POTOMAC VALLEY SENIOR CHAMPIONSHIP
LONG COURSE MEET
GEORGE MASON UNIVERSITY
JULY 10-13, 2003

PVS-03-59
(also sanctioned by Potomac Valley LMSC for USMS, Inc. #103-107)







Event 205  Women Open 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Nasakaitis, Samantha      16 PM                        NT    1:21.91
                  38.62     1:21.91 (43.29)

Event 214  Men Open 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Maddux, Tom               17 SNOWBIRDS                 NT    2:32.37
                  34.71     1:13.90 (39.19)     1:53.09 (39.19)     2:32.37 (39.28)
  2 Durazo, Bryan             15 SNOWBIRDS                 NT    2:38.61
                  36.69     1:17.49 (40.80)     1:58.12 (40.63)     2:38.61 (40.49)

Event 216  Men Open 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Blood, AJ                 15 CUBU                      NT      25.96

Event 217  Women Open 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jimenez, Rebecca          18 CUBU                      NT    1:10.09
                  34.25     1:10.09 (35.84)

Event 218  Men Open 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hahn, David               16 CUBU                      NT    1:06.04
                  31.46     1:06.04 (34.58)
  2 Moorby, Scott             14 SEA                       NT    1:10.19
                  34.32     1:10.19 (35.87)