2003 PVS Age Group II Long Course
June 29, 2003

Event Results for Finals


Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gentry, Marissa M         10 Rmsc-PV              1:14.45    1:12.77
  2 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV              1:15.91    1:14.60
  3 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            1:15.93    1:16.47
  4 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV              1:19.53    1:19.07
  5 Traylor, Colleen B        10 UN-AV-PV             1:26.47    1:21.99
  6 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV              1:20.26    1:22.88
  7 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV              1:21.68    1:23.66
  8 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV                NT    1:23.78
  9 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV           1:25.04    1:25.62
 10 Gustafson, Alexandra M    10 UN-TC-PV                  NT    1:25.63
 11 Levy, Yaly                 8 Rmsc-PV              1:31.12    1:26.16
 12 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV           1:27.73    1:26.63
 13 Katis, Jayme C            10 Machine-PV                NT    1:26.81
 14 Eule, Sarah M             10 UN-TC-PV                  NT    1:26.96
 15 Like-Mathews, Courtney M   9 Rmsc-PV              1:24.20    1:27.65
 16 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV              1:30.14    1:28.88
 17 Urovsky, Tessa M           9 Rmsc-PV              1:32.21    1:28.91
 18 Greene, Eva J              9 UN-TC-PV                  NT    1:29.26
 19 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV              1:32.33    1:29.70
 20 Ortega, Karina             9 Rmsc-PV              1:37.22    1:32.37
 21 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV              1:32.26    1:33.78
 22 Kerem, Michaela           10 Rmsc-PV              1:48.20    1:39.57
 23 Schwartz, Nancy L          9 MSSC-PV              1:41.00    1:39.62
 24 Ferguson, Ashleigh E       9 Rmsc-PV                   NT    1:43.96
 25 Akhlaghi, Yasmin          10 Rmsc-PV                   NT    1:48.29
 26 Russell, Gabby J           9 DCPR-PV              1:43.91    1:51.74
 27 Quander, Astyn A          10 DCPR-PV              2:15.20    2:13.25

Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gentry, Marissa M         10 Rmsc-PV              2:45.02    2:45.47
  2 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            2:50.30    2:46.60
  3 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV              2:52.62    2:51.61
  4 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV              2:48.91    2:51.71
  5 Kwon, Sara C               9 Rmsc-PV              2:54.51    2:55.01
  6 Traylor, Colleen B        10 UN-AV-PV             3:04.96    3:00.61
  7 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV              3:00.47    3:01.45
  8 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV              3:08.29    3:09.26
  9 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV                   NT    3:09.36
 10 Greene, Eva J              9 UN-TC-PV                  NT    3:10.04
 11 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV                NT    3:21.28
 12 Schwartz, Nancy L          9 MSSC-PV              3:30.90    3:34.28
 13 Russell, Gabby J           9 DCPR-PV                   NT    4:17.90

Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gentry, Marissa M         10 Rmsc-PV                37.96      39.20
  2 Like-Mathews, Courtney M   9 Rmsc-PV                40.52      41.82
  3 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV                44.60      42.22
  4 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV                   NT      42.79
  5 Katis, Jayme C            10 Machine-PV             44.22      43.51
  6 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV                42.86      44.07
  7 Kwon, Sara C               9 Rmsc-PV                42.46      44.69
  8 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV                42.40      44.78
  9 Gustafson, Alexandra M    10 UN-TC-PV                  NT      44.92
 10 Eule, Sarah M             10 UN-TC-PV                  NT      45.37
 11 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV             43.24      45.85
 12 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV             49.62      46.86
 13 Urovsky, Tessa M           9 Rmsc-PV                48.38      46.97
 14 Green, Kathryn L           9 UN-AV-PV                  NT      47.05
 15 Levy, Yaly                 8 Rmsc-PV                45.19      48.12
 16 Gillespie, Kate M          9 Rmsc-PV                46.53      48.72
 17 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV                46.77      48.87
 18 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV                   NT      49.03
 19 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV             49.18      49.58
 20 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV                50.75      50.09
 21 McGough, Katya J           9 GAEL-PV                   NT      50.56
 22 VanderWeele, Chelsea N     9 Rmsc-PV                52.05      50.76
 23 Ferguson, Ashleigh E       9 Rmsc-PV                   NT      50.90
 24 Ortega, Karina             9 Rmsc-PV                51.31      51.61
 25 McGough, Kayse B           7 GAEL-PV                   NT      52.39
 26 Akhlaghi, Yasmin          10 Rmsc-PV                   NT      54.07
 27 Russell, Gabby J           9 DCPR-PV                59.49    1:00.57
 28 Quander, Astyn A          10 DCPR-PV              1:09.80    1:12.58

Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV              1:36.14    1:34.10
  2 Rivera, Julia M           10 Rmsc-PV              1:37.07    1:40.01
  3 Funsten, Anna L           10 Rmsc-PV              1:43.46    1:41.43
  4 Pratt, Stephanie M        10 H2oyas-PV            1:42.84    1:43.03
  5 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV              1:43.36    1:44.30
  6 Gil, Lauren A              9 JFD-PV               1:58.26    1:47.42
  7 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV                NT    1:48.86
  8 Floria, Emily I            9 Rmsc-PV              1:56.41    1:49.89
  9 Levy, Yaly                 8 Rmsc-PV              1:56.34    1:52.46
 10 Fletcher, Samantha M       9 Machine-PV           1:57.99    1:52.60
 11 Bennett, Elaine T         10 Machine-PV           1:51.65    1:53.10
 12 Stonerock, Lauren E       10 Machine-PV           1:51.75    1:54.04
 13 Benjamin, Ali D           10 Rmsc-PV              2:04.89    1:54.28
 14 Green, Kathryn L           9 UN-AV-PV                  NT    1:57.69
 15 Gustafson, Alexandra M    10 UN-TC-PV                  NT    1:58.40
 16 Katis, Jayme C            10 Machine-PV                NT    1:58.45
 17 Ortega, Karina             9 Rmsc-PV                   NT    1:58.57
 18 Greene, Eva J              9 UN-TC-PV                  NT    1:59.62
 19 Urovsky, Tessa M           9 Rmsc-PV                   NT    2:00.63
 20 Newman, Taylor S          10 Rmsc-PV                   NT    2:00.99
 21 McGough, Katya J           9 GAEL-PV                   NT    2:01.26
 22 VanderWeele, Chelsea N     9 Rmsc-PV              2:05.05    2:04.39
 23 Ferguson, Ashleigh E       9 Rmsc-PV                   NT    2:04.55
 24 Akhlaghi, Yasmin          10 Rmsc-PV                   NT    2:08.37
 -- Kerem, Michaela           10 Rmsc-PV                   NT         DQ
 -- Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV              1:55.05         DQ

Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gentry, Marissa M         10 Rmsc-PV                35.65      35.96
  2 O'Reilly, Katarina A      10 Machine-PV                NT      38.28
  3 Yuan, Jessica X           10 Rmsc-PV                43.79      41.03
  4 Traylor, Colleen B        10 UN-AV-PV               42.86      41.60
  5 Smith, Sara M             10 Rmsc-PV                42.02      41.76
  6 Kwon, Sara C               9 Rmsc-PV                42.66      42.37
  7 Delaney, Katie L           9 MSSC-PV                42.36      43.09
  8 Eule, Sarah M             10 UN-TC-PV                  NT      44.23
  9 Carroll, Kelly A           9 Rmsc-PV                49.46      46.43
 10 Like-Mathews, Courtney M   9 Rmsc-PV                43.43      47.49
 11 Wilson, Amina C            9 Rmsc-PV                47.34      48.35
 12 Schwartz, Nancy L          9 MSSC-PV                50.95      48.67
 13 Green, Kathryn L           9 UN-AV-PV                  NT      48.79
 14 VanderWeele, Chelsea N     9 Rmsc-PV                53.05      51.68
 15 Quander, Astyn A          10 DCPR-PV                   NT    1:17.78

Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Riley, Rebecca H          11 Rmsc-PV              1:08.55    1:08.98
  2 Marron, Sara C            12 UN-AV-PV             1:12.20    1:10.42
  3 Grabarek, Julie K         12 Rmsc-PV              1:11.39    1:10.47
  4 Murray, KT M              11 Rmsc-PV              1:11.82    1:11.35
  5 Murray, Katie G           11 Rmsc-PV              1:11.91    1:11.36
  6 Thompson, Bianca R        12 DCPR-PV              1:11.84    1:11.54
  7 Vucic, Mina               12 Rmsc-PV              1:11.58    1:11.87
  8 Basel, Megan M            11 UN-AV-PV             1:17.15    1:12.55
  9 Gibson, Nadine S          12 UN-TC-PV             1:12.22    1:12.60
 10 Gregg, Lindsey N          12 UN-VS-PV             1:21.53    1:13.94
 11 Yu, Dorothy               11 Rmsc-PV              1:14.31    1:14.04
 11 Vassos, Zanna L           12 JFD-PV               1:16.45    1:14.04
 13 Walpuck, Leah H           11 Rmsc-PV              1:12.60    1:14.38
 14 Menguy, Anais             11 Rmsc-PV              1:15.18    1:15.18
 15 Wimer, Courtney L         12 Rmsc-PV              1:11.16    1:15.39
 16 Hill, Lenore              12 DCPR-PV              1:15.50    1:15.53
 17 Falcone, Stephanie A      12 H2oyas-PV            1:14.43    1:15.57
 18 Brown, Chloe M            11 FAST-PV                   NT    1:15.78
 19 LI, Jing Jing             12 Rmsc-PV              1:17.86    1:15.99
 20 Szymczak, Lindsey C       12 TIBU-PV              1:14.33    1:16.27
 21 Maneely, Devan M          12 Rmsc-PV              1:21.90    1:16.68
 22 Murphy, Kelly A           12 Rmsc-PV              1:15.93    1:16.96
 23 Mills, Kaitlin M          11 Rmsc-PV              1:16.45    1:17.00
 24 Bowes, Audrey F           12 Rmsc-PV              1:17.21    1:17.15
 25 Bieber, Abby R            12 Rmsc-PV              1:18.73    1:17.58
 26 White, Shannon M          12 TIBU-PV              1:17.81    1:17.98
 27 Posner, Brenna I          11 UN-TC-PV             1:24.44    1:18.55
 28 Temme, Hannah K           12 TIBU-PV              1:18.83    1:19.35
 29 Schwartz, Rebecca M       11 MSSC-PV              1:17.34    1:19.64
 30 Ortega, Nicole            11 Rmsc-PV              1:23.98    1:22.93
 31 Brown, Kiki E             11 Machine-PV           1:22.91    1:23.19
 32 Adams, Kelley M           11 Rmsc-PV              1:21.07    1:23.48
 33 Lair Ferrari, Malena Z    11 UN-TC-PV                  NT    1:25.57
 34 Wolla, Kaitlin A          11 Machine-PV                NT    1:29.03
 35 Ramos-Lobo, Lea M         12 DCPR-PV              1:53.94    1:29.23
 36 Bajorek, Theresa A        11 TIBU-PV              1:29.10    1:32.07
 37 Washington, Lyndsey M     11 DCPR-PV              1:38.00    1:39.78

Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Grabarek, Julie K         12 Rmsc-PV              2:29.80    2:29.30
  2 Watson-Layeni, Kemi O     12 DCPR-PV              2:37.85    2:33.26
  3 Shook, Kirby M            12 UN-TC-PV             2:50.73    2:37.07
  4 Stout, Erin M             12 Rmsc-PV              2:45.23    2:37.45
  5 Guild, Michaela C         12 MSSC-PV              2:42.40    2:37.69
  6 Thompson, Bianca R        12 DCPR-PV              2:35.52    2:37.93
  7 Garfield, Maura A         12 Rmsc-PV              2:52.80    2:38.09
  8 Irish, Kendall M          12 Rmsc-PV              2:38.73    2:39.05
  9 Betman, Hannah E          11 Rmsc-PV              2:37.58    2:39.72
 10 Wimer, Courtney L         12 Rmsc-PV              2:33.62    2:40.51
 11 Schlatter, Stasia A       12 Machine-PV           2:39.07    2:40.66
 12 Gibson, Nadine S          12 UN-TC-PV                  NT    2:40.99
 13 Vucic, Mina               12 Rmsc-PV              2:43.56    2:41.38
 14 Bieber, Abby R            12 Rmsc-PV              2:45.04    2:41.49
 15 Gregg, Lindsey N          12 UN-VS-PV             2:54.99    2:41.70
 16 Walpuck, Leah H           11 Rmsc-PV              2:36.77    2:42.31
 17 Yu, Dorothy               11 Rmsc-PV              2:42.44    2:42.59
 18 Fein, Arielle W           11 Rmsc-PV              2:51.04    2:42.92
 19 Maneely, Devan M          12 Rmsc-PV              2:50.74    2:43.37
 20 Rowe, Elizabeth A         12 Rmsc-PV              2:52.13    2:43.66
 21 Bowes, Audrey F           12 Rmsc-PV              2:52.53    2:43.77
 22 Morrill, Kara C           12 Rmsc-PV              2:44.81    2:43.80
 23 Murphy, Kelly A           12 Rmsc-PV              2:48.25    2:45.62
 24 Gunn, Kristen E           12 Rmsc-PV              2:45.82    2:46.13
 25 Bush, Adrienne P          11 FAST-PV                   NT    2:46.24
 26 Brown, Chloe M            11 FAST-PV                   NT    2:46.94
 27 LI, Jing Jing             12 Rmsc-PV                   NT    2:47.52
 28 Schwartz, Rebecca M       11 MSSC-PV              2:48.57    2:50.66
 29 Mills, Kaitlin M          11 Rmsc-PV              2:52.58    2:51.94
 30 Szymczak, Lindsey C       12 TIBU-PV              2:41.51    2:52.85
 31 Donahue, Jessica M        12 Rmsc-PV              3:00.70    2:53.26
 32 Sullivan, Emma O          12 Rmsc-PV              2:40.46    2:54.54
 33 Posner, Brenna I          11 UN-TC-PV                  NT    2:58.91
 33 Merley, Caitlin F         11 UN-TC-PV                  NT    2:58.91
 35 Schulkin, Danielle A      11 UN-TC-PV                  NT    3:07.19
 36 Nelson, Genevieve E       11 JFD-PV               3:03.92    3:14.50
 37 Bajorek, Theresa A        11 TIBU-PV              3:13.73    3:16.93
 38 Ramos-Lobo, Lea M         12 DCPR-PV              3:01.80    3:47.42

Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chuang, Cara Y            11 Rmsc-PV                34.34      35.39
  2 Shook, Kirby M            12 UN-TC-PV               36.31      36.56
  3 Kotonias, Jennifer N      12 MSSC-PV                36.88      36.76
  4 Vassos, Zanna L           12 JFD-PV                 37.79      38.45
  5 Rowe, Elizabeth A         12 Rmsc-PV                45.20      38.68
  6 Schlatter, Stasia A       12 Machine-PV             39.70      39.40
  7 Thompson, Bianca R        12 DCPR-PV                38.59      40.31
  8 Gibeily, Allie Y          12 Rmsc-PV                39.21      40.61
  9 Garfield, Maura A         12 Rmsc-PV                43.76      40.83
 10 Falcone, Stephanie A      12 H2oyas-PV              37.39      40.92
 11 Bowes, Audrey F           12 Rmsc-PV                39.07      41.11
 12 Gregg, Lindsey N          12 UN-VS-PV               44.71      41.27
 13 Zhang, Lei Lei L          12 UN-TC-PV               41.18      41.52
 14 Yeh, Joanna R             11 MSSC-PV                40.96      41.76
 15 Brown, Chloe M            11 FAST-PV                42.68      41.91
 16 Murray, Katie G           11 Rmsc-PV                41.59      42.03
 17 Ortmayer, Abigail R       11 Machine-PV                NT      42.13
 18 McDANIEL, Emily H         12 UN-AV-PV               43.55      42.41
 19 Murphy, Kelly A           12 Rmsc-PV                40.98      42.70
 20 Sullivan, Emma O          12 Rmsc-PV                42.51      43.16
 21 Posner, Brenna I          11 UN-TC-PV               48.15      43.30
 22 Blau, Stephanie R         12 FAST-PV                44.65      43.36
 23 Adams, Kelley M           11 Rmsc-PV                41.46      43.42
 24 Merley, Caitlin F         11 UN-TC-PV               47.87      43.80
 25 Schulkin, Danielle A      11 UN-TC-PV               50.39      44.37
 26 Wolla, Kaitlin A          11 Machine-PV             40.48      44.71
 27 Simon, Jenna E            12 TIBU-PV                42.30      44.74
 28 White, Shannon M          12 TIBU-PV                42.03      44.99
 29 Donahue, Jessica M        12 Rmsc-PV                41.86      45.20
 30 Brown, Kiki E             11 Machine-PV             44.63      45.28
 31 Varner, Emma J            11 Rmsc-PV                42.88      45.29
 32 Bush, Adrienne P          11 FAST-PV                   NT      47.77
 33 Lair Ferrari, Malena Z    11 UN-TC-PV                  NT      48.22
 34 Bradley, Amanda S         12 Machine-PV                NT      50.40
 35 Washington, Lyndsey M     11 DCPR-PV                53.04      54.21

Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kotonias, Jennifer N      12 MSSC-PV              2:49.67    2:42.75
  2 Marron, Sara C            12 UN-AV-PV             2:50.79    2:50.42
  3 Riley, Rebecca H          11 Rmsc-PV              2:51.19    2:51.99
  4 Denman, Heather N         12 Flying Gull-PV            NT    2:57.44
  5 Yeh, Joanna R             11 MSSC-PV                   NT    3:01.12
  6 Rowe, Elizabeth A         12 Rmsc-PV              3:06.81    3:01.19
  7 Yu, Dorothy               11 Rmsc-PV                   NT    3:01.63
  8 Schlatter, Stasia A       12 Machine-PV                NT    3:02.00
  9 Menguy, Anais             11 Rmsc-PV                   NT    3:02.71
 10 Gunn, Kristen E           12 Rmsc-PV              3:03.94    3:02.85
 11 Falcone, Stephanie A      12 H2oyas-PV            2:53.34    3:04.64
 12 Gibson, Nadine S          12 UN-TC-PV                  NT    3:06.00
 13 Betman, Hannah E          11 Rmsc-PV              2:59.05    3:06.56
 14 Morrill, Kara C           12 Rmsc-PV              2:59.91    3:07.27
 15 Schwartz, Rebecca M       11 MSSC-PV                   NT    3:11.65
 16 Blau, Stephanie R         12 FAST-PV                   NT    3:12.01
 17 Zhang, Lei Lei L          12 UN-TC-PV                  NT    3:13.29
 18 Adams, Kelley M           11 Rmsc-PV              3:18.00    3:18.60
 19 Donahue, Jessica M        12 Rmsc-PV                   NT    3:20.26
 20 Sullivan, Emma O          12 Rmsc-PV                   NT    3:21.83
 21 LI, Jing Jing             12 Rmsc-PV                   NT    3:22.58
 22 Varner, Emma J            11 Rmsc-PV              3:13.05    3:23.52
 23 Rogers, Patricia A        12 FAST-PV                   NT    3:25.15
 -- Grabarek, Julie K         12 Rmsc-PV              2:53.80         DQ
 -- Mills, Kaitlin M          11 Rmsc-PV              3:05.88         DQ

Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Watson-Layeni, Kemi O     12 DCPR-PV              1:28.78    1:25.04
  2 Fein, Arielle W           11 Rmsc-PV              1:29.21    1:26.82
  3 Shook, Kirby M            12 UN-TC-PV             1:29.41    1:29.16
  4 McDANIEL, Emily H         12 UN-AV-PV             1:38.49    1:29.48
  5 Garfield, Maura A         12 Rmsc-PV              1:31.98    1:31.64
  6 Denman, Heather N         12 Flying Gull-PV            NT    1:32.61
  7 Chuang, Cara Y            11 Rmsc-PV              1:35.48    1:33.20
  8 Riley, Rebecca H          11 Rmsc-PV              1:38.45    1:33.36
  9 Basel, Megan M            11 UN-AV-PV             1:44.67    1:34.06
 10 Walpuck, Leah H           11 Rmsc-PV              1:34.10    1:36.44
 11 Wimer, Courtney L         12 Rmsc-PV              1:38.54    1:37.91
 12 Temme, Hannah K           12 TIBU-PV              1:41.16    1:38.71
 13 Bieber, Abby R            12 Rmsc-PV              1:38.15    1:38.85
 14 Morrill, Kara C           12 Rmsc-PV                   NT    1:39.15
 15 Simon, Jenna E            12 TIBU-PV              1:36.56    1:39.41
 16 Guild, Michaela C         12 MSSC-PV                   NT    1:39.53
 17 Ortega, Nicole            11 Rmsc-PV              1:41.68    1:39.96
 18 Murray, KT M              11 Rmsc-PV              1:38.05    1:41.57
 19 Blau, Stephanie R         12 FAST-PV              1:47.98    1:44.46
 20 Hill, Lenore              12 DCPR-PV              1:46.22    1:44.89
 21 Gunn, Kristen E           12 Rmsc-PV                   NT    1:46.99
 22 Gil, Lindsay A            11 JFD-PV               1:41.82    1:47.62
 23 Olson, Sarah R            12 Rmsc-PV              1:47.10    1:48.18
 24 Bajorek, Theresa A        11 TIBU-PV              1:50.65    1:48.63
 25 Rogers, Patricia A        12 FAST-PV                   NT    1:51.17
 26 Ramos-Lobo, Lea M         12 DCPR-PV              2:08.94    1:58.51
 27 Merley, Caitlin F         11 UN-TC-PV                  NT    1:59.34
 28 Bradley, Amanda S         12 Machine-PV                NT    2:00.26

Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Chuang, Cara Y            11 Rmsc-PV                35.79      35.02
  2 Irish, Kendall M          12 Rmsc-PV                37.62      35.69
  3 Basel, Megan M            11 UN-AV-PV               35.60      36.04
  4 Murray, Katie G           11 Rmsc-PV                37.49      36.43
  5 Vassos, Zanna L           12 JFD-PV                 37.79      37.00
  6 Watson-Layeni, Kemi O     12 DCPR-PV                34.00      37.43
  7 Marron, Sara C            12 UN-AV-PV               42.40      37.52
  8 Simon, Jenna E            12 TIBU-PV                38.28      38.20
  9 Hill, Lenore              12 DCPR-PV                39.68      38.37
 10 Szymczak, Lindsey C       12 TIBU-PV                37.17      38.53
 11 McDANIEL, Emily H         12 UN-AV-PV               44.85      38.66
 12 Murray, KT M              11 Rmsc-PV                39.99      38.79
 13 Guild, Michaela C         12 MSSC-PV                39.50      38.89
 13 Stout, Erin M             12 Rmsc-PV                38.00      38.89
 15 Fein, Arielle W           11 Rmsc-PV                37.82      38.99
 16 Maneely, Devan M          12 Rmsc-PV                41.06      39.36
 17 Schulkin, Danielle A      11 UN-TC-PV               42.45      39.52
 18 Zhang, Lei Lei L          12 UN-TC-PV               41.04      40.40
 19 Menguy, Anais             11 Rmsc-PV                39.31      40.48
 20 Wolla, Kaitlin A          11 Machine-PV                NT      41.67
 21 Nelson, Genevieve E       11 JFD-PV                 44.12      42.01
 22 Ortmayer, Abigail R       11 Machine-PV                NT      42.22
 23 White, Shannon M          12 TIBU-PV                40.02      42.60
 24 Ortega, Nicole            11 Rmsc-PV                43.19      42.65
 25 Olson, Sarah R            12 Rmsc-PV                40.32      42.73
 26 Bush, Adrienne P          11 FAST-PV                   NT      43.41
 27 Rogers, Patricia A        12 FAST-PV                   NT      43.44
 28 Brown, Kiki E             11 Machine-PV                NT      43.54
 29 Temme, Hannah K           12 TIBU-PV                44.62      45.85
 30 Varner, Emma J            11 Rmsc-PV                50.50      46.42
 31 Lair Ferrari, Malena Z    11 UN-TC-PV                  NT      49.18
 32 Bradley, Amanda S         12 Machine-PV                NT      52.68
 33 Washington, Lyndsey M     11 DCPR-PV                52.28      56.93

Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kotonias, Jennifer N      12 MSSC-PV              2:39.08    2:37.96
  2 Denman, Heather N         12 Flying Gull-PV            NT    2:47.42
  3 Yeh, Joanna R             11 MSSC-PV              3:06.35    3:02.63
  4 Vucic, Mina               12 Rmsc-PV                   NT    3:22.23
  5 Stout, Erin M             12 Rmsc-PV                   NT    3:27.65
 -- Nelson, Genevieve E       11 JFD-PV               3:58.29         DQ