15th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 20-21, 2006
Event Results for Finals
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ginieczki, Christian B 7 HACC-PV 17.06 16.88 20
2 Brazelton, Don O 7 DCPR-PV 18.55 17.16 17
3 Vissering, Alex E 7 Rmsc-PV 17.39 17.34 16
4 Horikawa, Nozomi F 7 Rmsc-PV 17.47 17.63 15
5 Fabian, Brandon G 7 Cubu-PV 18.57 17.94 14
6 Kovalcik, Christopher E 7 Rmsc-PV 18.18 18.03 13
7 Edskes, Bouke K 7 Rmsc-PV 18.47 18.25 12
8 Cernoch, Brian M 6 Rmsc-PV 19.08 18.28 11
9 Sullivan, Phillip M 7 Machine-PV 17.60 18.37 9
10 Mann, Griffin M 7 Cubu-PV 18.59 18.43 7
11 Brown de Colstoun, Thoma 7 Rmsc-PV 19.30 18.90 6
12 Welland, Benj M 7 Fish-PV 21.24 19.10 5
13 Pietanza Jr, Johnny A 7 Rmsc-PV 19.94 19.57 4
14 Tang, Jason 7 Rmsc-PV 20.25 19.75 3
15 Bejean, Andrew Z 7 Rmsc-PV 19.38 19.97 2
16 Hsieh, Jonathan S 6 AquaHoyas-PV 21.00 20.46 0.5
16 Tran, Michael K 6 Rmsc-PV 21.56 20.46 0.5
18 Loiacono, Colin M 7 Rmsc-PV 21.29 20.50
19 Ott, Brady P 6 Rmsc-PV 21.29 20.56
19 Li, Alex R 7 Cubu-PV 22.41 20.56
21 Dragacevac, Luka 7 Rmsc-PV 20.57 21.03
22 Hammond, Jake S 7 Rmsc-PV 22.26 21.16
23 Kuhl, Mikey P 7 Cubu-PV 23.57 21.18
24 Haryanto, Christian A 7 JFD-PV 24.81 21.34
25 Vilbig, Kai G 6 Rmsc-PV 21.88 21.35
26 Doherty, Coleman T 6 AquaHoyas-PV 24.72 22.19
27 Roth, Steven W 6 Rmsc-PV 23.47 22.25
28 Pierce, Billy J 7 Snow-PV NT 22.40
29 Lewis, Evan J 7 JFD-PV 22.14 23.28
30 Connolly, Grant P 7 Rmsc-PV NT 24.16
31 Carro, Andrew F 7 Fish-PV 31.77 24.43
32 Kulesza, Nathan W 7 Cubu-PV 29.37 24.59
33 Rinaldi, Teddy S 7 AquaHoyas-PV 24.49 24.87
34 Chu, Albert 7 Rmsc-PV NT 25.32
35 Canova, Joseph B 7 Cubu-PV 25.75 26.26
36 Ellis, Drew 7 Rmsc-PV NT 26.94
37 Witkin, Steven M 6 Rmsc-PV 28.29 28.72
38 Cady, Ben T 7 Cubu-PV NT 30.40
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pereles, Noah F 7 JFD-PV 38.69 35.87 20
2 Horikawa, Nozomi F 7 Rmsc-PV 38.97 36.07 17
3 Kovalcik, Christopher E 7 Rmsc-PV 41.48 38.90 16
4 Vissering, Alex E 7 Rmsc-PV 39.47 38.93 15
5 Brazelton, Don O 7 DCPR-PV 41.39 40.18 14
6 Sullivan, Phillip M 7 Machine-PV 41.25 41.62 13
7 Cernoch, Brian M 6 Rmsc-PV 42.98 41.82 12
8 Edskes, Bouke K 7 Rmsc-PV 45.35 42.19 11
9 Tang, Jason 7 Rmsc-PV 44.89 43.35 9
10 Myers, Jack G 6 Cubu-PV 43.99 46.59 7
11 Haryanto, Christian A 7 JFD-PV 52.94 47.06 6
12 Hsieh, Jonathan S 6 AquaHoyas-PV 49.69 48.62 5
13 Pietanza Jr, Johnny A 7 Rmsc-PV 47.93 49.16 4
14 Lewis, Evan J 7 JFD-PV 53.07 50.06 3
15 Schulkin, Nicky O 7 Cubu-PV 43.94 50.31 2
16 Hammond, Jake S 7 Rmsc-PV 50.87 50.54 1
17 Doherty, Coleman T 6 AquaHoyas-PV 52.49 50.82
18 Mulquin, Matthew J 6 Rmsc-PV 51.86 51.90
19 Roth, Steven W 6 Rmsc-PV 49.60 53.12
20 Lathrop, John P 6 Rmsc-PV NT 53.35
21 Fritz, Wyatt M 7 AquaHoyas-PV 51.10 54.34
22 Dragacevac, Luka 7 Rmsc-PV 47.41 54.54
23 Tran, Michael K 6 Rmsc-PV 47.44 57.10
24 Chiquier, Ian L 7 Cubu-PV NT 58.06
25 Bejean, Andrew Z 7 Rmsc-PV 46.88 58.07
26 Kulesza, Nathan W 7 Cubu-PV NT 58.72
27 Carro, Andrew F 7 Fish-PV 1:08.82 58.79
28 Connolly, Grant P 7 Rmsc-PV NT 59.71
29 Rinaldi, Teddy S 7 AquaHoyas-PV 57.37 59.88
30 Witkin, Steven M 6 Rmsc-PV 1:13.81 1:06.34
31 Vanderlouw, RJ 6 Cubu-PV NT 1:35.62
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Michael, Matthew E 7 SDS-PV 20.54 20.41 20
2 Pereles, Noah F 7 JFD-PV 22.25 21.07 17
3 Schulkin, Nicky O 7 Cubu-PV 22.18 21.51 16
4 Kovalcik, Christopher E 7 Rmsc-PV 24.49 21.69 15
5 Sullivan, Phillip M 7 Machine-PV 23.00 22.93 14
6 Dragacevac, Luka 7 Rmsc-PV 25.50 22.94 13
7 Vissering, Alex E 7 Rmsc-PV 22.63 22.97 12
8 Edskes, Bouke K 7 Rmsc-PV 24.16 23.12 11
9 Pietanza Jr, Johnny A 7 Rmsc-PV 29.14 23.45 9
10 Li, Alex R 7 Cubu-PV 23.43 23.94 7
11 Hsieh, Jonathan S 6 AquaHoyas-PV 26.66 24.37 6
12 Mulquin, Matthew J 6 Rmsc-PV 25.63 24.88 5
13 Lathrop, John P 6 Rmsc-PV 27.99 25.15 4
14 Fritz, Wyatt M 7 AquaHoyas-PV 25.73 25.34 3
15 Haryanto, Christian A 7 JFD-PV 27.29 25.79 2
16 Cernoch, Brian M 6 Rmsc-PV 24.20 25.85 1
17 Myers, Jack G 6 Cubu-PV 25.10 26.34
18 Bejean, Andrew Z 7 Rmsc-PV 24.32 26.41
19 Roth, Steven W 6 Rmsc-PV 28.63 26.46
20 Ellis, Drew 7 Rmsc-PV NT 27.40
21 Kulesza, Nathan W 7 Cubu-PV NT 27.90
22 Rinaldi, Teddy S 7 AquaHoyas-PV 25.82 29.60
23 Doherty, Coleman T 6 AquaHoyas-PV 28.97 30.85
24 Witkin, Steven M 6 Rmsc-PV 34.36 30.91
25 Tran, Michael K 6 Rmsc-PV 27.90 31.34
26 Chiquier, Ian L 7 Cubu-PV 35.72 31.95
27 Vanderlouw, RJ 6 Cubu-PV NT 52.56
-- Carro, Andrew F 7 Fish-PV NT DQ
-- Connolly, Grant P 7 Rmsc-PV NT DQ
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Horikawa, Nozomi F 7 Rmsc-PV 43.40 41.93 20
2 Ginieczki, Christian B 7 HACC-PV 43.05 43.22 17
3 Brazelton, Don O 7 DCPR-PV 50.88 45.29 16
4 Welland, Benj M 7 Fish-PV 55.67 48.56 15
5 Sullivan, Phillip M 7 Machine-PV 49.29 49.35 14
6 Dragacevac, Luka 7 Rmsc-PV 54.26 50.59 13
7 Hsieh, Jonathan S 6 AquaHoyas-PV 58.66 50.68 12
8 Brown de Colstoun, Thoma 7 Rmsc-PV 48.75 50.96 11
9 Mann, Griffin M 7 Cubu-PV NT 51.10 9
10 Cernoch, Brian M 6 Rmsc-PV NT 51.87 7
11 Tang, Jason 7 Rmsc-PV 53.59 52.28 6
12 Bejean, Andrew Z 7 Rmsc-PV 52.47 54.88 5
13 Carro, Andrew F 7 Fish-PV NT 1:00.79 4
14 Doherty, Coleman T 6 AquaHoyas-PV 1:14.39 1:02.13 3
15 Kulesza, Nathan W 7 Cubu-PV 1:06.69 1:03.71 2
16 Connolly, Grant P 7 Rmsc-PV NT 1:04.96 1
17 Rinaldi, Teddy S 7 AquaHoyas-PV 1:05.13 1:05.13
18 Pierce, Billy J 7 Snow-PV NT 1:05.40
19 Cady, Ben T 7 Cubu-PV NT 1:26.21
-- Chu, Albert 7 Rmsc-PV NT DQ
-- Li, Alex R 7 Cubu-PV NT DQ
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sullivan, Phillip M 7 Machine-PV 23.81 22.31 20
2 Hammond, Jake S 7 Rmsc-PV 26.63 23.09 17
3 Kovalcik, Christopher E 7 Rmsc-PV 25.83 23.11 16
4 Vissering, Alex E 7 Rmsc-PV 24.19 23.96 15
5 Pereles, Noah F 7 JFD-PV 25.83 24.26 14
6 Michael, Matthew E 7 SDS-PV 26.54 24.37 13
7 Lewis, Evan J 7 JFD-PV 25.73 25.81 12
8 Tang, Jason 7 Rmsc-PV 27.73 25.84 11
9 Edskes, Bouke K 7 Rmsc-PV 28.19 26.10 9
10 Schulkin, Nicky O 7 Cubu-PV 27.94 26.75 7
11 Tran, Michael K 6 Rmsc-PV 31.09 28.01 6
12 Cernoch, Brian M 6 Rmsc-PV 29.74 28.34 5
13 Bejean, Andrew Z 7 Rmsc-PV 27.19 28.35 4
14 Rinaldi, Teddy S 7 AquaHoyas-PV 30.83 28.37 3
15 Haryanto, Christian A 7 JFD-PV 28.96 29.50 2
16 Fritz, Wyatt M 7 AquaHoyas-PV NT 30.57 1
17 Pietanza Jr, Johnny A 7 Rmsc-PV 34.86 31.59
18 Carro, Andrew F 7 Fish-PV NT 33.54
18 Hsieh, Jonathan S 6 AquaHoyas-PV 36.83 33.54
20 Witkin, Steven M 6 Rmsc-PV NT 36.90
-- Roth, Steven W 6 Rmsc-PV NT DQ
-- Ellis, Drew 7 Rmsc-PV NT DQ
-- Li, Alex R 7 Cubu-PV 34.56 DQ
-- Kulesza, Nathan W 7 Cubu-PV NT DQ
-- Brazelton, Don O 7 DCPR-PV 27.38 DQ
-- Myers, Jack G 6 Cubu-PV 27.28 DQ
-- Doherty, Coleman T 6 AquaHoyas-PV NT DQ
-- Chiquier, Ian L 7 Cubu-PV NT DQ
-- Vanderlouw, RJ 6 Cubu-PV NT DQ
-- Lathrop, John P 6 Rmsc-PV NT DQ
-- Mulquin, Matthew J 6 Rmsc-PV NT DQ
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Horikawa, Nozomi F 7 Rmsc-PV 55.88 50.74 20
2 Sullivan, Phillip M 7 Machine-PV 52.66 51.29 17
3 Vissering, Alex E 7 Rmsc-PV 51.55 53.12 16
4 Kovalcik, Christopher E 7 Rmsc-PV 56.97 53.90 15
5 Edskes, Bouke K 7 Rmsc-PV 55.27 54.34 14
6 Hammond, Jake S 7 Rmsc-PV 58.13 56.71 13
7 Brazelton, Don O 7 DCPR-PV 59.19 57.12 12
8 Lewis, Evan J 7 JFD-PV 56.11 57.47 11
9 Tang, Jason 7 Rmsc-PV 59.34 58.34 9
10 Vilbig, Kai G 6 Rmsc-PV 1:05.92 58.80 7
11 Bejean, Andrew Z 7 Rmsc-PV 58.33 59.29 6
12 Haryanto, Christian A 7 JFD-PV 1:09.78 1:01.19 5
13 Schulkin, Nicky O 7 Cubu-PV NT 1:01.57 4
14 Tran, Michael K 6 Rmsc-PV 1:12.00 1:02.13 3
15 Fabian, Brandon G 7 Cubu-PV NT 1:05.10 2
16 Rinaldi, Teddy S 7 AquaHoyas-PV NT 1:06.01 1
17 Myers, Jack G 6 Cubu-PV 59.81 1:06.57
18 Welland, Benj M 7 Fish-PV NT 1:06.79
19 Loiacono, Colin M 7 Rmsc-PV NT 1:07.87
20 Chu, Albert 7 Rmsc-PV NT 1:08.79
-- Carro, Andrew F 7 Fish-PV NT DQ
-- Kuhl, Mikey P 7 Cubu-PV 1:11.81 DQ
-- Pierce, Billy J 7 Snow-PV NT DQ
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ginieczki, Christian B 7 HACC-PV 19.15 19.57 20
2 Vissering, Alex E 7 Rmsc-PV 20.18 19.75 17
3 Kovalcik, Christopher E 7 Rmsc-PV 20.94 20.40 16
4 Myers, Jack G 6 Cubu-PV 23.06 22.47 15
5 Brown de Colstoun, Thoma 7 Rmsc-PV 23.11 22.50 14
6 Cernoch, Brian M 6 Rmsc-PV 26.29 22.93 13
7 Ott, Brady P 6 Rmsc-PV 25.34 23.71 12
8 Hammond, Jake S 7 Rmsc-PV 26.13 23.85 11
9 Mann, Griffin M 7 Cubu-PV 22.43 24.59 9
10 Edskes, Bouke K 7 Rmsc-PV NT 25.68 7
11 Tran, Michael K 6 Rmsc-PV NT 25.84 6
12 Vilbig, Kai G 6 Rmsc-PV NT 25.85 5
13 Loiacono, Colin M 7 Rmsc-PV NT 26.82 4
14 Pietanza Jr, Johnny A 7 Rmsc-PV 29.88 27.07 3
15 Li, Alex R 7 Cubu-PV NT 28.04 2
16 Haryanto, Christian A 7 JFD-PV 29.99 28.69 1
17 Fabian, Brandon G 7 Cubu-PV 27.24 29.65
18 Connolly, Grant P 7 Rmsc-PV NT 30.91
19 Dragacevac, Luka 7 Rmsc-PV 31.55 31.06
20 Doherty, Coleman T 6 AquaHoyas-PV 45.24 32.54
21 Lewis, Evan J 7 JFD-PV 32.09 35.19
22 Witkin, Steven M 6 Rmsc-PV NT 40.19
-- Kuhl, Mikey P 7 Cubu-PV 36.00 DQ
-- Hsieh, Jonathan S 6 AquaHoyas-PV 33.97 DQ
-- Roth, Steven W 6 Rmsc-PV 30.73 DQ