2003 Nike Maryland State Long Course Championships
May 30-June 1, 2003
Rockville Swim Center
Hosted by the Rockville-Montgomery Swim Club and
Sponsored by Nike Swim
Psych Sheet - Saturday Afternoon Session


 
Event 49  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record:  2:43.00  1991        Lauren Stinnett, SOLO                      
 Meet Qualifying:  3:32.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Katie Rogers                  10 RMSC                      2:39.12        
  2  Sara Smith                    10 RMSC                      2:43.26        
  3  Janene Gerlach                10 MSSC                      2:45.52        
  4  Courtney Walsh                10 CUBU                      2:47.27        
  5  Jessica Yuan                  10 RMSC                      2:47.35        
  6  Kelsey Ryan                   10 CUBU                      2:48.49        
  7  Anna Funsten                  10 RMSC                      2:51.04        
  8  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                   2:51.14        
  9  Stephanie Pratt               10 H2OYAS                    2:51.18        
 10  Lindsay Mottola               10 MACHINE                   2:51.18        
 11  Katie Delaney                  9 MSSC                      2:52.41        
 12  Kristen Callahan              10 CUBU                      2:53.72        
 13  Kate Gillespie                 9 RMSC                      2:56.57        
 14  Emily Nguyen                  10 RMSC                      2:57.53        
 15  Taylor Smith                   9 CUBU                      2:59.31        
 16  Jessica Welch                 10 RMSC                      3:00.22        
 17  Lauren Stonerock              10 MACHINE                   3:02.41        
 18  Kiki Brown                    10 MACHINE                   3:04.25        
 19  Ali Benjamin                  10 RMSC                      3:04.37        
 20  Laurence Bloch                10 H2OYAS                    3:05.03        
 21  Michelle Szymczak             10 RMSC                      3:05.36        
 22  Eva Greene                     9 UN-TC                     3:05.93        
 23  Nikki Carmack                 10 RMSC                      3:06.02        
 24  Alice Paris                   10 RMSC                      3:07.31        
 25  Samantha Fletcher              9 MACHINE                   3:25.79L       
 26  Kelly Carroll                  9 RMSC                      3:29.11L       
 
Event 50  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record:  2:45.82  2000        Robert Grimmett-Norris, CUBU               
 Meet Qualifying:  3:30.89
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bradley Phillips              10 CUBU                      2:28.29        
  2  Mark Sarman                   10 CUBU                      2:30.61        
  3  Nicholas Kotonias             10 MSSC                      2:36.01        
  4  Matt Thomas                   10 RMSC                      2:40.84        
  5  Serge Gould                   10 CUBU                      2:44.09        
  6  Danny Sheerin                 10 RMSC                      2:45.44        
  7  Charlie Putnam                10 MACHINE                   2:46.16        
  8  John Kundrat                  10 FAST                      2:48.15        
  9  Matthew Swallow               10 RMSC                      2:49.34        
 10  Mark Gannett                  10 BAC                       2:50.11        
 11  Kurtis Ratcliff               10 UN                        2:50.97        
 12  Jack Shu                      10 RMSC                      2:51.66        
 13  Eric Kim                      10 MSSC                      2:52.48        
 14  Alex Pfister                  10 CUBU                      2:52.89        
 15  Paul Trigonoplos              10 RMSC                      2:52.99        
 16  Tamir Fahmy                   10 RMSC                      2:53.41        
 17  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                   2:54.86        
 18  Nicholas Wimer                10 RMSC                      2:55.23        
 19  Brian O'Leary                 10 UN-TC                     2:55.34        
 20  Tyler Marchand                10 CUBU                      2:55.36        
 21  Dennis LI                     10 RMSC                      2:58.38        
 22  Evan Garfield                  9 RMSC                      2:58.64        
 23  Danny Camozzo                 10 CUBU                      2:59.10        
 24  Matthew Kannan                10 RMSC                      3:00.90        
 25  Robert Hutchison              10 CUBU                      3:01.37        
 26  Nick Curl                      9 CUBU                      3:03.06        
 27  Zachary Sturm                  9 CUBU                      3:03.14        
 28  Lloyd Ramey                   10 CUBU                      3:04.47        
 29  Thomas Finn                   10 RMSC                      3:05.65        
 30  Raymond Chi                   10 RMSC                      3:28.82L       
 
Event 51  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record:  2:30.46  2001        Nilasha Ghosh, RMSC                        
 Meet Qualifying:  3:01.19
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Jennifer Kotonias             12 MSSC                      2:16.76        
  2  Heather Denman                12 FLYING GULL               2:16.96        
  3  Lauren Kranz                  12 PM                        2:18.05        
  4  Madeline Stiles               12 MACHINE                   2:19.93        
  5  Kylee Talwar                  12 CUBU                      2:20.21        
  6  Blair Webb                    11 RMSC                      2:24.10        
  7  Kasey Bushmire                12 OCCS                      2:26.42        
  8  Maggie Cackler                12 FISH                      2:26.99        
  9  Lindsey Marchand              12 CUBU                      2:27.95        
 10  Chanele Molano                12 CUBU                      2:28.24        
 11  Cara Chuang                   11 RMSC                      2:28.64        
 12  Sara Marron                   12 UN-AV                     2:29.20        
 13  Molly Emery                   12 CUBU                      2:32.13        
 14  Sara Conner                   12 FAST                      2:32.98        
 15  Arielle Fein                  11 RMSC                      2:32.98        
 16  Stephanie Fitz                12 FISH                      2:33.19        
 17  Maura Garfield                12 RMSC                      2:33.59        
 18  Dorothy Yu                    11 RMSC                      2:33.85        
 19  Hillary Fritz                 12 FISH                      2:33.89        
 20  Sarah VanDoren                11 CUBU                      2:34.38        
 21  Allison Gabala                11 RMSC                      2:34.78        
 22  Rachel Burnett                11 PM                        2:34.85        
 23  Audrey Underwood              12 CUBU                      2:35.51        
 24  Rebecca Riley                 11 RMSC                      2:35.60        
 25  Emily Diener                  12 FISH                      2:36.00        
 26  Natalie Fitz                  11 FISH                      2:36.03        
 27  Anna Weems                    12 CUBU                      2:36.17        
 28  Katie Murray                  11 RMSC                      2:37.67        
 29  Sonia Cabrera                 12 RMSC                      2:38.03        
 30  KT Murray                     11 RMSC                      2:38.20        
 31  Kendall Irish                 12 RMSC                      2:38.22        
 32  Sarah Moody                   12 CUBU                      2:38.32        
 33  Devan Maneely                 12 RMSC                      2:38.74        
 34  Frances Dowd                  12 PM                        2:38.97        
 35  Jenna Jacoby                  12 CUBU                      2:39.29        
 36  Abby Bieber                   12 RMSC                      2:39.33        
 37  Lilla Grisham                 12 JFD                       2:39.45        
 38  Audrey Bowes                  12 RMSC                      2:39.65        
 39  Erin Stout                    12 RMSC                      2:39.69        
 40  Julie Grabarek                12 RMSC                      2:39.76        
 41  Nadine Gibson                 12 UN-TC                     2:40.07        
 42  Emily Morse                   11 BAC                       2:40.08        
 43  Julia Crowley                 11 SNOWBIRDS                 2:56.98L       
 44  Lucy Tamberrino               12 FISH                      2:57.79L       
 45  Hannah Betman                 11 RMSC                      2:58.61L       
 46  Elena Spak                    12 RMSC                      2:58.95L       
 47  Megan Bush                    11 FAST                      2:59.49L       
 
Event 52  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record:  2:29.81  1987        Danin Van Tassell, UNAT                    
 Meet Qualifying:  2:56.69
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Josh Thomas                   12 RMSC                      2:13.18        
  2  Jesse Cunningham              12 CUBU                      2:14.95        
  3  Jonathan Christensen          12 CUBU                      2:19.71        
  4  Zack Wepasnick                11 RMSC                      2:23.13        
  5  Michael Flach                 12 FISH                      2:24.28        
  6  Eric Friedland                12 RMSC                      2:24.55        
  7  Doug Mackenzie                12 RMSC                      2:25.49        
  8  Asaph Yeh                     12 MSSC                      2:25.63        
  9  Wade Gong                     12 CUBU                      2:25.78        
 10  David Shen                    12 PM                        2:26.40        
 11  Trey DeGeorges                12 AAC                       2:27.03        
 12  Robert Nichols                11 CUBU                      2:28.72        
 13  Stephen Sakaris               12 RMSC                      2:29.47        
 14  Stephen Richards              11 UN-TC                     2:29.73        
 15  James Lanning                 12 RMSC                      2:29.91        
 16  Matthew Stevens               12 FAST                      2:30.07        
 17  Brendan Whipkey               12 UN-TC                     2:31.89        
 18  Ben Cimons                    12 UN-TC                     2:32.24        
 19  Bobby Chab                    12 CUBU                      2:32.71        
 20  Matt Davey-Karlson            12 RMSC                      2:33.98        
 21  Donzen Urubshurow             12 RMSC                      2:34.64        
 22  Patrick Mukri                 12 RMSC                      2:34.79        
 23  Michael Stephens              12 RMSC                      2:35.87        
 24  Nicholas Hazelton             11 CUBU                      2:36.01        
 25  Bomani Mintz                  12 CUBU                      2:36.11        
 26  Daniel Sologuren              12 RMSC                      2:36.12        
 27  Tommy Cook                    12 MACHINE                   2:56.53L       
 
Event 53  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  2:38.99  2002        Amy Crider, OCCS -PV                       
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Jennifer Kotonias             12 MSSC                      1:02.99        
  2  Sarah Lynch                   12 CUBU                      1:04.63        
  3  Kylee Talwar                  12 CUBU                      1:05.56        
  4  Allison Gabala                11 RMSC                      1:08.15        
  5  Julie Klatzkin                12 RMSC                      1:08.25        
  6  Katherine Jones               12 PM                        1:08.52        
  7  Emily Diener                  12 FISH                      1:09.12        
  8  Audrey Bowes                  12 RMSC                      1:09.45        
  9  Joanna Yeh                    11 MSSC                      1:09.46        
 10  Sara Dragacevac               12 RMSC                      1:10.75        
 11  Leah Walpuck                  11 RMSC                      1:11.41        
 12  Erin Zepp                     12 RMSC                      1:13.69        
 13  Alex Psaris                   12 SNOWBIRDS                 1:20.50L       
 
Event 54  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  2:33.69  2001        Connor Wills, GBSA                         
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Brady Fox                     12 RMSC                      1:01.01        
  2  Sean Stewart                  12 RMSC                      1:05.57        
  3  Sean Fletcher                 11 MACHINE                   1:05.77        
  4  Victor Wang                   11 RMSC                      1:09.97        
  5  Chris Verboncoeur             11 RMSC                      1:10.33        
  6  Donzen Urubshurow             12 RMSC                      1:12.14        
  7  Timothy Peng                  12 RMSC                      1:12.40        
  8  Michael Grimmett-Norris       11 CUBU                      1:12.45        
 
Event 55  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  33.94  1991        Lauren Stinnett, SOLO                        
 Meet Qualifying:  46.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marissa Gentry                10 RMSC                        33.19        
  2  Natalie Leake                 10 YORK                        33.82        
  3  Lindsay Mottola               10 MACHINE                     34.46        
  4  Kelsey Ryan                   10 CUBU                        35.86        
  5  Madeleine Li                  10 RMSC                        36.07        
  6  Courtney Like-Mathews          9 RMSC                        36.52        
  7  Jeccica Royce                 10 CUBU                        36.60        
  8  Eva Greene                     9 UN-TC                       36.63        
  9  Amina Wilson                   9 RMSC                        36.99        
 10  Catherine Mulquin              8 RMSC                        37.46        
 11  Katie Delaney                  9 MSSC                        37.64        
 12  Elizabeth Pepper              10 RMSC                        37.71        
 13  Eliza Davis                   10 CUBU                        38.00        
 14  Teresa Dula                   10 PM                          38.08        
 15  Stephanie Pratt               10 H2OYAS                      38.11        
 16  Anna Pietrantonio             10 FISH                        38.24        
 17  Jayme Katis                   10 MACHINE                     38.30        
 18  Kiki Brown                    10 MACHINE                     38.55        
 19  Elaine Bennett                10 MACHINE                     38.63        
 20  Joanna Ladas                  10 RMSC                        38.73        
 21  Jennifer Lue                  10 RMSC                        39.03        
 22  Jill King                     10 CUBU                        39.08        
 23  Katie Neumann                 10 RMSC                        39.17        
 24  Ali Benjamin                  10 RMSC                        39.22        
 25  Natalya Ares                   8 RMSC                        39.30        
 26  Taylor Smith                   9 CUBU                        39.42        
 27  Megan Kelly                   10 CUBU                        39.60        
 28  Jessica Welch                 10 RMSC                        39.68        
 29  Emily Nguyen                  10 RMSC                        39.70        
 30  Brooke Hopke                  10 CUBU                        39.74        
 31  Allison Lederer               10 RMSC                        40.45        
 32  Kelly Carroll                  9 RMSC                        40.59        
 33  Karen Gragnani                 9 RMSC                        40.61        
 34  Kate Gillespie                 9 RMSC                        40.65        
 35  Victoria Zarella               9 CUBU                        40.67        
 36  Janene Gerlach                10 MSSC                        40.86        
 37  Julia Hondros                 10 TNT                         40.94        
 38  Moyra Schauffler               9 RMSC                        41.03        
 39  Yaly Levy                      8 RMSC                        41.04        
 40  Lauren Stonerock              10 MACHINE                     41.05        
 41  Samantha Fletcher              9 MACHINE                     41.06        
 42  Jordana Coronel               10 RMSC                        41.14        
 43  Haley Sanner                  10 AAC                         41.39        
 
Event 56  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  35.61  1995        Matt Zuiderhoff, CCCC                        
 Meet Qualifying:  45.79
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Charlie Putnam                10 MACHINE                     32.33        
  2  Johnnie Germanis              10 MACHINE                     33.46        
  3  Jon Pickering                 10 CUBU                        33.81        
  4  Serge Gould                   10 CUBU                        34.66        
  5  Adam Pennington               10 FISH                        34.80        
  6  Danny Sheerin                 10 RMSC                        35.18        
  7  Mark Gannett                  10 BAC                         35.23        
  8  Eric Kim                      10 MSSC                        35.89        
  9  Tamir Fahmy                   10 RMSC                        35.93        
 10  Richard Alloway               10 UNTCS                       36.25        
 11  Nicholas Wimer                10 RMSC                        36.45        
 12  Yusuke Inomata                10 CUBU                        36.71        
 13  Atley Kutlucinar              10 CUBU                        36.82        
 14  Charles Katis                 10 MACHINE                     36.82        
 15  Blake Sundel                  10 PM                          36.89        
 16  Benjamin Paris                10 FISH                        36.91        
 17  Jack Shu                      10 RMSC                        36.96        
 18  Louis Wojciechowski            9 CUBU                        37.27        
 19  Matt Thomas                   10 RMSC                        37.35        
 20  Paul Trigonoplos              10 RMSC                        37.66        
 21  Jason Schwartz                10 CUBU                        38.03        
 22  Alex Pfister                  10 CUBU                        38.05        
 23  Kurtis Ratcliff               10 UN                          38.40        
 24  Tyler Marchand                10 CUBU                        38.45        
 25  Maxwell Raithel               10 RMSC                        38.46        
 26  Thomas Finn                   10 RMSC                        38.50        
 27  Matthew McJunkin               9 MACHINE                     38.65        
 28  Danny Camozzo                 10 CUBU                        38.86        
 29  Matthew Kannan                10 RMSC                        39.06        
 30  Mitchell Kirsch                8 RMSC                        39.08        
 31  Ryan McGuire                  10 MACHINE                     39.21        
 32  Nick Curl                      9 CUBU                        39.26        
 33  Garrett Powell                 8 RMSC                        39.31        
 34  Nir Levy                       9 RMSC                        39.40        
 35  Samuel Knecht                 10 RMSC                        39.57        
 36  Patrick Thomas                 9 RMSC                        40.00        
 37  Adam Watkins                   9 RMSC                        40.03        
 38  Evan Garfield                  9 RMSC                        40.33        
 39  Mac Gill                      10 H2OYAS                      40.35        
 40  Michael Gouterman             10 RMSC                        40.37        
 41  Zachary Sturm                  9 CUBU                        40.52        
 42  Paul Gigioli                   9 CUBU                        40.56        
 43  Tyler Wooster                  9 RMSC                        40.58        
 44  Fletcher Tollefson             9 CUBU                        44.41L       
 45  Kevin Benecki                  9 FISH                        44.62L       
 46  CJ Fiala                      10 CUBU                        45.34L       
 
Event 57  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  32.49  2000        Jenny Basel, AVST                            
 Meet Qualifying:  39.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Heather Denman                12 FLYING GULL                 29.47        
  2  Shannon Landers               12 UN-AV                       29.51        
  3  Lauren Kranz                  12 PM                          29.55        
  4  Cara Chuang                   11 RMSC                        30.31        
  5  Blair Webb                    11 RMSC                        30.53        
  6  Hillary Fritz                 12 FISH                        30.89        
  7  Mackenzie Soniak              12 OCCS                        31.52        
  8  Kirby Shook                   12 UN-TC                       31.88        
  9  Chanele Molano                12 CUBU                        31.89        
 10  Sarah Moody                   12 CUBU                        31.95        
 11  Lindsey Magaw                 12 BAC                         32.26        
 12  Erin Zepp                     12 RMSC                        32.32        
 13  Jenna Jacoby                  12 CUBU                        32.40        
 14  Brittany Boone                11 UN-AV                       32.79        
 15  Toni Paris                    12 FISH                        32.85        
 16  Lucy Tamberrino               12 FISH                        32.92        
 17  Stephanie Falcone             12 H2OYAS                      33.14        
 18  Julie Klatzkin                12 RMSC                        33.15        
 19  Mina Vucic                    12 RMSC                        33.17        
 20  Stephanie Fitz                12 FISH                        33.21        
 21  Kara Morrill                  12 RMSC                        33.38        
 22  Sara Marron                   12 UN-AV                       33.43        
 23  Zanna Vassos                  12 JFD                         33.50        
 24  Sonia Cabrera                 12 RMSC                        33.51        
 25  Katie Smith                   12 UN-TC                       33.64        
 26  Rachel Burnett                11 PM                          33.65        
 27  Kaitlin Mills                 11 RMSC                        33.67        
 28  Anna Weems                    12 CUBU                        33.68        
 29  Heather Parmelee              12 RMSC                        33.74        
 30  Bianca Thompson               12 DCPR                        33.77        
 31  Kaitlin Wolla                 11 MACHINE                     33.91        
 32  Stasia Schlatter              12 MACHINE                     33.95        
 33  Audrey Bowes                  12 RMSC                        34.04        
 34  Natalie Fitz                  11 FISH                        34.32        
 35  Katie Murray                  11 RMSC                        34.43        
 36  Emily Morse                   11 BAC                         34.56        
 37  Allison Gabala                11 RMSC                        34.56        
 38  Kristen Gunn                  12 UN-RM                       34.68        
 39  Megan Basel                   11 UN-AV                       34.80        
 40  Lei Lei Zhang                 12 UN-TC                       34.85        
 41  Nadine Gibson                 12 UN-TC                       34.86        
 42  Kayla O'Malley                12 SNOWBIRDS                   33.70L       
 43  Alex Psaris                   12 SNOWBIRDS                   38.64L       
 44  Julia Crowley                 11 SNOWBIRDS                   38.85L       
 45  Allie Gibeily                 11 RMSC                        39.21L       
 
Event 58  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:  31.53  1998        Jason Blanken, RMSC                          
 Meet Qualifying:  38.39
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wade Gong                     12 CUBU                        29.10        
  2  Sean Stewart                  12 RMSC                        29.29        
  3  Matt Davey-Karlson            12 RMSC                        30.23        
  4  Robert Nichols                11 CUBU                        30.30        
  5  Stephen Sakaris               12 RMSC                        31.14        
  6  Sean Fletcher                 11 MACHINE                     31.19        
  7  Quinn Stevens-Palmer          11 CUBU                        31.50        
  8  Greg Hoge                     12 BAC                         31.52        
  9  Henry Tollefson               12 CUBU                        31.54        
 10  Asaph Yeh                     12 MSSC                        31.56        
 11  Michael Jolly                 12 RMSC                        31.65        
 12  Daniel Sologuren              12 RMSC                        31.88        
 13  Kevin Chodnicki               12 JFD                         32.18        
 14  Robert Coe                    12 RMSC                        32.25        
 15  Kevin Mulquin                 12 RMSC                        32.26        
 16  Jake Stronko                  12 OCCS                        32.27        
 17  John Wojciechowski            11 CUBU                        32.27        
 18  Patrick Mukri                 12 RMSC                        32.42        
 19  Victor Wang                   11 RMSC                        32.43        
 20  Stephen Richards              11 UN-TC                       32.46        
 21  Greg Pfister                  12 CUBU                        32.69        
 22  Matthew Gannett               12 BAC                         32.99        
 23  Matthew Reinheimer            12 JFD                         33.07        
 24  Andrew Fisher                 12 TNT                         33.13        
 25  Warren Jackson                11 RMSC                        33.23        
 26  Stephen Kraft                 12 PM                          33.33        
 27  Andrew Hong                   12 CUBU                        33.37        
 28  Imre Namath                   12 CUBU                        33.44        
 29  Thomas Casey                  11 UN-AV                       33.47        
 30  Jay King                      12 CUBU                        33.49        
 31  Kyle Kirsch                   11 RMSC                        33.52        
 32  Brendan Whipkey               12 UN-TC                       33.60        
 33  Michael Grimmett-Norris       11 CUBU                        33.64        
 34  Timothy Peng                  12 RMSC                        33.64        
 35  Bomani Mintz                  12 CUBU                        33.99        
 36  Danny Durazo                  12 SNOWBIRDS                   37.53L       
 37  Devin Bowers                  12 SNOWBIRDS                   37.65L       
 
Event 59  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:25.11  1994        Kelly Quinn, CUBU                          
 Meet Qualifying:  1:54.29
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Courtney Walsh                10 CUBU                      1:20.62        
  2  Sara Smith                    10 RMSC                      1:22.80        
  3  Julia Rivera                  10 RMSC                      1:26.74        
  4  Kristen Callahan              10 CUBU                      1:27.74        
  5  Natalie Leake                 10 YORK                      1:27.79        
  6  Eliza Davis                   10 CUBU                      1:29.22        
  7  Emily Stevens                 10 FAST                      1:30.11        
  8  Jessica Yuan                  10 RMSC                      1:30.28        
  9  Anna Funsten                  10 RMSC                      1:30.65        
 10  Jessica Welch                 10 RMSC                      1:31.74        
 11  Nikki Carmack                 10 RMSC                      1:32.53        
 12  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                   1:33.09        
 13  Katie Delaney                  9 MSSC                      1:33.25        
 14  Alice Paris                   10 RMSC                      1:33.73        
 15  Julia Hondros                 10 TNT                       1:34.79        
 16  Teresa Dula                   10 PM                        1:34.84        
 17  Katie Neumann                 10 RMSC                      1:35.04        
 18  Michelle Szymczak             10 RMSC                      1:35.49        
 19  Jennifer Lue                  10 RMSC                      1:36.08        
 20  Anna Pietrantonio             10 FISH                      1:37.57        
 21  Karen Gragnani                 9 RMSC                      1:37.67        
 22  Elaine Bennett                10 MACHINE                   1:38.38        
 23  Rachel Bergen                  9 PM                        1:38.60        
 24  Jill King                     10 CUBU                      1:38.80        
 25  Rachel Clark                   9 RMSC                      1:38.86        
 26  Lily Amberg                   10 CUBU                      1:38.95        
 27  Samantha Fletcher              9 MACHINE                   1:39.11        
 28  Lauren Stonerock              10 MACHINE                   1:39.27        
 29  Jenny Huang                   10 RMSC                      1:40.16        
 30  Amina Wilson                   9 RMSC                      1:40.20        
 
Event 60  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:28.29  1995        Nate Puksta, CUBU                          
 Meet Qualifying:  1:54.29
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bradley Phillips              10 CUBU                      1:20.25        
  2  Mark Sarman                   10 CUBU                      1:20.26        
  3  Paul Trigonoplos              10 RMSC                      1:21.96        
  4  Nicholas Kotonias             10 MSSC                      1:25.28        
  5  Matthew Swallow               10 RMSC                      1:26.37        
  6  John Kundrat                  10 FAST                      1:29.36        
  7  Brian O'Leary                 10 UN-TC                     1:29.43        
  8  Tyler Marchand                10 CUBU                      1:29.87        
  9  Alexander Spinard             10 RMSC                      1:29.90        
 10  Charles Katis                 10 MACHINE                   1:30.11        
 11  Samuel Knecht                 10 RMSC                      1:30.17        
 12  Jason Schwartz                10 CUBU                      1:30.34        
 13  CJ Fiala                      10 CUBU                      1:31.71        
 14  Matt Thomas                   10 RMSC                      1:31.78        
 15  Tamir Fahmy                   10 RMSC                      1:32.30        
 16  Evan Garfield                  9 RMSC                      1:32.61        
 17  Raymond Chi                   10 RMSC                      1:33.92        
 18  Paul Gigioli                   9 CUBU                      1:35.97        
 19  Nicholas Wimer                10 RMSC                      1:36.31        
 20  Robert Hutchison              10 CUBU                      1:36.47        
 21  Dennis LI                     10 RMSC                      1:36.72        
 22  Quentin Jefferies             10 RMSC                      1:36.98        
 23  Yusuke Inomata                10 CUBU                      1:37.13        
 24  Adam Pennington               10 FISH                      1:37.18        
 25  Ryan McGuire                  10 MACHINE                   1:38.33        
 26  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                   1:38.47        
 27  Ben Zajic                     10 CUBU                      1:39.94        
 28  Zachary Sturm                  9 CUBU                      1:40.12        
 29  Maxwell Raithel               10 RMSC                      1:40.71        
 30  Fletcher Tollefson             9 CUBU                      1:54.14L       
 
Event 61  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:16.28  1997        Jennifer Lichtblau, SOLO                   
 Meet Qualifying:  1:35.19
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Shannon Landers               12 UN-AV                     1:10.00        
  2  Sara Dragacevac               12 RMSC                      1:11.05        
  3  Frances Dowd                  12 PM                        1:12.85        
  4  Kylee Talwar                  12 CUBU                      1:13.35        
  5  Arielle Fein                  11 RMSC                      1:14.23        
  6  Elyse Dicesare                12 CUBU                      1:15.89        
  7  Sara Conner                   12 FAST                      1:16.36        
  8  Sara Marron                   12 UN-AV                     1:17.00        
  9  Dorothy Yu                    11 RMSC                      1:17.39        
 10  Tess Ganssle                  12 CUBU                      1:17.41        
 11  Hillary Fritz                 12 FISH                      1:18.43        
 12  Maggie Cackler                12 FISH                      1:18.43        
 13  Kristina Massie               12 CUBU                      1:18.82        
 14  Sarah Catlow                  11 UN-TC                     1:19.17        
 15  Heather Parmelee              12 RMSC                      1:19.23        
 16  Devan Maneely                 12 RMSC                      1:19.26        
 17  Erin Stout                    12 RMSC                      1:19.73        
 18  Madeline Stiles               12 MACHINE                   1:20.06        
 19  Lindsey Marchand              12 CUBU                      1:20.08        
 20  Kirby Shook                   12 UN-TC                     1:20.40        
 21  Sarah VanDoren                11 CUBU                      1:20.97        
 22  Chelsea Gulliver              12 CUBU                      1:20.99        
 23  Maura Garfield                12 RMSC                      1:21.10        
 24  Audrey Underwood              12 CUBU                      1:21.25        
 25  Abigail Ortmayer              11 MACHINE                   1:21.41        
 26  Natalie Fitz                  11 FISH                      1:21.62        
 27  Leah Walpuck                  11 RMSC                      1:21.69        
 28  Ashley Wepasnick              12 RMSC                      1:22.67        
 29  Kendall Irish                 12 RMSC                      1:22.76        
 30  Elena Spak                    12 RMSC                      1:23.14        
 31  Lilla Grisham                 12 JFD                       1:23.53        
 32  Megan Bush                    11 FAST                      1:23.76        
 33  Emma Paris                    11 RMSC                      1:23.76        
 34  Emily Morse                   11 BAC                       1:23.85        
 35  Nicole Wright                 12 SNOWBIRDS                 1:29.48L       
 36  Emily Diener                  12 FISH                      1:33.80L       
 
Event 62  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:  1:15.92  2002        Chris Gibeily, RMSC                        
 Meet Qualifying:  1:32.89
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Jesse Cunningham              12 CUBU                      1:08.72        
  2  Bobby Chab                    12 CUBU                      1:10.84        
  3  Jonathan Christensen          12 CUBU                      1:10.92        
  4  Josh Thomas                   12 RMSC                      1:12.16        
  5  Zack Wepasnick                11 RMSC                      1:13.24        
  6  Tommy Cook                    12 MACHINE                   1:13.93        
  7  Eric Friedland                12 RMSC                      1:14.35        
  8  Trey DeGeorges                12 AAC                       1:15.26        
  9  Patrick Lytle                 11 CUBU                      1:17.00        
 10  Stephen Hyndman               12 RMSC                      1:17.67        
 11  Henry Tollefson               12 CUBU                      1:17.73        
 12  Matt Krebs                    12 CUBU                      1:18.22        
 13  David Shen                    12 PM                        1:19.03        
 14  Nicholas Hazelton             11 CUBU                      1:19.72        
 15  Andrew Tollefson              11 CUBU                      1:20.16        
 16  Andrew Tram                   11 UN-AV                     1:20.23        
 17  Matthew Reinheimer            12 JFD                       1:20.58        
 18  Patrick Leegan                12 CUBU                      1:20.86        
 19  Andrew Hong                   12 CUBU                      1:20.89        
 20  Michael Stephens              12 RMSC                      1:20.94        
 21  Asaph Yeh                     12 MSSC                      1:20.96        
 22  Zachary Smith                 11 CUBU                      1:21.35        
 23  James Lanning                 12 RMSC                      1:21.47        
 24  Ethan Soodak                  11 RMSC                      1:21.73        
 25  Jay King                      12 CUBU                      1:21.76        
 26  Donzen Urubshurow             12 RMSC                      1:21.78        
 
Event 63  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  30.55  1991        Lauren Stinnett, SOLO                        
 Meet Qualifying:  38.09
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marissa Gentry                10 RMSC                        28.77        
  2  Natalie Leake                 10 YORK                        28.82        
  3  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                     29.38        
  4  Courtney Walsh                10 CUBU                        29.49        
  5  Janene Gerlach                10 MSSC                        29.96        
  6  Katie Rogers                  10 RMSC                        30.33        
  7  Eliza Davis                   10 CUBU                        30.72        
  8  Brooke Hopke                  10 CUBU                        31.16        
  9  Stephanie Pratt               10 H2OYAS                      31.43        
 10  Ali Benjamin                  10 RMSC                        31.45        
 11  Madeleine Li                  10 RMSC                        31.59        
 12  Sara Smith                    10 RMSC                        31.61        
 13  Amina Wilson                   9 RMSC                        31.65        
 14  Jessica Yuan                  10 RMSC                        31.66        
 15  Lindsay Mottola               10 MACHINE                     31.98        
 16  Anna Pietrantonio             10 FISH                        32.20        
 17  Julia Hondros                 10 TNT                         32.31        
 18  Jayme Katis                   10 MACHINE                     32.36        
 19  Jeccica Royce                 10 CUBU                        32.50        
 20  Kristen Callahan              10 CUBU                        32.61        
 21  Teresa Dula                   10 PM                          32.65        
 22  Victoria Zarella               9 CUBU                        32.66        
 23  Elizabeth Pepper              10 RMSC                        32.77        
 24  Jill King                     10 CUBU                        32.83        
 25  Kate Gillespie                 9 RMSC                        32.84        
 26  Taylor Smith                   9 CUBU                        32.93        
 27  Elaine Bennett                10 MACHINE                     32.96        
 28  Kiki Brown                    10 MACHINE                     33.11        
 29  Eva Greene                     9 UN-TC                       33.28        
 30  Julia Rivera                  10 RMSC                        33.29        
 31  Alice Paris                   10 RMSC                        33.50        
 32  Joanna Ladas                  10 RMSC                        33.51        
 33  Michelle Szymczak             10 RMSC                        33.51        
 34  Laurence Bloch                10 H2OYAS                      35.54L       
 35  Colleen Traylor               10 UN-AV                       36.39L       
 36  Courtney Like-Mathews          9 RMSC                        37.42L       
 37  Haley Sanner                  10 AAC                         38.09L       
 
Event 64  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  30.92  1998        Daniel Mengering, RMSC                       
 Meet Qualifying:  37.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bradley Phillips              10 CUBU                        28.05        
  2  John Kundrat                  10 FAST                        28.41        
  3  Nicholas Wimer                10 RMSC                        28.76        
  4  Matt Thomas                   10 RMSC                        29.07        
  5  Danny Sheerin                 10 RMSC                        29.09        
  6  Charlie Putnam                10 MACHINE                     29.46        
  7  Charles Katis                 10 MACHINE                     29.60        
  8  Eric Kim                      10 MSSC                        29.64        
  9  Serge Gould                   10 CUBU                        30.10        
 10  Samuel Knecht                 10 RMSC                        30.10        
 11  Atley Kutlucinar              10 CUBU                        30.35        
 12  Jon Pickering                 10 CUBU                        30.61        
 13  Alex Pfister                  10 CUBU                        30.96        
 14  Johnnie Germanis              10 MACHINE                     31.13        
 15  Blake Sundel                  10 PM                          31.15        
 16  Danny Camozzo                 10 CUBU                        31.29        
 17  Benjamin Paris                10 FISH                        31.39        
 18  Kurtis Ratcliff               10 UN                          31.44        
 19  Matthew Swallow               10 RMSC                        31.47        
 20  Adam Pennington               10 FISH                        31.53        
 21  Paul Trigonoplos              10 RMSC                        31.65        
 22  Tyler Marchand                10 CUBU                        31.68        
 23  Robert Hutchison              10 CUBU                        31.71        
 24  Tucker Simmons                10 CUBU                        31.86        
 25  Matthew McJunkin               9 MACHINE                     31.98        
 26  Richard Alloway               10 UNTCS                       32.30        
 27  William Cove                  10 RMSC                        32.32        
 28  Louis Wojciechowski            9 CUBU                        32.36        
 29  Mac Gill                      10 H2OYAS                      32.60        
 30  Ryan McGuire                  10 MACHINE                     32.62        
 31  Thomas Finn                   10 RMSC                        32.65        
 32  Matthew Kannan                10 RMSC                        32.75        
 33  Dennis LI                     10 RMSC                        32.91        
 34  Mitchell Kirsch                8 RMSC                        32.95        
 35  Christopher Grimmett-Norris    8 CUBU                        32.97        
 36  Lloyd Ramey                   10 CUBU                        32.99        
 37  Nick Curl                      9 CUBU                        33.02        
 38  DJ Fotsch                     10 CUBU                        33.06        
 
Event 65  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  28.34  2000        Colleen Law, CUBU                            
 Meet Qualifying:  33.89
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Chanele Molano                12 CUBU                        26.43        
  2  Madeline Stiles               12 MACHINE                     26.47        
  3  Shannon Landers               12 UN-AV                       26.62        
  4  Bianca Thompson               12 DCPR                        26.79        
  5  Sarah Lynch                   12 CUBU                        26.87        
  6  Cara Chuang                   11 RMSC                        26.94        
  7  Maggie Cackler                12 FISH                        27.14        
  8  Toni Paris                    12 FISH                        27.31        
  9  Kasey Bushmire                12 OCCS                        27.43        
 10  Kirby Shook                   12 UN-TC                       27.50        
 11  Molly Emery                   12 CUBU                        27.62        
 12  Sarah Moody                   12 CUBU                        27.77        
 13  Nadine Gibson                 12 UN-TC                       27.92        
 14  Mina Vucic                    12 RMSC                        28.00        
 15  Jenna Jacoby                  12 CUBU                        28.14        
 16  Lindsey Marchand              12 CUBU                        28.19        
 17  Katherine Jones               12 PM                          28.20        
 18  Lesley DeDona                 12 CUBU                        28.23        
 19  Rachel Burnett                11 PM                          28.26        
 20  Katie Murray                  11 RMSC                        28.29        
 21  Sara Conner                   12 FAST                        28.51        
 22  Courtney Wimer                12 RMSC                        28.58        
 23  Megan Bush                    11 FAST                        28.59        
 24  Anna Weems                    12 CUBU                        28.61        
 25  Sara Dragacevac               12 RMSC                        28.63        
 26  Stephanie Fitz                12 FISH                        28.64        
 27  Dorothy Yu                    11 RMSC                        28.75        
 28  Joanna Yeh                    11 MSSC                        28.76        
 29  Maura Garfield                12 RMSC                        28.91        
 30  Rebecca Riley                 11 RMSC                        28.92        
 31  Kristina Massie               12 CUBU                        29.13        
 32  Elena Spak                    12 RMSC                        29.17        
 33  Kendall Irish                 12 RMSC                        29.19        
 34  Chelsea Gulliver              12 CUBU                        29.21        
 35  Hailey Rowan                  11 RMSC                        29.28        
 36  Maggie Moriarty               12 MACHINE                     29.28        
 37  Stasia Schlatter              12 MACHINE                     29.28        
 38  Julie Grabarek                12 RMSC                        29.31        
 39  Patricia Rogers               12 FAST                        29.32        
 40  Heather Parmelee              12 RMSC                        29.40        
 41  KT Murray                     11 RMSC                        29.50        
 42  Chloe Brown                   11 FAST                        29.60        
 43  Lilla Grisham                 12 JFD                         29.73        
 44  Kara Morrill                  12 RMSC                        29.76        
 45  Mackenzie Soniak              12 OCCS                        29.78        
 46  Sonia Cabrera                 12 RMSC                        29.79        
 47  Abigail Schickler             11 JFD                         29.79        
 48  Kayla O'Malley                12 SNOWBIRDS                   30.89L       
 49  Nicole Wright                 12 SNOWBIRDS                   32.27L       
 50  Anais Menguy                  11 RMSC                        32.62L       
 51  Lenore Hill                   12 DCPR                           NT        
 
Event 66  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:  27.13  1998        Jason Blanken, RMSC                          
 Meet Qualifying:  33.19
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Jesse Cunningham              12 CUBU                        24.64        
  2  Josh Thomas                   12 RMSC                        26.10        
  3  Henry Tollefson               12 CUBU                        26.24        
  4  Sean Fletcher                 11 MACHINE                     26.40        
  5  Matt Davey-Karlson            12 RMSC                        26.52        
  6  Doug Mackenzie                12 RMSC                        26.70        
  7  Bomani Mintz                  12 CUBU                        26.82        
  8  Stephen Sakaris               12 RMSC                        26.91        
  9  Michael Flach                 12 FISH                        27.03        
 10  Wade Gong                     12 CUBU                        27.05        
 11  Jay King                      12 CUBU                        27.11        
 12  Brendan Whipkey               12 UN-TC                       27.33        
 13  Greg Pfister                  12 CUBU                        27.47        
 14  Kevin Mulquin                 12 RMSC                        27.52        
 15  Bobby Chab                    12 CUBU                        27.56        
 16  Kevin Chodnicki               12 JFD                         27.66        
 17  John Wojciechowski            11 CUBU                        27.69        
 18  Zachary Steinnagel            11 RMSC                        27.71        
 19  Andrew Hong                   12 CUBU                        27.75        
 20  Robert Nichols                11 CUBU                        27.86        
 21  Brian Abdo                    12 FAST                        28.14        
 22  Patrick Lytle                 11 CUBU                        28.18        
 23  Ben Cimons                    12 UN-TC                       28.20        
 24  Patrick Durbin                12 RMSC                        28.41        
 25  Stephen Richards              11 UN-TC                       28.54        
 26  Mike Anderson                 11 RMSC                        28.54        
 27  Greg Hoge                     12 BAC                         28.55        
 28  Patrick Leegan                12 CUBU                        28.66        
 29  Stephen Hyndman               12 RMSC                        28.75        
 30  Quinn Stevens-Palmer          11 CUBU                        28.77        
 31  Casey Stodter                 12 RMSC                        28.78        
 32  James Lanning                 12 RMSC                        28.82        
 33  Chris Verboncoeur             11 RMSC                        28.87        
 34  Michael Jolly                 12 RMSC                        28.92        
 35  Matthew Benecki               12 FISH                        29.03        
 36  Zachary Smith                 11 CUBU                        29.05        
 37  Matthew Gannett               12 BAC                         29.09        
 38  Nicholas Hazelton             11 CUBU                        29.12        
 39  Jake Stronko                  12 OCCS                        29.15        
 40  Trey DeGeorges                12 AAC                         29.27        
 41  Sam Krebs                     11 CUBU                        32.33L       
 42  Danny Durazo                  12 SNOWBIRDS                   32.70L       
 43  Brendan Phelan                12 CUBU                        32.85L       
 44  Matthew Reinheimer            12 JFD                         32.87L       
 45  Devin Bowers                  12 SNOWBIRDS                   32.95L       
 
Event 67  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  1:16.67  1988        Kathleen Flannery, UNAT                    
 Meet Qualifying:  1:39.19
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Marissa Gentry                10 RMSC                      1:11.77        
  2  Kelsey Ryan                   10 CUBU                      1:12.32        
  3  Katie Rogers                  10 RMSC                      1:15.36        
  4  Lindsay Mottola               10 MACHINE                   1:21.49        
  5  Katarina O'Reilly             10 MACHINE                   1:21.50        
  6  Janene Gerlach                10 MSSC                      1:23.26        
  7  Emily Nguyen                  10 RMSC                      1:23.52        
  8  Anna Funsten                  10 RMSC                      1:25.29        
  9  Ali Benjamin                  10 RMSC                      1:25.41        
 10  Laurence Bloch                10 H2OYAS                    1:25.42        
 11  Madeleine Li                  10 RMSC                      1:26.39        
 12  Taylor Smith                   9 CUBU                      1:27.34        
 
Event 68  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  1:13.92  2001        Brady Fox, RMSC                            
 Meet Qualifying:  1:39.09
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mark Sarman                   10 CUBU                      1:04.83        
  2  Nicholas Kotonias             10 MSSC                      1:14.69        
  3  Eric Kim                      10 MSSC                      1:16.15        
  4  Jack Shu                      10 RMSC                      1:17.45        
  5  Mark Gannett                  10 BAC                       1:20.97        
  6  Kurtis Ratcliff               10 UN                        1:22.96        
  7  Lloyd Ramey                   10 CUBU                      1:23.59        
  8  Johnnie Germanis              10 MACHINE                   1:23.97        
  9  Drew Tomajczyk                 9 MACHINE                   1:25.77        
 10  Danny Camozzo                 10 CUBU                      1:27.62        
 11  Tyler Wooster                  9 RMSC                      1:27.99        
 
Event 69  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  1:09.04  1995        Amy Hancock, EST                           
 Meet Qualifying:  1:23.49
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Heather Denman                12 FLYING GULL               1:01.07        
  2  Jennifer Kotonias             12 MSSC                      1:02.99        
  3  Sarah Lynch                   12 CUBU                      1:04.63        
  4  Kristina Massie               12 CUBU                      1:04.71        
  5  Kylee Talwar                  12 CUBU                      1:05.56        
  6  Madeline Stiles               12 MACHINE                   1:06.03        
  7  Lindsey Marchand              12 CUBU                      1:06.18        
  8  Allison Gabala                11 RMSC                      1:08.15        
  9  Julie Klatzkin                12 RMSC                      1:08.25        
 10  Emily Diener                  12 FISH                      1:09.12        
 11  Sarah VanDoren                11 CUBU                      1:09.23        
 12  Audrey Bowes                  12 RMSC                      1:09.45        
 13  Joanna Yeh                    11 MSSC                      1:09.46        
 14  Lindsey Magaw                 12 BAC                       1:09.50        
 15  Leah Walpuck                  11 RMSC                      1:11.41        
 16  Brittany Boone                11 UN-AV                     1:11.88        
 17  Mina Vucic                    12 RMSC                      1:12.57        
 18  Bianca Thompson               12 DCPR                      1:12.69        
 19  Audrey Underwood              12 CUBU                      1:13.17        
 20  Arielle Fein                  11 RMSC                      1:13.24        
 21  Molly Emery                   12 CUBU                      1:13.67        
 22  Lesley DeDona                 12 CUBU                      1:13.99        
 23  Kayla O'Malley                12 SNOWBIRDS                 1:11.51L       
 24  Alex Psaris                   12 SNOWBIRDS                 1:20.50L       
 25  Julia Crowley                 11 SNOWBIRDS                 1:20.50L       
 
Event 70  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:  1:06.78  2001        Phillip Hinrichsen, CUBU                   
 Meet Qualifying:  1:21.59
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Brady Fox                     12 RMSC                      1:01.01        
  2  David Shen                    12 PM                        1:02.30        
  3  Jesse Cunningham              12 CUBU                      1:02.40        
  4  Michael Flach                 12 FISH                      1:03.77        
  5  Doug Mackenzie                12 RMSC                      1:04.79        
  6  Sean Stewart                  12 RMSC                      1:05.37        
  7  Sean Fletcher                 11 MACHINE                   1:05.77        
  8  John Wojciechowski            11 CUBU                      1:06.96        
  9  Eric Friedland                12 RMSC                      1:08.12        
 10  Asaph Yeh                     12 MSSC                      1:08.22        
 11  Jonathan Christensen          12 CUBU                      1:08.29        
 12  Matthew Stevens               12 FAST                      1:09.44        
 13  Victor Wang                   11 RMSC                      1:09.97        
 14  Chris Verboncoeur             11 RMSC                      1:10.33        
 15  Quinn Stevens-Palmer          11 CUBU                      1:10.77        
 16  James Lanning                 12 RMSC                      1:11.94        
 17  Patrick Mukri                 12 RMSC                      1:12.09        
 18  Zachary Smith                 11 CUBU                      1:12.10        
 19  Donzen Urubshurow             12 RMSC                      1:12.14        
 20  Kevin Chodnicki               12 JFD                       1:12.28        
 21  Matt Krebs                    12 CUBU                      1:12.32        
 22  Timothy Peng                  12 RMSC                      1:12.40        
 23  Michael Grimmett-Norris       11 CUBU                      1:12.45        
 24  Danny Durazo                  12 SNOWBIRDS                 1:20.92L       
 25  Devin Bowers                  12 SNOWBIRDS                 1:21.36L       
 
Event 71  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record:  2:28.18  1998        Curl-Burke, CUBU                           
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  2:06.40        
  2  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        2:11.32        
  3  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  2:15.99        
  4  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        2:16.44        
  5  MACHINE AQUATICS  'A'                                      2:20.28        
  6  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        2:21.11        
 
Event 72  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record:  2:29.09  2001        Rockville-Montgomery S.C., RMSC            
     Team
===============================================================================
  1  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        2:07.53        
  2  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  2:09.45        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        2:12.78        
  4  MACHINE AQUATICS  'A'                                      2:15.46        
  5  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        2:18.87        
  6  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  2:21.99        
  7  CURL-BURKE SWIM CLUB  'C'                                  2:32.99        
 
Event 73  Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record:  2:13.56  1999        Rockville-Montgomery, RMSC                 
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  1:55.50        
  2  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        1:56.02        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        2:02.33        
  4  POTOMAC MARLINS  'A'                                       2:03.44        
  5  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  2:04.99        
  6  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        2:05.64        
  7  THE FISH  'A'                                              2:07.83        
  8  MACHINE AQUATICS  'A'                                      2:08.80        
  9  FAIRLAND AQUATICS S.T.  'A'                                2:12.55        
 10  CURL-BURKE SWIM CLUB  'C'                                  2:14.89        
 11  SNOWBIRD AQUATICS  'A'                                     2:23.15L       
 
Event 74  Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record:  2:10.39  2002        Curl-Burke Swim Club, CUBU                 
                        C Winchell, R Tollefson, R GRIMMETT-NORRIS, B Park
     Team
===============================================================================
  1  CURL-BURKE SWIM CLUB  'A'                                  1:53.55        
  2  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'A'                        1:55.46        
  3  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'B'                        1:59.14        
  4  CURL-BURKE SWIM CLUB  'B'                                  2:01.88        
  5  ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB  'C'                        2:02.33        
  6  CURL-BURKE SWIM CLUB  'C'                                  2:11.89