Fall Gator Mini Meet
sponsored by Arlington Aquatic Club
at Wakefield HS Swimming Pool
October 26-27, 2002
PVC-03-04
Meet Results for Timed Finals-Yards




Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Olivia F       8 AAC-PV                 17.84      15.50        
  2 MacDonald, Abby N    8 OCCS-PV                17.07      15.84        
  3 Hough, Kendall R     8 OCCS-PV                16.79      15.90        
  4 Higinbotham, Sierr   8 CUBU-PV                17.10      16.08        
  5 Daniels, Maxine E    8 Machine-PV             18.00      16.49        
  6 Collier, Campbell    8 Machine-PV             20.14      17.15        
  7 Brooks, Allie        8 PM-PV                  18.81      17.72        
  8 Dona, Reanna A       8 FBST-PV                   NT      17.73        
  9 Skowronski, Alliso   8 HACC-PV                18.87      17.95        
 10 Karpman, Kelsey A    8 FAST-PV                20.59      18.05        
 11 Shaw, Maggie E       8 MAKO-PV                18.76      18.06        
 12 Kulbaski, Molly E    8 CUBU-PV                18.72      18.12        
 13 Bergen, Rachel E     8 PM-PV                  18.64      18.15        
 14 Rowan, Meghan M      8 RMSC-PV                18.89      18.24        
 15 Degner-Lopez, Jenn   8 Unat-Mach-PV              NT      18.33        
 16 Mallon, Jackie       8 OCCS-PV                20.90      18.46        
 17 Canner, Catie M      8 FAST-PV                19.28      18.50        
 18 Kenah, Jessie R      8 CUBU-PV                19.87      18.60        
 19 Gardill, Claire E    8 MAKO-PV                   NT      18.71        
 20 Overly, Catherine    8 TNT-PV                    NT      18.75        
 21 Dietz, Jenna B       8 HACC-PV                   NT      18.78        
 22 Cortez, Laura C      8 PM-PV                     NT      19.07        
 23 Rye, Chantal T       8 MAKO-PV                20.06      19.10        
 24 Vizek, Holly M       8 PM-PV                  23.38      19.15        
 25 Burger, Alexandra    8 HACC-PV                   NT      19.23        
 26 Harkins, Devon Y     8 AAC-PV                 19.41      19.24        
 27 Grisham, Jewel M     8 JFD-PV                 23.75      19.34        
 28 Davis, Melanie C     8 MAKO-PV                   NT      19.45        
 29 Furfine, Allison R   8 RMSC-PV                19.13      19.50        
 30 Helt, Olya M         8 JFD-PV                    NT      19.54        
 31 Sutherland, Maggie   8 CUBU-PV                   NT      19.57        
 32 Mulvehill, Leah R    8 OCCS-PV                23.17      19.63        
 33 Wardell, Hannah M    8 MSSC-PV                   NT      19.87        
 34 Linton, Jessica T    8 AAC-PV                    NT      19.95        
 35 Cunningham, Caroli   8 PM-PV                  31.88      19.98        
 36 Glabus, Keegan A     8 H2oyas-PV                 NT      21.03        
 37 Dutrow, Amelia M     8 Machine-PV                NT      21.43        
 38 Nelson, Darby A      8 CUBU-PV                21.49      21.71        
 39 Hauptle, Emily C     8 FBST-PV                24.11      21.83        
 40 Carmody, Sydney K    8 PM-PV                  21.86      21.90        
 41 Caldwell, Mary Eli   8 HACC-PV                30.51      22.45        
 42 Ferree, Rachel T     8 Machine-PV                NT      23.30        
 43 Smith, Sarah R       8 HACC-PV                27.56      23.54        
 44 Deegan, Kristin      8 MAKO-PV                   NT      23.62        
 45 Swails, Jordan       8 TESC-PV                   NT      23.88        
 46 Pappalardo, Leah G   8 H2oyas-PV                 NT      25.89        
 47 Skowronski, Kriste   8 HACC-PV                25.71      30.10        
 -- Gannon, Mary F       8 Machine-PV                NT         NS        
 -- Metts, Cassidy A     7 CUBU-PV                23.66         NS        
 -- Jackins, Kierra N    8 FAST-PV                20.32         NS        
 -- DiFrancesco, Alana   8 FAST-PV                   NT         NS        
 -- Schuler, Morgan R    8 MAKO-PV                   NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Samantha   8 Machine-PV             35.59      34.49        
  2 Like-Mathews, Cour   8 RMSC-PV                   NT      34.90        
  3 Dahut, Madeline      8 TNT-PV                    NT      35.46        
  4 Higinbotham, Sierr   8 CUBU-PV                39.03      36.30        
  5 MacDonald, Abby N    8 OCCS-PV                   NT      36.77        
  6 Wilson, Amina C      8 RMSC-PV                   NT      37.17        
  7 Pyle, Olivia F       8 AAC-PV                 42.61      37.44        
  8 Daniels, Maxine E    8 Machine-PV             40.84      37.64        
  9 Ghanem, Mariam W     8 PM-PV                  43.27      38.34        
 10 Cortez, Laura C      8 PM-PV                     NT      38.85        
 11 Rowan, Meghan M      8 RMSC-PV                45.53      39.45        
 12 Bergen, Rachel E     8 PM-PV                     NT      40.38        
 13 Swails, Jordan       8 TESC-PV                   NT      40.66        
 13 Collier, Campbell    8 Machine-PV                NT      40.66        
 15 Zabowski, Celeste    8 FBST-PV                48.46      40.79        
 16 Hough, Kendall R     8 OCCS-PV                   NT      40.99        
 17 Reed, Abigail        8 CUBU-PV                   NT      41.81        
 18 Helt, Olya M         8 JFD-PV                    NT      42.19        
 19 Gardill, Claire E    8 MAKO-PV                   NT      42.47        
 20 Dietz, Jenna B       8 HACC-PV                45.20      43.38        
 21 Richardson, Jessic   8 Machine-PV                NT      43.65        
 22 Wells, Meredith D    8 CUBU-PV                48.17      44.31        
 23 Eader, Elizabeth T   8 FBST-PV                54.46      45.09        
 24 Glabus, Keegan A     8 H2oyas-PV                 NT      46.81        
 25 Rye, Chantal T       8 MAKO-PV                   NT      47.01        
 26 Nelson, Darby A      8 CUBU-PV                48.56      48.09        
 27 Gettler, Jennifer    8 HACC-PV                   NT      48.43        
 28 Jordan, Kelly A      8 JFD-PV                 51.79      48.63        
 29 Kidd, Paige A        8 FAST-PV                   NT      51.90        
 30 Owen, Lindsey S      8 PM-PV                     NT      52.13        
 31 McQuade, Nadia N     8 PM-PV                     NT      52.29        
 32 Swann, Taylor R      8 AAC-PV                    NT      54.24        
 33 Kim, April           8 HACC-PV                   NT      55.12        
 34 Kim, Jennifer        8 HACC-PV                   NT      58.29        
 -- Criley, Zoe' M       8 PM-PV                  42.68         NS        
 -- Le, Michelle         8 HACC-PV                   NT         NS        
 -- Metts, Cassidy A     7 CUBU-PV                   NT        SCR        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Samantha   8 Machine-PV           1:19.95    1:16.81        
  2 Like-Mathews, Cour   8 RMSC-PV                   NT    1:18.64        
  3 Daniels, Maxine E    8 Machine-PV           1:35.42    1:19.72        
  4 MacDonald, Abby N    8 OCCS-PV                   NT    1:21.40        
  5 Wilson, Amina C      8 RMSC-PV              1:28.98    1:27.33        
  6 McGough, Katya J     8 GAEL-PV                   NT    1:28.91        
  7 Rowan, Meghan M      8 RMSC-PV              1:33.33    1:30.00        
  8 Degner-Lopez, Jenn   8 Unat-Mach-PV              NT    1:33.40        
  9 Ghanem, Mariam W     8 PM-PV                     NT    1:33.60        
 10 Mulvehill, Leah R    8 OCCS-PV              1:47.25    1:33.77        
 11 Dietz, Jenna B       8 HACC-PV                   NT    1:34.25        
 11 Canner, Catie M      8 FAST-PV              1:43.27    1:34.25        
 13 Veoni, Paige A       8 PM-PV                     NT    1:34.62        
 14 Helt, Olya M         8 JFD-PV                    NT    1:35.39        
 15 Wells, Meredith D    8 CUBU-PV              1:44.89    1:36.91        
 16 Overly, Catherine    8 TNT-PV                    NT    1:38.13        
 17 Wardell, Hannah M    8 MSSC-PV                   NT    1:39.22        
 18 Pratt, Sarah N       8 MAKO-PV                   NT    2:02.17        
 -- Furfine, Allison R   8 RMSC-PV              1:45.94        SCR        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Amina C      8 RMSC-PV                   NT      19.23        
  2 MacDonald, Abby N    8 OCCS-PV                20.90      19.74        
  3 Like-Mathews, Cour   8 RMSC-PV                   NT      19.98        
  4 Hough, Kendall R     8 OCCS-PV                21.21      20.30        
  5 McGough, Katya J     8 GAEL-PV                23.78      20.37        
  6 Pyle, Olivia F       8 AAC-PV                 21.24      21.20        
  7 Daniels, Maxine E    8 Machine-PV             21.00      21.21        
  8 Bergen, Rachel E     8 PM-PV                  21.71      21.42        
  9 Karpman, Kelsey A    8 FAST-PV                   NT      21.73        
 10 Harkins, Devon Y     8 AAC-PV                 23.09      21.88        
 11 Skowronski, Alliso   8 HACC-PV                21.83      22.11        
 12 Ghanem, Mariam W     8 PM-PV                  25.46      22.36        
 13 Dona, Reanna A       8 FBST-PV                   NT      22.37        
 14 Kulbaski, Molly E    8 CUBU-PV                   NT      22.51        
 15 Overly, Catherine    8 TNT-PV                    NT      22.59        
 16 Gardill, Claire E    8 MAKO-PV                   NT      22.81        
 17 Veoni, Paige A       8 PM-PV                     NT      22.95        
 18 Shaw, Maggie E       8 MAKO-PV                26.43      23.00        
 19 Kenah, Jessie R      8 CUBU-PV                29.15      23.11        
 20 Ferree, Rachel T     8 Machine-PV                NT      23.30        
 21 Grisham, Jewel M     8 JFD-PV                 23.93      23.56        
 22 Mallon, Jackie       8 OCCS-PV                24.16      23.84        
 23 Smith, Sarah R       8 HACC-PV                29.24      23.86        
 24 Vizek, Holly M       8 PM-PV                  24.54      24.09        
 25 Nelson, Darby A      8 CUBU-PV                26.57      24.10        
 26 Cunningham, Caroli   8 PM-PV                  33.91      24.45        
 27 Dietz, Jenna B       8 HACC-PV                   NT      24.63        
 28 Skowronski, Kriste   8 HACC-PV                25.99      24.90        
 29 Burger, Alexandra    8 HACC-PV                   NT      24.98        
 30 Deegan, Kristin      8 MAKO-PV                   NT      25.21        
 31 Pappalardo, Leah G   8 H2oyas-PV                 NT      25.68        
 32 Carmody, Sydney K    8 PM-PV                  27.85      26.46        
 33 Linton, Jessica T    8 AAC-PV                    NT      27.18        
 34 Caldwell, Mary Eli   8 HACC-PV                26.59      27.89        
 35 Wardell, Hannah M    8 MSSC-PV                   NT      29.04        
 36 Glabus, Keegan A     8 H2oyas-PV                 NT      29.51        
 37 Pratt, Sarah N       8 MAKO-PV                28.64      30.93        
 38 Swails, Jordan       8 TESC-PV                   NT      35.57        
 -- Collier, Campbell    8 Machine-PV             27.37         DQ        
 -- Schuler, Morgan R    8 MAKO-PV                   NT         NS        
 -- Cortez, Laura C      8 PM-PV                     NT         NS        
 -- Gannon, Mary F       8 Machine-PV                NT         NS        
 -- DiFrancesco, Alana   8 FAST-PV                   NT         NS        
 -- Metts, Cassidy A     7 CUBU-PV                31.92         NS        
 -- Jackins, Kierra N    8 FAST-PV                31.53         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Like-Mathews, Cour   8 RMSC-PV                   NT      40.56        
  2 Zabowski, Celeste    8 FBST-PV                47.96      46.04        
  3 Skowronski, Alliso   8 HACC-PV                47.58      47.69        
  4 Cortez, Laura C      8 PM-PV                     NT      47.83        
  5 Collier, Campbell    8 Machine-PV                NT      49.40        
  6 Smith, Emily C       8 PM-PV                     NT      51.06        
  7 Eader, Elizabeth T   8 FBST-PV                50.91      51.28        
  8 Gardill, Claire E    8 MAKO-PV                   NT      51.60        
  9 Wells, Meredith D    8 CUBU-PV                54.99      51.74        
 10 McQuade, Nadia N     8 PM-PV                     NT      56.47        
 11 Skowronski, Kriste   8 HACC-PV              1:03.11      56.80        
 12 Swann, Taylor R      8 AAC-PV                    NT      57.95        
 13 Pappalardo, Leah G   8 H2oyas-PV                 NT    1:00.16        
 14 Kim, April           8 HACC-PV                   NT    1:00.30        
 15 Nordberg, Melody J   8 OCCS-PV              1:10.24    1:00.65        
 16 Kidd, Paige A        8 FAST-PV                   NT    1:04.84        
 17 Kim, Jennifer        8 HACC-PV                   NT    1:05.03        
 -- Gettler, Jennifer    8 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Richardson, Jessic   8 Machine-PV           1:10.93         DQ        
 -- Kenah, Jessie R      8 CUBU-PV                   NT         DQ        
 -- Overly, Catherine    8 TNT-PV                    NT         DQ        
 -- Criley, Zoe' M       8 PM-PV                  53.25         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Samantha   8 Machine-PV             21.25      20.89        
  2 Dahut, Madeline      8 TNT-PV                    NT      21.28        
  3 Bergen, Rachel E     8 PM-PV                  23.83      21.56        
  4 Pease, Kelly L       8 HACC-PV                23.98      22.62        
  5 Degner-Lopez, Jenn   8 Unat-Mach-PV              NT      23.47        
  6 Daniels, Maxine E    8 Machine-PV             27.10      23.58        
  7 Rowan, Meghan M      8 RMSC-PV                23.99      23.98        
  8 Nelson, Darby A      8 CUBU-PV                28.21      24.37        
  9 Wells, Meredith D    8 CUBU-PV                23.42      24.40        
 10 Pyle, Olivia F       8 AAC-PV                 26.25      24.94        
 11 Zabowski, Celeste    8 FBST-PV                30.40      25.10        
 12 Furfine, Allison R   8 RMSC-PV                23.87      25.22        
 13 Kenah, Jessie R      8 CUBU-PV                   NT      25.51        
 14 Skowronski, Alliso   8 HACC-PV                26.21      25.99        
 15 Ghanem, Mariam W     8 PM-PV                  28.66      26.10        
 16 Shaw, Maggie E       8 MAKO-PV                27.88      26.16        
 17 Mallon, Jackie       8 OCCS-PV                27.91      26.69        
 18 Dietz, Jenna B       8 HACC-PV                27.66      26.74        
 18 Nordberg, Melody J   8 OCCS-PV                30.55      26.74        
 20 Richardson, Jessic   8 Machine-PV                NT      26.95        
 21 Mulvehill, Leah R    8 OCCS-PV                43.22      27.35        
 22 Skowronski, Kriste   8 HACC-PV                27.38      28.03        
 23 Jordan, Kelly A      8 JFD-PV                 32.37      29.75        
 24 Eader, Elizabeth T   8 FBST-PV                   NT      29.81        
 25 Gettler, Jennifer    8 HACC-PV                   NT      30.13        
 26 Pappalardo, Leah G   8 H2oyas-PV                 NT      30.66        
 27 Owen, Lindsey S      8 PM-PV                  35.55      32.89        
 28 Glabus, Keegan A     8 H2oyas-PV                 NT      33.44        
 29 Swann, Taylor R      8 AAC-PV                    NT      37.10        
 30 Helt, Olya M         8 JFD-PV                    NT      37.33        
 -- Swails, Jordan       8 TESC-PV                   NT         DQ        
 -- Criley, Zoe' M       8 PM-PV                  25.65         NS        
 -- Schuler, Morgan R    8 MAKO-PV                   NT         NS        
 -- Metts, Cassidy A     7 CUBU-PV                   NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Samantha   8 Machine-PV             48.09      45.96        
  2 Higinbotham, Sierr   8 CUBU-PV                   NT      48.29        
  3 Bergen, Rachel E     8 PM-PV                  52.75      48.80        
  4 Karpman, Kelsey A    8 FAST-PV                58.20      49.03        
  5 McGough, Katya J     8 GAEL-PV                   NT      50.06        
  6 Canner, Catie M      8 FAST-PV                56.95      50.82        
  7 Wells, Meredith D    8 CUBU-PV                52.96      50.83        
  8 Degner-Lopez, Jenn   8 Unat-Mach-PV              NT      51.26        
  9 Wilson, Amina C      8 RMSC-PV                   NT      52.17        
 10 Rowan, Meghan M      8 RMSC-PV                57.89      52.97        
 11 Furfine, Allison R   8 RMSC-PV                55.47      53.01        
 12 Harkins, Devon Y     8 AAC-PV                    NT      53.44        
 13 Kenah, Jessie R      8 CUBU-PV                   NT      54.62        
 14 Mallon, Jackie       8 OCCS-PV                   NT      54.88        
 15 Brooks, Allie        8 PM-PV                     NT      55.84        
 16 Hauptle, Emily C     8 FBST-PV                   NT      56.00        
 17 Skowronski, Alliso   8 HACC-PV                59.44      56.55        
 18 Ghanem, Mariam W     8 PM-PV                1:09.04      56.94        
 19 Veoni, Paige A       8 PM-PV                     NT      58.00        
 20 Dona, Reanna A       8 FBST-PV                   NT      59.87        
 21 Skowronski, Kriste   8 HACC-PV              1:05.40    1:00.35        
 22 Nelson, Darby A      8 CUBU-PV              1:07.24    1:00.63        
 23 Mulvehill, Leah R    8 OCCS-PV                   NT    1:01.56        
 24 Rye, Chantal T       8 MAKO-PV                   NT    1:01.78        
 25 Sutherland, Maggie   8 CUBU-PV                   NT    1:02.30        
 26 Dutrow, Amelia M     8 Machine-PV                NT    1:02.66        
 27 Shaw, Maggie E       8 MAKO-PV                   NT    1:03.07        
 28 Carmody, Sydney K    8 PM-PV                     NT    1:07.25        
 29 Caldwell, Mary Eli   8 HACC-PV                   NT    1:13.20        
 30 Pappalardo, Leah G   8 H2oyas-PV                 NT    1:13.40        
 31 Smith, Sarah R       8 HACC-PV              1:03.02    1:15.23        
 -- Metts, Cassidy A     7 CUBU-PV              1:03.24         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dahut, Madeline      8 TNT-PV                    NT      17.02        
  2 Higinbotham, Sierr   8 CUBU-PV                18.75      17.52        
  3 Wilson, Amina C      8 RMSC-PV                   NT      18.62        
  4 Hough, Kendall R     8 OCCS-PV                20.58      19.97        
  5 Shaw, Maggie E       8 MAKO-PV                   NT      20.06        
  6 Degner-Lopez, Jenn   8 Unat-Mach-PV              NT      21.02        
  7 Dietz, Jenna B       8 HACC-PV                21.31      21.19        
  8 MacDonald, Abby N    8 OCCS-PV                   NT      21.49        
  9 Pyle, Olivia F       8 AAC-PV                 22.40      21.64        
 10 Helt, Olya M         8 JFD-PV                    NT      21.95        
 11 Mallon, Jackie       8 OCCS-PV                24.64      21.98        
 12 Ghanem, Mariam W     8 PM-PV                  25.17      22.88        
 13 Pease, Kelly L       8 HACC-PV                23.82      23.13        
 14 Kenah, Jessie R      8 CUBU-PV                24.99      23.39        
 15 Daniels, Maxine E    8 Machine-PV             23.02      23.51        
 16 Furfine, Allison R   8 RMSC-PV                24.68      23.70        
 17 Mulvehill, Leah R    8 OCCS-PV                30.70      24.62        
 18 Nelson, Darby A      8 CUBU-PV                23.58      24.82        
 19 Bergen, Rachel E     8 PM-PV                     NT      24.95        
 20 Skowronski, Alliso   8 HACC-PV                   NT      25.11        
 21 Collier, Campbell    8 Machine-PV                NT      27.53        
 22 Owen, Lindsey S      8 PM-PV                     NT      27.86        
 23 Nordberg, Melody J   8 OCCS-PV                   NT      29.32        
 24 Swails, Jordan       8 TESC-PV                   NT      31.33        
 25 Rye, Chantal T       8 MAKO-PV                   NT      32.36        
 26 Skowronski, Kriste   8 HACC-PV                   NT      37.23        
 -- Overly, Catherine    8 TNT-PV                    NT         DQ        
 -- Pappalardo, Leah G   8 H2oyas-PV                 NT         DQ        
 -- Metts, Cassidy A     7 CUBU-PV                   NT         NS        
 -- Le, Michelle         8 HACC-PV                   NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Like-Mathews, Cour   8 RMSC-PV                   NT      41.95        
  2 Fletcher, Samantha   8 Machine-PV             44.46      42.65        
  3 Higinbotham, Sierr   8 CUBU-PV                45.09      42.72        
  4 Pyle, Olivia F       8 AAC-PV                    NT      45.52        
  5 Grisham, Jewel M     8 JFD-PV                 59.53      49.79        
  6 Helt, Olya M         8 JFD-PV                    NT      50.62        
  7 Brooks, Allie        8 PM-PV                     NT      55.11        
  8 Wells, Meredith D    8 CUBU-PV                   NT      56.43        
  9 Vizek, Holly M       8 PM-PV                     NT    1:01.12        
 -- Dutrow, Amelia M     8 Machine-PV                NT         NS        
 -- Jackins, Kierra N    8 FAST-PV                   NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Samantha   8 Machine-PV           1:30.03    1:29.56        
  2 Like-Mathews, Cour   8 RMSC-PV                   NT    1:31.81        
  3 Higinbotham, Sierr   8 CUBU-PV              1:44.47    1:35.63        
  4 MacDonald, Abby N    8 OCCS-PV                   NT    1:43.68        
  5 Rowan, Meghan M      8 RMSC-PV                   NT    1:45.33        
  6 Shaw, Maggie E       8 MAKO-PV                   NT    1:47.31        
  7 Pease, Kelly L       8 HACC-PV              1:58.02    1:47.55        
  8 Mulvehill, Leah R    8 OCCS-PV                   NT    1:47.62        
  9 Degner-Lopez, Jenn   8 Unat-Mach-PV              NT    1:48.74        
 10 Furfine, Allison R   8 RMSC-PV              1:53.25    1:54.10        
 11 Mallon, Jackie       8 OCCS-PV                   NT    1:55.10        
 12 Overly, Catherine    8 TNT-PV                    NT    1:55.16        
 13 Reed, Abigail        8 CUBU-PV                   NT    1:56.16        
 14 Smith, Emily C       8 PM-PV                     NT    1:59.60        
 15 Jordan, Kelly A      8 JFD-PV                    NT    2:03.32        
 16 McQuade, Nadia N     8 PM-PV                     NT    2:12.56        
 -- Wilson, Amina C      8 RMSC-PV                   NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Occoquan Swimming-PV  'A'                   3:02.10    2:44.53        
     1) Hough, Kendall R 8              2) MacDonald, Abby N 8            
     3) Mallon, Jackie 8                4) Mulvehill, Leah R 8            
  2 Curl/Burke Swim Club-PV  'A'                2:31.36    2:48.49        
     1) Wells, Meredith D 8             2) Kulbaski, Molly E 8            
     3) Kenah, Jessie R 8               4) Higinbotham, Sierra K 8        
  3 Potomac Marlins-PV  'B'                     2:58.00    2:50.12        
     1) Cortez, Laura C 8               2) Cunningham, Caroline M 8       
     3) Ghanem, Mariam W 8              4) Veoni, Paige A 8               
  4 Potomac Marlins-PV  'A'                     2:47.90    2:58.82        
     1) Bergen, Rachel E 8              2) Brooks, Allie 8                
     3) Carmody, Sydney K 8             4) Vizek, Holly M 8               
  5 Mason Makos Swim Team-PV  'A'                    NT    3:10.98        
     1) Gardill, Claire E 8             2) Pratt, Sarah N 8               
     3) Shaw, Maggie E 8                4) Rye, Chantal T 8               
  6 Herndon Aquatic Club-PV  'A'                     NT    3:17.74        
     1) Skowronski, Allison C 8         2) Skowronski, Kristen T 8        
     3) Smith, Sarah R 8                4) Dietz, Jenna B 8               
 -- Fairland Aquatics S.T.-PV  'A'              2:55.05         NS        
 -- Curl/Burke Swim Club-PV  'B'                2:51.99         NS