12th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 3-4, 2003

Event Results for Finals

Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                17.38      16.76   20
  2 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                17.01      17.40   17
  3 McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             18.20      17.48   16
  4 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV                19.93      18.84   15
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                19.16      18.85   14
  6 Hohman, Andrew J           7 CURL-PV                   NT      19.26   13
  7 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                19.61      19.34   12
  8 Boggs, Jeff J              7 CURL-PV                22.90      19.56   11
  9 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV                19.47      20.19    8
  9 Miller, Jay J              7 DCPR-PV                21.19      20.19    8
 11 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 19.83      21.37    6
 12 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV             25.70      22.15    5
 13 Jackson, Nicholas I        7 CURL-PV                23.22      22.63    4
 14 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV                25.69      23.26    3
 15 Seliskar, Andrew H         6 YORK-PV                27.36      25.52    2
 16 Curl, Blake M              7 CURL-PV                24.40      26.71    1
 17 Marchand, Corey J          7 CURL-PV                25.05      26.94
 18 VanderWeele, Andrew A      7 RMSC-PV                30.24      29.59
 19 Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT      29.85
 20 Witkin, Alex J             6 RMSC-PV                   NT      31.32
 21 Hall, Ephraim              5 ARSC-PV                   NT      36.00
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                21.53         NS
 -- Ellsworth, Jonathan O      7 CURL-PV                20.28         NS
 -- Gillespie, Tommy J         5 RMSC-PV                25.37         NS

Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                38.99      38.65   20
  2 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                39.94      38.69   17
  3 McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             41.68      39.59   16
  4 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                42.72      42.02   15
  5 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV              1:08.76      42.32   14
  6 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                42.67      44.21   13
  7 Miller, Jay J              7 DCPR-PV                47.48      44.78   12
  8 AU, Kevin Z                7 FISH-PV                59.86      48.81   11
  9 Robison, Nicolas J         7 SNOWBIRDS-PV           55.59      50.20    9
 10 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 48.83      50.78    7
 11 Choe, Ryan J               7 RMSC-PV                58.46      52.70    6
 12 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV           1:04.28      53.99    5
 13 Restrepo, Andres           7 RMSC-PV                   NT      57.73    4
 14 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV                56.90      58.93    3
 15 Mihailescu, Andrei         5 RMSC-PV                   NT    1:03.13    2
 16 Marchand, Corey J          7 CURL-PV              1:02.84    1:03.18    1
 17 Walker, Ethan D            6 SNOWBIRDS-PV         1:08.81    1:05.00
 18 VanderWeele, Andrew A      7 RMSC-PV              1:14.97    1:10.21
 19 Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT    1:24.34
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                56.20         NS
 -- Hammond, Christian K       6 RMSC-PV                   NT         NS

Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                22.04      21.68   20
  2 McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             22.10      21.78   17
  3 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 23.68      23.40   16
  4 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV                24.95      23.56   15
  5 Miller, Jay J              7 DCPR-PV                25.22      23.97   13.5
  5 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                23.95      23.97   13.5
  7 Choe, Ryan J               7 RMSC-PV                28.15      24.50   11.5
  7 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                24.30      24.50   11.5
  9 AU, Kevin Z                7 FISH-PV                32.07      24.75    9
 10 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                23.58      24.83    7
 11 Robison, Nicolas J         7 SNOWBIRDS-PV              NT      25.75    6
 12 VanderWeele, Andrew A      7 RMSC-PV                29.29      27.07    5
 13 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV                29.26      28.84    4
 14 Restrepo, Andres           7 RMSC-PV                   NT      29.35    3
 15 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV             30.38      29.46    2
 16 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV                29.45      30.08    1
 17 Mihailescu, Andrei         5 RMSC-PV                28.89      31.18
 18 Marchand, Corey J          7 CURL-PV                29.72      31.59
 19 Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT      32.90
 20 Witkin, Alex J             6 RMSC-PV                   NT      35.12
 21 Walker, Ethan D            6 SNOWBIRDS-PV           35.14      38.09
 22 Hall, Ephraim              5 ARSC-PV                   NT      51.43
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                25.16         NS
 -- Hammond, Christian K       6 RMSC-PV                   NT         NS

Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                47.78      47.18   20
  2 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV               1:00.84      53.29   17
  3 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                51.63      53.31   16
  4 Miller, Jay J              7 DCPR-PV                52.16      55.49   15
  5 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV              1:00.01      56.65   14
  6 Jackson, Nicholas I        7 CURL-PV              1:03.52      57.81   13
  7 VanderWeele, Andrew A      7 RMSC-PV              1:10.24    1:03.81   12
  8 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV              1:08.59    1:05.48   11
  9 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV                NT    1:10.81    9
 10 Curl, Blake M              7 CURL-PV              1:12.00    1:13.19    7
 -- McJunkin, James P          7 MACHINE-PV                NT         DQ
 -- Seliskar, Andrew H         6 YORK-PV                   NT         DQ
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Presgraves, Sam N          7 SNOWBIRDS-PV              NT         NS
 -- Gillespie, Tommy J         5 RMSC-PV                   NT         NS

Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV                26.81      23.28   20
  2 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV                26.37      24.33   17
  3 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                26.58      24.81   16
  4 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                27.80      26.25   15
  5 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV             28.31      26.37   14
  6 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV                31.72      26.59   13
  7 Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV                30.53      27.78   12
  8 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                31.56      28.65   11
  9 AU, Kevin Z                7 FISH-PV                   NT      29.52    9
 10 Choe, Ryan J               7 RMSC-PV                33.33      30.46    7
 11 Walker, Ethan D            6 SNOWBIRDS-PV              NT      35.99    6
 -- Witkin, Alex J             6 RMSC-PV                   NT         DQ
 -- Marchand, Corey J          7 CURL-PV                31.99         DQ
 -- Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT         DQ
 -- Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 29.26         DQ
 -- Mihailescu, Andrei         5 RMSC-PV                   NT         DQ
 -- McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             30.57         NS
 -- Miller, Jay J              7 DCPR-PV                39.48         NS

Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Sheerin, Patrick W         7 RMSC-PV                54.33      54.56   20
  2 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                55.36      55.83   17
  3 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV              1:09.78    1:00.28   16
  4 Tomajczyk, Bret M          6 MACHINE-PV           1:04.33    1:01.71   15
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                   NT    1:03.03   14
  6 Gibeily, Tommy A           7 RMSC-PV              1:04.02    1:05.84   12.5
  6 Boggs, Jeff J              7 CURL-PV              1:09.67    1:05.84   12.5
  8 Hohman, Andrew J           7 CURL-PV                   NT    1:08.22   11
  9 Jackson, Nicholas I        7 CURL-PV                   NT    1:20.21    9
 10 Marchand, Corey J          7 CURL-PV              1:09.99    1:49.43    7
 -- Seliskar, Andrew H         6 YORK-PV                   NT         DQ
 -- Ellsworth, Jonathan O      7 CURL-PV                   NT         NS
 -- Walpuck, Jack J            7 RMSC-PV              1:08.28         NS

Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Thomas, Michael A          7 RMSC-PV                20.61      19.31   20
  2 McJunkin, James P          7 MACHINE-PV             21.07      20.13   17
  3 Parker, Jake M             7 RMSC-PV                24.49      22.56   16
  4 Kirchner, Michael J        7 RMSC-PV                23.35      22.80   15
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                26.30      24.07   14
  6 Boggs, Jeff J              7 CURL-PV                27.88      24.78   13
  7 Lundelius, Trey R          7 CURL-PV                38.15      27.06   12
  8 Hohman, Andrew J           7 CURL-PV                   NT      30.76   11
  9 Marchand, Corey J          7 CURL-PV                50.33      32.30    9
 10 Allsopp, Robert J          7 JFD-PV                 40.65      32.35    7
 11 Curl, Blake M              7 CURL-PV                32.00      38.56    6
 12 Gaines, Jared B            5 YORK-PV                   NT      41.96    5
 -- Miller, Jay J              7 DCPR-PV                42.00         DQ
 -- Hall, Ephraim              5 ARSC-PV                   NT         NS
 -- Gillespie, Tommy J         5 RMSC-PV                   NT         NS
 -- Presgraves, Sam N          7 SNOWBIRDS-PV              NT         NS