CURL-BURKE
14 and UNDER QUALIFIER MEET
FEBRUARY 8-9, 2003
GEORGE MASON UNIVERSITY
FAIRFAX, VA

Sanction #PVC-03-21



Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 32.89                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marchand, Tyler           10 CUBU                   33.57      32.67* 
  2 Mckissick, James          10 CUBU                   33.23      32.80* 
  3 Fotsch, DJ                10 CUBU                   34.57      33.06  
  4 Gill, Mac                 10 H2OYAS                 34.98      33.20  
  5 Griffin, William          10 CUBU                   36.07      33.92  
  6 Koons, Andrew             10 CUBU                   34.20      34.01  
  7 Fiala, CJ                 10 CUBU                   34.22      34.30  
  8 Callahan, Matt            10 FISH                   33.30      34.36  
  8 Shebat, Michael           10 CUBU                   36.21      34.36  
 10 Shada, Sean               10 FISH                   36.73      34.39  
 11 Harris, Michael            8 MSSC                   44.38      35.10  
 12 Humphreys, Grant           9 CUBU                   35.25      35.19  
 13 Chavez, Alejandro          9 FAST                   38.98      35.42  
 14 Lussi, Hunter              9 UNHOY                  41.52      35.43  
 15 Bryan, Stephen            10 CUBU                   34.29      35.44  
 16 Sperbeck, Matthew         10 CODS                   38.82      35.52  
 17 Carney, Brendan            9 JFD                    34.23      35.53  
 18 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU                   33.97      35.72  
 19 Curl, Nick                 9 CUBU                   34.28      35.88  
 20 Dolton, Peter             10 FISH                   34.60      35.93  
 21 Kenly, Cody               10 CODS                   36.01      36.02  
 22 Maquera, David             9 CUBU                   36.02      36.05  
 23 MacNair, Michael           9 CUBU                   35.68      36.39  
 24 Hansen, Erik              10 CUBU                   36.25      37.08  
 25 Zajic, Ben                10 CUBU                   35.22      37.25  
 26 Gulliver, Jasper          10 CUBU                   37.45      37.37  
 27 Fenninger, Tom             9 FISH                   34.82      37.41  
 28 Fowler, Austin            10 FISH                   42.15      37.69  
 29 Moritt, Bryan              9 CUBU                      NT      37.91  
 30 Hong, Brian                9 CUBU                   40.24      38.44  
 31 Tolstoi, Eli               9 CUBU                   35.81      38.71  
 32 Haney, Benjamin            9 JFD                    39.01      38.75  
 33 Spera, Cory               10 CUBU                   34.86      39.54  
 34 Diener, Zachary            9 FISH                   40.16      39.60  
 35 Lee, Edward               10 FISH                   37.89      39.65  
 36 Silverman, Eric            9 CUBU                 1:09.45      40.46  
 37 Fry, Jason                 9 CUBU                   40.46      41.08  
 38 Walton, Charles           10 MSSC                   42.87      41.09  
 39 Schwartzman, Kevin         9 CODS                   40.77      41.38  
 40 Allen, Matthew             9 CUBU                   42.26      41.64  
 41 Cheng, Steven              9 JFD                    43.45      42.84  
 42 Cornett, Kyle             10 JFD                    47.47      43.37  
 43 Carney, Chris              8 JFD                    48.66      56.15  
 -- Spencer, Robert            9 CUBU                   35.87         NS  
 -- Neumaier, Bradley          9 FAST                   40.31         NS  
 -- Sullivan, Sean             8 CUBU                   33.29         NS  
 -- Dresser, Daniel           10 JFD                    39.96         NS  
 -- Barrett, Connor           10 CUBU                   38.98         NS  
 -- Bishop, William            9 CUBU                   38.40         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:12.29                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchison, Robert         10 CUBU                 1:15.41    1:11.76* 
       35.93  1:11.76                                                      
  2 Sickenberger, Will         9 CUBU                 1:19.11    1:12.24* 
       35.08  1:12.24                                                      
  3 Ramey, Lloyd              10 CUBU                 1:18.72    1:12.26* 
       35.64  1:12.26                                                      
  4 Bryan, Stephen            10 CUBU                 1:22.23    1:12.55  
       34.23  1:12.55                                                      
  5 O'Connor, Patrick         10 CUBU                 1:14.13    1:13.15  
       35.11  1:13.15                                                      
  6 Mckissick, James          10 CUBU                 1:18.12    1:13.90  
       34.70  1:13.90                                                      
  7 Griffin, William          10 CUBU                 1:25.63    1:15.59  
       36.48  1:15.59                                                      
  8 Chute, Austin              9 CUBU                 1:16.10    1:15.92  
       36.11  1:15.92                                                      
  9 Shada, Sean               10 FISH                 1:21.04    1:16.16  
       37.00  1:16.16                                                      
 10 Case, David               10 CUBU                 1:21.70    1:16.54  
       36.22  1:16.54                                                      
 11 Curl, Nick                 9 CUBU                 1:16.27    1:16.63  
       36.76  1:16.63                                                      
 12 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU                 1:17.37    1:16.67  
       36.60  1:16.67                                                      
 13 Paris, Benjamin           10 FISH                 1:15.76    1:16.74  
       34.15  1:16.74                                                      
 14 Fiala, CJ                 10 CUBU                 1:18.38    1:16.83  
       36.36  1:16.83                                                      
 15 Fotsch, DJ                10 CUBU                 1:18.96    1:18.09  
       37.22  1:18.09                                                      
 16 Inomata, Yusuke           10 CUBU                 1:15.03    1:18.99  
       37.01  1:18.99                                                      
 17 Gill, Mac                 10 H2OYAS               1:17.79    1:19.66  
     1:19.80  1:19.66                                                      
 18 Dolton, Peter             10 FISH                 1:21.97    1:20.20  
       37.64  1:20.20                                                      
 19 Humphreys, Grant           9 CUBU                 1:23.77    1:20.77  
       38.12  1:20.77                                                      
 20 Maquera, David             9 CUBU                 1:21.54    1:21.25  
       37.62  1:21.25                                                      
 21 Moritt, Bryan              9 CUBU                 1:24.46    1:22.43  
       39.74  1:22.43                                                      
 22 Lussi, Hunter              9 UNHOY                1:23.70    1:22.62  
       39.79  1:22.62                                                      
 23 Gulliver, Jasper          10 CUBU                 1:25.12    1:23.03  
       39.80  1:23.03                                                      
 24 Fenninger, Tom             9 FISH                 1:25.14    1:23.06  
       38.37  1:23.06                                                      
 25 Bishop, William            9 CUBU                 1:30.21    1:24.10  
       39.57  1:24.10                                                      
 26 Zajic, Ben                10 CUBU                 1:26.85    1:24.58  
       39.53  1:24.58                                                      
 27 Sturm, Zachary             9 CUBU                 1:30.74    1:24.87  
       40.22  1:24.87                                                      
 28 Gigioli, Paul              9 CUBU                 1:26.42    1:25.54  
       40.87  1:25.54                                                      
 29 Barrett, Connor           10 CUBU                 1:26.73    1:25.73  
       41.28  1:25.73                                                      
 30 Chavez, Alejandro          9 FAST                 1:25.41    1:26.80  
       39.68  1:26.80                                                      
 31 Diener, Zachary            9 FISH                 1:34.03    1:28.28  
       40.71  1:28.28                                                      
 32 Fowler, Austin            10 FISH                 1:26.14    1:29.30  
       43.23  1:29.30                                                      
 33 Allen, Matthew             9 CUBU                 1:31.50    1:29.62  
       42.23  1:29.62                                                      
 34 Yoshitake, Sho             9 CUBU                 1:32.50    1:31.40  
       42.35  1:31.40                                                      
 35 Zhang, Thomas              9 FAST                 1:39.42    1:31.42  
       42.36  1:31.42                                                      
 36 Lee, Edward               10 FISH                 1:33.16    1:33.18  
       42.38  1:33.18                                                      
 37 Walton, Charles           10 MSSC                 1:38.72    1:36.61  
       45.23  1:36.61                                                      
 38 Schwartzman, Kevin         9 CODS                 1:36.94    1:37.30  
       44.69  1:37.30                                                      
 39 Neumaier, Bradley          9 FAST                 1:39.00    1:39.84  
       47.29  1:39.84                                                      
 -- Sullivan, Sean             8 CUBU                 1:17.08         NS  
 -- Eckenrode, Michael        10 CUBU                 1:24.33         NS  
 -- Spencer, Robert            9 CUBU                 1:18.49         NS  
 -- Brockway, Timothy          9 CODS                 1:23.05         NS  
 -- Silverman, Eric            9 CUBU                 2:12.20         NS  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:43.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camozzo, Danny            10 CUBU                 2:46.78    2:37.52* 
       36.85  1:18.22  2:00.36  2:37.52                                    
  2 Ramey, Lloyd              10 CUBU                 2:50.71    2:38.23* 
       35.81  1:17.50  2:00.45  2:38.23                                    
  3 Marchand, Tyler           10 CUBU                 2:53.64    2:43.76* 
       38.28  1:21.21  2:04.73  2:43.76                                    
  4 Chute, Austin              9 CUBU                 2:56.08    2:47.25  
       36.71  1:19.76  2:04.08  2:47.25                                    
  5 Shada, Sean               10 FISH                 2:56.46    2:48.92  
       37.75  1:21.44  2:05.46  2:48.92                                    
  6 Curl, Nick                 9 CUBU                 2:53.50    2:50.62  
       39.30  1:23.44  2:07.48  2:50.62                                    
  7 Callahan, Matt            10 FISH                 3:03.50    3:01.07  
       39.20  1:25.99  2:14.63  3:01.07                                    
  8 Harris, Michael            8 MSSC                 3:56.00    3:01.72  
       38.64  1:26.66  2:13.53  3:01.72                                    
  9 Humphreys, Grant           9 CUBU                 3:04.49    3:03.97  
       41.39  1:30.36  2:20.56  3:03.97                                    
 10 Paris, Benjamin           10 FISH                 2:58.56    3:04.54  
       39.35  1:27.59  2:19.54  3:04.54                                    
 11 Gigioli, Paul              9 CUBU                 3:19.79    3:08.14  
       40.92  1:29.46  2:19.19  3:08.14                                    
 12 Fenninger, Tom             9 FISH                 3:20.01    3:21.55  
       44.04  1:36.63  2:28.25  3:21.55                                    
 -- Allen, Matthew             9 CUBU                 3:12.51        SCR  
 -- Inomata, Yusuke           10 CUBU                 2:48.50        SCR  
 -- Pfister, Alex             10 CUBU                 2:45.01        SCR  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 39.29                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckissick, James          10 CUBU                   40.90      37.92* 
  2 Marchand, Tyler           10 CUBU                   39.86      38.45* 
  3 Ramey, Lloyd              10 CUBU                   40.07      39.10* 
  4 O'Connor, Patrick         10 CUBU                   40.06      39.15* 
  5 Brockway, Timothy          9 CODS                   41.81      39.42  
  6 Chute, Austin              9 CUBU                   40.74      39.85  
  7 Sickenberger, Will         9 CUBU                   41.89      39.87  
  8 Paris, Benjamin           10 FISH                   40.57      40.20  
  9 Gill, Mac                 10 H2OYAS                 41.08      41.35  
 10 Koons, Andrew             10 CUBU                   41.14      41.38  
 11 Humphreys, Grant           9 CUBU                   42.13      41.52  
 12 Shebat, Michael           10 CUBU                   43.30      41.59  
 12 Zajic, Ben                10 CUBU                   41.22      41.59  
 14 Gigioli, Paul              9 CUBU                   41.21      41.62  
 15 Fiala, CJ                 10 CUBU                   41.50      41.65  
 16 Griffin, William          10 CUBU                   45.03      42.03  
 17 Lussi, Hunter              9 UNHOY                  48.06      42.63  
 18 Harris, Michael            8 MSSC                   51.51      42.73  
 19 Lee, Edward               10 FISH                   42.80      42.88  
 20 Bryan, Stephen            10 CUBU                   45.98      43.10  
 21 Sperbeck, Matthew         10 CODS                   46.11      43.15  
 22 Maquera, David             9 CUBU                   41.08      43.16  
 23 Fotsch, DJ                10 CUBU                   43.89      43.43  
 23 Carney, Brendan            9 JFD                    43.03      43.43  
 25 Tolstoi, Eli               9 CUBU                   42.99      44.30  
 26 Moritt, Bryan              9 CUBU                   44.09      44.73  
 27 Fowler, Austin            10 FISH                   42.17      45.34  
 28 Fenninger, Tom             9 FISH                   44.95      45.64  
 29 Hong, Brian                9 CUBU                   46.44      46.05  
 30 Diener, Zachary            9 FISH                   48.15      47.10  
 31 Fry, Jason                 9 CUBU                   43.69      47.14  
 32 Silverman, Eric            9 CUBU                   48.47      48.12  
 33 Gulliver, Jasper          10 CUBU                   45.09      48.17  
 34 Walton, Charles           10 MSSC                   48.23      49.10  
 35 Cheng, Steven              9 JFD                    47.36      51.51  
 -- Sturm, Zachary             9 CUBU                   43.85         DQ  
 -- Carney, Chris              8 JFD                    52.88         DQ  
 -- Barrett, Connor           10 CUBU                   44.35         NS  
 -- Dresser, Daniel           10 JFD                    48.48         NS  
 -- Spencer, Robert            9 CUBU                   42.40         NS  
 -- Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU                   42.27         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:24.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camozzo, Danny            10 CUBU                 1:26.23    1:24.87* 
       41.28  1:24.87                                                      
  2 Marchand, Tyler           10 CUBU                 1:31.99    1:24.91* 
       41.76  1:24.91                                                      
  3 Curl, Nick                 9 CUBU                 1:30.78    1:25.00  
       41.35  1:25.00                                                      
  4 Ramey, Lloyd              10 CUBU                 1:29.45    1:25.37  
       41.84  1:25.37                                                      
  5 Shebat, Michael           10 CUBU                 1:25.42    1:27.08  
  6 Chute, Austin              9 CUBU                 1:26.84    1:27.59  
  7 Brockway, Timothy          9 CODS                 1:29.99    1:29.65  
  8 Humphreys, Grant           9 CUBU                 1:33.40    1:31.74  
       44.38  1:31.74                                                      
  9 Sturm, Zachary             9 CUBU                 1:31.74    1:31.97  
       44.63  1:31.97                                                      
 10 Callahan, Matt            10 FISH                 1:26.09    1:32.10  
       44.87  1:32.10                                                      
 11 Gigioli, Paul              9 CUBU                 1:33.92    1:33.34  
       44.29  1:33.34                                                      
 11 Gill, Mac                 10 H2OYAS               1:34.77    1:33.34  
       45.24  1:33.34                                                      
 13 Paris, Benjamin           10 FISH                 1:35.46    1:33.96  
       45.29  1:33.96                                                      
 14 Zajic, Ben                10 CUBU                 1:31.99    1:34.03  
       44.83  1:34.03                                                      
 15 Fenninger, Tom             9 FISH                 1:39.20    1:40.24  
       48.14  1:40.24                                                      
 -- Case, David               10 CUBU                 1:41.87         DQ  
       42.86       DQ                                                      
 -- Maquera, David             9 CUBU                 1:32.99         DQ  
       45.49       DQ                                                      
 -- O'Connor, Patrick         10 CUBU                 1:29.52         DQ  
       41.80       DQ                                                      
 -- Mckissick, James          10 CUBU                 1:26.99         DQ  
       39.57       DQ                                                      
 -- Eckenrode, Michael        10 CUBU                 1:47.65        SCR  
 -- Kutlucinar, Atley         10 CUBU                 1:26.44        SCR  
 -- Fry, Jason                 9 CUBU                 1:38.04        SCR  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 44.49                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gigioli, Paul              9 CUBU                   44.91      43.95* 
  2 Shebat, Michael           10 CUBU                   47.54      44.57  
  3 MacNair, Michael           9 CUBU                   46.21      44.60  
  4 Hutchison, Robert         10 CUBU                   45.47      44.89  
  5 Zajic, Ben                10 CUBU                   45.35      45.68  
  6 Mckissick, James          10 CUBU                   44.85      45.86  
  7 Inomata, Yusuke           10 CUBU                   46.48      46.66  
  8 Spera, Cory               10 CUBU                   44.61      46.87  
  9 Langlois, Ryan             9 CUBU                   45.96      47.08  
 10 Hansen, Erik              10 CUBU                   44.74      47.17  
 11 Dolton, Peter             10 FISH                   48.73      47.79  
 12 Walton, Charles           10 MSSC                   47.03      47.93  
 13 Shada, Sean               10 FISH                   51.29      48.07  
 14 Camozzo, Danny            10 CUBU                   48.17      48.56  
 15 Gill, Mac                 10 H2OYAS                 48.18      48.82  
 15 Fotsch, DJ                10 CUBU                   48.57      48.82  
 17 Chute, Austin              9 CUBU                   51.48      49.88  
 18 Bishop, William            9 CUBU                   51.77      50.04  
 19 Chavez, Alejandro          9 FAST                   48.26      50.14  
 20 Pickering, Jon            10 CUBU                   52.62      50.83  
 21 Gulliver, Jasper          10 CUBU                   49.61      50.84  
 22 Fenninger, Tom             9 FISH                   50.79      51.70  
 23 Lussi, Hunter              9 UNHOY                  59.44      52.40  
 24 Fowler, Austin            10 FISH                   50.30      52.44  
 25 Schwartzman, Kevin         9 CODS                   48.97      52.77  
 26 Zhang, Thomas              9 FAST                   45.10      54.09  
 27 Lee, Edward               10 FISH                   50.70      54.18  
 28 Moritt, Bryan              9 CUBU                      NT      55.60  
 29 Yoshitake, Sho             9 CUBU                   56.58      57.81  
 -- Barrett, Connor           10 CUBU                   56.82         NS  
 -- Fry, Jason                 9 CUBU                   51.43         NS  
 -- Sullivan, Sean             8 CUBU                   46.45         NS  
 -- Eckenrode, Michael        10 CUBU                   49.40         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:37.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gould, Serge              10 CUBU                 1:50.89    1:32.93* 
       45.48  1:32.93                                                      
  2 Spera, Cory               10 CUBU                 1:40.81    1:37.05* 
       48.20  1:37.05                                                      
  3 Hansen, Erik              10 CUBU                 1:38.37    1:37.57* 
       47.75  1:37.57                                                      
  4 Zajic, Ben                10 CUBU                 1:43.13    1:42.57  
       49.56  1:42.57                                                      
  5 Camozzo, Danny            10 CUBU                 1:47.89    1:43.11  
       49.31  1:43.11                                                      
  6 Dolton, Peter             10 FISH                 1:55.64    1:44.32  
       49.76  1:44.32                                                      
  7 O'Connor, Patrick         10 CUBU                 1:53.12    1:45.36  
       50.63  1:45.36                                                      
  8 Gulliver, Jasper          10 CUBU                 1:50.21    1:49.45  
       51.84  1:49.45                                                      
  9 Chavez, Alejandro          9 FAST                 1:44.92    1:51.11  
       51.48  1:51.11                                                      
 10 Carney, Brendan            9 JFD                  1:45.45    1:51.29  
       52.42  1:51.29                                                      
 11 Walton, Charles           10 MSSC                 1:50.38    1:51.48  
       53.67  1:51.48                                                      
 12 Bishop, William            9 CUBU                 1:48.90    1:51.71  
       53.83  1:51.71                                                      
 13 Lee, Edward               10 FISH                 1:44.83    1:52.44  
       51.26  1:52.44                                                      
 14 Haney, Benjamin            9 JFD                  2:10.10    1:56.09  
       56.50  1:56.09                                                      
 15 Cornett, Kyle             10 JFD                  2:21.21    1:56.74  
       54.95  1:56.74                                                      
 16 Cheng, Steven              9 JFD                  2:01.80    2:01.61  
       54.76  2:01.61                                                      
 17 Carney, Chris              8 JFD                  2:20.20    2:14.43  
     1:03.18  2:14.43                                                      
 -- Pfister, Alex             10 CUBU                 1:39.73        SCR  
 -- Pickering, Jon            10 CUBU                 1:49.78        SCR  
 -- Dresser, Daniel           10 JFD                  2:07.06        SCR  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 38.89                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickering, Jon            10 CUBU                   38.99      38.68* 
  2 Marchand, Tyler           10 CUBU                   39.27      38.70* 
  3 Hansen, Erik              10 CUBU                   38.99      38.86* 
  4 Shada, Sean               10 FISH                   40.16      39.18  
  5 Fotsch, DJ                10 CUBU                   40.92      40.30  
  6 Fiala, CJ                 10 CUBU                   41.16      40.53  
  7 Schwartzman, Kevin         9 CODS                   40.57      41.12  
  8 Griffin, William          10 CUBU                   41.23      41.32  
  9 Grimmett-Norris, Christo   8 CUBU                   39.31      41.75  
 10 Bryan, Stephen            10 CUBU                   42.99      41.86  
 11 Sickenberger, Will         9 CUBU                   40.01      41.92  
 12 Paris, Benjamin           10 FISH                   39.16      42.83  
 13 Humphreys, Grant           9 CUBU                   41.29      43.13  
 14 Callahan, Matt            10 FISH                   41.90      43.28  
 15 Shebat, Michael           10 CUBU                   40.05      43.64  
 16 Moritt, Bryan              9 CUBU                   44.84      43.89  
 17 Inomata, Yusuke           10 CUBU                   41.05      44.37  
 18 Dolton, Peter             10 FISH                   50.03      47.22  
 19 Gulliver, Jasper          10 CUBU                   48.46      47.75  
 20 Maquera, David             9 CUBU                   46.28      48.14  
 21 Diener, Zachary            9 FISH                   46.66      48.87  
 22 Chavez, Alejandro          9 FAST                   43.37      49.28  
 23 Allen, Matthew             9 CUBU                   49.44      49.70  
 24 Barrett, Connor           10 CUBU                   48.37      51.51  
 25 Fowler, Austin            10 FISH                   44.57      51.90  
 -- Lee, Edward               10 FISH                   55.28         DQ  
 -- Spencer, Robert            9 CUBU                   40.64         NS  
 -- Bishop, William            9 CUBU                   54.63         NS  
 -- Kutlucinar, Atley         10 CUBU                   39.59         NS  
 -- Silverman, Eric            9 CUBU                   50.89         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:33.19                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gould, Serge              10 CUBU                 1:45.89    1:20.82* 
  2 Tollefson, Andrew         10 CUBU                 1:50.89    1:25.33* 
  3 Sturm, Zachary             9 CUBU                 1:50.63    1:31.91* 
       42.42  1:31.91                                                      
  4 Brockway, Timothy          9 CODS                 1:34.95    1:40.95  
       42.66  1:40.95                                                      
  5 Kenly, Cody               10 CODS                 1:48.75    1:46.37  
       45.86  1:46.37                                                      
  6 Schwartzman, Kevin         9 CODS                 1:43.42    1:50.02  
       47.13  1:50.02                                                      
 -- Kutlucinar, Atley         10 CUBU                 1:43.15         NS  
 -- Chute, Austin              9 CUBU                 1:43.80         NS  
 -- Pickering, Jon            10 CUBU                 1:39.65         NS  
 -- Sullivan, Sean             8 CUBU                 1:35.21         NS  
     1:48.57                                                               
 -- Allen, Matthew             9 CUBU                 1:57.65         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:24.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mckissick, James          10 CUBU                 1:25.83    1:23.30* 
       38.11  1:23.30                                                      
  2 Camozzo, Danny            10 CUBU                 1:25.95    1:23.40* 
       39.99  1:23.40                                                      
  3 Shebat, Michael           10 CUBU                 1:26.83    1:24.36* 
       40.05  1:24.36                                                      
  4 Ramey, Lloyd              10 CUBU                 1:29.88    1:25.89  
       39.88  1:25.89                                                      
  4 Fiala, CJ                 10 CUBU                 1:27.37    1:25.89  
       41.88  1:25.89                                                      
  6 Shada, Sean               10 FISH                 1:29.68    1:26.19  
       37.90  1:26.19                                                      
  7 Brockway, Timothy          9 CODS                 1:28.09    1:26.87  
       40.45  1:26.87                                                      
  8 Hansen, Erik              10 CUBU                 1:29.55    1:29.14  
       42.20  1:29.14                                                      
  9 O'Connor, Patrick         10 CUBU                 1:33.82    1:29.85  
       42.33  1:29.85                                                      
 10 Dolton, Peter             10 FISH                 1:32.93    1:30.26  
       43.35  1:30.26                                                      
 11 Sturm, Zachary             9 CUBU                 1:34.01    1:30.68  
       40.76  1:30.68                                                      
 12 Curl, Nick                 9 CUBU                 1:28.75    1:31.13  
       44.11  1:31.13                                                      
 13 Callahan, Matt            10 FISH                 1:27.57    1:31.53  
       42.84  1:31.53                                                      
 14 Griffin, William          10 CUBU                 1:35.16    1:32.21  
       42.61  1:32.21                                                      
 15 Kenly, Cody               10 CODS                 1:31.21    1:32.38  
       45.40  1:32.38                                                      
 16 Maquera, David             9 CUBU                 1:31.17    1:32.69  
       43.09  1:32.69                                                      
 17 Paris, Benjamin           10 FISH                 1:26.69    1:32.70  
       44.02  1:32.70                                                      
 18 Fotsch, DJ                10 CUBU                 1:33.85    1:32.98  
       44.16  1:32.98                                                      
 19 Carney, Brendan            9 JFD                  1:49.49    1:33.03  
       43.88  1:33.03                                                      
 20 MacNair, Michael           9 CUBU                 1:31.20    1:33.20  
       44.95  1:33.20                                                      
 21 Gigioli, Paul              9 CUBU                 1:38.53    1:35.60  
       47.81  1:35.60                                                      
 22 Moritt, Bryan              9 CUBU                 1:43.73    1:35.97  
       42.65  1:35.97                                                      
 23 Schwartzman, Kevin         9 CODS                 1:37.01    1:41.05  
       47.71  1:41.05                                                      
 24 Fowler, Austin            10 FISH                 1:41.96    1:41.73  
       49.87  1:41.73                                                      
 25 Bishop, William            9 CUBU                 1:41.01    1:42.16  
       49.02  1:42.16                                                      
 26 Diener, Zachary            9 FISH                 1:41.10    1:43.02  
       47.66  1:43.02                                                      
 27 Chavez, Alejandro          9 FAST                 1:36.24    1:43.49  
       48.55  1:43.49                                                      
 28 Haney, Benjamin            9 JFD                  1:48.56    1:48.22  
       52.99  1:48.22                                                      
 -- Sickenberger, Will         9 CUBU                 1:31.54         DQ  
       39.81       DQ                                                      
 -- Bryan, Stephen            10 CUBU                 1:29.22         DQ  
       44.00       DQ                                                      
 -- Inomata, Yusuke           10 CUBU                 1:27.52        SCR  
 -- Sullivan, Sean             8 CUBU                 1:29.54        SCR  
 -- Barrett, Connor           10 CUBU                 1:41.47        SCR  
 -- Kutlucinar, Atley         10 CUBU                 1:26.07        SCR  
 -- Tolstoi, Eli               9 CUBU                 1:43.81        SCR  
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 3:06.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gould, Serge              10 CUBU                 3:20.89    2:45.26* 
       35.54  1:18.79  2:09.72  2:45.26                                    
  2 Camozzo, Danny            10 CUBU                 3:15.67    2:59.10* 
       39.19  1:24.44  2:21.21  2:59.10                                    
  3 Marchand, Tyler           10 CUBU                 3:15.99    2:59.75* 
       41.21  1:27.76  2:20.77  2:59.75                                    
  4 Ramey, Lloyd              10 CUBU                 3:13.15    3:04.47* 
       41.30  1:27.98  2:24.48  3:04.47                                    
  5 Curl, Nick                 9 CUBU                 3:21.55    3:05.55* 
       44.30  1:31.15  2:24.12  3:05.55                                    
  6 Hansen, Erik              10 CUBU                 3:12.61    3:10.83  
       42.25  1:33.46  2:28.33  3:10.83                                    
  7 O'Connor, Patrick         10 CUBU                 3:23.14    3:11.97  
       49.25  1:37.07  2:34.10  3:11.97                                    
  8 Sturm, Zachary             9 CUBU                 3:22.50    3:15.99  
       42.40  1:33.07  2:31.70  3:15.99                                    
  9 Callahan, Matt            10 FISH                 3:14.40    3:18.69  
       49.62  1:39.84  2:33.89  3:18.69                                    
 10 Brockway, Timothy          9 CODS                 3:21.36    3:19.01  
       45.64  1:34.58  2:36.03  3:19.01                                    
 11 Griffin, William          10 CUBU                 3:21.88    3:19.61  
       46.86  1:33.29  2:38.51  3:19.61                                    
 12 Pickering, Jon            10 CUBU                 3:12.85    3:19.87  
       43.37  1:30.43  2:36.88  3:19.87                                    
 13 Allen, Matthew             9 CUBU                 3:35.89    3:39.05  
       50.65  1:46.23  2:49.38  3:39.05                                    
 14 Diener, Zachary            9 FISH                 3:42.67    3:44.23  
       50.27  1:46.81  2:51.81  3:44.23                                    
 -- Kutlucinar, Atley         10 CUBU                 3:12.78        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 29.49                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lytle, Patrick            11 CUBU                   30.66      28.74* 
  2 Stevens-Palmer, Quinn     11 CUBU                   29.99      28.77* 
  3 Hong, Andrew              12 CUBU                   31.13      29.05* 
  4 Benecki, Matthew          12 FISH                   30.33      29.41* 
  5 Haney, Jonathan           12 JFD                    29.65      29.52  
  6 Toth, Jimmy               12 CUBU                   30.41      29.60  
  7 Reinheimer, Matthew       11 JFD                    29.65      29.65  
  8 Chab, Bobby               12 CUBU                   30.84      30.27  
  9 Allen, Christopher        12 CUBU                   32.08      30.32  
 10 Ogren, Tyler              11 CUBU                   31.32      30.71  
 11 Murray, Dylan             12 CUBU                   32.73      30.80  
 12 Phelan, Brendan           12 CUBU                   41.81      31.01  
 13 Nicholas, JP              11 CUBU                   31.24      31.06  
 14 Welch, Justin             12 CUBU                   30.87      31.13  
 15 Astorino, Matt            12 CUBU                   31.03      31.15  
 16 Spina, Alex               12 CUBU                   31.14      31.18  
 17 Reed, Edward              12 CUBU                   30.95      31.35  
 18 Cornett, Micah            12 JFD                    32.09      31.54  
 19 Douville, Colin           12 FAST                   31.46      31.59  
 20 Litman, Ethan             12 CUBU                   32.28      31.85  
 21 Weaver, Colin             12 CUBU                   32.95      32.13  
 22 Callahan, Sean            12 FISH                   32.50      32.17  
 23 Cooke, Owen               11 CUBU                   30.86      32.19  
 24 Pappalardo, Dan           11 H2OYAS                 33.77      33.32  
 25 Fields, Peter             11 CUBU                   34.44      34.05  
 26 Warrington, Dave          11 CUBU                   34.03      34.09  
 27 Kenny, Grant              12 CUBU                   34.03      34.12  
 28 Kawai, Takuma             12 CUBU                   33.67      34.32  
 29 Dutta, Justin             11 CUBU                   35.69      34.41  
 30 Sinnathamby, Ashuin       12 CUBU                   34.25      34.73  
 31 Dempsey, Jimmy            12 CUBU                   35.85      34.79  
 32 Suzich, Peter             11 JFD                    38.38      36.35  
 33 Gaughan, James            12 CUBU                   38.35      36.73  
 34 Moein, Arvand             12 CUBU                   41.80      39.34  
 -- Vessels, Michael          11 H2OYAS                 33.21         NS  
 -- Dresser, Brian            12 JFD                    40.46         NS  
 -- Coar, Evan                11 FISH                   33.70         NS  
 -- Foley, Con                12 H2OYAS                 30.27         NS  
 -- Namath, Stephan           12 CUBU                   31.02         NS  
 -- Kracov, Alex              12 JFD                    35.35         NS  
 -- Namath, Imre              12 CUBU                   29.67         NS  
 -- Chodnicki, Kevin          12 JFD                    29.06         NS  
 -- Badawy, Charlie           12 FISH                   31.88         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:03.39                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Jay                 11 CUBU                 1:04.34    1:01.20* 
       28.51  1:01.20                                                      
  2 Williams, Drake           12 TIBU                 1:04.49    1:02.43* 
       29.61  1:02.43                                                      
  3 Lytle, Patrick            11 CUBU                 1:07.84    1:02.70* 
       30.55  1:02.70                                                      
  4 Somers, David             12 TIBU                 1:04.59    1:04.05  
       29.76  1:04.05                                                      
  5 Hong, Andrew              12 CUBU                 1:07.87    1:04.09  
       30.64  1:04.09                                                      
  6 Hazelton, Nicholas        11 CUBU                 1:06.64    1:04.37  
       30.45  1:04.37                                                      
  7 Pizer, Matt               12 TIBU                 1:06.19    1:05.57  
       30.58  1:05.57                                                      
  8 Toth, Jimmy               12 CUBU                 1:07.23    1:05.67  
       30.80  1:05.67                                                      
  9 Foley, Con                12 H2OYAS               1:05.83    1:05.75  
       31.53  1:05.75                                                      
 10 Krebs, Sam                11 CUBU                 1:06.15    1:05.92  
       31.76  1:05.92                                                      
 11 Chab, Bobby               12 CUBU                 1:07.32    1:06.08  
       31.95  1:06.08                                                      
 12 Ross, Anthony             12 DCPR                 1:03.90    1:06.09  
       29.50  1:06.09                                                      
 13 Douville, Colin           12 FAST                 1:06.34    1:06.16  
       31.98  1:06.16                                                      
 14 Spina, Alex               12 CUBU                 1:06.66    1:07.00  
       32.18  1:07.00                                                      
 15 Reed, Edward              12 CUBU                 1:07.91    1:08.52  
       33.08  1:08.52                                                      
 16 Weaver, Colin             12 CUBU                 1:13.58    1:08.63  
       33.08  1:08.63                                                      
 17 Murray, Dylan             12 CUBU                 1:12.51    1:08.65  
       32.33  1:08.65                                                      
 18 Emr, Chris                11 TIBU                 1:10.89    1:09.60  
       32.21  1:09.60                                                      
 19 Cruz, John                11 CUBU                 1:09.57    1:10.97  
       33.12  1:10.97                                                      
 20 Litman, Ethan             12 CUBU                 1:13.59    1:11.37  
       34.03  1:11.37                                                      
 21 Husson, Patrick           11 MSSC                 1:10.10    1:11.47  
       34.22  1:11.47                                                      
 22 Kenny, Grant              12 CUBU                 1:15.51    1:13.93  
       35.15  1:13.93                                                      
 23 Pappalardo, Dan           11 H2OYAS               1:13.61    1:14.84  
       34.77  1:14.84                                                      
 24 Kawai, Takuma             12 CUBU                 1:18.37    1:16.77  
       36.08  1:16.77                                                      
 25 Warrington, Dave          11 CUBU                 1:23.49    1:17.08  
       37.13  1:17.08                                                      
 26 Kenah, Mike               11 CUBU                 1:15.98    1:19.17  
       35.85  1:19.17                                                      
 27 Kracov, Alex              12 JFD                  1:24.24    1:21.12  
       36.69  1:21.12                                                      
 28 Moein, Arvand             12 CUBU                 1:32.31    1:29.72  
       41.72  1:29.72                                                      
 29 Healy, Ryan               11 CUBU                 1:25.86    1:30.64  
       42.15  1:30.64                                                      
 -- Miller, Alex              12 FISH                 1:05.56         NS  
 -- Sinnathamby, Ashuin       12 CUBU                 1:18.87         NS  
 -- Cooke, Owen               11 CUBU                 1:10.83         NS  
 -- Namath, Imre              12 CUBU                 1:05.85         NS  
 -- Badawy, Charlie           12 FISH                 1:12.23         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:19.69                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gong, Wade                12 CUBU                 2:22.16    2:16.20* 
       29.88  1:05.22  1:41.38  2:16.20                                    
  2 Piantedosi, Michael       12 CUBU                 2:21.34    2:17.92* 
       31.64  1:07.20  1:43.77  2:17.92                                    
  3 Hazelton, Nicholas        11 CUBU                 2:19.77    2:20.08  
       31.75  1:08.44  1:45.36  2:20.08                                    
  4 Ogren, Tyler              11 CUBU                 2:27.81    2:21.64  
       33.13  1:09.47  1:45.87  2:21.64                                    
  5 Douville, Colin           12 FAST                 2:20.94    2:26.18  
       33.53  1:10.97  1:49.21  2:26.18                                    
  6 Ross, Anthony             12 DCPR                 2:20.80    2:28.66  
       30.16  1:07.14  1:47.65  2:28.66                                    
  7 Pizer, Matt               12 TIBU                 2:31.97    2:31.69  
       32.07  1:11.15  1:53.09  2:31.69                                    
  8 Cooke, Owen               11 CUBU                 2:34.53    2:34.29  
       34.91  1:14.21  1:54.50  2:34.29                                    
  9 Pappalardo, Dan           11 H2OYAS               2:44.22    2:47.03  
       37.92  1:21.37  2:05.59  2:47.03                                    
 10 Sinnathamby, Ashuin       12 CUBU                 2:59.92    2:53.43  
       38.67  1:23.39  2:09.35  2:53.43                                    
 11 Suzich, Peter             11 JFD                  2:44.65    2:56.80  
       38.09  2:56.80                                                      
 -- Coar, Evan                11 FISH                 2:40.80        SCR  
 -- Miller, Alex              12 FISH                 2:33.13        SCR  
 -- Foley, Con                12 H2OYAS               2:26.76        SCR  
 -- Mc Cormick, Patrick       12 CUBU                 2:23.13        SCR  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 6:08.29                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douville, Colin           12 FAST                 6:11.40    5:56.08* 
       32.30  1:08.43  1:44.79  2:20.74  2:57.41  3:34.03  4:10.58  4:46.54
     5:22.44  5:56.08                                                      
  2 Grimmett-Norris, Michael  11 CUBU                 6:13.18    5:56.17* 
       32.07  1:08.13  1:45.04  2:21.21  2:57.84  3:34.31  4:10.63  4:46.68
     5:22.70  5:56.17                                                      
  3 Peterson, David           12 CUBU                 6:32.73    6:06.54* 
       33.54  1:09.75  1:47.06  2:24.58  3:02.31  3:39.58  4:17.07  4:54.34
     5:31.60  6:06.54                                                      
  4 Ogren, Tyler              11 CUBU                 6:23.96    6:17.23  
       34.59  1:12.43  1:50.90  2:28.92  3:07.23  3:45.32  4:23.79  5:01.96
     5:40.30  6:17.23                                                      
  5 Somers, David             12 TIBU                 6:23.61    6:23.63  
       32.85  1:10.38  1:49.23  2:28.81  3:07.84  3:47.15  4:29.19  5:07.94
     5:46.47  6:23.63                                                      
  6 Krebs, Sam                11 CUBU                 6:35.07    6:29.44  
       34.64  1:12.91  1:51.56  2:30.28  3:10.63  3:51.77  4:31.47  5:11.92
     5:52.09  6:29.44                                                      
  7 Jones, Kevin              12 MSSC                 6:48.76    6:39.18  
       35.93  1:16.11  1:57.08  2:38.40  3:19.75  4:00.33  4:41.95  5:22.63
     6:02.01  6:39.18                                                      
  8 Reed, Edward              12 CUBU                 6:44.44    6:39.70  
       34.97  1:14.79  1:55.56  2:36.47  3:17.91  3:58.79  4:40.52  5:21.55
     6:02.96  6:39.70                                                      
  9 Cruz, John                11 CUBU                 7:49.99    7:08.10  
       37.16  1:19.07  2:01.89  2:45.48  3:29.78  4:13.89  4:58.95  5:44.33
     6:27.28  7:08.10                                                      
 -- Piantedosi, Michael       12 CUBU                 6:15.34         NS  
 -- Cooke, Owen               11 CUBU                 6:58.53         NS  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 34.59                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chodnicki, Kevin          12 JFD                    38.42      33.23* 
  2 Benecki, Matthew          12 FISH                   35.69      34.11* 
  3 Hong, Andrew              12 CUBU                   36.28      34.46* 
  4 Toth, Jimmy               12 CUBU                   34.81      34.65  
  5 Reinheimer, Matthew       11 JFD                    35.26      34.66  
  6 Williams, Drake           12 TIBU                   35.70      34.98  
  7 Somers, David             12 TIBU                   34.68      35.05  
  8 Krebs, Sam                11 CUBU                   35.04      35.13  
  9 Hazelton, Nicholas        11 CUBU                   35.11      35.14  
 10 Haney, Jonathan           12 JFD                    35.59      35.16  
 11 Spina, Alex               12 CUBU                   35.12      35.26  
 12 Reed, Edward              12 CUBU                   35.71      35.91  
 13 Ogren, Tyler              11 CUBU                   36.84      36.09  
 14 Murray, Dylan             12 CUBU                   38.41      36.48  
 15 Jones, Kevin              12 MSSC                   37.30      36.57  
 15 Allen, Christopher        12 CUBU                   35.83      36.57  
 17 Callahan, Sean            12 FISH                   36.41      36.91  
 18 Douville, Colin           12 FAST                   36.13      37.21  
 19 Pizer, Matt               12 TIBU                   37.66      37.28  
 20 Chab, Bobby               12 CUBU                   37.11      37.75  
 21 Weaver, Colin             12 CUBU                   37.30      37.97  
 22 Litman, Ethan             12 CUBU                   38.44      38.20  
 23 Kenny, Grant              12 CUBU                   38.64      38.81  
 24 Warrington, Dave          11 CUBU                   41.11      40.14  
 25 Dutta, Justin             11 CUBU                   44.28      40.43  
 26 Husson, Patrick           11 MSSC                   38.18      40.65  
 27 Healy, Ryan               11 CUBU                   46.10      45.48  
 28 Moein, Arvand             12 CUBU                   45.70      45.83  
 -- Gaughan, James            12 CUBU                   46.14         DQ  
 -- Vessels, Michael          11 H2OYAS                 42.79         NS  
 -- Kracov, Alex              12 JFD                    41.41         NS  
 -- Dresser, Brian            12 JFD                    41.41         NS  
 -- Coar, Evan                11 FISH                   38.07         NS  
 -- Miller, Alex              12 FISH                   35.54         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:13.69                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piantedosi, Michael       12 CUBU                 1:13.99    1:08.26* 
       33.03  1:08.26                                                      
  2 King, Jay                 11 CUBU                 1:15.62    1:12.52* 
       35.00  1:12.52                                                      
  3 Spina, Alex               12 CUBU                 1:14.11    1:12.67* 
       35.88  1:12.67                                                      
  4 Toth, Jimmy               12 CUBU                 1:14.47    1:12.90* 
       35.17  1:12.90                                                      
  5 Grimmett-Norris, Michael  11 CUBU                 1:15.77    1:15.30  
       36.56  1:15.30                                                      
  6 Nicholas, JP              11 CUBU                 1:24.05    1:16.12  
       37.32  1:16.12                                                      
  7 Hazelton, Nicholas        11 CUBU                 1:16.21    1:16.15  
       36.85  1:16.15                                                      
  8 Astorino, Matt            12 CUBU                 1:18.59    1:17.06  
       37.41  1:17.06                                                      
  9 Jones, Kevin              12 MSSC                 1:19.81    1:17.20  
       37.78  1:17.20                                                      
 10 Allen, Christopher        12 CUBU                 1:19.76    1:17.38  
       37.53  1:17.38                                                      
 11 Lytle, Patrick            11 CUBU                 1:25.84    1:19.30  
       38.50  1:19.30                                                      
 12 Weaver, Colin             12 CUBU                 1:23.35    1:19.41  
       38.40  1:19.41                                                      
 13 Murray, Dylan             12 CUBU                 1:24.90    1:20.54  
       38.61  1:20.54                                                      
 14 Kenny, Grant              12 CUBU                 1:22.05    1:20.80  
       39.15  1:20.80                                                      
 15 Emr, Chris                11 TIBU                 1:19.30    1:21.06  
       39.22  1:21.06                                                      
 16 Callahan, Sean            12 FISH                 1:27.68    1:22.68  
       39.25  1:22.68                                                      
 -- Kracov, Alex              12 JFD                  1:37.37         DQ  
     1:32.48       DQ                                                      
 -- Reed, Edward              12 CUBU                 1:16.97         DQ  
       38.51       DQ                                                      
 -- Miller, Alex              12 FISH                 1:16.51        SCR  
 -- Sinnathamby, Ashuin       12 CUBU                 1:29.53        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 38.89                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernandez-Arias, Nicolas  12 CUBU                   39.77      37.65* 
  2 Hong, Andrew              12 CUBU                   41.82      37.67* 
  3 Peterson, David           12 CUBU                   39.90      39.30  
  4 Kenah, Mike               11 CUBU                   39.47      40.44  
  5 Murray, Dylan             12 CUBU                   43.87      41.63  
  6 Kawai, Takuma             12 CUBU                   42.74      41.71  
  7 Callahan, Sean            12 FISH                   42.83      43.29  
  8 Litman, Ethan             12 CUBU                   45.14      44.51  
  9 Fields, Peter             11 CUBU                   46.36      44.67  
 10 Healy, Ryan               11 CUBU                   47.63      48.84  
 11 Warrington, Dave          11 CUBU                   46.99      50.68  
 12 Moein, Arvand             12 CUBU                   55.58      54.24  
 -- Badawy, Charlie           12 FISH                   39.45         NS  
 -- Pappalardo, Dan           11 H2OYAS                 59.60         NS  
 -- Namath, Stephan           12 CUBU                   40.99         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:23.59                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lytle, Patrick            11 CUBU                 1:24.55    1:20.05* 
       38.56  1:20.05                                                      
  2 Hong, Andrew              12 CUBU                 1:24.25    1:21.22* 
       38.66  1:21.22                                                      
  3 King, Jay                 11 CUBU                 1:23.91    1:21.76* 
       38.32  1:21.76                                                      
  4 Williams, Drake           12 TIBU                 1:24.76    1:22.37* 
       38.63  1:22.37                                                      
  5 Fernandez-Arias, Nicolas  12 CUBU                 1:30.30    1:25.36  
       40.83  1:25.36                                                      
  6 Haney, Jonathan           12 JFD                  1:26.28    1:25.79  
       39.50  1:25.79                                                      
  7 Peterson, David           12 CUBU                 1:30.41    1:26.06  
       40.80  1:26.06                                                      
  8 Cornett, Micah            12 JFD                  1:30.97    1:27.07  
       40.77  1:27.07                                                      
  9 Jones, Daniel             11 CUBU                 1:28.06    1:28.16  
       41.74  1:28.16                                                      
 10 Kawai, Takuma             12 CUBU                 1:32.78    1:28.70  
       43.04  1:28.70                                                      
 11 Phelan, Brendan           12 CUBU                 1:53.27    1:28.91  
       42.23  1:28.91                                                      
 12 Murray, Dylan             12 CUBU                 1:37.13    1:31.60  
       42.53  1:31.60                                                      
 13 Jones, Kevin              12 MSSC                 1:33.80    1:31.63  
       44.39  1:31.63                                                      
 14 Nicholas, JP              11 CUBU                 1:42.99    1:33.39  
       44.63  1:33.39                                                      
 15 Suzich, Peter             11 JFD                  1:32.45    1:34.07  
       44.16  1:34.07                                                      
 16 Callahan, Sean            12 FISH                 1:36.03    1:34.83  
       44.61  1:34.83                                                      
 17 Fields, Peter             11 CUBU                 1:39.68    1:40.68  
       47.65  1:40.68                                                      
 18 Dutta, Justin             11 CUBU                 1:53.23    1:43.57  
       47.93  1:43.57                                                      
 19 Dempsey, Jimmy            12 CUBU                 1:42.58    1:44.83  
       49.34  1:44.83                                                      
 20 Gaughan, James            12 CUBU                 1:50.22    1:47.14  
       50.91  1:47.14                                                      
 -- Healy, Ryan               11 CUBU                 1:45.37         DQ  
       49.43       DQ                                                      
 -- Foley, Con                12 H2OYAS               1:32.40        SCR  
 -- Dresser, Brian            12 JFD                  1:46.98        SCR  
 -- Pfister, Greg             12 CUBU                 1:26.50        SCR  
 -- Namath, Stephan           12 CUBU                 1:28.93        SCR  
 -- Badawy, Charlie           12 FISH                 1:25.64        SCR  
 -- Vessels, Michael          11 H2OYAS               1:53.26        SCR  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 33.29                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tollefson, Henry          11 CUBU                   33.79      32.52* 
  2 Foley, Con                12 H2OYAS                 33.97      33.27* 
  3 Allen, Christopher        12 CUBU                   33.35      33.60  
  4 Peterson, David           12 CUBU                   35.26      33.85  
  5 Somers, David             12 TIBU                   33.49      33.95  
  6 Benecki, Matthew          12 FISH                   36.34      34.13  
  7 Jones, Daniel             11 CUBU                   34.83      34.41  
  8 Nicholas, JP              11 CUBU                   34.36      34.71  
  9 Astorino, Matt            12 CUBU                   35.81      34.77  
 10 Spina, Alex               12 CUBU                   35.06      34.80  
 11 Hong, Andrew              12 CUBU                   36.50      35.69  
 12 Pappalardo, Dan           11 H2OYAS                 37.23      39.08  
 13 Emr, Chris                11 TIBU                   37.58      39.13  
 14 Husson, Patrick           11 MSSC                   40.38      39.65  
 15 Kenah, Mike               11 CUBU                   41.13      41.63  
 16 Warrington, Dave          11 CUBU                   39.73      42.22  
 17 Kenny, Grant              12 CUBU                   40.36      42.68  
 18 Litman, Ethan             12 CUBU                   45.10      42.82  
 19 Cruz, John                11 CUBU                   42.92      42.92  
 20 Healy, Ryan               11 CUBU                   46.84      44.78  
 21 Moein, Arvand             12 CUBU                   48.78      51.95  
 -- Kracov, Alex              12 JFD                    43.43         DQ  
 -- Sinnathamby, Ashuin       12 CUBU                   41.35         NS  
 -- Namath, Stephan           12 CUBU                   33.47         NS  
 -- King, Jay                 11 CUBU                   39.15         NS  
 -- Namath, Imre              12 CUBU                   34.15         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:15.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gong, Wade                12 CUBU                 1:19.54    1:09.48* 
       31.99  1:09.48                                                      
  2 Fernandez-Arias, Nicolas  12 CUBU                 1:29.10    1:12.07* 
       33.55  1:12.07                                                      
  3 Tollefson, Henry          11 CUBU                 1:22.21    1:15.28* 
       33.95  1:15.28                                                      
  4 Lytle, Patrick            11 CUBU                 1:42.99    1:16.53  
       35.57  1:16.53                                                      
  5 Jones, Daniel             11 CUBU                 1:26.46    1:16.62  
       35.03  1:16.62                                                      
  6 Allen, Christopher        12 CUBU                 1:18.21    1:19.10  
       36.58  1:19.10                                                      
  7 Peterson, David           12 CUBU                 1:26.29    1:19.71  
       36.63  1:19.71                                                      
  8 Somers, David             12 TIBU                 1:18.82    1:19.72  
       37.59  1:19.72                                                      
  9 Nicholas, JP              11 CUBU                 1:35.13    1:25.10  
       38.81  1:25.10                                                      
 10 Warrington, Dave          11 CUBU                 1:32.67    1:30.71  
       42.48  1:30.71                                                      
 11 Sinnathamby, Ashuin       12 CUBU                 1:42.56    1:42.64  
       44.96  1:42.64                                                      
 -- Namath, Imre              12 CUBU                 1:17.39        SCR  
 -- Pfister, Greg             12 CUBU                 1:17.41        SCR  
 -- Namath, Stephan           12 CUBU                 1:25.00        SCR  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:13.69                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimmett-Norris, Michael  11 CUBU                 1:15.13    1:12.67* 
       33.09  1:12.67                                                      
  2 King, Jay                 11 CUBU                 1:16.74    1:13.55* 
       35.25  1:13.55                                                      
  3 Chab, Bobby               12 CUBU                 1:14.80    1:14.88  
       36.74  1:14.88                                                      
  4 Krebs, Sam                11 CUBU                 1:14.74    1:14.99  
       34.67  1:14.99                                                      
  5 Williams, Drake           12 TIBU                 1:15.41    1:15.78  
       35.55  1:15.78                                                      
  6 Ross, Anthony             12 DCPR                 1:19.87    1:16.37  
       35.25  1:16.37                                                      
  7 Jones, Daniel             11 CUBU                 1:18.43    1:16.47  
       35.58  1:16.47                                                      
  8 Reinheimer, Matthew       11 JFD                  1:18.15    1:17.19  
       35.05  1:17.19                                                      
  9 Somers, David             12 TIBU                 1:18.09    1:18.46  
       36.81  1:18.46                                                      
 10 Spina, Alex               12 CUBU                 1:22.41    1:18.79  
       34.93  1:18.79                                                      
 11 Weaver, Colin             12 CUBU                 1:19.65    1:18.84  
       37.40  1:18.84                                                      
 12 Jones, Kevin              12 MSSC                 1:22.19    1:19.57  
       37.27  1:19.57                                                      
 13 Phelan, Brendan           12 CUBU                 1:43.89    1:19.94  
       37.09  1:19.94                                                      
 14 Husson, Patrick           11 MSSC                 1:19.99    1:21.35  
       39.60  1:21.35                                                      
 15 Kawai, Takuma             12 CUBU                 1:26.59    1:22.28  
       38.74  1:22.28                                                      
 16 Litman, Ethan             12 CUBU                 1:22.94    1:22.54  
       40.17  1:22.54                                                      
 17 Reed, Edward              12 CUBU                 1:22.55    1:23.31  
       39.38  1:23.31                                                      
 18 Cooke, Owen               11 CUBU                 1:25.79    1:23.36  
       38.02  1:23.36                                                      
 19 Pappalardo, Dan           11 H2OYAS               1:27.23    1:28.90  
       39.75  1:28.90                                                      
 20 Kenny, Grant              12 CUBU                 1:26.28    1:29.88  
       41.83  1:29.88                                                      
 21 Healy, Ryan               11 CUBU                 1:37.13    1:39.57  
       46.89  1:39.57                                                      
 22 Moein, Arvand             12 CUBU                 1:43.88    1:44.16  
       49.30  1:44.16                                                      
 -- Fields, Peter             11 CUBU                 1:31.61         DQ  
       41.86       DQ                                                      
 -- Dempsey, Jimmy            12 CUBU                 1:37.43         NS  
 -- Gong, Wade                12 CUBU                 1:22.89        SCR  
 -- Miller, Alex              12 FISH                 1:16.03        SCR  
 -- Badawy, Charlie           12 FISH                 1:20.18        SCR  
 -- Namath, Imre              12 CUBU                 1:16.75        SCR  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:39.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chab, Bobby               12 CUBU                 2:45.28    2:38.21* 
       35.95  1:19.25  2:00.66  2:38.21                                    
  2 Ogren, Tyler              11 CUBU                 2:46.88    2:39.18* 
       38.51  1:18.88  2:02.50  2:39.18                                    
  3 Krebs, Sam                11 CUBU                 2:41.90    2:39.45* 
       35.54  1:17.88  2:03.65  2:39.45                                    
  4 Benecki, Matthew          12 FISH                 2:52.84    2:40.25  
       35.93  1:15.86  2:06.05  2:40.25                                    
  5 Williams, Drake           12 TIBU                 2:50.56    2:40.70  
       35.13  1:16.74  2:04.72  2:40.70                                    
  6 Lytle, Patrick            11 CUBU                 2:59.23    2:43.59  
       37.55  1:21.81  2:08.29  2:43.59                                    
  7 Jones, Daniel             11 CUBU                 2:56.25    2:43.98  
       36.02  1:20.03  2:08.48  2:43.98                                    
  8 Weaver, Colin             12 CUBU                 2:52.02    2:47.49  
       37.71  1:21.18  2:10.08  2:47.49                                    
  9 Jones, Kevin              12 MSSC                 2:53.84    2:47.64  
       39.16  1:21.53  2:10.88  2:47.64                                    
 10 Allen, Christopher        12 CUBU                 2:49.69    2:47.83  
       35.33  1:17.32  2:09.21  2:47.83                                    
 11 Nicholas, JP              11 CUBU                 3:28.86    2:48.91  
       38.47  1:19.35  2:11.86  2:48.91                                    
 12 Pizer, Matt               12 TIBU                 2:48.88    2:49.79  
       33.40  1:16.85  2:13.50  2:49.79                                    
 13 Ross, Anthony             12 DCPR                 2:43.29    2:52.60  
       34.79  1:18.69  2:13.96  2:52.60                                    
 14 Husson, Patrick           11 MSSC                 2:54.28    2:57.55  
       41.70  1:29.32  2:16.04  2:57.55                                    
 15 Callahan, Sean            12 FISH                 3:18.77    3:09.94  
       45.05  1:31.88  2:28.63  3:09.94                                    
 16 Fields, Peter             11 CUBU                 3:15.99    3:11.80  
       48.53  1:35.05  2:29.71  3:11.80                                    
 -- Cooke, Owen               11 CUBU                 3:06.69         NS  
 -- Foley, Con                12 H2OYAS               2:44.49        SCR  
 -- Badawy, Charlie           12 FISH                 3:02.12        SCR  
 -- Miller, Alex              12 FISH                 2:44.74        SCR  
 
Boys 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:38.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, David           12 CUBU                 2:39.99    2:26.35* 
       34.46  1:11.80  1:49.28  2:26.35                                    
  2 Stevens-Palmer, Quinn     11 CUBU                 2:42.34    2:28.72* 
       34.66  1:12.76  1:51.68  2:28.72                                    
  3 Piantedosi, Michael       12 CUBU                 2:41.12    2:28.98* 
       34.65  1:12.13  1:50.97  2:28.98                                    
  4 Hazelton, Nicholas        11 CUBU                 2:43.78    2:38.00* 
       36.81  1:17.39  1:58.93  2:38.00                                    
  5 Grimmett-Norris, Michael  11 CUBU                 2:47.84    2:38.22* 
       36.72  1:17.28  1:59.24  2:38.22                                    
  6 Benecki, Matthew          12 FISH                 2:43.79    2:41.79  
       36.35  1:18.65  1:59.61  2:41.79                                    
  7 Husson, Patrick           11 MSSC                      NT    3:06.08  
       42.74  1:30.48  2:18.69  3:06.08                                    
 -- Pfister, Greg             12 CUBU                 2:40.11         NS  
 -- Pfister, Alex             10 CUBU                 2:54.05         NS  
 -- Pickering, Jon            10 CUBU                 2:54.22         NS  
 
Boys 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:56.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piantedosi, Michael       12 CUBU                 2:58.04    2:47.46* 
       37.48  1:20.95  2:05.51  2:47.46                                    
  2 Tollefson, Henry          11 CUBU                      NT    2:50.49* 
       37.56  1:21.83  2:06.40  2:50.49                                    
  3 Smith, Zachary            10 CUBU                 2:58.41    3:00.66  
       40.87  1:26.31  2:14.09  3:00.66                                    
  4 Jones, Daniel             11 CUBU                 3:12.22    3:06.69  
       42.30  1:29.72  2:18.80  3:06.69                                    
  5 Kawai, Takuma             12 CUBU                 3:16.28    3:08.05  
       43.80  1:31.66  2:20.67  3:08.05                                    
  6 Hutchison, Robert         10 CUBU                 3:26.99    3:19.76  
       46.23  1:36.82  2:30.05  3:19.76                                    
  7 Walton, Charles           10 MSSC                      NT    3:55.46  
       50.89  1:52.17  2:54.90  3:55.46                                    
 -- Bryan, Stephen            10 CUBU                 3:25.99         DQ  
       44.00  1:35.47  2:26.12       DQ                                    
 
Boys 12 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:44.49                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grimmett-Norris, Michael  11 CUBU                 2:47.76    2:45.27  
       35.60  1:17.87  2:02.44  2:45.27                                    
  2 Benecki, Matthew          12 FISH                 2:46.48    2:45.58  
       35.26  1:18.38  2:02.24  2:45.58                                    
  3 Smith, Zachary            10 CUBU                 2:45.34    2:50.05  
       35.54  1:17.99  2:02.55  2:50.05                                    
 -- Tollefson, Ross           12 CUBU                      NT         NS  
 -- Fernandez-Arias, Nicolas  12 CUBU                      NT         NS  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 26.19                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, David             14 DCPR                   26.52      24.92* 
  2 Nagy, Christopher         13 CUBU                   27.23      25.50* 
  3 Allsopp, David            14 JFD                    26.22      25.53* 
  4 Bresler, Matthew          13 CUBU                   28.33      25.90* 
  5 Jimenez, Daniel           14 CUBU                   26.56      26.09* 
  6 Lamb, Justin              14 CUBU                   27.06      26.51  
  7 Doordan, Eric             13 CUBU                   27.74      26.67  
  8 EU, James                 13 CUBU                   27.08      26.93  
  9 Anderson, Tyler           13 CUBU                   27.04      27.30  
 10 Lichtenfels, Ryan         13 FISH                   26.90      27.32  
 11 Essink, Adam              13 CUBU                   27.24      27.33  
 12 Jordan, Brown             14 MSSC                   26.76      27.43  
 13 Matt, Ryan                13 CUBU                   27.38      27.44  
 14 Wodoslawsky, Michael      13 CUBU                   30.06      27.67  
 15 Giorgis, Matthew          13 CUBU                   27.99      27.73  
 16 Paradis, Luke             14 CUBU                   28.10      27.74  
 17 Bumiller, Mark            13 UNCUB                  27.87      27.88  
 18 Murray, Peter             14 CUBU                   28.28      28.07  
 19 Hochberg, Daniel          14 FISH                   27.68      28.21  
 20 Douville, Sean            14 FAST                   28.25      28.29  
 21 Sidman, John-Howard       13 CUBU                   28.95      28.79  
 22 Hart, Travis              13 FAST                   29.63      29.29  
 23 MacKenzie, Mike           13 CUBU                   29.68      29.34  
 24 Taylor, Lawnie            13 CUBU                   28.89      30.21  
 25 Gagen, Matthew            14 FISH                   30.17      30.61  
 26 Johnson, Robert           13 H2OYAS                 34.02      32.65  
 27 Corridon, Colin           13 CUBU                   33.65      32.73  
 28 Gold, Brian               13 FISH                   35.97      32.83  
 29 Baltazar, Sergio          13 CUBU                   33.45      37.25  
 -- Gold, Michael             13 FISH                   31.04         NS  
 -- Vanarsdall, David         13 FISH                   30.19         NS  
 -- Rawles, Stephan           13 CUBU                   30.47         NS  
 -- Khan, Adam                13 CUBU                   30.23         NS  
 -- Harris, Danny             13 CUBU                   29.87         NS  
 -- O'Connor, Ryan            13 CUBU                   27.90         NS  
 -- Gerlach, Ethan            13 MSSC                   27.03         NS  
 -- Sidgmore, Michael         14 H2OYAS                 27.48         NS  
 -- Berry, Steven             14 CUBU                   29.74         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 56.39                                                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cravedi, Kevin            14 H2OYAS                 57.34      55.47* 
       26.58    55.47                                                      
  2 Miller, David             14 DCPR                   56.95      56.02* 
       26.41    56.02                                                      
  3 Dittemore, Scott          13 CUBU                   59.39      56.03* 
       26.82    56.03                                                      
  3 Uratani, Justin           14 FAST                   57.42      56.03* 
       27.30    56.03                                                      
  5 Nagy, Christopher         13 CUBU                   58.38      56.54  
       26.71    56.54                                                      
  6 Allsopp, David            14 JFD                    56.76      56.65  
       26.79    56.65                                                      
  7 Feldt, Andrew             13 CUBU                   57.93      56.71  
       27.53    56.71                                                      
  8 Gil, Ryan                 14 JFD                    57.43      56.77  
       26.81    56.77                                                      
  9 EU, James                 13 CUBU                   58.91      57.14  
       27.44    57.14                                                      
  9 Jimenez, Daniel           14 CUBU                   56.65      57.14  
       27.30    57.14                                                      
 11 Essink, Adam              13 CUBU                   59.94      58.55  
       27.82    58.55                                                      
 12 Doordan, Eric             13 CUBU                   59.99      58.70  
       28.26    58.70                                                      
 13 Lichtenfels, Ryan         13 FISH                   58.73      58.80  
       27.69    58.80                                                      
 14 Giorgis, Matthew          13 CUBU                 1:00.22      59.37  
       28.52    59.37                                                      
 15 Bumiller, Mark            13 UNCUB                  59.99    1:00.27  
       28.65  1:00.27                                                      
 15 Murray, Peter             14 CUBU                 1:01.21    1:00.27  
       29.00  1:00.27                                                      
 17 O'Connor, Ryan            13 CUBU                 1:00.74    1:00.32  
       28.98  1:00.32                                                      
 18 Hochberg, Daniel          14 FISH                 1:00.55    1:00.45  
       28.72  1:00.45                                                      
 19 Matt, Ryan                13 CUBU                   59.59    1:00.46  
       29.13  1:00.46                                                      
 20 Vanarsdall, David         13 FISH                 1:01.58    1:01.08  
       28.83  1:01.08                                                      
 21 Paradis, Luke             14 CUBU                 1:02.20    1:01.10  
       29.04  1:01.10                                                      
 22 Douville, Sean            14 FAST                 1:01.04    1:01.26  
       29.31  1:01.26                                                      
 23 Whatley, Mike             14 H2OYAS               1:04.46    1:02.43  
       30.84  1:02.43                                                      
 24 Sidman, John-Howard       13 CUBU                 1:03.29    1:02.51  
       29.68  1:02.51                                                      
 25 Hart, Travis              13 FAST                 1:07.61    1:03.28  
       29.86  1:03.28                                                      
 26 MacKenzie, Mike           13 CUBU                 1:05.85    1:03.53  
       31.09  1:03.53                                                      
 27 Franklin, Jelani          13 DCPR                 1:00.83    1:04.49  
       30.20  1:04.49                                                      
 28 Taylor, Lawnie            13 CUBU                 1:04.06    1:05.77  
       30.83  1:05.77                                                      
 29 Gagen, Matthew            14 FISH                 1:08.27    1:06.87  
       32.06  1:06.87                                                      
 30 Khan, Adam                13 CUBU                 1:07.56    1:08.02  
       32.28  1:08.02                                                      
 31 Gold, Brian               13 FISH                 1:15.98    1:14.38  
       34.82  1:14.38                                                      
 -- Bresler, Matthew          13 CUBU                 1:03.58         NS  
 -- Gold, Michael             13 FISH                 1:07.22         NS  
 -- Murphy, Jack              14 CUBU                 1:00.11         NS  
 -- Lamb, Justin              14 CUBU                   59.99         NS  
 -- Berry, Steven             14 CUBU                 1:02.91         NS  
 -- Tourish, Jeremy           13 H2OYAS               1:02.01         NS  
 -- Corridon, Colin           13 CUBU                 1:15.99         NS  
 -- Fields, John              13 CUBU                   58.34         NS  
 -- Harris, Danny             13 CUBU                 1:04.58         NS  
 -- Jordan, Brown             14 MSSC                 1:01.58         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:03.39                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldt, Andrew             13 CUBU                 2:05.03    2:02.68* 
       28.48    59.72  1:31.38  2:02.68                                    
  2 Allsopp, David            14 JFD                  2:07.18    2:04.48  
       26.55    56.67  1:30.14  2:04.48                                    
  3 Lichtenfels, Ryan         13 FISH                 2:04.03    2:05.11  
       28.20    59.91  1:32.73  2:05.11                                    
  4 Dittemore, Scott          13 CUBU                 2:06.26    2:05.75  
       28.64  1:00.80  1:33.87  2:05.75                                    
  5 Giorgis, Matthew          13 CUBU                 2:07.10    2:05.83  
       29.10  1:00.94  1:33.53  2:05.83                                    
  6 Nagy, Christopher         13 CUBU                 2:22.34    2:07.85  
       27.66    59.11  1:33.56  2:07.85                                    
  7 Jimenez, Daniel           14 CUBU                 2:10.47    2:08.60  
       29.52  1:02.55  1:35.83  2:08.60                                    
  8 Douville, Sean            14 FAST                 2:06.03    2:08.95  
       29.63  1:02.52  1:36.22  2:08.95                                    
  9 Matt, Ryan                13 CUBU                 2:11.07    2:10.79  
       30.22  1:03.46  1:36.36  2:10.79                                    
 10 Miller, David             14 DCPR                 2:05.29    2:11.28  
       28.82  1:01.27  1:36.39  2:11.28                                    
 11 Doordan, Eric             13 CUBU                 2:10.99    2:12.24  
       29.31  1:02.24  1:37.17  2:12.24                                    
 12 Hochberg, Daniel          14 FISH                 2:14.62    2:14.50  
       30.78  1:05.74  1:41.20  2:14.50                                    
 13 Frampus, Joey             13 H2OYAS               2:13.87    2:16.63  
       31.82  1:07.23  1:42.15  2:16.63                                    
 14 Vanarsdall, David         13 FISH                 2:40.15    2:22.19  
       33.07  1:10.16  1:48.15  2:22.19                                    
 15 Lamb, Justin              14 CUBU                 2:12.99    2:22.40  
       32.24  1:08.31  1:45.67  2:22.40                                    
 16 MacKenzie, Mike           13 CUBU                 2:23.92    2:24.43  
       32.81  1:09.39  1:47.22  2:24.43                                    
 17 Hart, Travis              13 FAST                 2:28.20    2:28.54  
       32.13  1:10.58  2:28.54                                             
 18 Franklin, Jelani          13 DCPR                 2:28.36    2:33.28  
       33.95  1:12.83  1:53.38  2:33.28                                    
 19 Johnson, Robert           13 H2OYAS               2:36.01    2:37.32  
       34.97  1:16.09  1:57.27  2:37.32                                    
 -- Fields, John              13 CUBU                 2:12.01         NS  
 -- Jordan, Brown             14 MSSC                 2:33.06         NS  
 -- Connor, Joey              13 CUBU                 2:14.24        SCR  
 -- Khan, Adam                13 CUBU                 2:34.17        SCR  
 -- Bresler, Matthew          13 CUBU                 2:27.92        SCR  
 -- O'Connor, Ryan            13 CUBU                 2:11.12        SCR  
 -- Cravedi, Kevin            14 H2OYAS               2:15.19        SCR  
 -- Harris, Danny             13 CUBU                 2:23.17        SCR  
 -- Berry, Steven             14 CUBU                 2:23.99        SCR  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 5:33.19                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uratani, Justin           14 FAST                 5:34.02    5:20.93* 
       29.85  1:03.53  1:36.55  2:09.16  2:41.14  3:13.82  3:47.13  4:19.49
     4:50.15  5:20.93                                                      
  2 Wise, Zack                14 CUBU                 5:36.06    5:26.26* 
       28.56  1:01.31  1:34.57  2:07.81  2:41.30  3:13.69  3:47.27  4:20.47
     4:54.72  5:26.26                                                      
  3 Lichtenfels, Ryan         13 FISH                 5:36.50    5:36.06  
       29.46  1:02.69  1:36.55  2:10.51  2:44.56  3:18.47  3:52.86  4:27.30
     5:02.30  5:36.06                                                      
  4 O'Connor, Ryan            13 CUBU                 5:38.66    5:39.17  
       30.17  1:04.14  1:38.77  2:13.73  2:48.07  3:22.61  3:57.32  4:31.85
     5:06.28  5:39.17                                                      
  5 Dittemore, Scott          13 CUBU                 5:52.00    5:50.46  
       30.95  1:05.70  1:41.29  2:17.06  2:52.72  3:29.14  4:05.56  4:41.60
     5:17.46  5:50.46                                                      
  6 Matt, Ryan                13 CUBU                 5:51.92    5:50.89  
       30.23  1:04.41  1:40.36  2:16.51  2:52.40  3:28.85  4:05.50  4:42.17
     5:17.25  5:50.89                                                      
  7 Paradis, Luke             14 CUBU                 6:06.21    6:05.27  
       32.53  1:08.79  1:46.00  2:23.10  3:00.11  3:37.48  4:15.00  4:52.93
     5:29.53  6:05.27                                                      
  8 Hochberg, Daniel          14 FISH                 6:06.72    6:06.06  
       31.12  1:05.86  1:42.30  2:19.48  2:57.12  3:35.04  4:12.63  4:51.50
     5:29.60  6:06.06                                                      
  9 MacKenzie, Mike           13 CUBU                 6:57.07    6:21.90  
       32.67  1:09.45  1:47.03  2:24.84  3:03.83  3:44.28  4:24.32  5:03.82
     5:43.39  6:21.90                                                      
 10 Gold, Brian               13 FISH                 6:38.62    6:44.36  
       35.08  1:16.08  1:57.85  2:38.51  3:19.48  4:01.15  4:42.37  5:23.46
     6:05.18  6:44.36                                                      
 11 Gagen, Matthew            14 FISH                 7:24.70    6:47.63  
       35.33  1:15.77  1:56.39  2:37.73  3:19.72  4:01.79  4:44.20  5:26.14
     6:07.61  6:47.63                                                      
 -- Frampus, Joey             13 H2OYAS               5:55.06         NS  
 -- Harris, Danny             13 CUBU                 6:03.99        SCR  
 -- Fields, John              13 CUBU                 5:56.02        SCR  
 -- Doordan, Eric             13 CUBU                 5:55.99        SCR  
 -- Berry, Steven             14 CUBU                 6:22.55        SCR  
 -- Murphy, Jack              14 CUBU                 6:12.82        SCR  
 -- Sidman, John-Howard       13 CUBU                 5:51.81        SCR  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:06.29                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmonds, Greg             14 CUBU                 1:12.99    1:03.49* 
       30.55  1:03.49                                                      
  2 Dittemore, Scott          13 CUBU                 1:06.31    1:04.05* 
       31.09  1:04.05                                                      
  3 Feldt, Andrew             13 CUBU                 1:09.57    1:06.48  
       32.48  1:06.48                                                      
  4 Miller, David             14 DCPR                 1:06.43    1:07.43  
       32.44  1:07.43                                                      
  5 Nagy, Christopher         13 CUBU                 1:13.78    1:07.84  
       32.50  1:07.84                                                      
  6 Jimenez, Daniel           14 CUBU                 1:08.30    1:09.01  
       33.61  1:09.01                                                      
  7 EU, James                 13 CUBU                 1:15.53    1:09.27  
       33.88  1:09.27                                                      
  8 Paradis, Luke             14 CUBU                 1:10.05    1:09.31  
       33.74  1:09.31                                                      
  9 O'Connor, Ryan            13 CUBU                 1:08.73    1:09.43  
       33.63  1:09.43                                                      
 10 Essink, Adam              13 CUBU                 1:11.17    1:10.21  
       33.98  1:10.21                                                      
 11 Hochberg, Daniel          14 FISH                 1:09.94    1:10.47  
       34.40  1:10.47                                                      
 12 Gagen, Matthew            14 FISH                 1:13.08    1:11.07  
       34.07  1:11.07                                                      
 13 Hart, Travis              13 FAST                 1:16.73    1:12.51  
 14 Douville, Sean            14 FAST                 1:12.30    1:12.76  
       34.70  1:12.76                                                      
 15 Wodoslawsky, Michael      13 CUBU                 1:18.33    1:13.16  
       35.22  1:13.16                                                      
 16 MacKenzie, Mike           13 CUBU                 1:21.33    1:14.19  
       35.52  1:14.19                                                      
 17 Whatley, Mike             14 H2OYAS               1:14.41    1:14.24  
       36.40  1:14.24                                                      
 18 Murray, Peter             14 CUBU                 1:17.67    1:14.86  
       36.42  1:14.86                                                      
 19 Bumiller, Mark            13 UNCUB                1:13.89    1:14.97  
       35.77  1:14.97                                                      
 20 Gold, Brian               13 FISH                 1:16.55    1:16.73  
       37.47  1:16.73                                                      
 21 Taylor, Lawnie            13 CUBU                 1:15.97    1:17.31  
       36.27  1:17.31                                                      
 22 Vanarsdall, David         13 FISH                 1:35.73    1:19.89  
       38.92  1:19.89                                                      
 23 Khan, Adam                13 CUBU                 1:37.47    1:22.39  
       39.67  1:22.39                                                      
 -- Gold, Michael             13 FISH                 1:15.21        SCR  
 -- Bresler, Matthew          13 CUBU                 1:15.44        SCR  
 -- Corridon, Colin           13 CUBU                 1:27.82        SCR  
 -- Harris, Danny             13 CUBU                 1:23.52        SCR  
 -- Tourish, Jeremy           13 H2OYAS               1:11.53        SCR  
 -- Berry, Steven             14 CUBU                 1:09.43        SCR  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:25.29                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Chris             13 CUBU                 2:27.85    2:24.03* 
       34.61  1:10.70  1:48.25  2:24.03                                    
  2 Paradis, Luke             14 CUBU                 2:36.10    2:29.18  
       35.31  1:12.85  1:51.44  2:29.18                                    
  3 Hochberg, Daniel          14 FISH                 2:38.77    2:32.77  
       36.24  1:15.31  1:55.09  2:32.77                                    
  4 Gagen, Matthew            14 FISH                 2:45.59    2:36.58  
       35.19  1:15.36  1:56.96  2:36.58                                    
  5 Jordan, Brown             14 MSSC                 2:28.82    2:39.13  
       36.62  1:16.48  2:39.17  2:39.13                                    
  6 Gold, Brian               13 FISH                 2:43.85    2:44.60  
       38.95  1:20.66  2:02.68  2:44.60                                    
  7 Taylor, Lawnie            13 CUBU                 2:40.15    2:48.88  
       38.05  1:20.38  2:04.93  2:48.88                                    
  8 Corridon, Colin           13 CUBU                 2:58.08    3:14.37  
       44.11  1:32.78  2:24.01  3:14.37                                    
 -- Rawles, Stephan           13 CUBU                 2:34.66        SCR  
 -- O'Connor, Ryan            13 CUBU                 2:27.46        SCR  
 -- Connor, Joey              13 CUBU                 2:43.82        SCR  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:14.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Daniel           14 CUBU                 1:16.91    1:12.84* 
       34.40  1:12.84                                                      
  2 EU, James                 13 CUBU                 1:15.32    1:13.06* 
       35.94  1:13.06                                                      
  3 Allsopp, David            14 JFD                  1:17.92    1:13.85* 
       34.60  1:13.85                                                      
  4 Frampus, Joey             13 H2OYAS               1:15.88    1:14.35* 
       35.90  1:14.35                                                      
  5 Lamb, Justin              14 CUBU                 1:15.27    1:16.21  
       36.04  1:16.21                                                      
  6 Hart, Travis              13 FAST                 1:19.16    1:16.47  
       36.18  1:16.47                                                      
  7 Wise, Zack                14 CUBU                 1:24.16    1:17.19  
       37.40  1:17.19                                                      
  8 Doordan, Eric             13 CUBU                 1:17.99    1:17.90  
       37.42  1:17.90                                                      
  9 Lichtenfels, Ryan         13 FISH                 1:21.45    1:18.26  
       37.32  1:18.26                                                      
 10 Bresler, Matthew          13 CUBU                 1:27.12    1:18.27  
       35.29  1:18.27                                                      
 11 Lewis, Jake               13 CUBU                 1:17.99    1:19.92  
       38.18  1:19.92                                                      
 12 Wodoslawsky, Michael      13 CUBU                 1:24.29    1:20.79  
       37.39  1:20.79                                                      
 13 Sidman, John-Howard       13 CUBU                 1:21.05    1:21.73  
       38.53  1:21.73                                                      
 14 Murray, Peter             14 CUBU                 1:24.94    1:22.04  
       38.68  1:22.04                                                      
 15 Vanarsdall, David         13 FISH                 1:29.73    1:23.87  
       38.61  1:23.87                                                      
 16 Douville, Sean            14 FAST                 1:22.00    1:24.86  
       39.71  1:24.86                                                      
 17 Gagen, Matthew            14 FISH                 1:24.19    1:25.95  
       40.17  1:25.95                                                      
 18 Franklin, Jelani          13 DCPR                 1:22.89    1:28.12  
       41.53  1:28.12                                                      
 19 Corridon, Colin           13 CUBU                 1:39.74    1:39.42  
       45.31  1:39.42                                                      
 -- Baltazar, Sergio          13 CUBU                 1:29.76         NS  
 -- Gold, Michael             13 FISH                 1:36.37        SCR  
 -- Giorgis, Matthew          13 CUBU                 1:17.12        SCR  
 -- Berry, Steven             14 CUBU                 1:17.63        SCR  
 -- Connor, Joey              13 CUBU                 1:23.96        SCR  
 -- Sidgmore, Michael         14 H2OYAS               1:21.52        SCR  
 -- Gerlach, Ethan            13 MSSC                 1:20.95        SCR  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:41.79                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gil, Ryan                 14 JFD                  2:41.81    2:34.54* 
       34.96  1:15.51  1:55.03  2:34.54                                    
  2 Frampus, Joey             13 H2OYAS               2:42.48    2:39.68* 
       36.04  1:17.20  1:59.34  2:39.68                                    
  3 Giorgis, Matthew          13 CUBU                 2:42.06    2:40.14* 
       35.66  1:15.90  1:58.08  2:40.14                                    
  4 Jimenez, Daniel           14 CUBU                 2:43.52    2:42.52  
       36.80  1:18.67  2:00.62  2:42.52                                    
  5 Wise, Zack                14 CUBU                 2:45.68    2:45.03  
       36.77  1:18.21  2:02.02  2:45.03                                    
  6 Doordan, Eric             13 CUBU                 2:47.99    2:47.29  
       36.94  1:19.48  2:03.63  2:47.29                                    
  7 Lewis, Jake               13 CUBU                 2:49.99    2:48.69  
       38.77  1:21.87  2:05.72  2:48.69                                    
  8 Vanarsdall, David         13 FISH                 3:14.51    3:01.59  
       39.91  1:25.96  2:14.64  3:01.59                                    
 -- Rawles, Stephan           13 CUBU                 2:58.78        SCR  
 -- Lamb, Justin              14 CUBU                 2:45.99        SCR  
 -- Corridon, Colin           13 CUBU                 2:59.99        SCR  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 1:05.69                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, David             14 DCPR                 1:06.49    1:04.36* 
       27.92  1:04.36                                                      
  2 EU, James                 13 CUBU                 1:07.81    1:05.21* 
       30.28  1:05.21                                                      
  3 Nagy, Christopher         13 CUBU                 1:09.31    1:05.33* 
       29.86  1:05.33                                                      
  4 Lewis, Jake               13 CUBU                 1:10.06    1:07.39  
       31.12  1:07.39                                                      
  5 Sidman, John-Howard       13 CUBU                 1:08.48    1:09.38  
       32.46  1:09.38                                                      
  6 Dittemore, Scott          13 CUBU                 1:10.99    1:09.97  
       31.63  1:09.97                                                      
  7 Fields, John              13 CUBU                 1:07.98    1:10.25  
       31.13  1:10.25                                                      
  8 Frampus, Joey             13 H2OYAS               1:14.46    1:10.76  
       32.12  1:10.76                                                      
  9 Bumiller, Mark            13 UNCUB                1:15.11    1:10.96  
       32.21  1:10.96                                                      
 10 Franklin, Jelani          13 DCPR                 1:12.53    1:12.34  
       32.36  1:12.34                                                      
 11 Paradis, Luke             14 CUBU                 1:12.13    1:12.52  
       34.28  1:12.52                                                      
 12 Gold, Brian               13 FISH                 1:20.31    1:17.30  
       36.00  1:17.30                                                      
 13 MacKenzie, Mike           13 CUBU                 1:23.23    1:18.39  
       35.03  1:18.39                                                      
 14 Taylor, Lawnie            13 CUBU                 1:19.17    1:19.03  
       35.85  1:19.03                                                      
 15 Baltazar, Sergio          13 CUBU                 1:21.22    1:36.83  
       43.20  1:36.83                                                      
 -- Essink, Adam              13 CUBU                 1:13.44         NS  
 -- Gold, Michael             13 FISH                 1:23.12        SCR  
 -- Khan, Adam                13 CUBU                 1:21.52        SCR  
 -- Harris, Danny             13 CUBU                 1:15.49        SCR  
 -- Sidgmore, Michael         14 H2OYAS               1:08.71        SCR  
 -- Gerlach, Ethan            13 MSSC                 1:08.66        SCR  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:28.29                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmonds, Greg             14 CUBU                 2:35.99    2:19.58* 
       30.60  1:06.79  1:44.32  2:19.58                                    
  2 Allsopp, David            14 JFD                  2:34.68    2:28.91  
       30.48  1:06.40  1:46.51  2:28.91                                    
 -- Rawles, Stephan           13 CUBU                 2:47.18         NS  
 -- Lewis, Jake               13 CUBU                 2:35.99         NS  
 -- Lee, Chris                14 CUBU                 2:32.99         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 2:22.19                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmonds, Greg             14 CUBU                 2:23.88    2:15.53* 
       29.62  1:05.75  1:42.82  2:15.53                                    
  2 Lewis, Jake               13 CUBU                 2:26.29    2:20.05* 
       30.63  1:05.24  1:49.10  2:20.05                                    
  3 Cravedi, Kevin            14 H2OYAS               2:25.82    2:21.11* 
       30.44  1:07.22  1:49.79  2:21.11                                    
  4 EU, James                 13 CUBU                 2:25.91    2:22.12* 
       31.51  1:09.84  1:51.26  2:22.12                                    
  5 Giorgis, Matthew          13 CUBU                 2:26.48    2:22.28  
       32.76  1:09.59  1:50.46  2:22.28                                    
  6 Allsopp, David            14 JFD                  2:22.73    2:23.42  
       29.59  1:05.16  1:49.30  2:23.42                                    
  7 Lichtenfels, Ryan         13 FISH                 2:22.62    2:24.15  
       31.43  1:07.14  1:51.85  2:24.15                                    
  8 Sidman, John-Howard       13 CUBU                 2:29.33    2:28.06  
       32.66  1:09.00  1:53.70  2:28.06                                    
  9 Frampus, Joey             13 H2OYAS               2:34.35    2:29.07  
       33.22  1:14.83  1:55.14  2:29.07                                    
 10 Bumiller, Mark            13 UNCUB                2:30.99    2:30.14  
       32.12  1:10.09  1:54.69  2:30.14                                    
 11 Miller, David             14 DCPR                 2:24.40    2:30.45  
       29.32  1:09.55  1:57.42  2:30.45                                    
 12 Matt, Ryan                13 CUBU                 2:33.94    2:31.55  
       32.45  1:12.35  1:59.14  2:31.55                                    
 13 Douville, Sean            14 FAST                 2:42.58    2:33.02  
       35.37  1:14.28  1:59.97  2:33.02                                    
 14 Wodoslawsky, Michael      13 CUBU                 2:43.75    2:37.77  
       33.42  1:13.69  2:00.22  2:37.77                                    
 15 Franklin, Jelani          13 DCPR                 2:40.08    2:46.68  
       33.02  1:18.85  2:06.71  2:46.68                                    
 16 Taylor, Lawnie            13 CUBU                 2:51.17    2:49.19  
       35.87  1:19.08  2:09.58  2:49.19                                    
 17 Khan, Adam                13 CUBU                 3:08.48    2:58.23  
       38.80  1:20.54  2:19.22  2:58.23                                    
 -- Murphy, Jack              14 CUBU                 2:39.42        SCR  
 -- Lamb, Justin              14 CUBU                 2:29.95        SCR  
 -- Gold, Michael             13 FISH                 2:44.97        SCR  
 -- Fields, John              13 CUBU                 2:25.55        SCR  
 -- Tourish, Jeremy           13 H2OYAS               2:37.30        SCR  
 -- Jordan, Brown             14 MSSC                 2:46.40        SCR  
 -- Bresler, Matthew          13 CUBU                 2:48.40        SCR  
 -- Rawles, Stephan           13 CUBU                 2:33.41        SCR  
 
Boys 14 & Under 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 20:59.99                                                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Chris                14 CUBU                21:01.99   19:23.42* 
       30.35  1:04.96  1:40.34  2:16.36  2:53.11  3:28.97  4:05.18  4:41.00
     5:16.76  5:52.69  6:27.37  7:02.73  7:38.01  8:13.80  8:49.03  9:24.44
     9:59.57 10:34.89 11:09.98 11:45.40 12:21.01 12:56.57 13:31.10 14:06.53
    14:41.78 15:17.32 15:52.24 16:28.33 17:03.44 17:38.80 18:13.50 18:48.31
    19:23.42
  2 Dittemore, Scott          13 CUBU                20:00.99   20:28.80* 
       31.53  1:05.84  1:42.01  2:18.49  2:55.21  3:31.70  4:07.93  4:44.55
     5:21.34  5:58.20  6:35.61  7:12.34  7:49.57  8:26.52  9:03.26  9:39.86
    10:16.98 10:54.91 11:32.88 12:11.02 12:49.68 13:28.39 14:07.43 14:46.46
    15:25.77 16:05.24 16:44.79 17:24.04 18:03.13 18:41.78 19:19.89 19:56.42
    20:28.80
  3 Matt, Ryan                13 CUBU                21:30.99   20:29.02* 
       30.32  1:05.46  1:42.01  2:18.64  2:55.70  3:31.58  4:08.70  4:45.34
     5:22.01  5:59.37  6:35.87  7:12.13  7:48.76  8:25.78  9:02.23  9:38.65
    10:15.65 10:52.16 11:29.78 12:03.77 12:46.78 13:25.21 14:03.68 14:42.61
    15:20.59 15:59.62 16:39.21 17:17.77 17:57.94 18:37.50 19:16.62 19:55.23
    20:29.02
 
Boys 14 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
PVS 14 & Und: * 5:11.99                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wise, Zack                14 CUBU                 5:17.99    4:50.30* 
       28.99  1:02.25  1:39.42  2:15.52  3:00.28  3:44.89  4:18.99  4:50.30
  2 Lewis, Jake               13 CUBU                 5:14.21    5:05.33* 
       32.23  1:10.56  1:49.19  2:26.45  3:12.77  3:59.03  4:33.79  5:05.33
  3 Bumiller, Mark            13 UNCUB                5:15.51    5:15.11  
       33.36  1:13.60  1:53.43  2:33.25  3:18.39  4:03.60  4:38.25  5:15.11
  4 Tollefson, Ross           12 CUBU                      NT    5:16.40  
       35.15  1:17.88  1:58.61  2:38.88  3:22.24  4:06.07  4:42.21  5:16.40
  5 Grimmett-Norris, Michael  11 CUBU                 5:53.28    5:34.48  
       35.62  1:18.24  2:00.93  2:42.37  3:32.41  4:20.31  4:59.62  5:34.48
  6 Piantedosi, Michael       12 CUBU                 5:48.67    5:35.48  
       33.81  1:14.77  1:58.70  2:41.52  3:29.57  4:17.48  4:56.38  5:35.48
 -- Tollefson, Henry          11 CUBU                      NT         DQ  
       36.54  1:20.67  2:01.34  2:41.32  3:28.47  4:14.40  4:50.27       DQ
 -- Fields, John              13 CUBU                 5:25.05         NS  
 -- Rawles, Stephan           13 CUBU                 5:53.45         NS