PVS January Distance Meet
February 1-2, 2003
Spring Hill Recreation Center
Mc Lean, VA

Event Results for Finals



Event 3  Girls 11 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Fitz, Natalie M           11 Fish                24:12.35   21:45.43
  2 Diener, Emily C           11 Fish                24:41.48   22:19.05

Event 3  Girls 12 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Collins, Siobhan E        12 Cubu                19:18.16   20:05.08
  2 Fritz, Hillary A          12 Fish                21:14.22   20:48.74
  3 Jones, Brein D            12 Fish                22:30.81   20:57.06
  4 Fitz, Stephanie L         12 Fish                23:15.42   21:21.03
  5 Schwartzman, Robyn N      12 TIBU                23:51.98   23:06.65
  6 Schwarz, Stacey E         12 Fish                24:00.12   23:09.81

Event 3  Girls 13 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Gemunder, Casey M         13 RMSC                18:17.32   18:20.33
  2 Kromer, Thea D            13 TCSD                19:00.00   19:17.42
  3 Smith, Alexis A           13 TCSD                21:00.00   20:31.40
  4 Toro, Victoria R          13 OCCS                21:05.93   21:29.24
  5 Brooks, Alison G          13 Fish                22:12.12   21:36.18
  6 Truluck, Macy M           13 TCSD                22:00.00   22:13.37
  7 Szymczak, Hailey S        13 RMSC                21:23.45   22:38.08

Event 3  Girls 14 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Urubshurow, Delghi K      14 RMSC                17:51.37   18:11.25
  2 Patterson, Mary Agnes     14 Machine             22:03.65   21:15.64

Event 3  Women 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 St Claire, Ally K         16 RMSC                17:52.22   17:50.63
  2 Yurechko, Christine H     16 TCSD                18:52.50   18:40.21
  3 Ferguson, Annie E         16 TCSD                17:50.37   18:49.96
  4 Morris, Jennifer L        16 Cubu                19:12.45   19:32.59
  5 Stephens, Melanie A       16 TCSD                19:46.15   19:44.93
  6 Brandes, Lauren E         15 TCSD                19:00.00   19:45.13
  7 Wills, Meagan C           15 Cubu                19:23.45   19:53.11
  8 Nelson, Chrissie E        15 Fish                20:44.80   20:35.01
  9 Chuzi, Sarah E            17 TCSD                20:00.86   20:35.42
 10 Travis, Elli M            15 TCSD                21:51.96   20:50.87
 11 Beattie, Neya D           16 Cubu                20:50.03   20:57.34
 12 Lalonde, Marianne B       16 TIBU                20:00.00   21:00.40
 13 Beckett, Katie L          15 Cubu                22:59.89   22:22.11
 14 Doyle, Jen L              15 Machine             22:55.06   24:05.11