2003 PVS Age Group I Long Course
June 15, 2003

Psych Sheets for Lee District


Event 102  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Krebs, Matt E                 12 CUBU-PV                     40.32
  2  Morres, Alexander             12 OCCS-PV                     40.99
  3  Ogren, Tyler T                12 CUBU-PV                     41.09
  4  Chestnut, Michael G           11 MAKO-PV                     42.28
  5  Tram, Andrew R                12 UN-AV-PV                    42.51
  6  Keen, Dylan T                 11 Rays-VA                     43.87
  7  Pitler, Will B                12 UN-TC-PV                    48.00
  8  Lawson, Sean C                11 Snowbirds-PV                49.65
  9  Giroux, Quinn T               11 PM-PV                       51.99
 10  Hansen, Erik B                11 CUBU-PV                     54.62
 11  Whipkey, Brendan S            12 UN-TC-PV                    54.76
 12  Doyle, Brendan T              11 FBST-PV                     55.66
 13  Rice, Alexander               11 HACC-PV                     56.09
 14  Perlman, Michael H            11 UN-TC-PV                  1:04.07
 15  Grant, Max M                  12 AAC-PV                         NT
 16  Predieri, Houston H           12 UN-TC-PV                       NT
 17  Freedman, Jeremy S            12 UN-AV-PV                       NT
 18  Weaver, Colin C               12 CUBU-PV                        NT
 19  Fields, Peter J               11 CUBU-PV                        NT
 20  Wojciechowski, John A         11 CUBU-PV                        NT
 21  Krebs, Sam T                  11 CUBU-PV                        NT

Event 104  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McKenzie, John T              10 UN-VS-PV                    47.59
  2  Marchand, Tyler J             10 CUBU-PV                     48.04
  3  Hutchison, Robert J           10 CUBU-PV                     49.27
  4  O'Leary, Brian J              10 UN-TC-PV                    50.62
  5  Fiala, CJ J                   10 CUBU-PV                     50.65
  6  Zajic, Ben J                  10 CUBU-PV                     51.64
  7  Johnson, Nick L               10 Rays-VA                     56.08
  8  Hong, Brian J                  9 CUBU-PV                   1:10.91
  9  Johnson, Greg D                8 Rays-VA                        NT
 10  Stronko, Samuel                8 OCCS-PV                        NT
 11  Anderson, Brandon S           10 OCCS-PV                        NT
 12  Freedman, Adam                 9 UN-AV-PV                       NT
 13  Hansen, Cory A                 8 CUBU-PV                        NT
 14  Wojciechowski, Louis P         9 CUBU-PV                        NT
 15  Xue, Richard                   9 CUBU-PV                        NT

Event 106  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Shen, David                   12 PM-PV                     2:45.65
  2  Verducci, Matthew A           12 OCCS-PV                   2:45.81
  3  Mai, Erik M                   12 MAKO-PV                   2:47.03
  4  Krebs, Matt E                 12 CUBU-PV                   2:48.08
  5  Cimons, Ben M                 12 UN-TC-PV                  2:48.97
  6  Morres, Alexander             12 OCCS-PV                   2:59.76
  7  Karlovich, Zach Z             11 Rays-VA                   3:00.00
  8  Ogren, Tyler T                12 CUBU-PV                   3:02.69
  9  Whipkey, Brendan S            12 UN-TC-PV                  3:04.33
 10  Jones, Daniel M               11 CUBU-PV                   3:06.76
 11  Hong, Andrew J                12 CUBU-PV                   3:19.82
 12  Marshall, Jeff B              12 UN-VS-PV                  3:27.92
 13  Swanson, Brent R              11 Snowbirds-PV              3:34.24
 14  Mai, Alexander J              11 MAKO-PV                   3:35.55
 15  Sasser, Andrew J              12 OCCS-PV                   3:35.94
 16  Lawson, Sean C                11 Snowbirds-PV                   NT
 17  Taylor, Eric T                12 OCCS-PV                        NT
 18  Jaeger, Marck F               11 OCCS-PV                        NT
 19  Hansen, Erik B                11 CUBU-PV                        NT

Event 108  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marchand, Tyler J             10 CUBU-PV                   3:28.64
  2  Dost, Kyle R                  10 CUBU-PV                   3:35.96
  3  Bowers, Brad W                 9 Snowbirds-PV              3:49.37
  4  Fiala, CJ J                   10 CUBU-PV                   3:55.71
  5  Doty, Will M                  10 AAC-PV                         NT
  6  Zajic, Ben J                  10 CUBU-PV                        NT
  7  Maquera, David D              10 CUBU-PV                        NT
  8  Xue, Richard                   9 CUBU-PV                        NT

Event 110  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Nichols, Robert E             11 CUBU-PV                   1:17.87
  2  Durazo, Danny M               12 Snowbirds-PV              1:19.31
  3  MacDonald, Angus J            11 OCCS-PV                   1:19.83
  4  Stronko, Jake M               12 OCCS-PV                   1:21.54
  5  Spina, Alex M                 12 CUBU-PV                   1:22.05
  6  Karlovich, Zach Z             11 Rays-VA                   1:23.00
  7  Whipkey, Brendan S            12 UN-TC-PV                  1:23.39
  8  Casey, Thomas J               11 UN-AV-PV                  1:23.78
  9  Bowers, Devin J               12 Snowbirds-PV              1:24.61
 10  Des Roches, Jake J            12 UN-VS-PV                  1:26.18
 11  Jansen, Devin A               12 OCCS-PV                   1:26.30
 12  Kapaldo, Nathaniel O          11 MAKO-PV                   1:29.37
 13  Mai, Alexander J              11 MAKO-PV                   1:33.53
 14  Weaver, Colin C               12 CUBU-PV                   1:35.79
 15  Doyle, Brendan T              11 FBST-PV                   1:36.27
 16  Swanson, Brent R              11 Snowbirds-PV              1:38.82
 17  Jaeger, Marck F               11 OCCS-PV                   1:42.28
 18  Hong, Andrew J                12 CUBU-PV                   1:42.78
 19  Warrington, Dave A            11 CUBU-PV                   1:46.79
 20  Fields, Peter J               11 CUBU-PV                   1:47.33
 21  Perlman, Michael H            11 UN-TC-PV                  1:50.69
 22  Taylor, Eric T                12 OCCS-PV                   1:51.86
 23  Rice, Alexander               11 HACC-PV                   1:58.76
 24  DeGEORGES, Trey L             12 AAC-PV                         NT
 25  Dow, Larry M                  11 AAC-PV                         NT
 26  Bauernfeind, David R          12 PM-PV                          NT
 27  Giroux, Quinn T               11 PM-PV                          NT
 28  Ogren, Tyler T                12 CUBU-PV                        NT
 29  Krebs, Sam T                  11 CUBU-PV                        NT

Event 112  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bowers, Brad W                 9 Snowbirds-PV              1:35.99
  2  Doty, Will M                  10 AAC-PV                    1:39.19
  3  Hong, Brian J                  9 CUBU-PV                   2:05.94
  4  Johnson, Nick L               10 Rays-VA                   2:18.89
  5  Johnson, Greg D                8 Rays-VA                   2:54.56
  6  Anderson, Brandon S           10 OCCS-PV                        NT
  7  Maquera, David D              10 CUBU-PV                        NT

Event 114  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Cimons, Ben M                 12 UN-TC-PV                    30.84
  2  Nichols, Robert E             11 CUBU-PV                     31.58
  3  Wojciechowski, John A         11 CUBU-PV                     31.63
  4  Jansen, Devin A               12 OCCS-PV                     31.71
  5  Shen, David                   12 PM-PV                       32.40
  6  Jones, Daniel M               11 CUBU-PV                     32.44
  7  DeGEORGES, Trey L             12 AAC-PV                      32.63
  8  Durazo, Danny M               12 Snowbirds-PV                32.70
  9  Stronko, Jake M               12 OCCS-PV                     32.76
 10  Casey, Thomas J               11 UN-AV-PV                    33.51
 11  Bowers, Devin J               12 Snowbirds-PV                33.98
 12  Paster, Ethan D               12 PM-PV                       34.06
 13  Kapaldo, Nathaniel O          11 MAKO-PV                     34.23
 14  Tram, Andrew R                12 UN-AV-PV                    34.64
 15  Des Roches, Jake J            12 UN-VS-PV                    34.78
 16  Perlman, Michael H            11 UN-TC-PV                    35.33
 17  Marshall, Jeff B              12 UN-VS-PV                    36.68
 18  Freedman, Jeremy S            12 UN-AV-PV                    36.97
 19  Swanson, Brent R              11 Snowbirds-PV                38.25
 20  Lawson, Sean C                11 Snowbirds-PV                38.64
 21  Taylor, Eric T                12 OCCS-PV                     38.99
 22  Jaeger, Marck F               11 OCCS-PV                     39.42
 23  Fields, Peter J               11 CUBU-PV                     39.81
 24  Giroux, Quinn T               11 PM-PV                       41.89
 25  Warrington, Dave A            11 CUBU-PV                     42.67
 26  Rice, Alexander               11 HACC-PV                     46.75
 27  Dow, Larry M                  11 AAC-PV                         NT
 28  Grant, Max M                  12 AAC-PV                         NT
 29  Predieri, Houston H           12 UN-TC-PV                       NT
 30  Bauernfeind, David R          12 PM-PV                          NT
 31  Sasser, Andrew J              12 OCCS-PV                        NT

Event 116  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McKenzie, John T              10 UN-VS-PV                    33.81
  2  Hutchison, Robert J           10 CUBU-PV                     34.07
  3  Wojciechowski, Louis P         9 CUBU-PV                     35.87
  4  Dost, Kyle R                  10 CUBU-PV                     38.42
  5  Bowers, Brad W                 9 Snowbirds-PV                39.14
  6  Zajic, Ben J                  10 CUBU-PV                     39.89
  7  O'Leary, Brian J              10 UN-TC-PV                    42.17
  8  Hong, Brian J                  9 CUBU-PV                     47.23
  9  Johnson, Nick L               10 Rays-VA                     47.51
 10  Allen, Matthew T              10 AAC-PV                      47.60
 11  Johnson, Greg D                8 Rays-VA                     48.65
 12  Stronko, Samuel                8 OCCS-PV                        NT
 13  Anderson, Brandon S           10 OCCS-PV                        NT
 14  Freedman, Adam                 9 UN-AV-PV                       NT
 15  Fiala, CJ J                   10 CUBU-PV                        NT
 16  Hansen, Cory A                 8 CUBU-PV                        NT
 17  Maquera, David D              10 CUBU-PV                        NT

Event 118  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mai, Erik M                   12 MAKO-PV                   1:13.47
  2  Wojciechowski, John A         11 CUBU-PV                   1:17.90
  3  Shen, David                   12 PM-PV                     1:18.28
  4  MacDonald, Angus J            11 OCCS-PV                   1:23.91
  5  Jones, Daniel M               11 CUBU-PV                   1:29.05
  6  Stronko, Jake M               12 OCCS-PV                   1:29.82
  7  Mai, Alexander J              11 MAKO-PV                   1:35.27
  8  Marshall, Jeff B              12 UN-VS-PV                  1:37.18
  9  Verducci, Matthew A           12 OCCS-PV                   1:40.31
 10  Spina, Alex M                 12 CUBU-PV                   1:41.23
 11  Doyle, Brendan T              11 FBST-PV                   1:41.29
 12  Hansen, Erik B                11 CUBU-PV                   1:46.40
 13  DeGEORGES, Trey L             12 AAC-PV                         NT
 14  Dow, Larry M                  11 AAC-PV                         NT
 15  Bauernfeind, David R          12 PM-PV                          NT
 16  Paster, Ethan D               12 PM-PV                          NT
 17  Warrington, Dave A            11 CUBU-PV                        NT

Event 120  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marchand, Tyler J             10 CUBU-PV                   1:49.99
  2  Wojciechowski, Louis P         9 CUBU-PV                        NT
  3  Xue, Richard                   9 CUBU-PV                        NT
  4  Dost, Kyle R                  10 CUBU-PV                        NT

Event 122  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Krebs, Matt E                 12 CUBU-PV                   3:10.82
  2  Tram, Andrew R                12 UN-AV-PV                  3:22.28
  3  Cimons, Ben M                 12 UN-TC-PV                  3:22.32
  4  Keen, Dylan T                 11 Rays-VA                   3:32.00
  5  Predieri, Houston H           12 UN-TC-PV                       NT
  6  Verducci, Matthew A           12 OCCS-PV                        NT
  7  Morres, Alexander             12 OCCS-PV                        NT
  8  Chestnut, Michael G           11 MAKO-PV                        NT
  9  Krebs, Sam T                  11 CUBU-PV                        NT

Event 124  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Doty, Will M                  10 AAC-PV                         NT
  2  McKenzie, John T              10 UN-VS-PV                       NT
  3  Hutchison, Robert J           10 CUBU-PV                        NT

Event 126  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mai, Erik M                   12 MAKO-PV                   5:18.23
  2  Nichols, Robert E             11 CUBU-PV                   5:20.85
  3  Durazo, Danny M               12 Snowbirds-PV              5:27.27
  4  Casey, Thomas J               11 UN-AV-PV                  5:30.29
  5  Chestnut, Michael G           11 MAKO-PV                   5:32.49
  6  Paster, Ethan D               12 PM-PV                     5:44.36
  7  Bowers, Devin J               12 Snowbirds-PV              5:45.59
  8  Spina, Alex M                 12 CUBU-PV                   5:49.06
  9  Kapaldo, Nathaniel O          11 MAKO-PV                   5:56.11
 10  Des Roches, Jake J            12 UN-VS-PV                  5:59.16
 11  Karlovich, Zach Z             11 Rays-VA                   6:04.98
 12  Keen, Dylan T                 11 Rays-VA                   6:08.00
 13  MacDonald, Angus J            11 OCCS-PV                        NT
 14  Sasser, Andrew J              12 OCCS-PV                        NT
 15  Jansen, Devin A               12 OCCS-PV                        NT
 16  Freedman, Jeremy S            12 UN-AV-PV                       NT
 17  Weaver, Colin C               12 CUBU-PV                        NT
 18  Hong, Andrew J                12 CUBU-PV                        NT