Mini Meet Championships
March 15-16, 2003
Olney Recreation Center
Olney, MD
Meet Results



Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McJunkin, James            6 MACHINE-PV             18.20      18.25   20  
  2 Mahoney, Mark              6 MAKO-PV                20.44      18.71   17  
  3 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                19.16      20.09   16  
  4 Wicklein, Hans             6 FAST-PV                21.53      20.33   15  
  5 Connolly, Evan             6 RMSC-PV                20.85      21.65   14  
  6 Larson, Mark               6 RMSC-PV                23.53      22.22   13  
  7 Mann, Garrett              6 TNT-PV                 25.92      22.69   12  
  8 Mackenzie, Kevin           6 RMSC-PV                26.21      23.51   11  
  9 Costa, Josh                6 RMSC-PV                24.89      23.82    9  
 10 Mihailescu, Andrei         5 RMSC-PV                23.06      24.75    7  
 11 Ambrose, Alexander         6 RMSC-PV                29.23      25.37    6  
 12 Kereselidze, Nicholas      6 RMSC-PV                32.72      25.67    5  
 13 Gillespie, Tommy           5 RMSC-PV                25.37      26.08    4  
 14 Compton, Jonathan          6 FBST-PV                26.65      27.33    3  
 15 Lussi, Morgan              6 H2OYAS-PV              25.83      28.15    2  
 16 Tomajczyk, Bret            6 MACHINE-PV             25.70      28.17    1  
 17 Seliskar, Andrew           6 YORK-PV                29.43      29.49  
 18 Diener, Wesley             6 FISH-PV                29.13      29.74  
 19 Chang, Justin              6 RMSC-PV                36.89      30.93  
 20 Jones, Luke                5 MAKO-PV                   NT      31.87  
 21 Walker, Ethan              5 SNOWBIRDS-PV           32.69      32.87  
 22 Aurlntz, Corey             5 HACC-PV                   NT      35.83  
 -- Pitts, Quentin             6 SNOWBIRDS-PV           31.65         NS  
 -- Koussis, Nick              6 MACHINE-PV             34.59         NS  
 -- Canova, Henry              6 TNT-PV                 40.24         NS  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McJunkin, James            6 MACHINE-PV             23.59      22.10   20  
  2 Mahoney, Mark              6 MAKO-PV                24.87      23.70   17  
  3 Wicklein, Hans             6 FAST-PV                27.50      25.30   16  
  4 Connolly, Evan             6 RMSC-PV                25.87      25.48   15  
  5 Soevik, Njord              6 RMSC-PV                25.24      25.49   14  
  6 Kereselidze, Nicholas      6 RMSC-PV                33.63      26.51   13  
  7 Mann, Garrett              6 TNT-PV                 27.73      27.75   12  
  8 Mackenzie, Kevin           6 RMSC-PV                24.93      28.69   11  
  9 Mihailescu, Andrei         5 RMSC-PV                30.03      28.89    9  
 10 Costa, Josh                6 RMSC-PV                30.29      29.18    7  
 11 Chang, Justin              6 RMSC-PV                46.55      29.58    6  
 12 Walker, Ethan              5 SNOWBIRDS-PV           35.14      30.17    5  
 13 Tomajczyk, Bret            6 MACHINE-PV             30.38      31.08    4  
 14 Seliskar, Andrew           6 YORK-PV                38.56      32.96    3  
 15 Gillespie, Tommy           5 RMSC-PV                37.18      33.11    2  
 16 Diener, Wesley             6 FISH-PV                31.18      33.73    1  
 17 Lussi, Morgan              6 H2OYAS-PV              33.39      34.65  
 18 Compton, Jonathan          6 FBST-PV                37.51      37.43  
 19 Aurlntz, Corey             5 HACC-PV                   NT      40.07  
 -- Jones, Luke                5 MAKO-PV                   NT         DQ  
 -- Ambrose, Alexander         6 RMSC-PV                38.34         NS  
 -- Owen, Mark                 5 PM-PV                     NT         NS  
 -- Koussis, Nick              6 MACHINE-PV             59.81         NS  
 -- Canova, Henry              6 TNT-PV                 43.38         NS  
 -- Pitts, Quentin             6 SNOWBIRDS-PV           31.32         NS  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McJunkin, James            6 MACHINE-PV                NT      30.57  
  2 Tomajczyk, Bret            6 MACHINE-PV                NT      30.63  
  3 Mahoney, Mark              6 MAKO-PV                   NT      31.57  
  4 Connolly, Evan             6 RMSC-PV                   NT      33.10  
  5 Jones, Luke                5 MAKO-PV                   NT      33.52  
  6 Larson, Mark               6 RMSC-PV                   NT      34.75  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McJunkin, James            6 MACHINE-PV                NT      22.03  
  2 Connolly, Evan             6 RMSC-PV                   NT      25.89  
  3 Wicklein, Hans             6 FAST-PV                   NT      31.07  
  4 Larson, Mark               6 RMSC-PV                   NT      32.86  
  5 Mann, Garrett              6 TNT-PV                    NT      33.23  
  6 Pitts, Quentin             6 SNOWBIRDS-PV              NT      34.76  
  7 Walker, Ethan              5 SNOWBIRDS-PV              NT      37.23