PVS Short Course Championships
February 27 - March 2, 2003
Prince George Sports and Learning Complex
Sanction # PVS-03-24


Meet Results


Girls 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  - Time Trial
  1 DeOrnellas, Elizabeth A   15 MAKOS-PV                  NT      54.94
                  25.57       54.94 (29.37)

Girls 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Aponte, Sammy M           15 RMSC-PV                   NT    1:56.91
                  26.38       55.59 (29.21)     1:26.17 (30.58)     1:56.91 (30.74)
  2 Bowman, Christina A       15 RMSC-PV                   NT    1:59.52
                  26.84       56.44 (29.60)     1:27.88 (31.44)     1:59.52 (31.64)

Girls 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Lindberg, Sarah E         16 OCCS-PV                   NT      59.95
                  29.20       59.95 (30.75)

Girls 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Aemisegger, Alicia L      15 GAAC-MA                   NT    1:04.51
                  30.56     1:04.51 (33.95)
  2 McIlvain, Kerri A         15 GAAC-MA                   NT    1:06.78
                  31.67     1:06.78 (35.11)

Girls 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Regan, Caitlin I          16 GAAC-MA                   NT    2:17.84
                  31.43     1:06.03 (34.60)     1:41.68 (35.65)     2:17.84 (36.16)

Girls 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Flader, Ellen J           16 MACHINE-PV                NT    1:00.59
                  28.07     1:00.59 (32.52)

Boys 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Wellington, Eric B        19 UNCUB-PV                  NT      21.31
  2 McNeil, Robert W          27 UNAT-PV                   NT      24.02

Boys 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Amundsen, Aaron C         18 FBST-PV                   NT      49.40
                  23.85       49.40 (25.55)

Boys 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Swann, Rafi P             16 MACHINE-PV                NT    1:02.27
                  28.86     1:02.27 (33.41)
  2 Lehat, Leo V              17 CUBU-PV                   NT    1:09.01
                  32.06     1:09.01 (36.95)

Boys 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Edgemon, Kyle W           17 OCCS-PV                   NT      54.94
                  25.57       54.94 (29.37)