12th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 3-4, 2003

Event Results for Finals


Event 20  Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'A'            2:10.00    2:15.53   40
     1) Finn, Thomas E 9                2) Levy, Nir 9
     3) LI, Dennis 9                    4) Spinard, Alexander F 9
  2 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV  'A'                      2:11.81    2:16.04   34
     1) Curl, Nick D 9                  2) Sturm, Zachary J 9
     3) Gigioli, Paul M 9               4) Tollefson, Fletcher H 9
  3 MACHINE AQUATICS-PV  'A'                               NT    2:18.04   32
  4 YORK SWIM CLUB-PV  'A'                            2:25.33    2:29.37   30
     1) Ransom, Nick G 9                2) Rothschild, Brian J 9
     3) Pilcher, Dane M 9               4) Gains, Zach B 9
 -- JOE FLAHERTY'S DOLPHINS-PV  'A'                   2:33.30         NS
     1) Carney, Brendan P 9             2) Lee, Sammy J 9
     3) Haney, Benjamin M 9             4) Cheng, Steven Z 9
 -- ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'C'            2:22.00         NS
 -- YORK SWIM CLUB-PV  'B'                            2:48.86         NS
 -- CURL-BURKE SWIM CLUB-PV  'B'                      2:21.89         NS
 -- ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'B'            2:16.00         NS

Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'A'            1:04.00    1:03.29   40
     1) Soevik, Odin 8                  2) Kirsch, Mitchell 8
     3) Kiehl, Joshua B 8               4) Thomas, Michael A 7
  2 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV  'A'                      1:01.66    1:03.37   34
     1) Grimmett-Norris, Christopher D  2) Maquera, Cubby C 8
     3) Xue, Richard 8                  4) Fiala, Brandon C 8
  3 ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'B'            1:08.00    1:10.30   32
     1) Maloney, Bailey T 8             2) Parker, Jake M 7
     3) Shepherdson, James L 8          4) Fitta, Nebiyu T 8
  4 MACHINE AQUATICS-PV  'A'                               NT    1:14.19   30
     1) McJunkin, James P 7             2) Neyman, Chauncy 8
     3) Rush, Derek P 8                 4) Stuver, Ian R 8
  5 ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'C'            1:12.00    1:16.18   28
     1) Soevik, Njord 6                 2) LeGall, Morgan 8
     3) Kirchner, Michael J 7           4) Sheerin, Patrick W 7
  6 ROCKVILLE-MONTGOMERY SWIM CLUB-PV  'D'            1:16.00    1:20.68   26
     1) Camp, Cory D 8                  2) Watkins, Pickle 8
     3) Osherovich, Mitchell R 8        4) Davis, Anthony 8
  7 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV  'B'                      1:12.99    1:30.36   24
     1) Lundelius, Trey R 7             2) Hohman, Andrew J 7
     3) Curl, Blake M 7                 4) Jackson, Nicholas I 7
 -- JOE FLAHERTY'S DOLPHINS-PV  'A'                   1:17.80         NS
     1) Gan, Gabe H 8                   2) Allsopp, Robert J 7
     3) Carney, Chris R 8               4) Eig, Eric J 8

Event 24  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Gains, Zach B              9 YORK-PV                32.39      30.94   20
  2 Munch, Ricky W             9 MACHINE-PV             31.51      31.12   17
  3 McJunkin, Matthew R        9 MACHINE-PV             31.98      32.21   16
  4 Verheul, Dirk W            9 PM-PV                  33.56      32.37   15
  5 Finn, Thomas E             9 RMSC-PV                33.18      32.65   14
  6 LI, Dennis                 9 RMSC-PV                34.44      32.91   13
  7 Watkins, Adam C            9 RMSC-PV                37.07      33.65   12
  8 Levy, Nir                  9 RMSC-PV                33.50      33.84   11
  9 Curl, Nick D               9 CURL-PV                34.28      33.93    9
 10 Tollefson, Fletcher H      9 CURL-PV                   NT      34.28    7
 11 Spinard, Alexander F       9 RMSC-PV                34.87      34.97    6
 12 Gigioli, Paul M            9 CURL-PV                37.73      35.59    5
 13 Bassinger, David           9 OCCS-PV                   NT      35.87    4
 14 Xiao, Brian                9 RMSC-PV                   NT      35.92    3
 15 Pepper, Joseph             9 RMSC-PV                36.94      36.34    2
 16 Royer, Matthew W           9 UN-SD-PV               37.91      36.59    1
 17 Borsi, Jack                9 HACC-PV                   NT      37.00
 18 Portnoy, Joshua A          9 CURL-PV                   NT      37.87
 19 Yoshitake, Sho             9 CURL-PV                40.63      38.00
 20 Grant, Josh                9 HACC-PV                   NT      38.81
 21 Alloway, John R            9 UN-SD-PV               41.76      39.60
 22 Pilcher, Dane M            9 YORK-PV                41.95      39.81
 23 Rothschild, Brian J        9 YORK-PV                38.56      39.90
 24 Brooks, Nicholas A         9 MACHINE-PV             41.02      40.90
 25 McCAULEY, Peter J          9 UN-SD-PV               41.49      42.09
 -- Nour, Ryan A               9 SNOWBIRDS-PV              NT         DQ
 -- Hughes, Harrison K         9 CURL-PV                35.77         NS
 -- Chappell, Matthew A        9 MACHINE-PV             35.17         NS
 -- Phillips, Brian D          9 CURL-PV                38.54         NS
 -- Midkiff, Brandon G         9 CURL-PV                39.85         NS
 -- Badalov, Ali               9 RMSC-PV                39.32         NS
 -- Sharer, Carter J           9 YORK-PV                42.59         NS
 -- Valentino, Alex J          9 YORK-PV                41.84         NS
 -- Simon, Jackson T           9 YORK-PV                42.48         NS
 -- Spata, Sean J              9 CURL-PV                38.64         NS
 -- O'Hara, Brenden F          9 CURL-PV                44.56         NS
 -- Foley, Eoghan M            9 SNOWBIRDS-PV           42.66         NS
 -- Berry, Patrick C           9 RMSC-PV                38.62         NS
 -- Lee, Ryan D                9 RMSC-PV                38.49         NS
 -- Huey-Burns, Conor J        9 RMSC-PV                54.47         NS
 -- Kim, Matthew D             9 RMSC-PV                39.85         NS
 -- Wooster, Tyler             9 RMSC-PV                35.23         NS

Event 26  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kirsch, Mitchell R         8 RMSC-PV                15.37      15.06   20
  2 Soevik, Odin               8 RMSC-PV                15.71      15.54   17
  3 Michael, James P           8 UN-SD-PV               15.65      15.57   16
  4 Grimmett-Norris, Christo   8 CURL-PV                16.17      15.62   15
  5 Xue, Richard               8 CURL-PV                15.96      15.87   14
  6 Fiala, Brandon C           8 CURL-PV                16.69      16.06   13
  7 Neyman, Chauncy            8 MACHINE-PV                NT      16.09   12
  8 Maquera, Cubby C           8 CURL-PV                17.47      16.21   10
  8 Kiehl, Joshua B            8 RMSC-PV                16.98      16.21   10
 10 Seliskar, Stephen M        8 YORK-PV                17.44      16.34    7
 11 Cudchy, Conor              8 HACC-PV                   NT      16.60    6
 12 Maloney, Bailey T          8 RMSC-PV                17.05      16.75    5
 13 Draganov, Andrew           8 UN-PV-PV               17.95      17.68    4
 14 Fitta, Nebiyu T            8 RMSC-PV                18.93      17.86    3
 15 LeGall, Morgan             8 RMSC-PV                19.43      18.52    2
 16 Gan, Gabe H                8 JFD-PV                 18.22      18.62    1
 17 Stuver, Ian R              8 MACHINE-PV             17.22      18.78
 18 Eig, Eric J                8 JFD-PV                 19.88      18.98
 19 Collins, Tyler             8 ARSC-PV                23.02      19.00
 20 Shepherdson, James L       8 RMSC-PV                18.87      19.35
 21 Watkins, Pickle            8 RMSC-PV                21.35      19.63
 22 Deker, Grant J             8 SNOWBIRDS-PV              NT      19.84
 22 Calhoun, Corey D           8 YORK-PV                21.57      19.84
 24 Osherovich, Mitchell R     8 RMSC-PV                21.77      20.12
 25 Null, Eugene               8 HACC-PV                   NT      20.51
 26 Camp, Cory D               8 RMSC-PV                21.28      20.58
 27 Rush, Derek P              8 MACHINE-PV             21.78      20.90
 28 Corridon, Tommy J          8 CURL-PV                24.13      21.52
 29 Davis, Anthony             8 RMSC-PV                   NT      21.68
 30 Hampton, Mitchell          8 TESC-PV                   NT      22.78
 31 Wasserman, Daniel A        8 CURL-PV                   NT      23.81
 -- Goodman, Evan B            8 SNOWBIRDS-PV              NT         NS
 -- Espinoza, Carlos E         8 RMSC-PV                17.41         NS
 -- O'Hara, Aidan C            8 CURL-PV                20.41         NS
 -- Gold-Pastor, Ghedalia      8 CURL-PV                19.18         NS
 -- Newman, David M            8 CURL-PV                17.26         NS

Event 28  Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                17.38      16.76   20
  2 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                17.01      17.40   17
  3 McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             18.20      17.48   16
  4 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV                19.93      18.84   15
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                19.16      18.85   14
  6 Hohman, Andrew J           7 CURL-PV                   NT      19.26   13
  7 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                19.61      19.34   12
  8 Boggs, Jeff J              7 CURL-PV                22.90      19.56   11
  9 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV                19.47      20.19    8
  9 Miller, Jay J              7 DCPR-PV                21.19      20.19    8
 11 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 19.83      21.37    6
 12 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV             25.70      22.15    5
 13 Jackson, Nicholas I        7 CURL-PV                23.22      22.63    4
 14 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV                25.69      23.26    3
 15 Seliskar, Andrew H         6 YORK-PV                27.36      25.52    2
 16 Curl, Blake M              7 CURL-PV                24.40      26.71    1
 17 Marchand, Corey J          7 CURL-PV                25.05      26.94
 18 VanderWeele, Andrew A      7 RMSC-PV                30.24      29.59
 19 Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT      29.85
 20 Witkin, Alex J             6 RMSC-PV                   NT      31.32
 21 Hall, Ephraim              5 ARSC-PV                   NT      36.00
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                21.53         NS
 -- Ellsworth, Jonathan O      7 CURL-PV                20.28         NS
 -- Gillespie, Tommy J         5 RMSC-PV                25.37         NS

Event 30  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Tomajczyk, Drew M          9 MACHINE-PV             37.94      37.55   20
  2 Finn, Thomas E             9 RMSC-PV                38.50      39.43   17
  3 Munch, Ricky W             9 MACHINE-PV             42.58      39.89   16
  4 Watkins, Adam C            9 RMSC-PV                40.19      40.03   14.5
  4 McJunkin, Matthew R        9 MACHINE-PV             38.65      40.03   14.5
  6 Curl, Nick D               9 CURL-PV                39.26      40.18   13
  7 Levy, Nir                  9 RMSC-PV                39.40      40.42   12
  8 Gigioli, Paul M            9 CURL-PV                41.21      40.56   11
  9 Sturm, Zachary J           9 CURL-PV                43.85      40.62    9
 10 Pepper, Joseph             9 RMSC-PV                42.34      41.95    7
 11 Royer, Matthew W           9 UN-SD-PV               48.25      42.62    6
 12 Xiao, Brian                9 RMSC-PV                   NT      42.71    5
 13 Spinard, Alexander F       9 RMSC-PV                41.19      42.87    4
 14 Ashe, Jay G                9 YORK-PV                42.51      43.43    3
 15 Bassinger, David           9 OCCS-PV                   NT      44.17    2
 16 Grant, Josh                9 HACC-PV                   NT      45.18    1
 17 Borsi, Jack                9 HACC-PV                   NT      45.22
 18 McCAULEY, Peter J          9 UN-SD-PV               51.49      45.84
 19 Pilcher, Dane M            9 YORK-PV                48.92      47.43
 20 Rothschild, Brian J        9 YORK-PV                46.09      47.65
 21 Brooks, Nicholas A         9 MACHINE-PV             47.19      48.03
 22 Portnoy, Joshua A          9 CURL-PV                   NT      51.12
 23 Nour, Ryan A               9 SNOWBIRDS-PV              NT    1:12.77
 -- Ransom, Nick G             9 YORK-PV                39.72         DQ
 -- Yoshitake, Sho             9 CURL-PV                50.77         DQ
 -- Chappell, Matthew A        9 MACHINE-PV             43.22         NS
 -- Midkiff, Brandon G         9 CURL-PV                49.81         NS
 -- Phillips, Brian D          9 CURL-PV                46.48         NS
 -- Badalov, Ali               9 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Hughes, Harrison K         9 CURL-PV                45.27         NS
 -- Sharer, Carter J           9 YORK-PV                51.95         NS
 -- Valentino, Alex J          9 YORK-PV                55.79         NS
 -- Simon, Jackson T           9 YORK-PV                   NT         NS
 -- O'Hara, Brenden F          9 CURL-PV                51.36         NS
 -- Foley, Eoghan M            9 SNOWBIRDS-PV           44.43         NS
 -- Berry, Patrick C           9 RMSC-PV                48.86         NS
 -- Lee, Ryan D                9 RMSC-PV                46.57         NS
 -- Huey-Burns, Conor J        9 RMSC-PV                54.53         NS
 -- Kim, Matthew D             9 RMSC-PV                50.32         NS
 -- Wooster, Tyler             9 RMSC-PV                40.58         NS

Event 32  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Kirsch, Mitchell R         8 RMSC-PV                39.08      39.43   20
  2 Grimmett-Norris, Christo   8 CURL-PV                42.27      40.90   17
  3 Soevik, Odin               8 RMSC-PV                48.15      42.60   16
  4 Seliskar, Stephen M        8 YORK-PV                44.76      43.00   15
  5 Kiehl, Joshua B            8 RMSC-PV                46.13      43.68   14
  6 Draganov, Andrew           8 UN-PV-PV               44.91      44.44   13
  7 Maquera, Cubby C           8 CURL-PV                46.99      44.93   12
  8 Cudchy, Conor              8 HACC-PV                   NT      45.34   11
  9 Maloney, Bailey T          8 RMSC-PV                   NT      46.42    9
 10 Fitta, Nebiyu T            8 RMSC-PV                45.66      47.16    7
 11 Neyman, Chauncy            8 MACHINE-PV                NT      47.42    6
 12 Camp, Cory D               8 RMSC-PV                49.99      50.16    5
 13 Shepherdson, James L       8 RMSC-PV                   NT      53.09    4
 14 Deker, Grant J             8 SNOWBIRDS-PV              NT      54.03    3
 15 Calhoun, Corey D           8 YORK-PV                   NT      54.43    2
 16 Corridon, Tommy J          8 CURL-PV              1:01.54      56.87    1
 17 Watkins, Pickle            8 RMSC-PV                54.95      57.09
 18 Null, Eugene               8 HACC-PV                   NT      58.95
 -- Hampton, Mitchell          8 TESC-PV                   NT         DQ
 -- Espinoza, Carlos E         8 RMSC-PV                47.49         NS
 -- Goodman, Evan B            8 SNOWBIRDS-PV              NT         NS
 -- Newman, David M            8 CURL-PV                47.29         NS

Event 34  Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                47.78      47.18   20
  2 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV               1:00.84      53.29   17
  3 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                51.63      53.31   16
  4 Miller, Jay J              7 DCPR-PV                52.16      55.49   15
  5 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV              1:00.01      56.65   14
  6 Jackson, Nicholas I        7 CURL-PV              1:03.52      57.81   13
  7 VanderWeele, Andrew A      7 RMSC-PV              1:10.24    1:03.81   12
  8 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV              1:08.59    1:05.48   11
  9 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV                NT    1:10.81    9
 10 Curl, Blake M              7 CURL-PV              1:12.00    1:13.19    7
 -- McJunkin, James P          7 MACHINE-PV                NT         DQ
 -- Seliskar, Andrew H         6 YORK-PV                   NT         DQ
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Presgraves, Sam N          7 SNOWBIRDS-PV              NT         NS
 -- Gillespie, Tommy J         5 RMSC-PV                   NT         NS

Event 36  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Gains, Zach B              9 YORK-PV                36.79      35.68   20
  2 Tomajczyk, Drew M          9 MACHINE-PV             38.69      38.52   17
  3 Finn, Thomas E             9 RMSC-PV                40.55      39.09   16
  4 Ransom, Nick G             9 YORK-PV                40.87      39.56   15
  5 Sturm, Zachary J           9 CURL-PV                38.91      39.88   14
  6 LI, Dennis                 9 RMSC-PV                39.14      40.19   13
  7 Tollefson, Fletcher H      9 CURL-PV                   NT      40.87   12
  8 Bassinger, David           9 OCCS-PV                   NT      42.26   11
  9 Watkins, Adam C            9 RMSC-PV                42.17      42.73    9
 10 Xiao, Brian                9 RMSC-PV                   NT      42.78    7
 11 Borsi, Jack                9 HACC-PV                   NT      44.99    6
 12 Ashe, Jay G                9 YORK-PV                42.03      45.50    5
 13 Grant, Josh                9 HACC-PV                   NT      47.23    4
 14 Rothschild, Brian J        9 YORK-PV                48.17      51.57    3
 15 Pepper, Joseph             9 RMSC-PV                   NT      55.15    2
 16 Pilcher, Dane M            9 YORK-PV                   NT      57.42    1
 17 Brooks, Nicholas A         9 MACHINE-PV             56.14      59.23
 -- Midkiff, Brandon G         9 CURL-PV                44.48         NS
 -- Hughes, Harrison K         9 CURL-PV                45.20         NS
 -- Chappell, Matthew A        9 MACHINE-PV             41.62         NS
 -- Wooster, Tyler             9 RMSC-PV                38.05         NS
 -- Phillips, Brian D          9 CURL-PV                45.53         NS
 -- Spata, Sean J              9 CURL-PV                47.83         NS
 -- Foley, Eoghan M            9 SNOWBIRDS-PV           49.64         NS

Event 38  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Xue, Richard               8 CURL-PV                16.49      16.53   20
  2 Kirsch, Mitchell           8 RMSC-PV                16.70      16.56   17
  3 Grimmett-Norris, Christo   8 CURL-PV                17.17      17.09   16
  4 Michael, James P           8 UN-SD-PV               20.74      17.87   15
  5 Fiala, Brandon C           8 CURL-PV                18.72      18.62   14
  6 Seliskar, Stephen M        8 YORK-PV                22.09      19.06   13
  7 Kiehl, Joshua B            8 RMSC-PV                21.57      19.21   12
  8 Cudchy, Conor              8 HACC-PV                   NT      19.96   10
  8 O'Hara, Aidan C            8 CURL-PV                26.16      19.96   10
 10 Gan, Gabe H                8 JFD-PV                 22.84      20.87    7
 11 Eig, Eric J                8 JFD-PV                 20.61      21.60    6
 12 Rush, Derek P              8 MACHINE-PV             25.21      21.85    5
 13 Maquera, Cubby C           8 CURL-PV                23.08      22.75    4
 14 LeGall, Morgan             8 RMSC-PV                24.68      23.39    3
 15 Osherovich, Mitchell R     8 RMSC-PV                28.03      24.90    2
 16 Stuver, Ian R              8 MACHINE-PV             26.51      25.12    1
 17 Hampton, Mitchell          8 TESC-PV                   NT      32.68
 -- Espinoza, Carlos E         8 RMSC-PV                22.49         NS

Event 40  Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                20.61      19.31   20
  2 McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             21.07      20.13   17
  3 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                24.49      22.56   16
  4 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                23.35      22.80   15
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                26.30      24.07   14
  6 Boggs, Jeff J              7 CURL-PV                27.88      24.78   13
  7 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV                38.15      27.06   12
  8 Hohman, Andrew J           7 CURL-PV                   NT      30.76   11
  9 Marchand, Corey J          7 CURL-PV                50.33      32.30    9
 10 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 40.65      32.35    7
 11 Curl, Blake M              7 CURL-PV                32.00      38.56    6
 12 Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT      41.96    5
 -- Miller, Jay J              7 DCPR-PV                42.00         DQ
 -- Hall, Ephraim              5 ARSC-PV                   NT         NS
 -- Gillespie, Tommy J         5 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Presgraves, Sam N          7 SNOWBIRDS-PV              NT         NS

Event 42  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Munch, Ricky W             9 MACHINE-PV             40.90      42.28   20
  2 Gigioli, Paul M            9 CURL-PV                43.95      42.77   17
  3 Tomajczyk, Drew M          9 MACHINE-PV             43.87      43.49   16
  4 Spinard, Alexander F       9 RMSC-PV                39.38      43.59   15
  5 LI, Dennis                 9 RMSC-PV                46.31      44.90   14
  6 Sturm, Zachary J           9 CURL-PV                47.23      47.37   13
  7 Verheul, Dirk W            9 PM-PV                  45.30      47.48   12
  8 Tollefson, Fletcher H      9 CURL-PV                   NT      47.56   11
  9 Ransom, Nick G             9 YORK-PV                48.28      48.49    9
 10 Curl, Nick D               9 CURL-PV                49.96      48.65    7
 11 McJunkin, Matthew R        9 MACHINE-PV             47.97      48.68    6
 12 Borsi, Jack                9 HACC-PV                   NT      48.81    5
 13 Levy, Nir                  9 RMSC-PV                47.16      48.99    4
 14 Alloway, John R            9 UN-SD-PV               51.43      49.00    3
 15 Royer, Matthew W           9 UN-SD-PV               54.32      52.37    2
 16 Portnoy, Joshua A          9 CURL-PV                   NT      55.75    1
 17 Pilcher, Dane M            9 YORK-PV                58.11      56.49
 18 Yoshitake, Sho             9 CURL-PV                56.58      56.53
 19 Rothschild, Brian J        9 YORK-PV                59.49      59.12
 -- Nour, Ryan A               9 SNOWBIRDS-PV              NT         DQ
 -- Chappell, Matthew A        9 MACHINE-PV             51.86         NS
 -- Valentino, Alex J          9 YORK-PV              1:04.19         NS
 -- Foley, Eoghan M            9 SNOWBIRDS-PV           55.31         NS
 -- Sharer, Carter J           9 YORK-PV              1:00.20         NS
 -- Phillips, Brian D          9 CURL-PV                52.93         NS
 -- Spata, Sean J              9 CURL-PV                48.55         NS
 -- Lee, Ryan D                9 RMSC-PV                53.67         NS
 -- Huey-Burns, Conor J        9 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Simon, Jackson T           9 YORK-PV                57.22         NS
 -- Kim, Matthew D             9 RMSC-PV                52.40         NS

Event 44  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Michael, James P           8 UN-SD-PV               45.62      42.83   20
  2 Xue, Richard               8 CURL-PV                45.40      45.50   17
  3 Draganov, Andrew           8 UN-PV-PV               52.27      50.33   16
  4 Fiala, Brandon C           8 CURL-PV                53.55      51.40   15
  5 Maloney, Bailey T          8 RMSC-PV                53.46      51.95   14
  6 LeGall, Morgan             8 RMSC-PV                54.94      53.65   13
  7 Crapco, Christopher J      8 PM-PV                  54.09      54.06   12
  8 Stuver, Ian R              8 MACHINE-PV             54.76      54.60   11
  9 Rush, Derek P              8 MACHINE-PV           1:02.29      57.15    9
 10 Watkins, Pickle            8 RMSC-PV              1:07.09      57.55    7
 11 Null, Eugene               8 HACC-PV                   NT      58.78    6
 12 Gan, Gabe H                8 JFD-PV                 58.34      59.86    5
 13 Davis, Anthony             8 RMSC-PV                   NT    1:03.66    4
 14 Camp, Cory D               8 RMSC-PV              1:05.25    1:05.00    3
 15 Deker, Grant J             8 SNOWBIRDS-PV              NT    1:05.27    2
 16 Corridon, Tommy J          8 CURL-PV                   NT    1:06.79    1
 17 Osherovich, Mitchell R     8 RMSC-PV                   NT    1:07.41
 18 Calhoun, Corey D           8 YORK-PV              1:15.01    1:07.51
 -- Wasserman, Daniel A        8 CURL-PV                   NT         DQ
 -- Shepherdson, James L       8 RMSC-PV                58.69         DQ
 -- Soevik, Odin               8 RMSC-PV                51.60         DQ
 -- Newman, David M            8 CURL-PV                54.68         NS
 -- Gold-Pastor, Ghedalia      8 CURL-PV                   NT         NS

Event 46  Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV                54.33      54.56   20
  2 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                55.36      55.83   17
  3 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV              1:09.78    1:00.28   16
  4 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV           1:04.33    1:01.71   15
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                   NT    1:03.03   14
  6 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV              1:04.02    1:05.84   12.5
  6 Boggs, Jeff J              7 CURL-PV              1:09.67    1:05.84   12.5
  8 Hohman, Andrew J           7 CURL-PV                   NT    1:08.22   11
  9 Jackson, Nicholas I        7 CURL-PV                   NT    1:20.21    9
 10 Marchand, Corey J          7 CURL-PV              1:09.99    1:49.43    7
 -- Seliskar, Andrew H         6 YORK-PV                   NT         DQ
 -- Ellsworth, Jonathan O      7 CURL-PV                   NT         NS
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV              1:08.28         NS

Event 48  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Munch, Ricky W             9 MACHINE-PV           1:19.87    1:20.05   20
  2 Tomajczyk, Drew M          9 MACHINE-PV           1:22.03    1:20.18   17
  3 Finn, Thomas E             9 RMSC-PV              1:25.04    1:24.37   16
  4 McJunkin, Matthew R        9 MACHINE-PV           1:29.65    1:25.52   15
  5 Sturm, Zachary J           9 CURL-PV              1:30.68    1:26.57   14
  6 Tollefson, Fletcher H      9 CURL-PV                   NT    1:26.60   13
  7 LI, Dennis                 9 RMSC-PV              1:27.05    1:27.43   12
  8 Gains, Zach B              9 YORK-PV              1:27.97    1:28.97   11
  9 Watkins, Adam C            9 RMSC-PV              1:32.57    1:29.55    9
 10 Verheul, Dirk W            9 PM-PV                1:30.54    1:29.73    7
 11 Curl, Nick D               9 CURL-PV              1:28.75    1:29.84    6
 12 Ransom, Nick G             9 YORK-PV              1:32.69    1:30.06    5
 13 Gigioli, Paul M            9 CURL-PV              1:31.08    1:31.24    4
 14 Spinard, Alexander F       9 RMSC-PV              1:29.57    1:31.46    3
 15 Levy, Nir                  9 RMSC-PV              1:32.41    1:34.12    2
 16 Xiao, Brian                9 RMSC-PV                   NT    1:34.92    1
 17 Bassinger, David           9 OCCS-PV                   NT    1:38.75
 18 Pepper, Joseph             9 RMSC-PV              1:50.46    1:39.38
 19 Alloway, John R            9 UN-SD-PV             1:38.59    1:41.39
 20 Yoshitake, Sho             9 CURL-PV              1:49.08    1:47.66
 21 Portnoy, Joshua A          9 CURL-PV                   NT    1:50.65
 22 Brooks, Nicholas A         9 MACHINE-PV                NT    1:54.84
 23 McCAULEY, Peter J          9 UN-SD-PV             1:57.89    2:00.89
 -- Ashe, Jay G                9 YORK-PV              1:36.49         DQ
 -- Hughes, Harrison K         9 CURL-PV              1:33.74         NS
 -- O'Hara, Brenden F          9 CURL-PV              2:01.78         NS
 -- Midkiff, Brandon G         9 CURL-PV              1:46.15         NS
 -- Wooster, Tyler             9 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Berry, Patrick C           9 RMSC-PV              1:44.92         NS
 -- Kim, Matthew D             9 RMSC-PV              1:39.84         NS