PVS LONG COURSE 14 & UNDER
CHAMPIONSHIPS
George Mason University
July 17-20, 2003
PVS-03-61

Meet Results





Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Kundrat, John A     10 FAST-PV                32.18      31.84         20
  2 Thomas, Matt C      10 Rmsc-PV                32.93      32.28         17
  3 Katis, Charles C    10 Machine-PV             32.90      32.79         16
  4 Sundel, Blake A     10 PM-PV                  33.26      33.13         15
  5 Gould, Serge A      10 CUBU-PV                33.80      33.50         14
  6 Kim, Eric I         10 MSSC-PV                33.65      33.83         13
  7 Wojciechowski, Lou   9 CUBU-PV                34.61      33.98         12
  8 Paris, Benjamin F   10 Fish-PV                34.48      34.13         11
Preliminaries
  9 Hutchison, Robert   10 CUBU-PV                34.77                     9
 10 Kutlucinar, Atley   10 CUBU-PV                34.84                     7
 11 Sheerin, Danny W    10 Rmsc-PV                34.88                     6
 12 Ratcliff, Kurtis M  10 Unattached MACH-PV     34.90                     5
 13 Swallow, Matthew S  10 Rmsc-PV                35.06                     3.5
 13 Pickering, Jon G    10 CUBU-PV                35.06                     3.5
 15 Trigonoplos, Paul   10 Rmsc-PV                35.10                     2
 16 Spinard, Alexander  10 Rmsc-PV                35.51                     1
 17 Dost, Kyle R        10 CUBU-PV                35.73
 18 Finn, Thomas E      10 Rmsc-PV                36.11
 19 Marchand, Tyler J   10 CUBU-PV                36.21
 20 LI, Dennis          10 Rmsc-PV                36.25
 21 Germanis, Johnnie   10 Machine-PV             36.43
 22 Powell, Ethan V     10 Rmsc-PV                36.56
 23 Watkins, Adam C      9 Rmsc-PV                36.64
 24 Kannan, Matthew W   10 Rmsc-PV                36.92
 25 Dolton, Peter N     10 Fish-PV                36.93
 26 Tollefson, Fletche   9 CUBU-PV                37.59
 27 Gulliver, Jasper C  10 CUBU-PV                37.99
 28 Carlson, Elliot H    9 Rmsc-PV                38.16
 29 Bowers, Brad W       9 Snowbirds-PV           38.50
 30 Xiao, Brian          9 Rmsc-PV                38.60
 31 Grimmett-Norris, C   8 CUBU-PV                38.96
 32 Curl, Nick D         9 CUBU-PV                39.00
 33 Fenninger, Tom D     9 Fish-PV                39.43
 34 Benecki, Kevin T     9 Fish-PV                39.52

Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Kundrat, John A           10 FAST-PV                32.90      32.18
  2 Katis, Charles C          10 Machine-PV             34.09      32.90
  3 Thomas, Matt C            10 Rmsc-PV                33.19      32.93
  4 Sundel, Blake A           10 PM-PV                  35.38      33.26
  5 Kim, Eric I               10 MSSC-PV                33.39      33.65
  6 Gould, Serge A            10 CUBU-PV                33.21      33.80
  7 Paris, Benjamin F         10 Fish-PV                35.71      34.48
  8 Wojciechowski, Louis P     9 CUBU-PV                35.87      34.61
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hutchison, Robert J       10 CUBU-PV                34.07      34.77
 10 Kutlucinar, Atley         10 CUBU-PV                34.98      34.84
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sheerin, Danny W          10 Rmsc-PV                34.13      34.88
 12 Ratcliff, Kurtis M        10 Unattached MACH-PV     34.92      34.90
 13 Swallow, Matthew S        10 Rmsc-PV                36.51      35.06
 13 Pickering, Jon G          10 CUBU-PV                35.68      35.06
 15 Trigonoplos, Paul A       10 Rmsc-PV                35.17      35.10
 16 Spinard, Alexander F      10 Rmsc-PV                37.82      35.51
 17 Dost, Kyle R              10 CUBU-PV                37.88      35.73
 18 Finn, Thomas E            10 Rmsc-PV                36.72      36.11
 19 Marchand, Tyler J         10 CUBU-PV                39.06      36.21
 20 LI, Dennis                10 Rmsc-PV                37.46      36.25
 21 Germanis, Johnnie W       10 Machine-PV             35.34      36.43
 22 Powell, Ethan V           10 Rmsc-PV                36.40      36.56
 23 Watkins, Adam C            9 Rmsc-PV                38.18      36.64
 24 Kannan, Matthew W         10 Rmsc-PV                37.44      36.92
 25 Dolton, Peter N           10 Fish-PV                38.04      36.93
 26 Tollefson, Fletcher H      9 CUBU-PV                38.54      37.59
 27 Gulliver, Jasper C        10 CUBU-PV                40.19      37.99
 28 Carlson, Elliot H          9 Rmsc-PV                39.51      38.16
 29 Bowers, Brad W             9 Snowbirds-PV           39.06      38.50
 30 Xiao, Brian                9 Rmsc-PV                40.26      38.60
 31 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU-PV                39.38      38.96
 32 Curl, Nick D               9 CUBU-PV                39.98      39.00
 33 Fenninger, Tom D           9 Fish-PV                39.11      39.43
 34 Benecki, Kevin T           9 Fish-PV                38.97      39.52

Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Putnam, Charlie M   10 Machine-PV           1:09.28    1:08.62         20
  2 Kundrat, John A     10 FAST-PV              1:10.06    1:08.97         17
  3 Thomas, Matt C      10 Rmsc-PV              1:13.11    1:12.06         16
  4 Sheerin, Danny W    10 Rmsc-PV              1:15.87    1:13.19         15
  5 Nasakaitis, Eric    10 HACC-PV              1:15.09    1:14.00         14
  6 Camozzo, Danny L    10 CUBU-PV              1:14.55    1:14.12         13
  7 Gould, Serge A      10 CUBU-PV              1:14.22    1:14.41         12
  8 Hutchison, Robert   10 CUBU-PV              1:17.15    1:16.74         11
Preliminaries
  3 Wimer, Nicholas A   10 Rmsc-PV              1:11.99
 10 Katis, Charles C    10 Machine-PV           1:17.33                     7
 11 Kutlucinar, Atley   10 CUBU-PV              1:17.66                     6
 12 Pickering, Jon G    10 CUBU-PV              1:20.11                     5
 13 Finn, Thomas E      10 Rmsc-PV              1:20.33                     4
 14 Dost, Kyle R        10 CUBU-PV              1:20.92                     3
 15 Wooster, Tyler       9 Rmsc-PV              1:21.01                     2
 16 O'Leary, Brian J    10 SDS-PV               1:21.17                     1
 17 Germanis, Johnnie   10 Machine-PV           1:21.22
 18 McJunkin, Matthew    9 Machine-PV           1:21.58
 19 Watkins, Adam C      9 Rmsc-PV              1:21.62
 20 Paris, Benjamin F   10 Fish-PV              1:21.75
 21 Ratcliff, Kurtis M  10 Unattached MACH-PV   1:21.82
 22 Grimmett-Norris, C   8 CUBU-PV              1:22.22
 23 Trigonoplos, Paul   10 Rmsc-PV              1:22.60
 24 Curl, Nick D         9 CUBU-PV              1:23.40
 25 Spinard, Alexander  10 Rmsc-PV              1:23.47
 26 Fiala, CJ J         10 CUBU-PV              1:23.50
 27 Dolton, Peter N     10 Fish-PV              1:24.41
 28 Tollefson, Fletche   9 CUBU-PV              1:24.49
 29 Kannan, Matthew W   10 Rmsc-PV              1:24.67
 30 Fenninger, Tom D     9 Fish-PV              1:27.03
 31 Benecki, Kevin T     9 Fish-PV              1:28.42
 32 Harris, Michael M    9 MSSC-PV              1:28.71
 33 Carlson, Elliot H    9 Rmsc-PV              1:28.81
 34 Bowers, Brad W       9 Snowbirds-PV         1:29.54

Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Putnam, Charlie M         10 Machine-PV           1:13.88    1:09.28
  2 Kundrat, John A           10 FAST-PV              1:10.92    1:10.06
  3 Wimer, Nicholas A         10 Rmsc-PV              1:13.64    1:11.99
  4 Thomas, Matt C            10 Rmsc-PV              1:11.15    1:13.11
  5 Gould, Serge A            10 CUBU-PV              1:14.23    1:14.22
  6 Camozzo, Danny L          10 CUBU-PV              1:15.10    1:14.55
  7 Nasakaitis, Eric          10 HACC-PV              1:24.08    1:15.09
  8 Sheerin, Danny W          10 Rmsc-PV              1:15.27    1:15.87
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hutchison, Robert J       10 CUBU-PV              1:20.00    1:17.15
 10 Katis, Charles C          10 Machine-PV           1:17.79    1:17.33
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kutlucinar, Atley         10 CUBU-PV              1:19.01    1:17.66
 12 Pickering, Jon G          10 CUBU-PV              1:23.05    1:20.11
 13 Finn, Thomas E            10 Rmsc-PV              1:20.23    1:20.33
 14 Dost, Kyle R              10 CUBU-PV              1:30.46    1:20.92
 15 Wooster, Tyler             9 Rmsc-PV              1:25.04    1:21.01
 16 O'Leary, Brian J          10 SDS-PV               1:25.11    1:21.17
 17 Germanis, Johnnie W       10 Machine-PV           1:21.07    1:21.22
 18 McJunkin, Matthew R        9 Machine-PV           1:23.43    1:21.58
 19 Watkins, Adam C            9 Rmsc-PV              1:22.98    1:21.62
 20 Paris, Benjamin F         10 Fish-PV              1:32.34    1:21.75
 21 Ratcliff, Kurtis M        10 Unattached MACH-PV   1:18.63    1:21.82
 22 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU-PV              1:28.88    1:22.22
 23 Trigonoplos, Paul A       10 Rmsc-PV              1:18.26    1:22.60
 24 Curl, Nick D               9 CUBU-PV              1:25.01    1:23.40
 25 Spinard, Alexander F      10 Rmsc-PV              1:25.03    1:23.47
 26 Fiala, CJ J               10 CUBU-PV              1:29.51    1:23.50
 27 Dolton, Peter N           10 Fish-PV              1:27.09    1:24.41
 28 Tollefson, Fletcher H      9 CUBU-PV              1:21.89    1:24.49
 29 Kannan, Matthew W         10 Rmsc-PV              1:21.75    1:24.67
 30 Fenninger, Tom D           9 Fish-PV              1:28.93    1:27.03
 31 Benecki, Kevin T           9 Fish-PV              1:25.59    1:28.42
 32 Harris, Michael M          9 MSSC-PV              1:31.34    1:28.71
 33 Carlson, Elliot H          9 Rmsc-PV              1:26.87    1:28.81
 34 Bowers, Brad W             9 Snowbirds-PV         1:28.91    1:29.54

Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Putnam, Charlie M   10 Machine-PV           2:31.27    2:29.35         20
  2 Kundrat, John A     10 FAST-PV              2:31.93    2:29.74         17
  3 Thomas, Matt C      10 Rmsc-PV              2:37.49    2:30.88         16
  4 Sarman, Mark C      10 CUBU-PV              2:32.18    2:31.34         15
  5 Wimer, Nicholas A   10 Rmsc-PV              2:38.83    2:36.21         14
  6 Kotonias, Nicholas  10 MSSC-PV              2:36.45    2:38.13         13
  7 Sheerin, Danny W    10 Rmsc-PV              2:41.35    2:39.32         12
  8 Camozzo, Danny L    10 CUBU-PV              2:37.68    2:41.48         11
Preliminaries
  9 McKenzie, John T    10 SDS-PV               2:43.19                     9
 10 Nasakaitis, Eric    10 HACC-PV              2:43.90                     7
 11 Gould, Serge A      10 CUBU-PV              2:44.12                     6
 12 Hutchison, Robert   10 CUBU-PV              2:44.59                     5
 13 Swallow, Matthew S  10 Rmsc-PV              2:45.08                     4
 14 LI, Dennis          10 Rmsc-PV              2:51.48                     3
 15 Finn, Thomas E      10 Rmsc-PV              2:51.82                     2
 16 Tomajczyk, Drew M    9 Machine-PV           2:52.80                     1
 17 Ratcliff, Kurtis M  10 Unattached MACH-PV   2:53.21
 18 Sturm, Zachary J     9 CUBU-PV              2:54.27
 19 O'Leary, Brian J    10 SDS-PV               2:55.05
 20 Grimmett-Norris, C   8 CUBU-PV              2:56.20
 21 Wooster, Tyler       9 Rmsc-PV              2:56.53
 22 Spinard, Alexander  10 Rmsc-PV              2:56.72
 23 Pickering, Jon G    10 CUBU-PV              2:57.97
 24 Kannan, Matthew W   10 Rmsc-PV              2:59.10
 25 Curl, Nick D         9 CUBU-PV              3:00.28
 26 Kutlucinar, Atley   10 CUBU-PV              3:12.21
 27 Raithel, Maxwell D  10 Rmsc-PV              3:13.04

Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Putnam, Charlie M         10 Machine-PV           2:41.45    2:31.27
  2 Kundrat, John A           10 FAST-PV              2:36.63    2:31.93
  3 Sarman, Mark C            10 CUBU-PV              2:30.69    2:32.18
  4 Kotonias, Nicholas J      10 MSSC-PV              2:38.22    2:36.45
  5 Thomas, Matt C            10 Rmsc-PV              2:36.85    2:37.49
  6 Camozzo, Danny L          10 CUBU-PV              2:42.52    2:37.68
  7 Wimer, Nicholas A         10 Rmsc-PV              2:43.76    2:38.83
  8 Sheerin, Danny W          10 Rmsc-PV              2:44.88    2:41.35
-------------------------------------------------------------------------
  9 McKenzie, John T          10 SDS-PV               2:54.73    2:43.19
 10 Nasakaitis, Eric          10 HACC-PV              2:51.48    2:43.90
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gould, Serge A            10 CUBU-PV              2:45.59    2:44.12
 12 Hutchison, Robert J       10 CUBU-PV              2:56.94    2:44.59
 13 Swallow, Matthew S        10 Rmsc-PV              2:52.23    2:45.08
 14 LI, Dennis                10 Rmsc-PV              2:57.93    2:51.48
 15 Finn, Thomas E            10 Rmsc-PV              2:52.65    2:51.82
 16 Tomajczyk, Drew M          9 Machine-PV           2:56.75    2:52.80
 17 Ratcliff, Kurtis M        10 Unattached MACH-PV   2:50.49    2:53.21
 18 Sturm, Zachary J           9 CUBU-PV              3:05.57    2:54.27
 19 O'Leary, Brian J          10 SDS-PV               3:01.92    2:55.05
 20 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU-PV              3:10.99    2:56.20
 21 Wooster, Tyler             9 Rmsc-PV              3:01.75    2:56.53
 22 Spinard, Alexander F      10 Rmsc-PV              3:07.46    2:56.72
 23 Pickering, Jon G          10 CUBU-PV              2:52.27    2:57.97
 24 Kannan, Matthew W         10 Rmsc-PV              2:58.95    2:59.10
 25 Curl, Nick D               9 CUBU-PV              2:57.42    3:00.28
 26 Kutlucinar, Atley         10 CUBU-PV              3:06.97    3:12.21
 27 Raithel, Maxwell D        10 Rmsc-PV              3:13.27    3:13.04

Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Sarman, Mark C      10 CUBU-PV              5:23.69    5:17.20         20
  2 Thomas, Matt C      10 Rmsc-PV              5:24.49    5:20.46         17
  3 Putnam, Charlie M   10 Machine-PV           5:42.78    5:21.81         16
  4 Kundrat, John A     10 FAST-PV              5:21.35    5:22.79         15
  5 Kotonias, Nicholas  10 MSSC-PV              5:21.53    5:28.32         14
  6 McKenzie, John T    10 SDS-PV               5:51.66    5:41.00         13
  7 Hutchison, Robert   10 CUBU-PV              6:02.21    5:41.53         12
  8 Tomajczyk, Drew M    9 Machine-PV           5:56.72    5:58.95         11
  9 LI, Dennis          10 Rmsc-PV              6:17.28    6:03.62          9
 10 Curl, Nick D         9 CUBU-PV              6:25.40    6:04.89          7
 11 Kannan, Matthew W   10 Rmsc-PV              6:22.45    6:16.57          6

Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Putnam, Charlie M   10 Machine-PV             36.77      36.44         20
  2 Germanis, Johnnie   10 Machine-PV             38.53      37.25         17
  3 Pickering, Jon G    10 CUBU-PV                39.98      39.09         16
  4 Sheerin, Danny W    10 Rmsc-PV                38.97      39.13         15
  5 Kundrat, John A     10 FAST-PV                40.02      39.32         14
  6 Gould, Serge A      10 CUBU-PV                39.14      39.50         13
  7 McKenzie, John T    10 SDS-PV                 40.12      39.89         12
  8 Raithel, Maxwell D  10 Rmsc-PV                40.63      40.73         11
Preliminaries
  9 Nasakaitis, Eric    10 HACC-PV                40.94                     9
 10 Katis, Charles C    10 Machine-PV             40.99                     7
 11 Sundel, Blake A     10 PM-PV                  42.10                     6
 12 Trigonoplos, Paul   10 Rmsc-PV                42.25                     5
 13 Finn, Thomas E      10 Rmsc-PV                42.44                     4
 14 Dost, Kyle R        10 CUBU-PV                42.60                     3
 15 Benecki, Kevin T     9 Fish-PV                42.85                     2
 16 Dolton, Peter N     10 Fish-PV                42.90                     1
 17 Sturm, Zachary J     9 CUBU-PV                43.05
 18 Wojciechowski, Lou   9 CUBU-PV                43.26
 19 Marchand, Tyler J   10 CUBU-PV                43.37
 20 Ratcliff, Kurtis M  10 Unattached MACH-PV     43.51
 21 Bowers, Brad W       9 Snowbirds-PV           43.59
 22 Doty, Will M        10 AAC-PV                 43.62
 23 McJunkin, Matthew    9 Machine-PV             44.09
 24 Wooster, Tyler       9 Rmsc-PV                44.19
 25 Watkins, Adam C      9 Rmsc-PV                44.31
 26 Curl, Nick D         9 CUBU-PV                44.49
 27 Humphreys, Grant R  10 CUBU-PV                44.68
 28 Wimer, Nicholas A   10 Rmsc-PV                44.94
 29 Carlson, Elliot H    9 Rmsc-PV                45.24
 30 Paris, Benjamin F   10 Fish-PV                45.29
 31 Kutlucinar, Atley   10 CUBU-PV                45.61
 32 Fiala, CJ J         10 CUBU-PV                46.39
 33 Anderson, Brandon   10 OCCS-PV                46.57
 34 Harris, Michael M    9 MSSC-PV                47.79
 35 Foley, Michael D    10 Rmsc-PV                47.98
 36 Tollefson, Fletche   9 CUBU-PV                49.12
 37 Fenninger, Tom D     9 Fish-PV                50.67
 38 Gulliver, Jasper C  10 CUBU-PV                52.49

Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Putnam, Charlie M         10 Machine-PV             35.47      36.77
  2 Germanis, Johnnie W       10 Machine-PV             38.80      38.53
  3 Sheerin, Danny W          10 Rmsc-PV                40.67      38.97
  4 Gould, Serge A            10 CUBU-PV                38.97      39.14
  5 Pickering, Jon G          10 CUBU-PV                38.63      39.98
  6 Kundrat, John A           10 FAST-PV                40.53      40.02
  7 McKenzie, John T          10 SDS-PV                 40.64      40.12
  8 Raithel, Maxwell D        10 Rmsc-PV                42.20      40.63
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nasakaitis, Eric          10 HACC-PV                41.40      40.94
 10 Katis, Charles C          10 Machine-PV             41.78      40.99
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sundel, Blake A           10 PM-PV                  42.13      42.10
 12 Trigonoplos, Paul A       10 Rmsc-PV                42.88      42.25
 13 Finn, Thomas E            10 Rmsc-PV                43.91      42.44
 14 Dost, Kyle R              10 CUBU-PV                48.13      42.60
 15 Benecki, Kevin T           9 Fish-PV                42.23      42.85
 16 Dolton, Peter N           10 Fish-PV                42.98      42.90
 17 Sturm, Zachary J           9 CUBU-PV                45.82      43.05
 18 Wojciechowski, Louis P     9 CUBU-PV                44.44      43.26
 19 Marchand, Tyler J         10 CUBU-PV                46.02      43.37
 20 Ratcliff, Kurtis M        10 Unattached MACH-PV     43.41      43.51
 21 Bowers, Brad W             9 Snowbirds-PV           45.03      43.59
 22 Doty, Will M              10 AAC-PV                 43.22      43.62
 23 McJunkin, Matthew R        9 Machine-PV             45.66      44.09
 24 Wooster, Tyler             9 Rmsc-PV                46.09      44.19
 25 Watkins, Adam C            9 Rmsc-PV                45.25      44.31
 26 Curl, Nick D               9 CUBU-PV                48.71      44.49
 27 Humphreys, Grant R        10 CUBU-PV                47.65      44.68
 28 Wimer, Nicholas A         10 Rmsc-PV                42.66      44.94
 29 Carlson, Elliot H          9 Rmsc-PV                46.67      45.24
 30 Paris, Benjamin F         10 Fish-PV                42.61      45.29
 31 Kutlucinar, Atley         10 CUBU-PV                42.28      45.61
 32 Fiala, CJ J               10 CUBU-PV                45.34      46.39
 33 Anderson, Brandon S       10 OCCS-PV                50.20      46.57
 34 Harris, Michael M          9 MSSC-PV                48.88      47.79
 35 Foley, Michael D          10 Rmsc-PV                48.81      47.98
 36 Tollefson, Fletcher H      9 CUBU-PV                43.38      49.12
 37 Fenninger, Tom D           9 Fish-PV                50.09      50.67
 38 Gulliver, Jasper C        10 CUBU-PV                50.40      52.49

Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Putnam, Charlie M   10 Machine-PV           1:17.89    1:17.55         20
  2 Pickering, Jon G    10 CUBU-PV              1:27.33    1:22.10         17
  3 Sheerin, Danny W    10 Rmsc-PV              1:25.84    1:24.31         16
  4 Gould, Serge A      10 CUBU-PV              1:24.61    1:24.80         15
  5 Thomas, Matt C      10 Rmsc-PV              1:25.62    1:25.26         14
  6 Kundrat, John A     10 FAST-PV              1:25.52    1:26.21         13
  7 Germanis, Johnnie   10 Machine-PV           1:25.66    1:26.92         12
  8 Swallow, Matthew S  10 Rmsc-PV              1:29.68    1:27.35         11
Preliminaries
  9 Dolton, Peter N     10 Fish-PV              1:31.80                     9
 10 Finn, Thomas E      10 Rmsc-PV              1:31.98                     7
 11 Raithel, Maxwell D  10 Rmsc-PV              1:32.28                     6
 12 Tomajczyk, Drew M    9 Machine-PV           1:32.47                     5
 13 Kannan, Matthew W   10 Rmsc-PV              1:33.68                     4
 14 Curl, Nick D         9 CUBU-PV              1:34.37                     3
 15 Sturm, Zachary J     9 CUBU-PV              1:34.78                     2
 16 Watkins, Adam C      9 Rmsc-PV              1:34.89                     1
 17 Benecki, Kevin T     9 Fish-PV              1:34.92
 18 Bowers, Brad W       9 Snowbirds-PV         1:35.09
 19 Humphreys, Grant R  10 CUBU-PV              1:37.03
 20 Xiao, Brian          9 Rmsc-PV              1:38.22
 21 Powell, Ethan V     10 Rmsc-PV              1:38.30
 22 Maquera, David D    10 CUBU-PV              1:38.49
 23 Foley, Michael D    10 Rmsc-PV              1:39.45
 24 Kim, Matthew D       9 Rmsc-PV              1:46.99

Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Putnam, Charlie M         10 Machine-PV           1:17.44    1:17.89
  2 Gould, Serge A            10 CUBU-PV              1:25.16    1:24.61
  3 Kundrat, John A           10 FAST-PV              1:27.05    1:25.52
  4 Thomas, Matt C            10 Rmsc-PV              1:28.03    1:25.62
  5 Germanis, Johnnie W       10 Machine-PV           1:26.32    1:25.66
  6 Sheerin, Danny W          10 Rmsc-PV              1:27.65    1:25.84
  7 Pickering, Jon G          10 CUBU-PV              1:26.82    1:27.33
  8 Swallow, Matthew S        10 Rmsc-PV              1:32.11    1:29.68
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dolton, Peter N           10 Fish-PV              1:37.39    1:31.80
 10 Finn, Thomas E            10 Rmsc-PV              1:33.07    1:31.98
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raithel, Maxwell D        10 Rmsc-PV              1:36.23    1:32.28
 12 Tomajczyk, Drew M          9 Machine-PV           1:30.18    1:32.47
 13 Kannan, Matthew W         10 Rmsc-PV              1:36.54    1:33.68
 14 Curl, Nick D               9 CUBU-PV              1:34.52    1:34.37
 15 Sturm, Zachary J           9 CUBU-PV              1:37.05    1:34.78
 16 Watkins, Adam C            9 Rmsc-PV              1:37.75    1:34.89
 17 Benecki, Kevin T           9 Fish-PV              1:32.98    1:34.92
 18 Bowers, Brad W             9 Snowbirds-PV         1:37.72    1:35.09
 19 Humphreys, Grant R        10 CUBU-PV              1:41.31    1:37.03
 20 Xiao, Brian                9 Rmsc-PV              1:45.57    1:38.22
 21 Powell, Ethan V           10 Rmsc-PV              1:40.65    1:38.30
 22 Maquera, David D          10 CUBU-PV              1:43.66    1:38.49
 23 Foley, Michael D          10 Rmsc-PV              1:47.76    1:39.45
 24 Kim, Matthew D             9 Rmsc-PV              1:46.01    1:46.99

Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Putnam, Charlie M   10 Machine-PV             44.31      43.03         20
  2 Katis, Charles C    10 Machine-PV             43.92      43.66         17
  3 Trigonoplos, Paul   10 Rmsc-PV                44.16      44.17         16
  4 Swallow, Matthew S  10 Rmsc-PV                45.88      44.81         15
  5 Chi, Raymond        10 Rmsc-PV                44.26      44.89         14
  6 McKenzie, John T    10 SDS-PV                 44.81      45.82         13
  7 LI, Dennis          10 Rmsc-PV                47.42      48.03         12
  8 Marchand, Tyler J   10 CUBU-PV                46.97      49.14         11
Preliminaries
  9 Spinard, Alexander  10 Rmsc-PV                47.70                     9
 10 Fiala, CJ J         10 CUBU-PV                47.72                     7
 11 O'Leary, Brian J    10 SDS-PV                 47.97                     6
 12 Nasakaitis, Eric    10 HACC-PV                48.40                     5
 13 Wojciechowski, Lou   9 CUBU-PV                49.26                     4
 14 Raithel, Maxwell D  10 Rmsc-PV                49.62                     3
 15 Anderson, Brandon   10 OCCS-PV                50.51                     2
 16 Tollefson, Fletche   9 CUBU-PV                51.11                     1
 17 Xue, Richard         9 CUBU-PV                51.50
 18 Foley, Michael D    10 Rmsc-PV                52.93

Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Katis, Charles C          10 Machine-PV             45.47      43.92
  2 Trigonoplos, Paul A       10 Rmsc-PV                44.21      44.16
  3 Chi, Raymond              10 Rmsc-PV                47.21      44.26
  4 Putnam, Charlie M         10 Machine-PV             46.44      44.31
  5 McKenzie, John T          10 SDS-PV                 46.19      44.81
  6 Swallow, Matthew S        10 Rmsc-PV                45.31      45.88
  7 Marchand, Tyler J         10 CUBU-PV                47.58      46.97
  8 LI, Dennis                10 Rmsc-PV                50.90      47.42
-------------------------------------------------------------------------
  9 Spinard, Alexander F      10 Rmsc-PV                46.87      47.70
 10 Fiala, CJ J               10 CUBU-PV                50.65      47.72
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Leary, Brian J          10 SDS-PV                 50.43      47.97
 12 Nasakaitis, Eric          10 HACC-PV                53.94      48.40
 13 Wojciechowski, Louis P     9 CUBU-PV                50.94      49.26
 14 Raithel, Maxwell D        10 Rmsc-PV                51.35      49.62
 15 Anderson, Brandon S       10 OCCS-PV                50.85      50.51
 16 Tollefson, Fletcher H      9 CUBU-PV                51.49      51.11
 17 Xue, Richard               9 CUBU-PV                53.61      51.50
 18 Foley, Michael D          10 Rmsc-PV                55.14      52.93

Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Sarman, Mark C      10 CUBU-PV              1:33.08    1:33.02         20
  2 Kotonias, Nicholas  10 MSSC-PV              1:37.81    1:38.66         17
  3 McKenzie, John T    10 SDS-PV               1:36.48    1:38.67         16
  4 Swallow, Matthew S  10 Rmsc-PV              1:42.35    1:38.82         15
  5 Trigonoplos, Paul   10 Rmsc-PV              1:39.28    1:39.89         14
  6 Katis, Charles C    10 Machine-PV           1:38.75    1:39.91         13
  7 Chi, Raymond        10 Rmsc-PV              1:40.38    1:42.75         12
  8 Marchand, Tyler J   10 CUBU-PV              1:43.39    1:45.69         11
Preliminaries
  9 LI, Dennis          10 Rmsc-PV              1:43.86                     9
 10 Tomajczyk, Drew M    9 Machine-PV           1:45.31                     7
 11 Fiala, CJ J         10 CUBU-PV              1:45.89                     6
 12 O'Leary, Brian J    10 SDS-PV               1:46.55                     5
 13 Hutchison, Robert   10 CUBU-PV              1:47.23                     4
 14 Spinard, Alexander  10 Rmsc-PV              1:47.43                     3
 15 Raithel, Maxwell D  10 Rmsc-PV              1:48.44                     2
 16 Tollefson, Fletche   9 CUBU-PV              1:49.54                     1
 17 Nasakaitis, Eric    10 HACC-PV              1:50.00
 18 Wojciechowski, Lou   9 CUBU-PV              1:52.27
 19 Wimer, Nicholas A   10 Rmsc-PV              1:53.64
 20 Foley, Michael D    10 Rmsc-PV              1:54.01
 21 Xue, Richard         9 CUBU-PV              1:55.70

Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Sarman, Mark C            10 CUBU-PV              1:34.54    1:33.08
  2 McKenzie, John T          10 SDS-PV               1:39.78    1:36.48
  3 Kotonias, Nicholas J      10 MSSC-PV              1:37.19    1:37.81
  4 Katis, Charles C          10 Machine-PV           1:37.54    1:38.75
  5 Trigonoplos, Paul A       10 Rmsc-PV              1:36.04    1:39.28
  6 Chi, Raymond              10 Rmsc-PV              1:39.35    1:40.38
  7 Swallow, Matthew S        10 Rmsc-PV              1:38.55    1:42.35
  8 Marchand, Tyler J         10 CUBU-PV              1:49.09    1:43.39
-------------------------------------------------------------------------
  9 LI, Dennis                10 Rmsc-PV              1:48.18    1:43.86
 10 Tomajczyk, Drew M          9 Machine-PV           1:49.20    1:45.31
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fiala, CJ J               10 CUBU-PV              1:48.48    1:45.89
 12 O'Leary, Brian J          10 SDS-PV               1:49.28    1:46.55
 13 Hutchison, Robert J       10 CUBU-PV              1:52.71    1:47.23
 14 Spinard, Alexander F      10 Rmsc-PV              1:44.50    1:47.43
 15 Raithel, Maxwell D        10 Rmsc-PV              1:52.36    1:48.44
 16 Tollefson, Fletcher H      9 CUBU-PV              1:48.80    1:49.54
 17 Nasakaitis, Eric          10 HACC-PV              1:56.48    1:50.00
 18 Wojciechowski, Louis P     9 CUBU-PV              1:55.61    1:52.27
 19 Wimer, Nicholas A         10 Rmsc-PV              1:51.61    1:53.64
 20 Foley, Michael D          10 Rmsc-PV              1:56.83    1:54.01
 21 Xue, Richard               9 CUBU-PV              1:57.75    1:55.70

Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Sarman, Mark C      10 CUBU-PV                33.19      32.89         20
  2 Gould, Serge A      10 CUBU-PV                37.38      36.24         17
  3 Germanis, Johnnie   10 Machine-PV             39.66      38.45         16
  4 Kotonias, Nicholas  10 MSSC-PV                38.47      38.47         15
  5 Wojciechowski, Lou   9 CUBU-PV                39.16      39.05         13.5
  5 Camozzo, Danny L    10 CUBU-PV                38.80      39.05         13.5
  7 Ratcliff, Kurtis M  10 Unattached MACH-PV     39.58      39.52         12
  8 Wooster, Tyler       9 Rmsc-PV                40.13      39.96         11
Preliminaries
  9 Grimmett-Norris, C   8 CUBU-PV                40.87                     9
 10 Katis, Charles C    10 Machine-PV             41.14                     7
 11 Dost, Kyle R        10 CUBU-PV                41.94                     6
 12 Nasakaitis, Eric    10 HACC-PV                42.02                     5
 13 McJunkin, Matthew    9 Machine-PV             42.09                     4
 14 Xue, Richard         9 CUBU-PV                42.27                     3
 15 Tollefson, Fletche   9 CUBU-PV                42.31                     2
 16 Kutlucinar, Atley   10 CUBU-PV                43.15                     1
 17 Sturm, Zachary J     9 CUBU-PV                43.32
 18 Finn, Thomas E      10 Rmsc-PV                44.41
 19 Bowers, Brad W       9 Snowbirds-PV           45.18
 20 Anderson, Brandon   10 OCCS-PV                46.63
 21 Benecki, Kevin T     9 Fish-PV                46.96
 22 Kannan, Matthew W   10 Rmsc-PV                47.30

Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Sarman, Mark C            10 CUBU-PV                34.38      33.19
  2 Gould, Serge A            10 CUBU-PV                36.63      37.38
  3 Kotonias, Nicholas J      10 MSSC-PV                39.05      38.47
  4 Camozzo, Danny L          10 CUBU-PV                39.36      38.80
  5 Wojciechowski, Louis P     9 CUBU-PV                39.04      39.16
  6 Ratcliff, Kurtis M        10 Unattached MACH-PV     38.30      39.58
  7 Germanis, Johnnie W       10 Machine-PV             38.92      39.66
  8 Wooster, Tyler             9 Rmsc-PV                41.24      40.13
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU-PV                42.14      40.87
 10 Katis, Charles C          10 Machine-PV             38.55      41.14
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dost, Kyle R              10 CUBU-PV                41.64      41.94
 12 Nasakaitis, Eric          10 HACC-PV                41.81      42.02
 13 McJunkin, Matthew R        9 Machine-PV             40.98      42.09
 14 Xue, Richard               9 CUBU-PV                42.28      42.27
 15 Tollefson, Fletcher H      9 CUBU-PV                41.75      42.31
 16 Kutlucinar, Atley         10 CUBU-PV                43.00      43.15
 17 Sturm, Zachary J           9 CUBU-PV                43.03      43.32
 18 Finn, Thomas E            10 Rmsc-PV                43.33      44.41
 19 Bowers, Brad W             9 Snowbirds-PV           44.71      45.18
 20 Anderson, Brandon S       10 OCCS-PV                46.02      46.63
 21 Benecki, Kevin T           9 Fish-PV                44.87      46.96
 22 Kannan, Matthew W         10 Rmsc-PV                47.03      47.30

Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Sarman, Mark C      10 CUBU-PV              1:13.19    1:11.37         20
  2 Kotonias, Nicholas  10 MSSC-PV              1:27.58    1:24.18         17
  3 Kim, Eric I         10 MSSC-PV              1:29.93    1:24.44         16
  4 Germanis, Johnnie   10 Machine-PV           1:31.20    1:28.70         15
  5 Wooster, Tyler       9 Rmsc-PV              1:34.48    1:31.74         14
  6 Wojciechowski, Lou   9 CUBU-PV              1:32.28    1:32.43         13
  7 Grimmett-Norris, C   8 CUBU-PV              1:36.24    1:33.64         12
  8 Sturm, Zachary J     9 CUBU-PV              1:41.01    1:39.32         11
Preliminaries
  9 Tomajczyk, Drew M    9 Machine-PV           1:42.61                     9
 10 Benecki, Kevin T     9 Fish-PV              1:42.93                     7
 11 Dost, Kyle R        10 CUBU-PV              1:45.50                     6
 12 Marchand, Tyler J   10 CUBU-PV              1:46.29                     5
 13 Xue, Richard         9 CUBU-PV              1:46.43                     4
 14 Watkins, Adam C      9 Rmsc-PV              1:46.49                     3
 -- Powell, Ethan V     10 Rmsc-PV                  DQ

Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Sarman, Mark C            10 CUBU-PV              1:15.11    1:13.19
  2 Kotonias, Nicholas J      10 MSSC-PV              1:25.04    1:27.58
  3 Kim, Eric I               10 MSSC-PV              1:29.66    1:29.93
  4 Germanis, Johnnie W       10 Machine-PV           1:41.03    1:31.20
  5 Wojciechowski, Louis P     9 CUBU-PV              1:36.67    1:32.28
  6 Wooster, Tyler             9 Rmsc-PV              1:37.17    1:34.48
  7 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU-PV              1:45.26    1:36.24
  8 Sturm, Zachary J           9 CUBU-PV              1:46.25    1:41.01
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tomajczyk, Drew M          9 Machine-PV           1:43.29    1:42.61
 10 Benecki, Kevin T           9 Fish-PV              1:46.45    1:42.93
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dost, Kyle R              10 CUBU-PV              1:48.47    1:45.50
 12 Marchand, Tyler J         10 CUBU-PV              1:49.37    1:46.29
 13 Xue, Richard               9 CUBU-PV              1:52.88    1:46.43
 14 Watkins, Adam C            9 Rmsc-PV              1:49.08    1:46.49
 -- Powell, Ethan V           10 Rmsc-PV              1:46.09         DQ

Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points
===============================================================================
Finals
  1 Sarman, Mark C      10 CUBU-PV              2:51.60    2:52.71         20
  2 Kotonias, Nicholas  10 MSSC-PV              2:59.31    2:59.05         17
  3 Sheerin, Danny W    10 Rmsc-PV              3:07.43    3:03.51         16
  4 Swallow, Matthew S  10 Rmsc-PV              3:03.81    3:05.78         15
  5 Thomas, Matt C      10 Rmsc-PV              3:03.93    3:08.25         14
  6 Tomajczyk, Drew M    9 Machine-PV           3:16.41    3:15.75         13
  7 Trigonoplos, Paul   10 Rmsc-PV              3:16.11    3:16.04         12
  8 Hutchison, Robert   10 CUBU-PV              3:15.66    3:17.06         11
Preliminaries
  6 Wimer, Nicholas A   10 Rmsc-PV              3:11.81
 10 Camozzo, Danny L    10 CUBU-PV              3:17.61                     7
 11 Marchand, Tyler J   10 CUBU-PV              3:18.57                     6
 12 Ratcliff, Kurtis M  10 Unattached MACH-PV   3:19.52                     5
 13 Sturm, Zachary J     9 CUBU-PV              3:20.56                     4
 14 Pickering, Jon G    10 CUBU-PV              3:20.57                     3
 15 LI, Dennis          10 Rmsc-PV              3:23.18                     2
 16 McJunkin, Matthew    9 Machine-PV           3:23.36                     1
 17 Fiala, CJ J         10 CUBU-PV              3:31.45
 18 Raithel, Maxwell D  10 Rmsc-PV              3:36.86
 19 Maquera, David D    10 CUBU-PV              3:36.88
 20 Xue, Richard         9 CUBU-PV              3:36.89
 21 Chi, Raymond        10 Rmsc-PV              3:38.01
 22 Dost, Kyle R        10 CUBU-PV              3:40.90
 23 Spinard, Alexander  10 Rmsc-PV              3:44.62
 -- Bowers, Brad W       9 Snowbirds-PV             DQ

Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
===============================================================================
  1 Sarman, Mark C            10 CUBU-PV              2:50.90    2:51.60
  2 Kotonias, Nicholas J      10 MSSC-PV              2:57.27    2:59.31
  3 Swallow, Matthew S        10 Rmsc-PV              3:09.61    3:03.81
  4 Thomas, Matt C            10 Rmsc-PV              3:02.00    3:03.93
  5 Sheerin, Danny W          10 Rmsc-PV              3:03.11    3:07.43
  6 Wimer, Nicholas A         10 Rmsc-PV              3:20.94    3:11.81
  7 Hutchison, Robert J       10 CUBU-PV              3:25.44    3:15.66
  8 Trigonoplos, Paul A       10 Rmsc-PV              3:12.58    3:16.11
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tomajczyk, Drew M          9 Machine-PV           3:20.68    3:16.41
 10 Camozzo, Danny L          10 CUBU-PV              3:15.76    3:17.61
-------------------------------------------------------------------------
 11 Marchand, Tyler J         10 CUBU-PV              3:28.02    3:18.57
 12 Ratcliff, Kurtis M        10 Unattached MACH-PV   3:09.48    3:19.52
 13 Sturm, Zachary J           9 CUBU-PV              3:24.86    3:20.56
 14 Pickering, Jon G          10 CUBU-PV              3:25.25    3:20.57
 15 LI, Dennis                10 Rmsc-PV              3:25.83    3:23.18
 16 McJunkin, Matthew R        9 Machine-PV           3:36.52    3:23.36
 17 Fiala, CJ J               10 CUBU-PV              3:31.50    3:31.45
 18 Raithel, Maxwell D        10 Rmsc-PV              3:39.92    3:36.86
 19 Maquera, David D          10 CUBU-PV              3:43.18    3:36.88
 20 Xue, Richard               9 CUBU-PV              3:44.51    3:36.89
 21 Chi, Raymond              10 Rmsc-PV              3:28.82    3:38.01
 22 Dost, Kyle R              10 CUBU-PV              3:32.12    3:40.90
 23 Spinard, Alexander F      10 Rmsc-PV              3:46.38    3:44.62
 -- Bowers, Brad W             9 Snowbirds-PV         3:41.20         DQ

Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'A'      2:08.71    2:15.21         40
     1) Trigonoplos, Paul A 10          2) Sheerin, Danny W 10
     3) Swallow, Matthew S 10           4) Thomas, Matt C 10
  2 Curl-Burke Swim Club-PV  'A'                2:11.65    2:15.70         34
     1) Sarman, Mark C 10               2) Gould, Serge A 10
     3) Kutlucinar, Atley 10            4) Hutchison, Robert J 10
  3 Machine Aquatics-PV  'A'                    2:22.69    2:21.39         32
     1) Katis, Charles C 10             2) McJunkin, Matthew R 9
     3) Germanis, Johnnie W 10          4) Putnam, Charlie M 10
  4 Curl-Burke Swim Club-PV  'B'                2:15.66    2:25.46         30
     1) Sturm, Zachary J 9              2) Pickering, Jon G 10
     3) Wojciechowski, Louis P 9        4) Dost, Kyle R 10
  5 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'C'      2:22.31    2:28.06         28
     1) Watkins, Adam C 9               2) Spinard, Alexander F 10
     3) Raithel, Maxwell D 10           4) Xiao, Brian 9
  6 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'B'      2:16.55   x2:28.09
     1) Finn, Thomas E 10               2) Kannan, Matthew W 10
     3) LI, Dennis 10                   4) Powell, Ethan V 10
  7 The Fish-PV  'A'                            2:31.83    2:33.25         26
     1) Dolton, Peter N 10              2) Fenninger, Tom D 9
     3) Benecki, Kevin T 9              4) Paris, Benjamin F 10
  8 Curl-Burke Swim Club-PV  'C'                2:26.54   x2:34.97
     1) Maquera, David D 10             2) Curl, Nick D 9
     3) Humphreys, Grant R 10           4) Marchand, Tyler J 10

Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Curl-Burke Swim Club-PV  'A'                2:29.07    2:35.61         40
     1) Pickering, Jon G 10             2) Sarman, Mark C 10
     3) Gould, Serge A 10               4) Camozzo, Danny L 10
  2 Machine Aquatics-PV  'A'                    2:46.13    2:37.22         34
     1) Putnam, Charlie M 10            2) Katis, Charles C 10
     3) Germanis, Johnnie W 10          4) McJunkin, Matthew R 9
  3 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'A'      2:28.24    2:39.87         32
     1) Raithel, Maxwell D 10           2) Trigonoplos, Paul A 10
     3) Wooster, Tyler 9                4) Thomas, Matt C 10
  4 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'B'      2:36.40    2:45.36         30
     1) Sheerin, Danny W 10             2) Swallow, Matthew S 10
     3) Finn, Thomas E 10               4) Wimer, Nicholas A 10
  5 Curl-Burke Swim Club-PV  'B'                2:35.99    2:55.04         28
     1) Kutlucinar, Atley 10            2) Marchand, Tyler J 10
     3) Wojciechowski, Louis P 9        4) Hutchison, Robert J 10
  6 Rockville-Montgomery Swim Club-PV  'C'      2:44.09   x2:55.92
     1) Watkins, Adam C 9               2) Chi, Raymond 10
     3) LI, Dennis 10                   4) Kannan, Matthew W 10
  7 The Fish-PV  'A'                            3:06.21    3:00.92         26
     1) Dolton, Peter N 10              2) Fenninger, Tom D 9
     3) Benecki, Kevin T 9              4) Paris, Benjamin F 10