PVS LONG COURSE 14 & UNDER
CHAMPIONSHIPS
George Mason University
July 17-20, 2003
PVS-03-61

Meet Results





Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Leake, Natalie L    10 UN-MK-PV               32.42      32.12         20
  2 Arzadon, Jasmine E  10 MAKO-PV                33.04      32.64         17
  3 Rogers, Katie L     10 Rmsc-PV                34.64      33.66         16
  4 Yuan, Jessica X     10 Rmsc-PV                34.10      33.72         15
  5 Li, Madeleine       10 Rmsc-PV                34.47      34.06         14
  6 Pietrantonio, Anna  10 Fish-PV                34.69      34.48         13
  7 Katis, Jayme C      10 Machine-PV             34.71      34.71         12
  8 Pfannenstein, Ashl  10 Unattached             34.93      35.09         11
Preliminaries
  9 Kwon, Sara C        10 Rmsc-PV                34.95                     9
 10 Yost, Rebecca M     10 Fish-PV                35.22                     7
 11 O'Reilly, Katarina  10 Machine-PV             35.30                     6
 12 Traylor, Colleen B  10 SDS-PV                 35.63                     5
 13 Mottola, Lindsay A  10 Machine-PV             35.89                     4
 14 Skyler, Jordan L    10 Snowbirds-PV           35.99                     3
 15 Gillespie, Kate M    9 Rmsc-PV                36.01                     2
 16 Eule, Sarah M       10 SDS-PV                 36.17                     1
 17 Smith, Sara M       10 Rmsc-PV                36.18
 18 Rice, Carolyn A      9 HACC-PV                36.27
 19 Bell, Lisa L        10 CUBU-PV                36.36
 20 Haufler, Allison T   9 Snowbirds-PV           36.73
 21 Anderson, Carsen E  10 Fish-PV                37.06
 22 Bennett, Elaine T   10 Machine-PV             37.10
 23 Wilson, Amina C      9 Rmsc-PV                37.15
 24 Greene, Eva J        9 SDS-PV                 37.28
 25 Kelly, Megan R      10 CUBU-PV                37.48
 26 Benjamin, Ali D     10 Rmsc-PV                37.65
 27 Carroll, Kelly A     9 Rmsc-PV                37.86
 28 Parry, Taylor J      9 CUBU-PV                37.94
 29 Gustafson, Alexand  10 SDS-PV                 38.06
 30 Fletcher, Samantha   9 Machine-PV             38.10
 31 Sloan, Olivia D     10 Unattached             38.20
 32 Murphy, Briana      10 OCCS-PV                38.30
 33 Like-Mathews, Cour   9 Rmsc-PV                38.46
 34 Ogren, Carly A      10 CUBU-PV                39.85
 35 Cudahy, Molly       10 HACC-PV                41.02

Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Leake, Natalie L          10 UN-MK-PV               32.85      32.42
  2 Arzadon, Jasmine E        10 MAKO-PV                32.75      33.04
  3 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV                34.60      34.10
  4 Li, Madeleine             10 Rmsc-PV                35.88      34.47
  5 Rogers, Katie L           10 Rmsc-PV                33.60      34.64
  6 Pietrantonio, Anna E      10 Fish-PV                34.85      34.69
  7 Katis, Jayme C            10 Machine-PV             35.91      34.71
  8 Pfannenstein, Ashley P    10 Unattached             35.17      34.93
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kwon, Sara C              10 Rmsc-PV                36.62      34.95
 10 Yost, Rebecca M           10 Fish-PV                35.12      35.22
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV             35.95      35.30
 12 Traylor, Colleen B        10 SDS-PV                 36.00      35.63
 13 Mottola, Lindsay A        10 Machine-PV             37.55      35.89
 14 Skyler, Jordan L          10 Snowbirds-PV           39.98      35.99
 15 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV                36.25      36.01
 16 Eule, Sarah M             10 SDS-PV                 40.04      36.17
 17 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV                36.86      36.18
 18 Rice, Carolyn A            9 HACC-PV                37.78      36.27
 19 Bell, Lisa L              10 CUBU-PV                36.56      36.36
 20 Haufler, Allison T         9 Snowbirds-PV           38.75      36.73
 21 Anderson, Carsen E        10 Fish-PV                36.66      37.06
 22 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV             37.60      37.10
 23 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV                38.16      37.15
 24 Greene, Eva J              9 SDS-PV                 37.48      37.28
 25 Kelly, Megan R            10 CUBU-PV                40.02      37.48
 26 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV                36.33      37.65
 27 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV                38.27      37.86
 28 Parry, Taylor J            9 CUBU-PV                39.20      37.94
 29 Gustafson, Alexandra M    10 SDS-PV                 39.45      38.06
 30 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV             38.51      38.10
 31 Sloan, Olivia D           10 Unattached             38.79      38.20
 32 Murphy, Briana            10 OCCS-PV                37.80      38.30
 33 Like-Mathews, Courtney M   9 Rmsc-PV                37.42      38.46
 34 Ogren, Carly A            10 CUBU-PV                38.98      39.85
 35 Cudahy, Molly             10 HACC-PV                38.12      41.02

Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Vincent, Mandy L    10 OCCS-PV              1:12.42    1:11.54         20
  2 Arzadon, Jasmine E  10 MAKO-PV              1:12.73    1:12.37         17
  3 Rogers, Katie L     10 Rmsc-PV              1:12.77    1:12.57         16
  4 Yuan, Jessica X     10 Rmsc-PV              1:12.13    1:12.77         15
  5 Pratt, Stephanie M  10 H2oyas-PV            1:15.23    1:13.76         14
  6 Liang, Wendy X      10 SDS-PV               1:16.41    1:15.20         13
  7 Bell, Lisa L        10 CUBU-PV              1:15.14    1:15.59         12
  8 Yost, Rebecca M     10 Fish-PV              1:17.09    1:16.97         11
Preliminaries
  9 Kwon, Sara C        10 Rmsc-PV              1:17.77                     9
 10 Gillespie, Kate M    9 Rmsc-PV              1:18.05                     7
 11 Kerins, Mary Kate   10 MAKO-PV              1:18.39                     6
 12 Smith, Taylor E      9 CUBU-PV              1:18.57                     5
 13 O'Reilly, Katarina  10 Machine-PV           1:19.00                     4
 14 Traylor, Colleen B  10 SDS-PV               1:19.32                     3
 15 Fernandez, Ana M    10 Fish-PV              1:19.41                     2
 16 Li, Madeleine       10 Rmsc-PV              1:20.55                     1
 17 Gold, Jordan E       9 Snowbirds-PV         1:21.04
 18 Delaney, Katie L     9 MSSC-PV              1:21.88
 19 Haufler, Allison T   9 Snowbirds-PV         1:21.97
 20 Katis, Jayme C      10 Machine-PV           1:22.56
 21 Carroll, Kelly A     9 Rmsc-PV              1:22.85
 22 Benjamin, Ali D     10 Rmsc-PV              1:23.44
 23 Rice, Carolyn A      9 HACC-PV              1:23.46
 24 Eule, Sarah M       10 SDS-PV               1:23.65
 25 Sloan, Olivia D     10 Unattached           1:23.98
 26 Greene, Eva J        9 SDS-PV               1:24.03
 27 Fletcher, Samantha   9 Machine-PV           1:24.25
 28 Rivera, Julia M     10 Rmsc-PV              1:24.29
 29 Bennett, Elaine T   10 Machine-PV           1:25.00
 30 Urovsky, Tessa M     9 Rmsc-PV              1:25.59
 31 Murphy, Briana      10 OCCS-PV              1:26.05
 32 Newman, Taylor S    10 Rmsc-PV              1:26.08
 33 Robinson, Chelsea   10 HACC-PV              1:26.50
 33 Kelly, Megan R      10 CUBU-PV              1:26.50
 35 Cudahy, Molly       10 HACC-PV              1:26.92
 36 Yohe, Nikki L        9 FBST-PV              1:28.03
 37 Bracaglia, Katie F  10 HACC-PV              1:28.08
 38 Wilson, Amina C      9 Rmsc-PV              1:28.98
 39 Spack, Erinn P      10 AAC-PV               1:33.83

Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV              1:14.60    1:12.13
  2 Vincent, Mandy L          10 OCCS-PV              1:19.08    1:12.42
  3 Arzadon, Jasmine E        10 MAKO-PV              1:14.48    1:12.73
  4 Rogers, Katie L           10 Rmsc-PV              1:14.54    1:12.77
  5 Bell, Lisa L              10 CUBU-PV              1:21.86    1:15.14
  6 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            1:15.93    1:15.23
  7 Liang, Wendy X            10 SDS-PV               1:20.90    1:16.41
  8 Yost, Rebecca M           10 Fish-PV              1:22.49    1:17.09
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kwon, Sara C              10 Rmsc-PV              1:20.93    1:17.77
 10 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV              1:20.26    1:18.05
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kerins, Mary Kate X       10 MAKO-PV              1:25.86    1:18.39
 12 Smith, Taylor E            9 CUBU-PV              1:20.91    1:18.57
 13 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV           1:23.78    1:19.00
 14 Traylor, Colleen B        10 SDS-PV               1:21.99    1:19.32
 15 Fernandez, Ana M          10 Fish-PV              1:23.98    1:19.41
 16 Li, Madeleine             10 Rmsc-PV              1:22.62    1:20.55
 17 Gold, Jordan E             9 Snowbirds-PV         1:21.68    1:21.04
 18 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV              1:23.16    1:21.88
 19 Haufler, Allison T         9 Snowbirds-PV         1:25.80    1:21.97
 20 Katis, Jayme C            10 Machine-PV           1:26.81    1:22.56
 21 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV              1:26.40    1:22.85
 22 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV              1:23.66    1:23.44
 23 Rice, Carolyn A            9 HACC-PV              1:28.02    1:23.46
 24 Eule, Sarah M             10 SDS-PV               1:26.96    1:23.65
 25 Sloan, Olivia D           10 Unattached           1:25.16    1:23.98
 26 Greene, Eva J              9 SDS-PV               1:29.26    1:24.03
 27 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV           1:25.04    1:24.25
 28 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV              1:26.20    1:24.29
 29 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV           1:26.63    1:25.00
 30 Urovsky, Tessa M           9 Rmsc-PV              1:28.91    1:25.59
 31 Murphy, Briana            10 OCCS-PV              1:29.48    1:26.05
 32 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV              1:29.70    1:26.08
 33 Robinson, Chelsea         10 HACC-PV              1:32.31    1:26.50
 33 Kelly, Megan R            10 CUBU-PV              1:30.89    1:26.50
 35 Cudahy, Molly             10 HACC-PV              1:27.84    1:26.92
 36 Yohe, Nikki L              9 FBST-PV              1:28.80    1:28.03
 37 Bracaglia, Katie F        10 HACC-PV              1:28.45    1:28.08
 38 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV              1:28.88    1:28.98
 39 Spack, Erinn P            10 AAC-PV               1:30.06    1:33.83

Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Rogers, Katie L     10 Rmsc-PV              2:40.55    2:37.70         20
  2 Yuan, Jessica X     10 Rmsc-PV              2:40.71    2:39.03         17
  3 Pietrantonio, Anna  10 Fish-PV              2:41.90    2:40.65         16
  4 Pratt, Stephanie M  10 H2oyas-PV            2:43.97    2:45.18         15
  5 Smith, Sara M       10 Rmsc-PV              2:47.60    2:45.49         14
  6 Bell, Lisa L        10 CUBU-PV              2:45.91    2:46.62         13
  7 Gillespie, Kate M    9 Rmsc-PV              2:45.50    2:46.79         12
  8 Funsten, Anna L     10 Rmsc-PV              2:48.80    2:46.99         11
Preliminaries
  9 Smith, Taylor E      9 CUBU-PV              2:49.76                     9
 10 Ryan, Kelsey L      10 CUBU-PV              2:50.48                     7
 11 Kwon, Sara C        10 Rmsc-PV              2:53.36                     6
 12 Gold, Jordan E       9 Snowbirds-PV         2:56.34                     5
 13 Cudahy, Molly       10 HACC-PV              2:57.55                     4
 14 Traylor, Colleen B  10 SDS-PV               3:01.64                     3
 15 Rice, Carolyn A      9 HACC-PV              3:02.35                     2
 16 Carroll, Kelly A     9 Rmsc-PV              3:03.38                     1
 17 Greene, Eva J        9 SDS-PV               3:04.21
 18 Rivera, Julia M     10 Rmsc-PV              3:05.14
 19 Pfannenstein, Ashl  10 Unattached           3:07.74
 20 Stonerock, Lauren   10 Machine-PV           3:07.76
 21 Sloan, Olivia D     10 Unattached           3:14.66
 22 Kelly, Megan R      10 CUBU-PV              3:16.92

Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Rogers, Katie L           10 Rmsc-PV              2:41.84    2:40.55
  2 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV              2:42.82    2:40.71
  3 Pietrantonio, Anna E      10 Fish-PV              2:51.04    2:41.90
  4 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            2:46.60    2:43.97
  5 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV              2:48.91    2:45.50
  6 Bell, Lisa L              10 CUBU-PV              2:51.41    2:45.91
  7 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV              2:54.49    2:47.60
  8 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV              2:51.61    2:48.80
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Taylor E            9 CUBU-PV              2:57.64    2:49.76
 10 Ryan, Kelsey L            10 CUBU-PV              2:53.45    2:50.48
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kwon, Sara C              10 Rmsc-PV              2:54.51    2:53.36
 12 Gold, Jordan E             9 Snowbirds-PV         2:57.35    2:56.34
 13 Cudahy, Molly             10 HACC-PV              3:12.23    2:57.55
 14 Traylor, Colleen B        10 SDS-PV               3:00.61    3:01.64
 15 Rice, Carolyn A            9 HACC-PV              3:04.64    3:02.35
 16 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV              3:08.29    3:03.38
 17 Greene, Eva J              9 SDS-PV               3:10.04    3:04.21
 18 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV              3:09.36    3:05.14
 19 Pfannenstein, Ashley P    10 Unattached           3:07.25    3:07.74
 20 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV           3:21.28    3:07.76
 21 Sloan, Olivia D           10 Unattached           3:15.82    3:14.66
 22 Kelly, Megan R            10 CUBU-PV              3:23.90    3:16.92

Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Vincent, Mandy L    10 OCCS-PV              6:04.73    5:35.23         20
  2 Yuan, Jessica X     10 Rmsc-PV              5:53.53    5:35.62         17
  3 Smith, Sara M       10 Rmsc-PV              6:34.84    5:47.47         16
  4 Gillespie, Kate M    9 Rmsc-PV              6:13.82    5:47.81         15
  5 Bell, Lisa L        10 CUBU-PV              6:07.86    5:58.81         14
  6 Pratt, Stephanie M  10 H2oyas-PV            6:04.03    5:59.34         13
  7 Smith, Taylor E      9 CUBU-PV              6:14.04    6:01.28         12

Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Leake, Natalie L    10 UN-MK-PV               38.91      37.75         20
  2 Rogers, Katie L     10 Rmsc-PV                38.76      39.00         17
  3 Arzadon, Jasmine E  10 MAKO-PV                39.69      39.21         16
  4 Pratt, Stephanie M  10 H2oyas-PV              40.20      39.81         15
  5 Li, Madeleine       10 Rmsc-PV                39.92      40.08         14
  6 Pietrantonio, Anna  10 Fish-PV                41.47      40.60         13
  7 Kerins, Mary Kate   10 MAKO-PV                41.36      41.62         12
  8 Like-Mathews, Cour   9 Rmsc-PV                41.43      42.29         11
Preliminaries
  9 Traylor, Colleen B  10 SDS-PV                 41.60                     9
 10 Kwon, Sara C        10 Rmsc-PV                41.63                     7
 11 Wilson, Amina C      9 Rmsc-PV                41.77                     6
 12 Yuan, Jessica X     10 Rmsc-PV                42.07                     5
 13 Delaney, Katie L     9 MSSC-PV                42.14                     3.5
 13 Dula, Teresa M      10 PM-PV                  42.14                     3.5
 15 Ryan, Kelsey L      10 CUBU-PV                42.19                     2
 16 Bennett, Elaine T   10 Machine-PV             42.23                     1
 17 Funsten, Anna L     10 Rmsc-PV                42.54
 18 Benjamin, Ali D     10 Rmsc-PV                42.96
 19 Greene, Eva J        9 SDS-PV                 43.06
 20 Gold, Jordan E       9 Snowbirds-PV           43.22
 21 Yost, Rebecca M     10 Fish-PV                43.29
 22 Katis, Jayme C      10 Machine-PV             43.38
 23 Carroll, Kelly A     9 Rmsc-PV                43.47
 24 Eule, Sarah M       10 SDS-PV                 43.49
 25 Nguyen, Emily       10 Rmsc-PV                43.66
 26 Bell, Lisa L        10 CUBU-PV                43.71
 27 Murphy, Briana      10 OCCS-PV                44.10
 28 Welch, Jessica N    10 Rmsc-PV                44.19
 29 Bracaglia, Katie F  10 HACC-PV                44.20
 30 Cudahy, Molly       10 HACC-PV                44.40
 31 Hough, Kendall R     9 OCCS-PV                44.51
 32 Robinson, Chelsea   10 HACC-PV                44.53
 33 Rice, Carolyn A      9 HACC-PV                44.68
 34 Pfannenstein, Ashl  10 Unattached             44.95
 35 Sloan, Olivia D     10 Unattached             45.30
 36 Floria, Emily I      9 Rmsc-PV                45.65
 37 Fletcher, Samantha   9 Machine-PV             46.21
 38 Gillespie, Kate M    9 Rmsc-PV                46.26
 39 Kelly, Megan R      10 CUBU-PV                46.42
 40 Ledwell, Kimberly   10 Snowbirds-PV           47.16
 41 Rivera, Julia M     10 Rmsc-PV                47.57
 42 Yohe, Nikki L        9 FBST-PV                47.66
 43 Stonerock, Lauren   10 Machine-PV             47.97
 44 Parry, Jordan M      9 CUBU-PV                48.11
 45 Parry, Taylor J      9 CUBU-PV                48.17
 46 Fernandez, Ana M    10 Fish-PV                48.33
 47 Urovsky, Tessa M     9 Rmsc-PV                48.52
 48 Harris, Margaret L  10 MSSC-PV                48.90
 49 Ogren, Carly A      10 CUBU-PV                49.53
 50 Sovereign, Monica    9 Snowbirds-PV           49.75
 51 Newman, Taylor S    10 Rmsc-PV                50.78

Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Rogers, Katie L           10 Rmsc-PV                40.17      38.76
  2 Leake, Natalie L          10 UN-MK-PV               38.41      38.91
  3 Arzadon, Jasmine E        10 MAKO-PV                42.50      39.69
  4 Li, Madeleine             10 Rmsc-PV                43.46      39.92
  5 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV              40.47      40.20
  6 Kerins, Mary Kate X       10 MAKO-PV                43.74      41.36
  7 Like-Mathews, Courtney M   9 Rmsc-PV                40.52      41.43
  8 Pietrantonio, Anna E      10 Fish-PV                41.35      41.47
-------------------------------------------------------------------------
  9 Traylor, Colleen B        10 SDS-PV                 48.41      41.60
 10 Kwon, Sara C              10 Rmsc-PV                42.46      41.63
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV                44.78      41.77
 12 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV                42.22      42.07
 13 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV                42.86      42.14
 13 Dula, Teresa M            10 PM-PV                  41.86      42.14
 15 Ryan, Kelsey L            10 CUBU-PV                41.25      42.19
 16 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV             43.24      42.23
 17 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV                42.79      42.54
 18 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV                44.10      42.96
 19 Greene, Eva J              9 SDS-PV                 41.12      43.06
 20 Gold, Jordan E             9 Snowbirds-PV           43.70      43.22
 21 Yost, Rebecca M           10 Fish-PV                43.25      43.29
 22 Katis, Jayme C            10 Machine-PV             43.51      43.38
 23 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV                45.17      43.47
 24 Eule, Sarah M             10 SDS-PV                 45.37      43.49
 25 Nguyen, Emily             10 Rmsc-PV                45.14      43.66
 26 Bell, Lisa L              10 CUBU-PV                44.32      43.71
 27 Murphy, Briana            10 OCCS-PV                45.85      44.10
 28 Welch, Jessica N          10 Rmsc-PV                46.82      44.19
 29 Bracaglia, Katie F        10 HACC-PV                46.79      44.20
 30 Cudahy, Molly             10 HACC-PV                48.53      44.40
 31 Hough, Kendall R           9 OCCS-PV                45.64      44.51
 32 Robinson, Chelsea         10 HACC-PV                43.91      44.53
 33 Rice, Carolyn A            9 HACC-PV                46.06      44.68
 34 Pfannenstein, Ashley P    10 Unattached             46.93      44.95
 35 Sloan, Olivia D           10 Unattached             45.68      45.30
 36 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV                46.77      45.65
 37 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV             46.86      46.21
 38 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV                48.72      46.26
 39 Kelly, Megan R            10 CUBU-PV                46.51      46.42
 40 Ledwell, Kimberly P       10 Snowbirds-PV           47.61      47.16
 41 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV                49.03      47.57
 42 Yohe, Nikki L              9 FBST-PV                47.16      47.66
 43 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV             49.18      47.97
 44 Parry, Jordan M            9 CUBU-PV                46.50      48.11
 45 Parry, Taylor J            9 CUBU-PV                47.60      48.17
 46 Fernandez, Ana M          10 Fish-PV                47.83      48.33
 47 Urovsky, Tessa M           9 Rmsc-PV                46.97      48.52
 48 Harris, Margaret L        10 MSSC-PV                49.37      48.90
 49 Ogren, Carly A            10 CUBU-PV                47.92      49.53
 50 Sovereign, Monica E        9 Snowbirds-PV           49.59      49.75
 51 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV                50.09      50.78

Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Leake, Natalie L    10 UN-MK-PV             1:22.78    1:21.72         20
  2 Mottola, Lindsay A  10 Machine-PV           1:25.60    1:22.48         17
  3 Pratt, Stephanie M  10 H2oyas-PV            1:26.69    1:25.99         16
  4 Ryan, Kelsey L      10 CUBU-PV              1:27.70    1:27.34         15
  5 Funsten, Anna L     10 Rmsc-PV              1:29.90    1:28.25         14
  6 Pietrantonio, Anna  10 Fish-PV              1:31.18    1:29.12         13
  7 Kwon, Sara C        10 Rmsc-PV              1:28.92    1:31.11         12
  8 Yost, Rebecca M     10 Fish-PV              1:31.08    1:31.74         11
Preliminaries
  9 Anderson, Carsen E  10 Fish-PV              1:31.25                     9
 10 Kerins, Mary Kate   10 MAKO-PV              1:31.38                     7
 11 Li, Madeleine       10 Rmsc-PV              1:32.39                     6
 12 Bennett, Elaine T   10 Machine-PV           1:32.67                     5
 13 Benjamin, Ali D     10 Rmsc-PV              1:32.84                     4
 14 Nguyen, Emily       10 Rmsc-PV              1:33.23                     3
 15 Rice, Carolyn A      9 HACC-PV              1:33.37                     2
 16 Dula, Teresa M      10 PM-PV                1:34.12                     1
 17 Greene, Eva J        9 SDS-PV               1:34.57
 18 Like-Mathews, Cour   9 Rmsc-PV              1:34.66
 19 Carroll, Kelly A     9 Rmsc-PV              1:34.70
 20 Gold, Jordan E       9 Snowbirds-PV         1:35.04
 21 Green, Kathryn L     9 SDS-PV               1:35.64
 22 Gustafson, Alexand  10 SDS-PV               1:35.72
 22 Bell, Lisa L        10 CUBU-PV              1:35.72
 24 Bracaglia, Katie F  10 HACC-PV              1:35.83
 25 Wilson, Amina C      9 Rmsc-PV              1:35.94
 26 Kelly, Megan R      10 CUBU-PV              1:37.04
 27 Welch, Jessica N    10 Rmsc-PV              1:37.55
 28 Katis, Jayme C      10 Machine-PV           1:37.74
 29 Eule, Sarah M       10 SDS-PV               1:38.70
 30 Floria, Emily I      9 Rmsc-PV              1:40.28
 31 Cudahy, Molly       10 HACC-PV              1:40.98
 32 Parry, Jordan M      9 CUBU-PV              1:42.54
 33 Parry, Taylor J      9 CUBU-PV              1:45.33
 34 Newman, Taylor S    10 Rmsc-PV              1:46.36
 35 Ogren, Carly A      10 CUBU-PV              1:47.67

Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Leake, Natalie L          10 UN-MK-PV             1:24.61    1:22.78
  2 Mottola, Lindsay A        10 Machine-PV           1:29.74    1:25.60
  3 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            1:26.74    1:26.69
  4 Ryan, Kelsey L            10 CUBU-PV              1:29.13    1:27.70
  5 Kwon, Sara C              10 Rmsc-PV              1:33.41    1:28.92
  6 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV              1:34.56    1:29.90
  7 Yost, Rebecca M           10 Fish-PV              1:35.80    1:31.08
  8 Pietrantonio, Anna E      10 Fish-PV              1:31.97    1:31.18
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anderson, Carsen E        10 Fish-PV              1:31.55    1:31.25
 10 Kerins, Mary Kate X       10 MAKO-PV              1:38.87    1:31.38
-------------------------------------------------------------------------
 11 Li, Madeleine             10 Rmsc-PV              1:39.09    1:32.39
 12 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV           1:34.16    1:32.67
 13 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV              1:34.22    1:32.84
 14 Nguyen, Emily             10 Rmsc-PV              1:38.31    1:33.23
 15 Rice, Carolyn A            9 HACC-PV              1:38.17    1:33.37
 16 Dula, Teresa M            10 PM-PV                1:29.71    1:34.12
 17 Greene, Eva J              9 SDS-PV               1:34.00    1:34.57
 18 Like-Mathews, Courtney M   9 Rmsc-PV              1:28.09    1:34.66
 19 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV              1:37.36    1:34.70
 20 Gold, Jordan E             9 Snowbirds-PV         1:34.07    1:35.04
 21 Green, Kathryn L           9 SDS-PV               1:41.31    1:35.64
 22 Gustafson, Alexandra M    10 SDS-PV               1:38.16    1:35.72
 22 Bell, Lisa L              10 CUBU-PV              1:36.29    1:35.72
 24 Bracaglia, Katie F        10 HACC-PV              1:36.95    1:35.83
 25 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV              1:41.50    1:35.94
 26 Kelly, Megan R            10 CUBU-PV              1:38.97    1:37.04
 27 Welch, Jessica N          10 Rmsc-PV              1:39.20    1:37.55
 28 Katis, Jayme C            10 Machine-PV           1:37.49    1:37.74
 29 Eule, Sarah M             10 SDS-PV               1:39.97    1:38.70
 30 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV              1:45.23    1:40.28
 31 Cudahy, Molly             10 HACC-PV              1:41.20    1:40.98
 32 Parry, Jordan M            9 CUBU-PV              1:40.86    1:42.54
 33 Parry, Taylor J            9 CUBU-PV              1:47.10    1:45.33
 34 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV              1:47.15    1:46.36
 35 Ogren, Carly A            10 CUBU-PV              1:47.90    1:47.67

Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Leake, Natalie L    10 UN-MK-PV               41.36      41.21         20
  2 Smith, Sara M       10 Rmsc-PV                43.94      42.42         17
  3 Rivera, Julia M     10 Rmsc-PV                43.78      43.68         16
  4 Funsten, Anna L     10 Rmsc-PV                45.09      45.21         15
  5 Arzadon, Jasmine E  10 MAKO-PV                45.59      45.73         14
  6 Welch, Jessica N    10 Rmsc-PV                46.89      46.38         13
  7 O'Reilly, Katarina  10 Machine-PV             46.62      47.52         12
  8 Gil, Lauren A        9 JFD-PV                 47.67      47.83         11
Preliminaries
  9 Pfannenstein, Ashl  10 Unattached             47.78                     9
 10 Floria, Emily I      9 Rmsc-PV                48.45                     7
 11 Fletcher, Samantha   9 Machine-PV             49.18                     6
 12 Bennett, Elaine T   10 Machine-PV             49.52                     5
 13 Eule, Sarah M       10 SDS-PV                 49.66                     4
 14 Nguyen, Emily       10 Rmsc-PV                49.99                     3
 15 Ledwell, Kimberly   10 Snowbirds-PV           50.25                     2
 16 Liang, Wendy X      10 SDS-PV                 50.36                     1
 17 Stonerock, Lauren   10 Machine-PV             50.41
 17 Collins, Elizabeth  10 FBST-PV                50.41
 19 Parry, Jordan M      9 CUBU-PV                51.55
 20 Pfannenstein, Alys   9 Unattached             52.19
 21 Ogren, Carly A      10 CUBU-PV                53.22
 22 Sanner, Haley K     10 AAC-PV                 53.60
 23 Parry, Taylor J      9 CUBU-PV                53.79
 24 Spack, Erinn P      10 AAC-PV                 54.13
 25 Wilson, Amina C      9 Rmsc-PV                54.21
 26 Wells, Meredith D    9 CUBU-PV                54.30
 27 Murphy, Briana      10 OCCS-PV                54.98
 28 Cudahy, Molly       10 HACC-PV                56.98
 -- Katis, Jayme C      10 Machine-PV               DQ

Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Leake, Natalie L          10 UN-MK-PV               42.72      41.36
  2 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV                44.12      43.78
  3 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV                43.17      43.94
  4 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV                46.39      45.09
  5 Arzadon, Jasmine E        10 MAKO-PV                45.13      45.59
  6 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV             51.59      46.62
  7 Welch, Jessica N          10 Rmsc-PV                49.20      46.89
  8 Gil, Lauren A              9 JFD-PV                 47.12      47.67
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pfannenstein, Ashley P    10 Unattached             49.55      47.78
 10 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV                49.22      48.45
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV             50.01      49.18
 12 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV             51.69      49.52
 13 Eule, Sarah M             10 SDS-PV                 52.30      49.66
 14 Nguyen, Emily             10 Rmsc-PV                52.36      49.99
 15 Ledwell, Kimberly P       10 Snowbirds-PV           51.23      50.25
 16 Liang, Wendy X            10 SDS-PV                 50.63      50.36
 17 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV             50.92      50.41
 17 Collins, Elizabeth B      10 FBST-PV                51.43      50.41
 19 Parry, Jordan M            9 CUBU-PV                51.36      51.55
 20 Pfannenstein, Alyssa N     9 Unattached             52.41      52.19
 21 Ogren, Carly A            10 CUBU-PV                53.35      53.22
 22 Sanner, Haley K           10 AAC-PV                 54.18      53.60
 23 Parry, Taylor J            9 CUBU-PV                51.81      53.79
 24 Spack, Erinn P            10 AAC-PV                 54.23      54.13
 25 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV                54.26      54.21
 26 Wells, Meredith D          9 CUBU-PV                54.05      54.30
 27 Murphy, Briana            10 OCCS-PV                55.09      54.98
 28 Cudahy, Molly             10 HACC-PV                53.92      56.98
 -- Katis, Jayme C            10 Machine-PV             53.23         DQ

Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Leake, Natalie L    10 UN-MK-PV             1:32.15    1:29.30         20
  2 Smith, Sara M       10 Rmsc-PV              1:33.50    1:33.40         17
  3 Vincent, Mandy L    10 OCCS-PV              1:37.15    1:34.15         16
  4 Rivera, Julia M     10 Rmsc-PV              1:38.75    1:37.15         15
  5 Arzadon, Jasmine E  10 MAKO-PV              1:39.29    1:37.34         14
  6 Funsten, Anna L     10 Rmsc-PV              1:39.47    1:39.10         13
  7 Dula, Teresa M      10 PM-PV                1:40.48    1:40.18         12
  8 Kerico, Amber J     10 SDS-PV               1:39.88    1:40.82         11
Preliminaries
  9 Welch, Jessica N    10 Rmsc-PV              1:42.81                     9
 10 Delaney, Katie L     9 MSSC-PV              1:44.07                     7
 11 O'Reilly, Katarina  10 Machine-PV           1:44.69                     6
 12 Floria, Emily I      9 Rmsc-PV              1:46.61                     5
 13 Stonerock, Lauren   10 Machine-PV           1:47.59                     4
 14 Fletcher, Samantha   9 Machine-PV           1:47.76                     3
 15 Nguyen, Emily       10 Rmsc-PV              1:48.92                     2
 16 Ledwell, Kimberly   10 Snowbirds-PV         1:48.94                     1
 17 Pfannenstein, Alys   9 Unattached           1:50.46
 18 Bennett, Elaine T   10 Machine-PV           1:50.49
 19 Collins, Elizabeth  10 FBST-PV              1:50.54
 20 Parry, Taylor J      9 CUBU-PV              1:54.67
 21 McGough, Katya J     9 GAEL-PV              1:55.36
 22 Parry, Jordan M      9 CUBU-PV              1:55.40
 23 Wilson, Amina C      9 Rmsc-PV              1:55.72
 24 Sovereign, Monica    9 Snowbirds-PV         1:56.49
 25 Katis, Jayme C      10 Machine-PV           1:56.79
 26 Sloan, Olivia D     10 Unattached           1:56.95
 27 Haufler, Allison T   9 Snowbirds-PV         1:56.99
 28 Newman, Taylor S    10 Rmsc-PV              1:58.21
 29 Green, Kathryn L     9 SDS-PV               1:58.27
 30 Ogren, Carly A      10 CUBU-PV              1:59.40
 31 Wells, Meredith D    9 CUBU-PV              1:59.73
 32 Urovsky, Tessa M     9 Rmsc-PV              2:01.26
 33 McDonough, Alison    8 OCCS-PV              2:05.01

Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Leake, Natalie L          10 UN-MK-PV             1:32.73    1:32.15
  2 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV              1:34.10    1:33.50
  3 Vincent, Mandy L          10 OCCS-PV              1:43.57    1:37.15
  4 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV              1:37.07    1:38.75
  5 Arzadon, Jasmine E        10 MAKO-PV              1:40.80    1:39.29
  6 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV              1:41.43    1:39.47
  7 Kerico, Amber J           10 SDS-PV               1:56.32    1:39.88
  8 Dula, Teresa M            10 PM-PV                1:41.77    1:40.48
-------------------------------------------------------------------------
  9 Welch, Jessica N          10 Rmsc-PV              1:44.05    1:42.81
 10 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV              1:43.36    1:44.07
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV           1:48.86    1:44.69
 12 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV              1:49.89    1:46.61
 13 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV           1:51.75    1:47.59
 14 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV           1:52.60    1:47.76
 15 Nguyen, Emily             10 Rmsc-PV              1:46.89    1:48.92
 16 Ledwell, Kimberly P       10 Snowbirds-PV         1:51.60    1:48.94
 17 Pfannenstein, Alyssa N     9 Unattached           1:56.55    1:50.46
 18 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV           1:51.65    1:50.49
 19 Collins, Elizabeth B      10 FBST-PV              1:46.90    1:50.54
 20 Parry, Taylor J            9 CUBU-PV              1:57.07    1:54.67
 21 McGough, Katya J           9 GAEL-PV              2:01.26    1:55.36
 22 Parry, Jordan M            9 CUBU-PV              1:55.82    1:55.40
 23 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV              1:58.68    1:55.72
 24 Sovereign, Monica E        9 Snowbirds-PV         1:57.23    1:56.49
 25 Katis, Jayme C            10 Machine-PV           1:58.45    1:56.79
 26 Sloan, Olivia D           10 Unattached           1:57.69    1:56.95
 27 Haufler, Allison T         9 Snowbirds-PV         1:57.88    1:56.99
 28 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV              2:00.99    1:58.21
 29 Green, Kathryn L           9 SDS-PV               1:57.69    1:58.27
 30 Ogren, Carly A            10 CUBU-PV              1:57.96    1:59.40
 31 Wells, Meredith D          9 CUBU-PV              1:57.44    1:59.73
 32 Urovsky, Tessa M           9 Rmsc-PV              2:00.63    2:01.26
 33 McDonough, Alison K        8 OCCS-PV              2:01.88    2:05.01

Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Vincent, Mandy L    10 OCCS-PV                35.42      34.18         20
  2 Leake, Natalie L    10 UN-MK-PV               36.01      35.51         17
  3 O'Reilly, Katarina  10 Machine-PV             35.70      36.25         16
  4 Ryan, Kelsey L      10 CUBU-PV                37.12      36.36         15
  5 Rogers, Katie L     10 Rmsc-PV                38.19      37.67         14
  6 Li, Madeleine       10 Rmsc-PV                38.93      37.93         13
  7 Dula, Teresa M      10 PM-PV                  36.92      39.07         11.5
  7 Kerins, Mary Kate   10 MAKO-PV                39.46      39.07         11.5
Preliminaries
  9 Arzadon, Jasmine E  10 MAKO-PV                39.78                     9
 10 Haufler, Allison T   9 Snowbirds-PV           39.85                     7
 11 Kerico, Amber J     10 SDS-PV                 40.05                     6
 12 Traylor, Colleen B  10 SDS-PV                 40.80                     5
 13 Yost, Rebecca M     10 Fish-PV                40.92                     4
 14 Kwon, Sara C        10 Rmsc-PV                41.24                     3
 15 Fernandez, Ana M    10 Fish-PV                41.26                     2
 16 Pfannenstein, Ashl  10 Unattached             41.80                     1
 17 Greene, Eva J        9 SDS-PV                 42.03
 18 Smith, Taylor E      9 CUBU-PV                42.16
 19 Parry, Taylor J      9 CUBU-PV                42.90
 20 Benjamin, Ali D     10 Rmsc-PV                43.03
 21 Yohe, Nikki L        9 FBST-PV                44.09
 22 Newman, Taylor S    10 Rmsc-PV                45.13
 23 Robinson, Chelsea   10 HACC-PV                47.03
 24 Rice, Carolyn A      9 HACC-PV                48.60
 -- Eule, Sarah M       10 SDS-PV                   DQ

Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Vincent, Mandy L          10 OCCS-PV                38.78      35.42
  2 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV             38.28      35.70
  3 Leake, Natalie L          10 UN-MK-PV               35.98      36.01
  4 Dula, Teresa M            10 PM-PV                  37.90      36.92
  5 Ryan, Kelsey L            10 CUBU-PV                37.25      37.12
  6 Rogers, Katie L           10 Rmsc-PV                38.62      38.19
  7 Li, Madeleine             10 Rmsc-PV                39.22      38.93
  8 Kerins, Mary Kate X       10 MAKO-PV                40.62      39.46
-------------------------------------------------------------------------
  9 Arzadon, Jasmine E        10 MAKO-PV                40.90      39.78
 10 Haufler, Allison T         9 Snowbirds-PV           41.12      39.85
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kerico, Amber J           10 SDS-PV                 45.96      40.05
 12 Traylor, Colleen B        10 SDS-PV                 41.60      40.80
 13 Yost, Rebecca M           10 Fish-PV                40.15      40.92
 14 Kwon, Sara C              10 Rmsc-PV                42.37      41.24
 15 Fernandez, Ana M          10 Fish-PV                43.19      41.26
 16 Pfannenstein, Ashley P    10 Unattached             40.09      41.80
 17 Greene, Eva J              9 SDS-PV                 43.99      42.03
 18 Smith, Taylor E            9 CUBU-PV                40.82      42.16
 19 Parry, Taylor J            9 CUBU-PV                45.52      42.90
 20 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV                41.21      43.03
 21 Yohe, Nikki L              9 FBST-PV                43.93      44.09
 22 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV                45.42      45.13
 23 Robinson, Chelsea         10 HACC-PV                47.35      47.03
 24 Rice, Carolyn A            9 HACC-PV                47.84      48.60
 -- Eule, Sarah M             10 SDS-PV                 44.23         DQ

Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Vincent, Mandy L    10 OCCS-PV              1:26.16    1:19.61         20
  2 Ryan, Kelsey L      10 CUBU-PV              1:23.85    1:21.23         17
  3 Rogers, Katie L     10 Rmsc-PV              1:27.90    1:27.29         16
  4 Kerins, Mary Kate   10 MAKO-PV              1:29.62    1:29.03         15
  5 Li, Madeleine       10 Rmsc-PV              1:36.71    1:32.29         14
  6 Smith, Taylor E      9 CUBU-PV              1:35.06    1:32.81         13
  7 Nguyen, Emily       10 Rmsc-PV              1:35.12    1:33.12         12
  8 Haufler, Allison T   9 Snowbirds-PV         1:37.00    1:33.15         11
Preliminaries
  8 Benjamin, Ali D     10 Rmsc-PV              1:36.95
 10 Stonerock, Lauren   10 Machine-PV           1:41.50                     7
 11 Traylor, Colleen B  10 SDS-PV               1:44.05                     6
 12 Gold, Jordan E       9 Snowbirds-PV         1:44.55                     5
 13 Newman, Taylor S    10 Rmsc-PV              1:46.17                     4
 -- Dula, Teresa M      10 PM-PV                    DQ

Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Ryan, Kelsey L            10 CUBU-PV              1:24.54    1:23.85
  2 Vincent, Mandy L          10 OCCS-PV              1:31.50    1:26.16
  3 Rogers, Katie L           10 Rmsc-PV              1:32.57    1:27.90
  4 Kerins, Mary Kate X       10 MAKO-PV              1:35.86    1:29.62
  5 Smith, Taylor E            9 CUBU-PV              1:40.24    1:35.06
  6 Nguyen, Emily             10 Rmsc-PV              1:36.86    1:35.12
  7 Li, Madeleine             10 Rmsc-PV              1:38.37    1:36.71
  8 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV              1:38.05    1:36.95
-------------------------------------------------------------------------
  9 Haufler, Allison T         9 Snowbirds-PV         1:42.52    1:37.00
 10 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV           1:50.38    1:41.50
-------------------------------------------------------------------------
 11 Traylor, Colleen B        10 SDS-PV               1:45.92    1:44.05
 12 Gold, Jordan E             9 Snowbirds-PV         1:46.58    1:44.55
 13 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV              1:51.79    1:46.17
 -- Dula, Teresa M            10 PM-PV                1:30.05         DQ

Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Vincent, Mandy L    10 OCCS-PV              3:02.71    3:00.21         20
  2 Mottola, Lindsay A  10 Machine-PV           3:09.44    3:02.50         17
  3 Yuan, Jessica X     10 Rmsc-PV              3:04.77    3:04.34         16
  4 Smith, Sara M       10 Rmsc-PV              3:06.12    3:04.40         15
  5 Funsten, Anna L     10 Rmsc-PV              3:10.31    3:08.19         14
  6 Ryan, Kelsey L      10 CUBU-PV              3:07.49    3:08.28         13
  7 Kerins, Mary Kate   10 MAKO-PV              3:13.19    3:11.76         12
  8 Dula, Teresa M      10 PM-PV                3:07.55    3:14.24         11
Preliminaries
  9 Liang, Wendy X      10 SDS-PV               3:14.90                     9
 10 Pratt, Stephanie M  10 H2oyas-PV            3:15.79                     7
 11 Nguyen, Emily       10 Rmsc-PV              3:15.91                     6
 12 Smith, Taylor E      9 CUBU-PV              3:19.02                     5
 13 Delaney, Katie L     9 MSSC-PV              3:22.09                     4
 14 Gillespie, Kate M    9 Rmsc-PV              3:24.49                     3
 15 Yost, Rebecca M     10 Fish-PV              3:25.03                     2
 16 Carroll, Kelly A     9 Rmsc-PV              3:25.11                     1
 17 Gold, Jordan E       9 Snowbirds-PV         3:28.42
 18 Welch, Jessica N    10 Rmsc-PV              3:29.20
 19 Fletcher, Samantha   9 Machine-PV           3:29.58
 20 Stonerock, Lauren   10 Machine-PV           3:29.65
 21 Rivera, Julia M     10 Rmsc-PV              3:32.95
 22 Haufler, Allison T   9 Snowbirds-PV         3:34.18
 23 Sanner, Haley K     10 AAC-PV               3:43.88
 -- Bracaglia, Katie F  10 HACC-PV                  DQ

Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Vincent, Mandy L          10 OCCS-PV              3:10.25    3:02.71
  2 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV              3:04.00    3:04.77
  3 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV              3:10.97    3:06.12
  4 Ryan, Kelsey L            10 CUBU-PV              3:09.25    3:07.49
  5 Dula, Teresa M            10 PM-PV                3:12.82    3:07.55
  6 Mottola, Lindsay A        10 Machine-PV           3:16.61    3:09.44
  7 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV              3:14.09    3:10.31
  8 Kerins, Mary Kate X       10 MAKO-PV              3:30.80    3:13.19
-------------------------------------------------------------------------
  9 Liang, Wendy X            10 SDS-PV               3:25.69    3:14.90
 10 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            3:12.97    3:15.79
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Emily             10 Rmsc-PV              3:19.75    3:15.91
 12 Smith, Taylor E            9 CUBU-PV              3:21.88    3:19.02
 13 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV              3:17.60    3:22.09
 14 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV              3:23.63    3:24.49
 15 Yost, Rebecca M           10 Fish-PV              3:25.91    3:25.03
 16 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV              3:27.31    3:25.11
 17 Gold, Jordan E             9 Snowbirds-PV         3:25.99    3:28.42
 18 Welch, Jessica N          10 Rmsc-PV              3:30.78    3:29.20
 19 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV           3:25.79    3:29.58
 20 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV           3:29.93    3:29.65
 21 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV              3:40.97    3:32.95
 22 Haufler, Allison T         9 Snowbirds-PV         3:41.19    3:34.18
 23 Sanner, Haley K           10 AAC-PV               3:43.60    3:43.88
 -- Bracaglia, Katie F        10 HACC-PV              3:41.01         DQ

Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'A'      2:15.00    2:19.46         40
     1) Yuan, Jessica X 10              2) Li, Madeleine 10
     3) Funsten, Anna L 10              4) Rogers, Katie L 10
  2 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'B'      2:24.13    2:24.54         34
     1) Gillespie, Kate M 9             2) Wilson, Amina C 9
     3) Benjamin, Ali D 10              4) Kwon, Sara C 10
  3 The Fish-PV  'A'                            2:29.60    2:25.47         32
     1) Anderson, Carsen E 10           2) Fernandez, Ana M 10
     3) Yost, Rebecca M 10              4) Pietrantonio, Anna E 10
  4 Machine Aquatics-PV  'A'                    2:28.01    2:27.40         30
     1) Mottola, Lindsay A 10           2) Katis, Jayme C 10
     3) Bennett, Elaine T 10            4) O'Reilly, Katarina A 10
  5 Curl-Burke Swim Club-PV  'A'                2:11.87    2:29.22         28
     1) Bell, Lisa L 10                 2) Smith, Taylor E 9
     3) Ryan, Kelsey L 10               4) Ogren, Carly A 10
  6 Sea Devil Swimming-PV  'A'                  2:21.13    2:31.31         26
     1) Gustafson, Alexandra M 10       2) Green, Kathryn L 9
     3) Greene, Eva J 9                 4) Eule, Sarah M 10
  7 Snowbird Aquatics-PV  'A'                   2:40.31    2:32.09         24
     1) Skyler, Jordan L 10             2) Gold, Jordan E 9
     3) Ledwell, Kimberly P 10          4) Haufler, Allison T 9
  8 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'C'      2:30.90   x2:32.84
     1) Smith, Sara M 10                2) Like-Mathews, Courtney M 9
     3) Welch, Jessica N 10             4) Carroll, Kelly A 9
  9 Herndon Aquatic Club-PV  'A'                2:38.14    2:38.65         22
     1) Cudahy, Molly 10                2) Robinson, Chelsea 10
     3) Bracaglia, Katie F 10           4) Rice, Carolyn A 9

Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 The Fish-PV  'A'                            2:57.36    1:48.81         40
     1) Anderson, Carsen E 10           2) Fernandez, Ana M 10
     3) Yost, Rebecca M 10              4) Pietrantonio, Anna E 10
  2 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'B'      2:39.08    1:53.24         34
     1) Like-Mathews, Courtney M 9      2) Rivera, Julia M 10
     3) Benjamin, Ali D 10              4) Gillespie, Kate M 9
  3 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'A'      2:31.38    2:35.28         32
     1) Rogers, Katie L 10              2) Smith, Sara M 10
     3) Li, Madeleine 10                4) Yuan, Jessica X 10
  4 Machine Aquatics-PV  'A'                    2:36.79    2:42.77         30
     1) Mottola, Lindsay A 10           2) Fletcher, Samantha M 9
     3) O'Reilly, Katarina A 10         4) Katis, Jayme C 10
  5 Sea Devil Swimming-PV  'A'                  2:44.47    2:44.77         28
     1) Traylor, Colleen B 10           2) Kerico, Amber J 10
     3) Eule, Sarah M 10                4) Greene, Eva J 9
  6 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'C'      2:47.18   x2:52.81
     1) Kwon, Sara C 10                 2) Funsten, Anna L 10
     3) Nguyen, Emily 10                4) Wilson, Amina C 9
  7 Curl-Burke Swim Club-PV  'A'                2:26.50    2:53.14         26
     1) Bell, Lisa L 10                 2) Parry, Jordan M 9
     3) Ryan, Kelsey L 10               4) Smith, Taylor E 9
  8 Occoquan Swimming-PV  'A'                   3:01.59    2:56.71         24
     1) Hough, Kendall R 9              2) McDonough, Alison K 8
     3) Vincent, Mandy L 10             4) Murphy, Briana 10
  9 Herndon Aquatic Club-PV  'A'                3:10.47    2:59.41         22
     1) Bracaglia, Katie F 10           2) Rice, Carolyn A 9
     3) Robinson, Chelsea 10            4) Cudahy, Molly 10
 10 Snowbird Aquatics-PV  'A'                   3:00.24    3:02.22         18
     1) Sovereign, Monica E 9           2) Ledwell, Kimberly P 10
     3) Haufler, Allison T 9            4) Gold, Jordan E 9
 11 Curl-Burke Swim Club-PV  'B'                2:36.99    3:03.96         14
     1) Kelly, Megan R 10               2) Wells, Meredith D 9
     3) Parry, Taylor J 9               4) Ogren, Carly A 10