2003 Nike Maryland State Long Course Championships
May 30-June 1, 2003
Rockville Swim Center
Hosted by the Rockville-Montgomery Swim Club and
Sponsored by Nike Swim
Psych Sheet - Sunday Afternoon Session

 
Event 99  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  2:28.88  1988        Suzanne Breeback, NBAC                     
 Meet Qualifying:  3:00.89
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Katie Rogers                  10 RMSC                      2:19.04        
  2  Jessica Yuan                  10 RMSC                      2:21.42        
  3  Courtney Walsh                10 CUBU                      2:27.44        
  4  Anna Funsten                  10 RMSC                      2:27.88        
  5  Sara Smith                    10 RMSC                      2:30.91        
  6  Elizabeth Pepper              10 RMSC                      2:31.14        
  7  Anna Pietrantonio             10 FISH                      2:31.46        
  8  Kate Gillespie                 9 RMSC                      2:34.19        
  9  Kristen Callahan              10 CUBU                      2:34.29        
 10  Stephanie Pratt               10 H2OYAS                    2:35.25        
 11  Joanna Ladas                  10 RMSC                      2:39.80        
 12  Michelle Szymczak             10 RMSC                      2:40.09        
 
Event 100  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  2:23.72  2000        Robert Grimmett-Norris, CUBU               
 Meet Qualifying:  2:58.19
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bradley Phillips              10 CUBU                      2:14.34        
  2  Mark Sarman                   10 CUBU                      2:15.89        
  3  John Kundrat                  10 FAST                      2:17.06        
  4  Matt Thomas                   10 RMSC                      2:17.72        
  5  Nicholas Wimer                10 RMSC                      2:19.24        
  6  Nicholas Kotonias             10 MSSC                      2:19.79        
  7  Charlie Putnam                10 MACHINE                   2:22.41        
  8  Eric Kim                      10 MSSC                      2:26.31        
  9  Danny Sheerin                 10 RMSC                      2:29.21        
 10  Matthew Swallow               10 RMSC                      2:30.78        
 11  Lloyd Ramey                   10 CUBU                      2:31.56        
 12  Paul Trigonoplos              10 RMSC                      2:32.42        
 13  Samuel Knecht                 10 RMSC                      2:32.73        
 14  Matthew Kannan                10 RMSC                      2:33.21        
 15  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                   2:33.44        
 16  Mark Gannett                  10 BAC                       2:33.57        
 17  Jon Pickering                 10 CUBU                      2:34.09        
 18  Kurtis Ratcliff               10 UN                        2:34.15        
 19  Robert Hutchison              10 CUBU                      2:35.02        
 20  Adam Pennington               10 FISH                      2:35.85        
 21  Michael Gouterman             10 RMSC                      2:36.77        
 22  Danny Camozzo                 10 CUBU                      2:36.86        
 23  Tamir Fahmy                   10 RMSC                      2:37.17        
 24  Brian O'Leary                 10 UN-TC                     2:37.27        
 
Event 101  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  2:14.60  2000        Leslie Swinley, CUBU                       
 Meet Qualifying:  2:38.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Heather Denman                12 FLYING GULL               2:00.91        
  2  Jennifer Kotonias             12 MSSC                      2:01.29        
  3  Chanele Molano                12 CUBU                      2:03.19        
  4  Lauren Kranz                  12 PM                        2:03.41        
  5  Madeline Stiles               12 MACHINE                   2:04.33        
  6  Molly Emery                   12 CUBU                      2:07.51        
  7  Sara Dragacevac               12 RMSC                      2:07.53        
  8  Cara Chuang                   11 RMSC                      2:07.99        
  9  Katherine Jones               12 PM                        2:09.03        
 10  Julie Grabarek                12 RMSC                      2:11.06        
 11  Erin Zepp                     12 RMSC                      2:11.92        
 12  Lindsey Magaw                 12 BAC                       2:11.93        
 13  Blair Webb                    11 RMSC                      2:12.24        
 14  Sarah Lynch                   12 CUBU                      2:12.62        
 15  Maureen Lacey                 12 CUBU                      2:12.99        
 16  Alexandra Yensen              12 PM                        2:13.10        
 17  Rebecca Riley                 11 RMSC                      2:13.12        
 18  Stephanie Fitz                12 FISH                      2:14.70        
 19  Joanna Yeh                    11 MSSC                      2:15.35        
 20  Bianca Thompson               12 DCPR                      2:15.40        
 21  Katie Murray                  11 RMSC                      2:15.42        
 22  Megan Bush                    11 FAST                      2:15.94        
 23  KT Murray                     11 RMSC                      2:16.16        
 24  Toni Paris                    12 FISH                      2:16.41        
 25  Natalie Fitz                  11 FISH                      2:16.74        
 26  Courtney Wimer                12 RMSC                      2:16.77        
 27  Anna Weems                    12 CUBU                      2:17.99        
 28  Leah Walpuck                  11 RMSC                      2:18.11        
 29  Emily Diener                  12 FISH                      2:18.92        
 30  Rachel Burnett                11 PM                        2:18.97        
 31  Patricia Rogers               12 FAST                      2:19.52        
 32  Sonia Cabrera                 12 RMSC                      2:20.19        
 33  Lucy Tamberrino               12 FISH                      2:33.40L       
 34  Alena Thomas                  12 CUBU                      2:36.73L       
 35  Hannah Betman                 11 RMSC                      2:37.58L       
 
Event 102  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  2:12.42  1992        Nick Micel, GBSA                           
 Meet Qualifying:  2:35.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Josh Thomas                   12 RMSC                      1:56.81        
  2  Brady Fox                     12 RMSC                      2:02.80        
  3  Michael Flach                 12 FISH                      2:06.30        
  4  Stephen Sakaris               12 RMSC                      2:06.34        
  5  Doug Mackenzie                12 RMSC                      2:07.03        
  6  Asaph Yeh                     12 MSSC                      2:08.29        
  7  Robert Nichols                11 CUBU                      2:10.66        
  8  Brian Abdo                    12 FAST                      2:12.16        
  9  Matthew Stevens               12 FAST                      2:12.33        
 10  Wade Gong                     12 CUBU                      2:12.45        
 11  Bomani Mintz                  12 CUBU                      2:12.56        
 12  Thomas Casey                  11 UN-AV                     2:13.05        
 13  James Lanning                 12 RMSC                      2:13.93        
 14  Quinn Stevens-Palmer          11 CUBU                      2:13.99        
 15  Bradley Dillon                11 CUBU                      2:14.13        
 16  Houston Predieri              12 UN-TC                     2:14.22        
 17  Matt Davey-Karlson            12 RMSC                      2:14.54        
 18  Mike Anderson                 11 RMSC                      2:14.98        
 19  Daniel Sologuren              12 RMSC                      2:15.17        
 20  Matt Krebs                    12 CUBU                      2:15.65        
 21  Michael Grimmett-Norris       11 CUBU                      2:16.02        
 22  Michael Jolly                 12 RMSC                      2:16.09        
 23  Donzen Urubshurow             12 RMSC                      2:16.39        
 24  Nicholas Hazelton             11 CUBU                      2:17.11        
 25  Matthew Benecki               12 FISH                      2:27.81L       
 
Event 103  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  2:48.15  2000        Jenny Basel, AVST                          
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Sara Dragacevac               12 RMSC                      1:11.05        
  2  Kylee Talwar                  12 CUBU                      1:13.35        
  3  Arielle Fein                  11 RMSC                      1:14.23        
  4  Elyse Dicesare                12 CUBU                      1:15.89        
  5  Sara Conner                   12 FAST                      1:16.37        
  6  Sara Marron                   12 UN-AV                     1:17.00        
  7  Dorothy Yu                    11 RMSC                      1:17.39        
  8  Tess Ganssle                  12 CUBU                      1:17.41        
  9  Hillary Fritz                 12 FISH                      1:18.43        
 10  Emily McDANIEL                11 UN-AV                     1:18.64        
 11  Devan Maneely                 12 RMSC                      1:19.26        
 12  Erin Stout                    12 RMSC                      1:19.73        
 13  Kirby Shook                   12 UN-TC                     1:20.40        
 14  Sarah VanDoren                11 CUBU                      1:20.97        
 15  Chelsea Gulliver              12 CUBU                      1:20.99        
 16  Maura Garfield                12 RMSC                      1:21.10        
 17  Audrey Underwood              12 CUBU                      1:21.25        
 18  Natalie Fitz                  11 FISH                      1:21.62        
 19  Ashley Wepasnick              12 RMSC                      1:22.67        
 20  Elena Spak                    12 RMSC                      1:23.14        
 21  Lilla Grisham                 12 JFD                       1:23.53        
 22  Emma Paris                    11 RMSC                      1:23.76        
 23  Emily Morse                   11 BAC                       1:23.85        
 24  Megan Basel                   11 UN-AV                     1:28.24        
 25  Emily Diener                  12 FISH                      1:33.80L       
 
Event 104  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  2:50.82  2002        Chris Gibeily, RMSC                        
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bobby Chab                    12 CUBU                      1:10.03        
  2  Jonathan Christensen          12 CUBU                      1:10.84        
  3  Zack Wepasnick                11 RMSC                      1:13.24        
  4  Tommy Cook                    12 MACHINE                   1:13.93        
  5  Eric Friedland                12 RMSC                      1:14.35        
  6  Trey DeGeorges                12 AAC                       1:15.26        
  7  Tyler Ogren                   12 CUBU                      1:17.11        
  8  Stephen Hyndman               12 RMSC                      1:17.67        
  9  Matthew Reinheimer            12 JFD                       1:20.58        
 10  Andrew Hong                   12 CUBU                      1:20.89        
 11  Michael Stephens              12 RMSC                      1:20.94        
 12  Zachary Smith                 11 CUBU                      1:21.35        
 13  Donzen Urubshurow             12 RMSC                      1:21.78        
 14  Andrew Tram                   11 UN-AV                     1:20.23L       
 
Event 105  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  32.39  1991        Lauren Stinnett, SOLO                        
 Meet Qualifying:  44.19
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marissa Gentry                10 RMSC                        30.94        
  2  Natalie Leake                 10 YORK                        32.01        
  3  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                     32.02        
  4  Katie Rogers                  10 RMSC                        34.71        
  5  Madeleine Li                  10 RMSC                        34.98        
  6  Eliza Davis                   10 CUBU                        35.48        
  7  Madeline Dahut                 9 TNT                         35.83        
  8  Kristen Callahan              10 CUBU                        35.99        
  9  Ali Benjamin                  10 RMSC                        36.09        
 10  Laurence Bloch                10 H2OYAS                      36.49        
 11  Julia Hondros                 10 TNT                         36.57        
 12  Teresa Dula                   10 PM                          36.62        
 13  Eva Greene                     9 UN-TC                       36.69        
 14  Katie Delaney                  9 MSSC                        36.96        
 15  Jeccica Royce                 10 CUBU                        37.07        
 16  Brooke Hopke                  10 CUBU                        37.08        
 17  Lindsay Mottola               10 MACHINE                     37.22        
 18  Taylor Newman                 10 RMSC                        37.76        
 19  Hanna Taft                     9 RMSC                        37.94        
 20  Katy Verboncoeur               9 RMSC                        38.30        
 21  Allison Gong                   9 RMSC                        38.48        
 22  Yaly Levy                      8 RMSC                        38.62        
 23  Natalya Ares                   8 RMSC                        38.65        
 24  Anna Pietrantonio             10 FISH                        38.72        
 25  Kate Gillespie                 9 RMSC                        38.79        
 26  Katie Relihan                  9 RMSC                        38.86        
 27  Colleen Traylor               10 UN-AV                       38.87        
 28  Rebecca Yost                  10 FISH                        38.88        
 29  Courtney Like-Mathews          9 RMSC                        38.93        
 
Event 106  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  32.97  1996        Stuart Wright, CUBU                          
 Meet Qualifying:  44.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bradley Phillips              10 CUBU                        30.02        
  2  Mark Sarman                   10 CUBU                        30.29        
  3  Eric Kim                      10 MSSC                        32.07        
  4  Charles Katis                 10 MACHINE                     33.94        
  5  Serge Gould                   10 CUBU                        33.95        
  6  Johnnie Germanis              10 MACHINE                     34.21        
  7  Jack Shu                      10 RMSC                        35.11        
  8  Mark Gannett                  10 BAC                         35.47        
  9  Samuel Knecht                 10 RMSC                        35.68        
 10  Nicholas Kotonias             10 MSSC                        35.72        
 11  Lloyd Ramey                   10 CUBU                        36.33        
 12  Alex Pfister                  10 CUBU                        37.03        
 13  Danny Camozzo                 10 CUBU                        37.15        
 14  Tamir Fahmy                   10 RMSC                        37.24        
 15  Garrett Powell                 8 RMSC                        37.62        
 16  Matthew McJunkin               9 MACHINE                     37.66        
 17  Tyler Wooster                  9 RMSC                        38.05        
 18  Mitchell Kirsch                8 RMSC                        38.09        
 19  William Cove                  10 RMSC                        38.11        
 20  Jon Pickering                 10 CUBU                        38.28        
 21  Christopher Grimmett-Norris    8 CUBU                        38.50        
 22  Kurtis Ratcliff               10 UN                          38.84        
 23  Zachary Sturm                  9 CUBU                        38.91        
 24  Thomas Finn                   10 RMSC                        39.09        
 25  Dennis LI                     10 RMSC                        39.14        
 26  Matthew Swallow               10 RMSC                        39.46        
 27  Atley Kutlucinar              10 CUBU                        39.59        
 28  Fletcher Tollefson             9 CUBU                        44.06L       
 
Event 107  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  30.65  1983        Jacque Wisnauskas, MSC                       
 Meet Qualifying:  37.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Heather Denman                12 FLYING GULL                 28.45        
  2  Sarah Lynch                   12 CUBU                        28.64        
  3  Bianca Thompson               12 DCPR                        28.96        
  4  Kristina Massie               12 CUBU                        29.48        
  5  Shannon Landers               12 UN-AV                       29.64        
  6  Jennifer Kotonias             12 MSSC                        29.66        
  7  Kylee Talwar                  12 CUBU                        29.79        
  8  Kasey Bushmire                12 OCCS                        30.37        
  9  Audrey Bowes                  12 RMSC                        30.54        
 10  Julie Klatzkin                12 RMSC                        30.79        
 11  Leah Walpuck                  11 RMSC                        30.98        
 12  Allison Gabala                11 RMSC                        31.10        
 13  Kirby Shook                   12 UN-TC                       31.18        
 14  Maureen Lacey                 12 CUBU                        31.19        
 15  Lesley DeDona                 12 CUBU                        31.24        
 16  Sarah Dinardo                 12 AAC                         31.37        
 17  Catherine Anderson            12 JFD                         31.53        
 18  Joanna Yeh                    11 MSSC                        31.55        
 19  Erin Zepp                     12 RMSC                        31.71        
 20  Katie Murray                  11 RMSC                        31.75        
 21  Mina Vucic                    12 RMSC                        31.94        
 22  Kendall Irish                 12 RMSC                        32.04        
 23  Stephanie Fitz                12 FISH                        32.08        
 24  Sarah VanDoren                11 CUBU                        32.10        
 25  Maggie Cackler                12 FISH                        32.10        
 26  Emily Diener                  12 FISH                        32.25        
 27  Megan Bush                    11 FAST                        32.40        
 28  Courtney Wimer                12 RMSC                        32.54        
 29  Jenna Jacoby                  12 CUBU                        32.60        
 30  Nadine Gibson                 12 UN-TC                       32.62        
 31  Brittany Boone                11 UN-AV                       32.80        
 32  Kara Morrill                  12 RMSC                        32.85        
 33  Julia Spinnenweber            11 MACHINE                     32.85        
 34  Audrey Underwood              12 CUBU                        32.87        
 35  Emily Morse                   11 BAC                         32.95        
 36  Sonia Cabrera                 12 RMSC                        32.99        
 37  Hailey Rowan                  11 RMSC                        32.99        
 38  Megan Basel                   11 UN-AV                       35.60L       
 39  Heather Parmelee              12 RMSC                        35.86L       
 40  Elena Spak                    12 RMSC                        36.23L       
 41  Maggie Moriarty               12 MACHINE                     36.98L       
 
Event 108  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  29.31  1993        Ben Davidson, SC                             
 Meet Qualifying:  36.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  David Shen                    12 PM                          27.41        
  2  Brady Fox                     12 RMSC                        28.23        
  3  Kevin Chodnicki               12 JFD                         28.56        
  4  Jesse Cunningham              12 CUBU                        28.65        
  5  Michael Flach                 12 FISH                        28.78        
  6  Sean Fletcher                 11 MACHINE                     29.08        
  7  Sean Stewart                  12 RMSC                        29.72        
  8  Eric Friedland                12 RMSC                        29.80        
  9  John Wojciechowski            11 CUBU                        29.81        
 10  Brendan Whipkey               12 UN-TC                       30.33        
 11  Bradley Dillon                11 CUBU                        30.86        
 12  Zachary Smith                 11 CUBU                        30.96        
 13  Victor Wang                   11 RMSC                        31.05        
 14  Patrick Durbin                12 RMSC                        31.05        
 15  Matthew Stevens               12 FAST                        31.22        
 16  Zachary Steinnagel            11 RMSC                        31.32        
 17  Kevin Mulquin                 12 RMSC                        31.33        
 18  Matthew Reinheimer            12 JFD                         31.41        
 19  Patrick Mukri                 12 RMSC                        31.58        
 20  Bomani Mintz                  12 CUBU                        31.71        
 21  Chris Verboncoeur             11 RMSC                        31.72        
 22  Peter Chen                    12 RMSC                        31.81        
 23  Wade Gong                     12 CUBU                        31.99        
 24  Sam Bullard-Sisken            12 RMSC                        32.03        
 25  Greg Hoge                     12 BAC                         32.04        
 26  Quinn Stevens-Palmer          11 CUBU                        32.07        
 27  Matthew Gannett               12 BAC                         32.14        
 28  Bobby Chab                    12 CUBU                        32.23        
 29  Stephen Hyndman               12 RMSC                        32.25        
 30  Mike Anderson                 11 RMSC                        32.31        
 31  Jake Stronko                  12 OCCS                        32.33        
 32  Nicholas Hazelton             11 CUBU                        32.36        
 33  Johnny Berry                  12 RMSC                        32.37        
 34  Matthew Benecki               12 FISH                        36.28L       
 35  Sam Krebs                     11 CUBU                        36.48L       
 
Event 109  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:15.17  1991        Lauren Stinnett, SOLO                      
 Meet Qualifying:  1:38.89
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marissa Gentry                10 RMSC                      1:11.93        
  2  Natalie Leake                 10 YORK                      1:12.92        
  3  Lindsay Mottola               10 MACHINE                   1:13.43        
  4  Jessica Yuan                  10 RMSC                      1:18.10        
  5  Stephanie Pratt               10 H2OYAS                    1:19.04        
  6  Eva Greene                     9 UN-TC                     1:19.51        
  7  Jeccica Royce                 10 CUBU                      1:20.80        
  8  Elizabeth Pepper              10 RMSC                      1:21.35        
  9  Anna Pietrantonio             10 FISH                      1:21.63        
 10  Jayme Katis                   10 MACHINE                   1:22.52        
 11  Kiki Brown                    10 MACHINE                   1:23.13        
 12  Emily Nguyen                  10 RMSC                      1:23.38        
 13  Teresa Dula                   10 PM                        1:23.54        
 14  Jessica Welch                 10 RMSC                      1:24.03        
 15  Megan Kelly                   10 CUBU                      1:24.44        
 16  Elaine Bennett                10 MACHINE                   1:24.64        
 17  Ali Benjamin                  10 RMSC                      1:24.83        
 18  Rebecca Yost                  10 FISH                      1:25.13        
 19  Kelly Carroll                  9 RMSC                      1:26.47        
 20  Madeleine Li                  10 RMSC                      1:26.57        
 21  Laurence Bloch                10 H2OYAS                    1:27.56        
 22  Amina Wilson                   9 RMSC                      1:27.60        
 23  Julia Hondros                 10 TNT                       1:27.61        
 24  Courtney Like-Mathews          9 RMSC                      1:28.09L       
 
Event 110  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:17.46  1999        Shaun Weinberg, GBSA                       
 Meet Qualifying:  1:36.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Charlie Putnam                10 MACHINE                   1:09.24        
  2  Serge Gould                   10 CUBU                      1:13.06        
  3  Adam Pennington               10 FISH                      1:14.36        
  4  Johnnie Germanis              10 MACHINE                   1:15.09        
  5  Danny Sheerin                 10 RMSC                      1:16.70        
  6  Richard Alloway               10 UNTCS                     1:16.77        
  7  Jon Pickering                 10 CUBU                      1:16.97        
  8  Mark Gannett                  10 BAC                       1:17.36        
  9  John Kundrat                  10 FAST                      1:17.39        
 10  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                   1:17.93        
 11  Tamir Fahmy                   10 RMSC                      1:18.44        
 12  Jack Shu                      10 RMSC                      1:20.98        
 13  Nicholas Wimer                10 RMSC                      1:21.29        
 14  Alex Pfister                  10 CUBU                      1:22.46        
 15  Thomas Finn                   10 RMSC                      1:22.76        
 16  Jason Schwartz                10 CUBU                      1:23.20        
 17  Yusuke Inomata                10 CUBU                      1:23.46        
 18  Matthew Kannan                10 RMSC                      1:23.62        
 19  Maxwell Raithel               10 RMSC                      1:23.68        
 20  Evan Garfield                  9 RMSC                      1:23.74        
 21  Nir Levy                       9 RMSC                      1:24.43        
 22  Adam Watkins                   9 RMSC                      1:24.90        
 23  Nick Curl                      9 CUBU                      1:25.00        
 24  Will Doty                     10 AAC                       1:25.59        
 25  Kevin Benecki                  9 FISH                      1:34.76L       
 
Event 111  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:10.27  2000        Liz Kemp, CUBU                             
 Meet Qualifying:  1:25.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Shannon Landers               12 UN-AV                     1:02.65        
  2  Lauren Kranz                  12 PM                        1:03.94        
  3  Cara Chuang                   11 RMSC                      1:05.38        
  4  Blair Webb                    11 RMSC                      1:05.63        
  5  Kasey Bushmire                12 OCCS                      1:06.21        
  6  Erin Zepp                     12 RMSC                      1:07.15        
  7  Hillary Fritz                 12 FISH                      1:07.25        
  8  Mackenzie Soniak              12 OCCS                      1:07.25        
  9  Molly Emery                   12 CUBU                      1:07.62        
 10  Jenna Jacoby                  12 CUBU                      1:07.81        
 11  Katherine Jones               12 PM                        1:07.87        
 12  Brittany Boone                11 UN-AV                     1:07.90        
 13  Madeline Stiles               12 MACHINE                   1:08.11        
 14  Chanele Molano                12 CUBU                      1:08.28        
 15  Lindsey Magaw                 12 BAC                       1:08.94        
 16  Lucy Tamberrino               12 FISH                      1:09.42        
 17  Alexandra Yensen              12 PM                        1:09.51        
 18  Stephanie Fitz                12 FISH                      1:09.98        
 19  Rebecca Riley                 11 RMSC                      1:09.98        
 20  Sonia Cabrera                 12 RMSC                      1:10.09        
 21  Rachel Burnett                11 PM                        1:10.80        
 22  Maggie Cackler                12 FISH                      1:10.93        
 23  Kara Morrill                  12 RMSC                      1:11.43        
 24  Toni Paris                    12 FISH                      1:11.45        
 25  Julie Grabarek                12 RMSC                      1:11.61        
 26  Sara Marron                   12 UN-AV                     1:11.75        
 27  Anna Weems                    12 CUBU                      1:11.86        
 28  Julie Klatzkin                12 RMSC                      1:11.93        
 29  Stephanie Falcone             12 H2OYAS                    1:12.58        
 30  Katie Smith                   12 UN-TC                     1:12.80        
 31  Mina Vucic                    12 RMSC                      1:13.07        
 32  Stasia Schlatter              12 MACHINE                   1:13.32        
 33  Kristina Massie               12 CUBU                      1:13.86        
 34  KT Murray                     11 RMSC                      1:13.89        
 35  Joanna Yeh                    11 MSSC                      1:14.44        
 36  Abby Bieber                   12 RMSC                      1:14.56        
 37  Nadine Gibson                 12 UN-TC                     1:14.59        
 38  Kristen Gunn                  12 UN-RM                     1:14.65        
 39  Kaitlin Mills                 11 RMSC                      1:15.16        
 40  Allison Gabala                11 RMSC                      1:15.24        
 41  Lei Lei Zhang                 12 UN-TC                     1:15.51        
 42  Lilla Grisham                 12 JFD                       1:24.80L       
 
Event 112  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:07.89  1998        Jason Blanken, RMSC                        
 Meet Qualifying:  1:22.89
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Brady Fox                     12 RMSC                      1:03.10        
  2  Wade Gong                     12 CUBU                      1:03.33        
  3  Sean Stewart                  12 RMSC                      1:03.69        
  4  Robert Nichols                11 CUBU                      1:04.29        
  5  Doug Mackenzie                12 RMSC                      1:04.44        
  6  Asaph Yeh                     12 MSSC                      1:05.66        
  7  Matt Krebs                    12 CUBU                      1:05.67        
  8  Matt Davey-Karlson            12 RMSC                      1:05.75        
  9  Stephen Sakaris               12 RMSC                      1:07.34        
 10  Quinn Stevens-Palmer          11 CUBU                      1:07.76        
 11  Matthew Stevens               12 FAST                      1:08.22        
 12  Jonathan Christensen          12 CUBU                      1:08.27        
 13  Zack Wepasnick                11 RMSC                      1:08.60        
 14  Michael Jolly                 12 RMSC                      1:08.61        
 15  Sean Fletcher                 11 MACHINE                   1:08.90        
 16  Victor Wang                   11 RMSC                      1:08.99        
 17  Patrick Mukri                 12 RMSC                      1:09.00        
 18  Matthew Gannett               12 BAC                       1:09.08        
 19  Greg Hoge                     12 BAC                       1:09.08        
 20  David Shen                    12 PM                        1:09.36        
 21  Michael Flach                 12 FISH                      1:09.49        
 22  Greg Pfister                  12 CUBU                      1:09.58        
 23  Matthew Allsopp               11 JFD                       1:09.68        
 24  Timothy Peng                  12 RMSC                      1:09.82        
 25  Daniel Sologuren              12 RMSC                      1:10.01        
 26  Kevin Mulquin                 12 RMSC                      1:10.29        
 27  Alex Spina                    12 CUBU                      1:11.03        
 28  Jake Stronko                  12 OCCS                      1:11.04        
 29  Henry Tollefson               12 CUBU                      1:11.17        
 30  Robert Coe                    12 RMSC                      1:11.53        
 31  Bradley Dillon                11 CUBU                      1:11.57        
 32  John Wojciechowski            11 CUBU                      1:12.24        
 33  Thomas Casey                  11 UN-AV                     1:12.78        
 34  Imre Namath                   12 CUBU                      1:12.88        
 35  Brendan Whipkey               12 UN-TC                     1:12.93        
 36  Stephen Kraft                 12 PM                        1:13.02        
 37  Ben Cimons                    12 UN-TC                     1:13.16        
 38  Andrew Fisher                 12 TNT                       1:13.28        
 39  Michael Grimmett-Norris       11 CUBU                      1:13.30        
 40  Matthew Benecki               12 FISH                      1:20.88L       
 
Event 113  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  39.27  1994        Kelly Quinn, CUBU                            
 Meet Qualifying:  50.79
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Natalie Leake                 10 YORK                        37.00        
  2  Sara Smith                    10 RMSC                        38.05        
  3  Julia Rivera                  10 RMSC                        38.45        
  4  Eliza Davis                   10 CUBU                        39.42        
  5  Julia Hondros                 10 TNT                         40.41        
  6  Anna Funsten                  10 RMSC                        40.55        
  7  Kristen Callahan              10 CUBU                        40.70        
  8  Courtney Walsh                10 CUBU                        41.09        
  9  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                     41.27        
 10  Emily Stevens                 10 FAST                        41.61        
 11  Jessica Welch                 10 RMSC                        42.24        
 12  Jessica Yuan                  10 RMSC                        42.54        
 13  Nikki Carmack                 10 RMSC                        42.91        
 14  Katie Delaney                  9 MSSC                        42.91        
 15  Katie Neumann                 10 RMSC                        43.28        
 16  Samantha Fletcher              9 MACHINE                     43.63        
 17  Lauren Gil                     9 JFD                         43.66        
 18  Teresa Dula                   10 PM                          43.93        
 19  Alice Paris                   10 RMSC                        44.05        
 20  Yaly Levy                      8 RMSC                        44.06        
 21  Kate McCormick                10 H2OYAS                      44.23        
 22  Michelle Szymczak             10 RMSC                        44.26        
 23  Emily Nguyen                  10 RMSC                        44.37        
 24  Jennifer Lue                  10 RMSC                        44.39        
 25  Amina Wilson                   9 RMSC                        44.64        
 26  Lauren Stonerock              10 MACHINE                     44.74        
 27  Madeline Dahut                 9 TNT                         50.21L       
 
Event 114  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  38.96  1989        J. Roberts, UN                               
 Meet Qualifying:  50.49
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mark Sarman                   10 CUBU                        35.71        
  2  Bradley Phillips              10 CUBU                        37.21        
  3  Paul Trigonoplos              10 RMSC                        37.48        
  4  Alexander Spinard             10 RMSC                        39.38        
  5  Matthew Swallow               10 RMSC                        39.40        
  6  Jason Schwartz                10 CUBU                        39.75        
  7  Charles Katis                 10 MACHINE                     39.99        
  8  Samuel Knecht                 10 RMSC                        40.36        
  9  Nicholas Kotonias             10 MSSC                        40.84        
 10  Brian O'Leary                 10 UN-TC                       40.85        
 11  Matt Thomas                   10 RMSC                        41.75        
 12  Ryan McGuire                  10 MACHINE                     42.28        
 13  Adam Pennington               10 FISH                        42.41        
 14  Jack Shu                      10 RMSC                        42.61        
 15  Raymond Chi                   10 RMSC                        42.65        
 16  Evan Garfield                  9 RMSC                        42.67        
 17  Robert Hutchison              10 CUBU                        42.76        
 18  Paul Gigioli                   9 CUBU                        42.77        
 19  James Michael                  8 UN                          42.83        
 20  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                     43.49        
 21  Quentin Jefferies             10 RMSC                        44.05        
 
Event 115  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  35.10  1995        Lindsey Ertter, TCSD                         
 Meet Qualifying:  43.79
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Shannon Landers               12 UN-AV                       31.98        
  2  Sara Dragacevac               12 RMSC                        32.91        
  3  Kylee Talwar                  12 CUBU                        33.70        
  4  Arielle Fein                  11 RMSC                        34.16        
  5  Sara Conner                   12 FAST                        34.73        
  6  Tess Ganssle                  12 CUBU                        35.03        
  7  Elyse Dicesare                12 CUBU                        35.39        
  8  Dorothy Yu                    11 RMSC                        35.44        
  9  Hillary Fritz                 12 FISH                        35.77        
 10  Erin Stout                    12 RMSC                        36.04        
 11  Sara Marron                   12 UN-AV                       36.10        
 12  Maura Garfield                12 RMSC                        36.23        
 13  Audrey Underwood              12 CUBU                        36.37        
 14  Kristina Massie               12 CUBU                        36.38        
 15  Heather Parmelee              12 RMSC                        36.38        
 16  Emily McDANIEL                11 UN-AV                       36.43        
 17  Emily Reynolds                12 RMSC                        36.59        
 18  Kirby Shook                   12 UN-TC                       36.65        
 19  Devan Maneely                 12 RMSC                        36.79        
 20  Sarah VanDoren                11 CUBU                        36.81        
 21  Kendall Irish                 12 RMSC                        36.83        
 22  Sarah Catlow                  11 UN-TC                       37.13        
 23  Chelsea Gulliver              12 CUBU                        37.20        
 24  Natalie Fitz                  11 FISH                        37.90        
 25  Aimee Moores                  12 TNT                         37.90        
 26  Abigail Ortmayer              11 MACHINE                     38.22        
 27  Leah Walpuck                  11 RMSC                        38.38        
 28  Emma Paris                    11 RMSC                        38.42        
 29  Zanna Vassos                  12 JFD                         38.44        
 30  Emily Morse                   11 BAC                         38.45        
 31  Megan Basel                   11 UN-AV                       38.49        
 32  Elena Spak                    12 RMSC                        42.59L       
 33  Anais Menguy                  11 RMSC                        42.84L       
 34  Lilla Grisham                 12 JFD                         43.61L       
 
Event 116  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  34.79  1981        Nathan Hamilton, CURL                        
 Meet Qualifying:  43.09
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Jesse Cunningham              12 CUBU                        30.59        
  2  Tommy Cook                    12 MACHINE                     32.58        
  3  Bobby Chab                    12 CUBU                        32.67        
  4  Jonathan Christensen          12 CUBU                        32.87        
  5  Zack Wepasnick                11 RMSC                        34.13        
  6  Eric Friedland                12 RMSC                        34.51        
  7  Trey DeGeorges                12 AAC                         34.71        
  8  Matthew Reinheimer            12 JFD                         35.21        
  9  Henry Tollefson               12 CUBU                        35.30        
 10  Patrick Leegan                12 CUBU                        35.38        
 11  Patrick Lytle                 11 CUBU                        35.49        
 12  Stephen Hyndman               12 RMSC                        35.52        
 13  James Lanning                 12 RMSC                        35.84        
 14  Tyler Ogren                   12 CUBU                        35.89        
 15  Zachary Smith                 11 CUBU                        36.42        
 16  Ethan Soodak                  11 RMSC                        36.70        
 17  Andrew Tollefson              11 CUBU                        36.74        
 18  Nicholas Hazelton             11 CUBU                        36.79        
 19  Ben Cimons                    12 UN-TC                       37.08        
 20  Michael Stephens              12 RMSC                        37.08        
 21  Andrew Hong                   12 CUBU                        37.10        
 22  Greg Karel                    11 RMSC                        37.18        
 23  Antonio Deshields             11 RMSC                        37.77        
 24  Andrew Tram                   11 UN-AV                       42.51L       
 
Event 117  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  1:07.99  1991        Lauren Stinnett, SOLO                      
 Meet Qualifying:  1:25.69
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marissa Gentry                10 RMSC                      1:02.78        
  2  Katie Rogers                  10 RMSC                      1:04.78        
  3  Courtney Walsh                10 CUBU                      1:05.28        
  4  Jessica Yuan                  10 RMSC                      1:05.76        
  5  Stephanie Pratt               10 H2OYAS                    1:07.12        
  6  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                   1:08.02        
  7  Anna Pietrantonio             10 FISH                      1:08.30        
  8  Eliza Davis                   10 CUBU                      1:08.52        
  9  Laurence Bloch                10 H2OYAS                    1:09.32        
 10  Lindsay Mottola               10 MACHINE                   1:09.56        
 11  Natalie Leake                 10 YORK                      1:09.57        
 12  Elizabeth Pepper              10 RMSC                      1:09.87        
 13  Rebecca Yost                  10 FISH                      1:10.36        
 14  Brooke Hopke                  10 CUBU                      1:10.59        
 15  Ali Benjamin                  10 RMSC                      1:10.87        
 16  Kate Gillespie                 9 RMSC                      1:10.95        
 17  Sara Smith                    10 RMSC                      1:11.02        
 18  Anna Funsten                  10 RMSC                      1:11.67        
 19  Madeleine Li                  10 RMSC                      1:12.19        
 20  Kristen Callahan              10 CUBU                      1:12.31        
 21  Katie Delaney                  9 MSSC                      1:13.24        
 22  Eva Greene                     9 UN-TC                     1:13.93        
 23  Samantha Fletcher              9 MACHINE                   1:14.11        
 24  Joanna Ladas                  10 RMSC                      1:14.17        
 25  Julia Hondros                 10 TNT                       1:14.29        
 26  Courtney Like-Mathews          9 RMSC                      1:14.45        
 27  Julia Rivera                  10 RMSC                      1:14.55        
 28  Teresa Dula                   10 PM                        1:14.57        
 29  Michelle Szymczak             10 RMSC                      1:14.62        
 30  Jeccica Royce                 10 CUBU                      1:14.64        
 31  Kiki Brown                    10 MACHINE                   1:22.91L       
 
Event 118  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  1:07.46  2000        Robert Grimmett-Norris, CUBU               
 Meet Qualifying:  1:26.09
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bradley Phillips              10 CUBU                      1:00.72        
  2  John Kundrat                  10 FAST                      1:02.98        
  3  Matt Thomas                   10 RMSC                      1:03.17        
  4  Mark Sarman                   10 CUBU                      1:03.21        
  5  Charlie Putnam                10 MACHINE                   1:04.24        
  6  Nicholas Wimer                10 RMSC                      1:04.41        
  7  Danny Sheerin                 10 RMSC                      1:05.52        
  8  Eric Kim                      10 MSSC                      1:06.17        
  9  Charles Katis                 10 MACHINE                   1:06.70        
 10  Samuel Knecht                 10 RMSC                      1:07.63        
 11  Atley Kutlucinar              10 CUBU                      1:07.93        
 12  Adam Pennington               10 FISH                      1:08.91        
 13  Alex Pfister                  10 CUBU                      1:09.05        
 14  Serge Gould                   10 CUBU                      1:09.55        
 15  Lloyd Ramey                   10 CUBU                      1:09.84        
 16  Matthew Swallow               10 RMSC                      1:10.01        
 17  Kurtis Ratcliff               10 UN                        1:10.76        
 18  Danny Camozzo                 10 CUBU                      1:10.83        
 19  Jon Pickering                 10 CUBU                      1:10.98        
 20  Matthew Kannan                10 RMSC                      1:10.99        
 21  Jack Shu                      10 RMSC                      1:11.46        
 22  Quentin Jefferies             10 RMSC                      1:11.49        
 23  Robert Hutchison              10 CUBU                      1:11.55        
 24  Johnnie Germanis              10 MACHINE                   1:11.57        
 25  Paul Trigonoplos              10 RMSC                      1:11.74        
 26  Thomas Finn                   10 RMSC                      1:11.91        
 27  Fletcher Tollefson             9 CUBU                      1:12.67        
 28  Michael Gouterman             10 RMSC                      1:13.10        
 29  Dylan Berry                   10 RMSC                      1:13.63        
 30  Tamir Fahmy                   10 RMSC                      1:13.74        
 31  Ryan McGuire                  10 MACHINE                   1:13.76        
 32  Richard Alloway               10 UNTCS                     1:14.06        
 33  Adam Watkins                   9 RMSC                      1:14.16        
 34  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                   1:14.17        
 35  Brian O'Leary                 10 UN-TC                     1:14.79        
 36  Yusuke Inomata                10 CUBU                      1:15.03        
 37  Nir Levy                       9 RMSC                      1:15.37        
 38  Jason Schwartz                10 CUBU                      1:15.54        
 39  Christopher Grimmett-Norris    8 CUBU                      1:15.67        
 40  Zachary Sturm                  9 CUBU                      1:16.02        
 41  Nick Curl                      9 CUBU                      1:16.07        
 42  Mitchell Kirsch                8 RMSC                      1:16.09        
 43  Evan Garfield                  9 RMSC                      1:22.69L       
 44  Dennis LI                     10 RMSC                      1:23.13L       
 45  Raymond Chi                   10 RMSC                      1:23.36L       
 46  Will Doty                     10 AAC                       1:24.31L       
 47  William Cove                  10 RMSC                      1:26.02L       
 
Event 119  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  1:02.16  2000        Leslie Swinley, CUBU                       
 Meet Qualifying:  1:13.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Heather Denman                12 FLYING GULL                 55.40        
  2  Lauren Kranz                  12 PM                          56.16        
  3  Jennifer Kotonias             12 MSSC                        56.38        
  4  Madeline Stiles               12 MACHINE                     56.83        
  5  Chanele Molano                12 CUBU                        57.08        
  6  Molly Emery                   12 CUBU                        58.73        
  7  Sarah Lynch                   12 CUBU                        58.97        
  8  Cara Chuang                   11 RMSC                        58.99        
  9  Katherine Jones               12 PM                          59.47        
 10  Sara Conner                   12 FAST                        59.83        
 11  Maggie Cackler                12 FISH                      1:00.67        
 12  Kasey Bushmire                12 OCCS                      1:00.70        
 13  Blair Webb                    11 RMSC                      1:00.85        
 14  Alexandra Yensen              12 PM                        1:01.13        
 15  Toni Paris                    12 FISH                      1:01.16        
 16  Courtney Wimer                12 RMSC                      1:01.56        
 17  Lindsey Magaw                 12 BAC                       1:01.57        
 18  Julie Grabarek                12 RMSC                      1:01.69        
 19  Natalie Fitz                  11 FISH                      1:01.74        
 20  Stephanie Fitz                12 FISH                      1:01.84        
 21  Mina Vucic                    12 RMSC                      1:01.94        
 22  Maureen Lacey                 12 CUBU                      1:01.95        
 23  Brittany Boone                11 UN-AV                     1:01.99        
 24  Rebecca Riley                 11 RMSC                      1:02.12        
 25  Megan Bush                    11 FAST                      1:02.15        
 26  Nadine Gibson                 12 UN-TC                     1:02.41        
 27  Bianca Thompson               12 DCPR                      1:02.44        
 28  Rachel Burnett                11 PM                        1:02.74        
 29  Heather Parmelee              12 RMSC                      1:02.87        
 30  Sarah Dinardo                 12 AAC                       1:02.90        
 31  Leah Walpuck                  11 RMSC                      1:03.11        
 32  Katie Murray                  11 RMSC                      1:03.35        
 33  Jenna Jacoby                  12 CUBU                      1:03.37        
 34  Chelsea Gulliver              12 CUBU                      1:03.38        
 35  Dorothy Yu                    11 RMSC                      1:03.57        
 36  Kristina Massie               12 CUBU                      1:03.69        
 37  Kendall Irish                 12 RMSC                      1:03.70        
 38  Mackenzie Soniak              12 OCCS                      1:03.91        
 39  Emily Morse                   11 BAC                       1:04.11        
 40  Elena Spak                    12 RMSC                      1:04.25        
 41  Joanna Yeh                    11 MSSC                      1:04.26        
 42  Anna Weems                    12 CUBU                      1:04.27        
 43  KT Murray                     11 RMSC                      1:04.29        
 44  Anais Menguy                  11 RMSC                      1:04.39        
 45  Sarah VanDoren                11 CUBU                      1:04.41        
 46  Stasia Schlatter              12 MACHINE                   1:04.42        
 47  Lucy Tamberrino               12 FISH                      1:04.44        
 48  Patricia Rogers               12 FAST                      1:04.48        
 49  Maura Garfield                12 RMSC                      1:04.58        
 50  Michaela Guild                12 MSSC                      1:13.32L       
 
Event 120  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  59.56  1992        Jon Lowell, VSC                              
 Meet Qualifying:  1:11.79
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Jesse Cunningham              12 CUBU                        53.47        
  2  Josh Thomas                   12 RMSC                        54.13        
  3  David Shen                    12 PM                          55.73        
  4  Sean Stewart                  12 RMSC                        56.24        
  5  Doug Mackenzie                12 RMSC                        56.25        
  6  Stephen Sakaris               12 RMSC                        57.72        
  7  Henry Tollefson               12 CUBU                        58.14        
  8  Asaph Yeh                     12 MSSC                        58.19        
  9  Michael Flach                 12 FISH                        58.58        
 10  Sean Fletcher                 11 MACHINE                     59.54        
 11  Wade Gong                     12 CUBU                        59.93        
 12  Bomani Mintz                  12 CUBU                      1:00.09        
 13  Greg Pfister                  12 CUBU                      1:00.28        
 14  Eric Friedland                12 RMSC                      1:00.35        
 15  Robert Nichols                11 CUBU                      1:00.39        
 16  Patrick Lytle                 11 CUBU                      1:01.50        
 17  Kevin Mulquin                 12 RMSC                      1:01.56        
 18  Casey Stodter                 12 RMSC                      1:01.69        
 19  John Wojciechowski            11 CUBU                      1:01.85        
 20  Matt Davey-Karlson            12 RMSC                      1:01.93        
 21  Ben Cimons                    12 UN-TC                     1:01.94        
 22  Brian Abdo                    12 FAST                      1:01.95        
 23  Brendan Whipkey               12 UN-TC                     1:02.00        
 24  Trey DeGeorges                12 AAC                       1:02.05        
 25  Patrick Mukri                 12 RMSC                      1:02.31        
 26  Kevin Chodnicki               12 JFD                       1:02.31        
 27  Daniel Sologuren              12 RMSC                      1:02.35        
 28  Bradley Dillon                11 CUBU                      1:02.42        
 29  Greg Hoge                     12 BAC                       1:02.55        
 30  Stephen Hyndman               12 RMSC                      1:02.61        
 31  Zachary Steinnagel            11 RMSC                      1:02.83        
 32  Matthew Gannett               12 BAC                       1:03.05        
 33  Chris Verboncoeur             11 RMSC                      1:03.07        
 34  Michael Jolly                 12 RMSC                      1:03.08        
 35  Michael Grimmett-Norris       11 CUBU                      1:03.11        
 36  James Lanning                 12 RMSC                      1:03.14        
 37  Jonathan Christensen          12 CUBU                      1:09.53L       
 38  Mike Anderson                 11 RMSC                      1:11.01L       
 39  Matthew Benecki               12 FISH                      1:11.32L       
 
Event 121  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record:  2:11.87  2000        Curl-Burke Swim Club, CUBU                 
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  1:55.56        
  2  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        1:58.04        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        2:04.22        
  4  MACHINE AQUATICS  'A'                                      2:04.50        
  5  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  2:08.99        
  6  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        2:08.99        
 
Event 122  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record:  2:11.68  1991        Curl-Burke, CUBU                           
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  1:42.81        
  2  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  1:51.89        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        1:53.87        
  4  MACHINE AQUATICS  'A'                                      1:56.95        
  5  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        1:59.80        
  6  CURL-BURKE SWIM CLUB  'C'                                  2:02.89        
  7  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        2:06.57        
  8  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'D'                        2:08.71        
 
Event 123  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record:  1:56.62  2000        Curl-Burke Swim Club, CUBU                 
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  1:42.84        
  2  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        1:45.20        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        1:50.12        
  4  POTOMAC MARLINS  'A'                                       1:50.81        
  5  THE FISH  'A'                                              1:50.86        
  6  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  1:51.78        
  7  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        1:53.45        
  8  MACHINE AQUATICS  'A'                                      1:54.65        
  9  FAIRLAND AQUATICS S.T.  'A'                                1:56.02        
 10  CURL-BURKE SWIM CLUB  'C'                                  2:02.89        
 
Event 124  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record:  1:55.74  1999        Curl-Burke, CUBU                           
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  1:41.15        
  2  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        1:42.02        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        1:48.54        
  4  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        1:51.62        
  5  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  1:52.89        
  6  CURL-BURKE SWIM CLUB  'C'                                  2:03.79