
3) Gu, Elaina 8 4) Kirsch, Sydney T 8
2 Blue Waves Swim Team-PV 'A' 1:10.22 1:09.38 34
1) Wang, Helena 8 2) Leidy, Katelyn M 7
3) Coggins, Marissa S 8 4) Adams, Emily A 8
3 Machine Aquatics-PV 'A' 1:19.25 1:12.78 32
1) Banks, Sarah E 8 2) Neal, Dwyer C 8
3) Kellan, Audrey L 6 4) Taets, Jessica L 8
4 Curl-Burke Swim Club-PV 'A' 1:04.87 1:13.68 30
1) D'Anna, Maura B 8 2) Ihrie, Nicole A 8
3) Holland, Elizabeth M 8 4) Bolger, Victoria A 8
5 DC Parks&Recreation-PV 'A' 1:28.38 1:17.87 28
1) Ross, Antoinee D 8 2) Epps, Elon H 8
3) Campbell, Imani C 7 4) James, Hannah M 7
6 Rockville Montgomery-PV 'B' 1:12.34 1:18.41 26
7 Curl-Burke Swim Club-PV 'B' 1:17.25 1:26.81 24
1) D'Anna, Alyssa R 7 2) Cady, Natalie K 7
3) Walsh, Mallory P 7 4) Dyson, Mallory M 7
8 Rockville Montgomery-PV 'C' 1:23.45 1:28.90 22
1) Amaguana, Rosario P 8 2) Hu, Sophia 8
3) Plotnick, Ariel L 8 4) Karayianis, Katie 8
9 Machine Aquatics-PV 'B' NT 1:34.18 18
Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kannan, Sarah H 9 Rmsc-PV 29.89 29.69 20
2 Horikawa, Natsumi L 9 Rmsc-PV 29.56 30.32 17
3 Ledecky, Kathleen G 9 Cubu-PV 32.50 30.94 16
4 Wooden, Allie N 9 Bwst-PV 30.43 32.25 15
5 Sola, Aliyah I 9 DCPR-PV 36.13 32.35 14
6 Robinson, Jalyn N 9 DCPR-PV 32.88 32.60 13
7 Yin, Diana X 9 Rmsc-PV 33.59 32.76 12
8 Clifford, Maxine J 9 PM-PV 33.98 33.53 11
9 Fang, Annie 9 Rmsc-PV 33.81 33.75 9
10 Surette, Brenna R 9 Cubu-PV 34.63 34.03 7
11 Deng, Lisa 9 Rmsc-PV 35.67 34.31 6
12 Nassetta, Kirby M 9 Cubu-PV 35.68 34.68 5
13 Guiton, Tessa C 9 Rmsc-PV 35.65 34.79 4
14 Chen, Heather Y 9 Rmsc-PV NT 35.21 3
15 Koo, Minji 9 Fish-PV 41.13 35.65 2
16 Mattingly, Molly M 9 Bwst-PV 38.47 35.76 1
17 Kenis, Samantha N 9 HACC-PV 36.27 35.80
18 Cantrick, Courtney P 9 Cubu-PV 35.45 35.90
19 Fox, Mallory R 9 Rmsc-PV 36.95 36.62
20 Tierney, Emma M 9 Fish-PV 38.05 36.63
21 Guerrero, Kelly J 9 PM-PV 38.11 36.72
22 Brendsel, Monica L 9 Cubu-PV 40.68 36.75
23 Mayfield, Emily C 9 Rmsc-PV 38.32 36.90
24 Rhodes, Susan A 9 Cubu-PV 37.01 36.96
25 Jardeleza, Maria E 9 Rmsc-PV 39.19 37.06
26 Ginieczki, Karly R 9 HACC-PV 38.91 37.07
27 Lopaczynski, Ada 9 Rmsc-PV 35.57 37.13
28 Schwartz, Julia A 9 PM-PV 36.27 37.18
29 Dunbar, Maya D 9 DCPR-PV 38.75 37.28
30 Ferris, Brenna R 9 Cubu-PV 35.70 37.40
31 Daniel-Papi, Sofia I 9 Cubu-PV NT 37.68
32 Zhang, Emily 9 Rmsc-PV NT 37.74
33 Shifflett, Kimberly C 9 PM-PV 37.01 37.96
34 Urban, Natalie M 9 Cubu-PV 40.14 38.00
35 Swarts, Catherine R 9 Cubu-PV 36.86 38.22
36 Vu, Cynthia M 9 Bwst-PV 39.18 38.32
37 Kirchner, Maddie K 9 Rmsc-PV 37.22 38.61
38 Doherty, Caitlin J 9 Rmsc-PV 38.42 38.63
39 Sturm, Shelby N 9 Cubu-PV 40.40 38.71
40 Ashley, Sarah K 9 Bwst-PV 37.45 38.79
41 Thomas, Lauren E 9 Cubu-PV 41.76 38.81
42 Williams, Kelly C 9 Rmsc-PV 40.44 39.01
43 Deker, Emily Q 9 Fish-PV 44.40 39.25
44 Mooers, Annie A 9 Rmsc-PV 44.50 39.54
45 Ellis, Grace K 9 Rmsc-PV NT 39.66
46 Cady, Rachel A 9 Cubu-PV NT 39.69
47 Eames, Allie J 9 Fish-PV 39.75 40.38
48 Luo, Zeya L 9 UNPVS-PV 40.98 40.43
49 Falcon, Millie G 9 Cubu-PV 40.50 40.53
50 Mitchell, Megan N 9 Cubu-PV NT 40.60
51 Burk, Allison L 9 Fish-PV 40.74 40.75
52 Trautman, Jackie L 9 Machine-PV 42.02 40.78
53 Meyer, Gwyneth R 9 Rmsc-PV 41.88 41.03
54 Sieracki, Mady C 9 Cubu-PV 43.00 41.21
55 Kohl, Melissa J 9 Fish-PV 44.44 41.25
56 Mayuga, Christine G 9 Cubu-PV 42.32 41.50
57 Hendrick, Julia E 9 UNPVS-PV 40.39 42.08
58 Neal, Bronwyn H 9 Machine-PV 41.33 42.53
59 Melcher, Cosette M 9 Cubu-PV 41.49 42.65
60 Charlip, Emily C 9 Rmsc-PV 42.28 43.49
61 Zhou, Amy 9 Rmsc-PV 44.21 43.96
62 Pierce, Shannon M 9 Snow-PV NT 44.32
63 Carter, Camille E 9 Cubu-PV 42.54 44.97
64 Peng, Erica 9 JFD-PV 46.50 45.16
65 Coggins, Emma M 9 Rmsc-PV 48.85 45.53
66 Orleans, Jayne S 9 Cubu-PV 58.35 45.59
67 Huynh, Christina L 9 Rmsc-PV NT 45.94
68 Xue, Cathy S 9 Rmsc-PV 52.74 46.21
69 Bronson, Ali N 9 Snow-PV 47.86 46.53
70 Sugianto, Amelia M 9 Fish-PV 51.45 46.79
71 Wajsowicz-macrae, Isabel 9 Rmsc-PV 49.96 47.90
72 Carro, Martha M 9 Fish-PV 51.68 48.81
73 Aniba, Najet 9 Rmsc-PV NT 49.78
74 Spinnenweber, Emma G 9 Machine-PV 47.36 50.11
75 Osewe, Neema A 9 Rmsc-PV 50.03 51.19
76 Rao, Nikita 9 Cubu-PV 51.01 53.88
77 Ying, Christie 9 Rmsc-PV NT 1:00.00
78 Rao, Jessica 9 Rmsc-PV NT 1:14.13
Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Horikawa, Natsumi L 9 Rmsc-PV 35.05 35.07 20
2 Wooden, Allie N 9 Bwst-PV 34.67 37.57 17
3 Kannan, Sarah H 9 Rmsc-PV 38.82 37.63 16
4 Clifford, Maxine J 9 PM-PV 36.60 38.04 15
5 Robinson, Jalyn N 9 DCPR-PV 38.99 38.91 14
6 Burke, Brigid M 9 SDS-PV 39.46 39.31 13
7 Guiton, Tessa C 9 Rmsc-PV 41.62 41.01 12
8 Yin, Diana X 9 Rmsc-PV 40.09 41.37 11
9 Vu, Catherine M 9 Bwst-PV 43.22 41.43 9
10 Schwartz, Julia A 9 PM-PV 41.02 41.65 7
11 Fang, Annie 9 Rmsc-PV 42.78 41.68 6
12 Sola, Aliyah I 9 DCPR-PV 43.94 41.71 5
13 Kehoe, Clare M 9 Machine-PV 42.07 41.75 4
14 Lopaczynski, Ada 9 Rmsc-PV 42.40 42.53 3
15 Jardeleza, Maria E 9 Rmsc-PV 44.36 42.65 2
16 Sturm, Shelby N 9 Cubu-PV 43.04 42.81 1
17 Shifflett, Kimberly C 9 PM-PV 41.92 42.88
17 Meyer, Gwyneth R 9 Rmsc-PV 42.32 42.88
19 Deng, Lisa 9 Rmsc-PV 42.09 42.96
20 Pink, Sophie L 9 SDS-PV 54.72 43.43
21 Cantrick, Courtney P 9 Cubu-PV 40.97 43.59
22 Ginieczki, Karly R 9 HACC-PV 44.80 43.62
23 Swarts, Catherine R 9 Cubu-PV 42.46 43.68
24 Nassetta, Kirby M 9 Cubu-PV 44.72 44.65
25 Brendsel, Monica L 9 Cubu-PV 46.53 44.72
26 Burk, Allison L 9 Fish-PV 50.28 44.87
27 Fox, Mallory R 9 Rmsc-PV 43.24 44.97
28 Vu, Cynthia M 9 Bwst-PV 44.97 45.03
29 Luo, Zeya L 9 UNPVS-PV 45.30 45.19
30 Dunbar, Maya D 9 DCPR-PV 44.07 45.40
31 Tierney, Emma M 9 Fish-PV 45.77 45.54
32 Sullivan, Laura F 9 Machine-PV 44.65 45.57
33 Zhang, Emily 9 Rmsc-PV NT 45.69
34 Kohl, Melissa J 9 Fish-PV 51.53 46.03
35 Eames, Allie J 9 Fish-PV 47.55 46.47
36 Ogango, Imelda A 9 Bwst-PV 47.13 46.76
37 Trautman, Jackie L 9 Machine-PV 45.97 46.92
38 Thomas, Lauren E 9 Cubu-PV 44.34 46.97
39 Mitchell, Megan N 9 Cubu-PV NT 47.04
40 Williams, Kelly C 9 Rmsc-PV 49.31 47.57
40 Daniel-Papi, Sofia I 9 Cubu-PV NT 47.57
42 Cady, Rachel A 9 Cubu-PV NT 47.62
43 Deker, Emily Q 9 Fish-PV 48.89 48.19
44 Mooers, Annie A 9 Rmsc-PV 49.42 48.40
45 Doherty, Caitlin J 9 Rmsc-PV 44.72 49.51
46 Jackson, Bailee L 9 Bwst-PV NT 49.57
47 Xue, Cathy S 9 Rmsc-PV 48.09 49.59
48 Rao, Nikita 9 Cubu-PV 53.27 49.66
49 Coggins, Emma M 9 Rmsc-PV 51.90 50.10
50 Melcher, Cosette M 9 Cubu-PV 53.39 50.44
51 Sieracki, Mady C 9 Cubu-PV 50.36 51.03
52 Spinnenweber, Emma G 9 Machine-PV 51.59 51.76
53 Mayuga, Christine G 9 Cubu-PV 49.09 51.78
54 Neal, Bronwyn H 9 Machine-PV 49.83 51.85
55 Falcon, Millie G 9 Cubu-PV 50.15 52.06
56 Pierce, Shannon M 9 Snow-PV NT 52.07
57 Zhou, Amy 9 Rmsc-PV NT 52.22
58 Sugianto, Amelia M 9 Fish-PV 51.12 54.57
59 Osewe, Neema A 9 Rmsc-PV 53.77 54.78
60 Carter, Camille E 9 Cubu-PV 50.56 56.25
61 Bronson, Ali N 9 Snow-PV NT 56.94
62 Carro, Martha M 9 Fish-PV 57.60 57.37
63 Orleans, Jayne S 9 Cubu-PV NT 59.32
64 Aniba, Najet 9 Rmsc-PV NT 1:04.43
65 Rao, Jessica 9 Rmsc-PV NT 1:12.16
-- Wajsowicz-macrae, Isabel 9 Rmsc-PV 51.81 DQ
-- Mayfield, Emily C 9 Rmsc-PV NT DQ
Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kannan, Sarah H 9 Rmsc-PV 38.13 39.06 20
2 Ledecky, Kathleen G 9 Cubu-PV 48.04 44.09 17
3 Deng, Lisa 9 Rmsc-PV 45.45 44.10 16
4 Burke, Brigid M 9 SDS-PV 45.58 44.46 15
5 Kenis, Samantha N 9 HACC-PV 44.78 44.93 14
6 Jackson, Bailee L 9 Bwst-PV 46.37 45.43 13
7 Koo, Minji 9 Fish-PV 45.27 45.52 12
8 Chen, Heather Y 9 Rmsc-PV NT 45.57 11
9 Ashley, Sarah K 9 Bwst-PV 44.48 46.09 9
10 McNulty, Elizabeth A 9 HACC-PV 47.52 46.46 7
11 Surette, Brenna R 9 Cubu-PV 48.56 46.97 6
12 Schwartz, Julia A 9 PM-PV 48.03 47.09 5
13 Swarts, Catherine R 9 Cubu-PV 47.18 47.15 4
14 Urban, Natalie M 9 Cubu-PV 48.19 48.34 3
15 Dunbar, Maya D 9 DCPR-PV 46.46 48.69 2
16 Zhang, Emily 9 Rmsc-PV NT 49.28 1
17 Sullivan, Laura F 9 Machine-PV 51.00 49.93
18 Fang, Annie 9 Rmsc-PV 49.17 49.94
19 Tierney, Emma M 9 Fish-PV 50.60 49.97
20 Rhodes, Susan A 9 Cubu-PV 50.78 50.06
21 Vu, Catherine M 9 Bwst-PV 49.04 50.07
22 Mattingly, Molly M 9 Bwst-PV 49.10 50.31
23 Vu, Cynthia M 9 Bwst-PV 47.35 50.38
24 Ellis, Grace K 9 Rmsc-PV NT 51.20
25 Hendrick, Julia E 9 UNPVS-PV 51.21 51.63
26 Guerrero, Kelly J 9 PM-PV 50.94 51.81
27 Kirchner, Maddie K 9 Rmsc-PV 52.86 52.04
28 Trautman, Jackie L 9 Machine-PV 51.65 52.57
29 Burk, Allison L 9 Fish-PV NT 52.62
30 Kohl, Melissa J 9 Fish-PV 53.89 52.65
31 Kehoe, Clare M 9 Machine-PV NT 53.12
32 Pink, Sophie L 9 SDS-PV 51.59 53.13
33 Luo, Zeya L 9 UNPVS-PV 52.52 53.50
34 Eames, Allie J 9 Fish-PV 55.17 54.03
35 Orleans, Jayne S 9 Cubu-PV 1:01.15 54.07
36 Ogango, Imelda A 9 Bwst-PV 53.87 54.56
37 Sieracki, Mady C 9 Cubu-PV 53.64 54.96
38 Sturm, Shelby N 9 Cubu-PV 54.52 56.65
39 Deker, Emily Q 9 Fish-PV 1:02.76 57.44
40 Carro, Martha M 9 Fish-PV 1:00.83 57.90
41 Brendsel, Monica L 9 Cubu-PV 57.42 58.90
42 Sugianto, Amelia M 9 Fish-PV 57.64 59.16
43 Falcon, Millie G 9 Cubu-PV 57.01 59.90
44 Rao, Nikita 9 Cubu-PV 59.87 1:00.87
45 Huynh, Christina L 9 Rmsc-PV NT 1:01.04
46 Carter, Camille E 9 Cubu-PV 1:11.49 1:02.65
47 Bronson, Ali N 9 Snow-PV 1:03.13 1:03.47
48 Osewe, Neema A 9 Rmsc-PV 1:09.26 1:03.78
49 Pierce, Shannon M 9 Snow-PV NT 1:04.59
50 Aniba, Najet 9 Rmsc-PV NT 1:06.81
-- Daniel-Papi, Sofia I 9 Cubu-PV NT X44.59
-- Rao, Jessica 9 Rmsc-PV NT DQ
-- Wajsowicz-macrae, Isabel 9 Rmsc-PV NT DQ
-- Neal, Bronwyn H 9 Machine-PV 55.35 DQ
-- Spinnenweber, Emma G 9 Machine-PV NT DQ
-- Peng, Erica 9 JFD-PV 46.27 DQ
-- Charlip, Emily C 9 Rmsc-PV 59.83 DQ
-- Williams, Kelly C 9 Rmsc-PV 55.45 DQ
-- Melcher, Cosette M 9 Cubu-PV 1:06.66 DQ
Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Horikawa, Natsumi L 9 Rmsc-PV 37.08 35.00 20
2 Clifford, Maxine J 9 PM-PV 35.52 36.13 17
3 Ledecky, Kathleen G 9 Cubu-PV NT 37.15 16
4 Deng, Lisa 9 Rmsc-PV 43.97 38.29 15
5 Surette, Brenna R 9 Cubu-PV 38.53 38.34 14
6 Sola, Aliyah I 9 DCPR-PV 43.78 38.60 13
7 Wooden, Allie N 9 Bwst-PV 37.14 39.66 12
8 Guiton, Tessa C 9 Rmsc-PV 39.60 39.81 10
8 Koo, Minji 9 Fish-PV 46.63 39.81 10
10 Schwartz, Julia A 9 PM-PV 37.32 40.00 7
11 Robinson, Jalyn N 9 DCPR-PV 38.56 40.21 6
12 Vu, Catherine M 9 Bwst-PV 40.03 42.15 5
13 Fox, Mallory R 9 Rmsc-PV 43.28 42.28 4
14 Yin, Diana X 9 Rmsc-PV 40.83 42.71 3
15 Nassetta, Kirby M 9 Cubu-PV 39.46 42.76 2
16 Rhodes, Susan A 9 Cubu-PV 40.07 42.90 1
17 Lopaczynski, Ada 9 Rmsc-PV 43.26 43.55
18 Mattingly, Molly M 9 Bwst-PV NT 44.15
19 Kehoe, Clare M 9 Machine-PV 42.77 44.82
20 Shifflett, Kimberly C 9 PM-PV 44.08 45.50
21 Kenis, Samantha N 9 HACC-PV 47.23 45.62
21 Sturm, Shelby N 9 Cubu-PV 47.44 45.62
23 Jardeleza, Maria E 9 Rmsc-PV 49.28 46.21
24 McNulty, Elizabeth A 9 HACC-PV NT 46.37
25 Mayfield, Emily C 9 Rmsc-PV 48.25 46.54
26 Mitchell, Megan N 9 Cubu-PV NT 46.72
27 Cantrick, Courtney P 9 Cubu-PV 45.37 47.32
28 Thomas, Lauren E 9 Cubu-PV 46.21 47.35
29 Meyer, Gwyneth R 9 Rmsc-PV 44.97 48.08
30 Mooers, Annie A 9 Rmsc-PV 51.43 48.18
31 Kirchner, Maddie K 9 Rmsc-PV NT 48.71
32 Cady, Rachel A 9 Cubu-PV NT 49.40
33 Sullivan, Laura F 9 Machine-PV 44.85 50.07
34 Ogango, Imelda A 9 Bwst-PV 50.54 51.25
35 Ginieczki, Karly R 9 HACC-PV NT 52.59
36 Brendsel, Monica L 9 Cubu-PV 53.64 54.03
37 Falcon, Millie G 9 Cubu-PV 51.43 54.28
38 Mayuga, Christine G 9 Cubu-PV 52.19 54.68
39 Rao, Nikita 9 Cubu-PV NT 54.85
40 Charlip, Emily C 9 Rmsc-PV 54.52 55.78
41 Zhou, Amy 9 Rmsc-PV NT 56.37
42 Doherty, Caitlin J 9 Rmsc-PV 50.93 57.29
43 Coggins, Emma M 9 Rmsc-PV 58.49 59.12
-- Peng, Erica 9 JFD-PV 53.37 DQ
-- Urban, Natalie M 9 Cubu-PV 52.42 DQ
Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kannan, Sarah H 9 Rmsc-PV 1:19.68 1:15.54 20
2 Horikawa, Natsumi L 9 Rmsc-PV 1:19.69 1:15.87 17
3 Ledecky, Kathleen G 9 Cubu-PV 1:27.29 1:22.79 16
4 Clifford, Maxine J 9 PM-PV 1:23.84 1:25.12 15
5 Wooden, Allie N 9 Bwst-PV 1:19.99 1:25.40 14
6 Yin, Diana X 9 Rmsc-PV 1:25.77 1:26.29 13
7 Burke, Brigid M 9 SDS-PV 1:28.34 1:26.53 12
8 Surette, Brenna R 9 Cubu-PV 1:27.70 1:27.79 11
9 Chen, Heather Y 9 Rmsc-PV NT 1:28.01 9
10 Sola, Aliyah I 9 DCPR-PV 1:50.09 1:29.18 7
11 Robinson, Jalyn N 9 DCPR-PV 1:54.73 1:29.57 6
12 Fang, Annie 9 Rmsc-PV 1:29.10 1:31.09 5
13 Vu, Catherine M 9 Bwst-PV 1:32.62 1:32.30 4
14 Koo, Minji 9 Fish-PV 1:40.14 1:32.50 3
15 Guiton, Tessa C 9 Rmsc-PV 1:36.86 1:32.93 2
16 Fox, Mallory R 9 Rmsc-PV 1:35.61 1:33.06 1
17 McNulty, Elizabeth A 9 HACC-PV 1:35.55 1:34.37
18 Kenis, Samantha N 9 HACC-PV 1:33.52 1:35.34
19 Lopaczynski, Ada 9 Rmsc-PV 1:36.73 1:35.35
20 Cantrick, Courtney P 9 Cubu-PV 1:38.69 1:35.87
21 Ashley, Sarah K 9 Bwst-PV 1:34.57 1:36.06
22 Shifflett, Kimberly C 9 PM-PV 1:34.14 1:36.37
23 Rhodes, Susan A 9 Cubu-PV 1:34.68 1:36.79
24 Jardeleza, Maria E 9 Rmsc-PV 1:46.37 1:36.81
25 Vu, Cynthia M 9 Bwst-PV 1:32.18 1:37.46
26 Swarts, Catherine R 9 Cubu-PV 1:35.55 1:38.38
27 Guerrero, Kelly J 9 PM-PV 1:34.20 1:38.43
28 Sullivan, Laura F 9 Machine-PV 1:34.85 1:38.50
29 Tierney, Emma M 9 Fish-PV 1:38.34 1:38.76
30 Pink, Sophie L 9 SDS-PV 1:39.85 1:39.53
31 Kehoe, Clare M 9 Machine-PV 1:35.16 1:39.65
32 Mayfield, Emily C 9 Rmsc-PV 1:39.70 1:40.37
32 Ginieczki, Karly R 9 HACC-PV 1:40.75 1:40.37
34 Meyer, Gwyneth R 9 Rmsc-PV 1:36.31 1:40.69
35 Burk, Allison L 9 Fish-PV 1:44.38 1:41.78
36 Kirchner, Maddie K 9 Rmsc-PV 1:41.55 1:42.00
37 Thomas, Lauren E 9 Cubu-PV 1:47.67 1:42.78
38 Urban, Natalie M 9 Cubu-PV 1:39.61 1:43.12
39 Mooers, Annie A 9 Rmsc-PV 1:46.99 1:43.53
39 Kohl, Melissa J 9 Fish-PV 1:47.57 1:43.53
41 Hendrick, Julia E 9 UNPVS-PV 1:40.99 1:43.90
42 Trautman, Jackie L 9 Machine-PV 2:17.13 1:44.93
43 Doherty, Caitlin J 9 Rmsc-PV NT 1:45.44
44 Ogango, Imelda A 9 Bwst-PV 1:47.82 1:47.15
45 Neal, Bronwyn H 9 Machine-PV 1:56.27 1:51.57
46 Mayuga, Christine G 9 Cubu-PV 1:57.72 1:54.75
47 Sugianto, Amelia M 9 Fish-PV NT 2:02.53
48 Carro, Martha M 9 Fish-PV NT 2:03.07
49 Carter, Camille E 9 Cubu-PV 1:59.17 2:06.15
-- Deker, Emily Q 9 Fish-PV NT DQ
-- Williams, Kelly C 9 Rmsc-PV 1:53.99 DQ
-- Dunbar, Maya D 9 DCPR-PV 1:35.26 DQ
-- Charlip, Emily C 9 Rmsc-PV 1:57.14 DQ
-- Eames, Allie J 9 Fish-PV NT DQ
Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rockville Montgomery-PV 'A' 2:09.18 2:07.09 40
1) Yin, Diana X 9 2) Kannan, Sarah H 9
3) Fang, Annie 9 4) Horikawa, Natsumi L 9
2 Curl-Burke Swim Club-PV 'A' 2:11.84 2:19.47 34
1) Ferris, Brenna R 9 2) Cantrick, Courtney P 9
3) Surette, Brenna R 9 4) Ledecky, Kathleen G 9
3 Potomac Marlins-PV 'A' 2:25.37 2:23.72 32
1) Clifford, Maxine J 9 2) Shifflett, Kimberly C 9
3) Guerrero, Kelly J 9 4) Schwartz, Julia A 9
4 Blue Waves Swim Team-PV 'A' 2:35.27 2:24.06 30
1) Ashley, Sarah K 9 2) Vu, Cynthia M 9
3) Mattingly, Molly M 9 4) Wooden, Allie N 9
5 Rockville Montgomery-PV 'C' 2:23.45 2:24.26 28
6 Rockville Montgomery-PV 'B' 2:12.34 2:29.97 26
1) Mayfield, Emily C 9 2) Doherty, Caitlin J 9
3) Kirchner, Maddie K 9 4) Fox, Mallory R 9
7 Curl-Burke Swim Club-PV 'B' 2:31.44 2:30.71 24
1) Sturm, Shelby N 9 2) Rhodes, Susan A 9
3) Brendsel, Monica L 9 4) Swarts, Catherine R 9
8 Machine Aquatics-PV 'A' 2:45.05 2:43.59 22
1) Neal, Bronwyn H 9 2) Sullivan, Laura F 9
3) Trautman, Jackie L 9 4) Kehoe, Clare M 9