PVS January Distance Meet
February 1-2, 2003
Spring Hill Recreation Center
McLean, VA

Event Results for Finals



Event 1  Girls 10 & Under 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Vincent, Mandy L          10 OCCS                14:47.22   14:23.53
  2 Layne, Jessica A          10 YORK                14:58.00   14:54.77
  3 McDonough, Christen M     10 OCCS                14:58.22   15:40.86
  4 Fox, Casey M              10 OCCS                14:55.22   15:47.62

Event 1  Girls 11 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Firestein, Emalee G       11 Fish                12:51.12   13:00.95
  2 Posner, Brenna I          11 TCSD                14:58.00   15:54.02

Event 1  Girls 12 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 King, Tana M              12 PM                  11:10.64   11:36.73
  2 Jones, Katherine L        12 PM                  11:40.72   11:55.02
  3 Kim, Catherine J          12 Fish                12:27.90   12:00.55
  4 DeMocker, Tracy M         12 TCSD                12:38.24   12:15.75
  5 Cackler, Maggie L         12 Fish                12:37.65   12:21.73
  6 Karanian, Rachel A        12 RMSC                12:29.03   12:31.63
  7 Bell, Julie H             12 Fish                12:47.00   12:40.58
  8 Richards, Katherine R     12 TCSD                14:18.78   13:31.79
  9 Gibson, Nadine S          12 TCSD                14:26.82   13:35.99
 10 Smith, Katie V            12 TCSD                14:03.82   13:44.02
 11 Vassos, Zanna L           12 JFD                 14:10.00   13:44.46
 12 Rodgers, Ariel E          12 OCCS                13:45.22   13:52.36
 13 Olin, Brittany N          12 OCCS                14:00.22   13:54.46
 14 Nelson, Katie R           12 Fish                14:47.54   14:01.39
 15 Grisham, Lilla K          12 JFD                 14:30.00   14:02.46
 16 Criley, Nicole A          12 PM                  14:02.62   14:28.98
 17 Rhodes, Kara A            12 PM                  15:00.00   15:15.11
 -- Catlow, Hannah L          12 TCSD                14:31.82         DQ

Event 1  Girls 13 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Kozlowski, Mary C         13 Cubu                11:22.25   11:26.93
  2 Nelson, Catelyn E         13 Cubu                12:05.34   11:30.28
  3 Lincoln, Molly C          13 RMSC                12:10.14   11:30.37
  4 Hewitt, Hailey K          13 Cubu                11:45.99   11:44.53
  5 Obarowski, Sarah N        13 YORK                12:40.27   12:20.70
  6 Dvorak, Margaret E        13 OCCS                12:06.35   12:37.98
  7 Deegan, Alexis T          13 PM                  12:39.00   12:42.31
  8 Thomas, Natalie C         13 TCSD                12:13.81   12:44.66
  9 Holly, Melissa A          13 YORK                13:09.19   12:49.92
 10 Szymczak, Hailey S        13 RMSC                12:35.31   12:58.34
 11 Fleming, Amy J            13 PM                  13:28.40   13:36.70
 12 Dunn, Kelsey E            13 PM                  14:00.00   13:55.94
 13 Lucas, Carmen E           13 PM                  14:45.00   14:29.25
 14 Gardner, Kathleen B       13 PM                  14:30.00   15:42.44

Event 1  Girls 14 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Reynolds, Melissa P       14 TCSD                11:19.23   11:15.87
  2 Nebinski, Dana            14 TCSD                11:32.53   11:22.03
  3 Hess, Frani E             14 Cubu                11:52.62   11:40.05
  4 Schickler, Katie A        14 JFD                 13:00.00   12:22.26
  5 Fuchs, Kathleen M         14 TCSD                12:49.58   12:22.71
  6 Chang, Kellie             14 Cubu                12:46.12   12:34.24
  7 Rubin, Meredith F         14 TCSD                12:19.08   12:34.67
  8 McHale, Caitlin M         14 Cubu                12:20.99   12:44.23
  9 Benevento, Diane A        14 Cubu                12:55.99   13:07.92
 10 Emery, Meg L              14 Cubu                12:50.99   13:32.63
 11 McKINSTRY, Michaela H     14 PM                  14:00.00   14:13.30
 12 Leber, Danielle E         14 PM                  15:00.00   14:50.31

Event 1  Women 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===============================================================================
  1 Ferguson, Annie E         16 TCSD                10:43.30   11:11.44
  2 Hollister, Julia S        15 Cubu                12:26.20   12:08.24
  3 Ganssle, Katie K          15 Cubu                12:28.99   12:15.86
  4 Emr, Jackie J             15 TIBU                12:00.00   12:20.03
  5 South, Raienne A          15 JFD                 12:34.60   12:23.47
  6 Blasiak, Anna R           18 JFD                 13:53.01   13:22.45