POTOMAC VALLEY
OCTOBER OPEN MEET
OCTOBER 18-20, 2002
PRINCE GEORGE SPORTS AND LEARNING COMPLEX
Course #1
LANDOVER, MD
Sanction #PVS-03--03





Boys 9-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimmett-Norris, M  10 CUBU-PV              6:39.66    6:23.44        
  2 Curl, Tyler S       10 CUBU-PV              7:23.00    6:47.53        
 -- Rawles, Stephan M   12 CUBU-PV              6:45.00         NS        
 -- Krebs, Sam T        10 UNCUB-PV             7:02.64        SCR        
 
Boys 9-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curl, Nick D         9 CUBU-PV                   NT    3:07.22        
  2 O'Connor, Patrick   10 CUBU-PV                   NT    3:17.17        
 -- Krebs, Matt E       12 UNCUB-PV             2:36.70        SCR        
 
Boys 9-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christensen, Jonat  12 CUBU-PV              2:42.07    2:42.61        
       36.22  1:17.61  2:00.73  2:42.61                                    
  2 Hazelton, Nicholas  11 CUBU-PV              3:02.03    2:52.94        
       39.10  1:23.25  2:09.13  2:52.94                                    
  3 Ogren, Tyler T      11 CUBU-PV              3:09.02    2:57.23        
       41.65  1:26.59  2:13.91  2:57.23                                    
  4 Sarman, Mark C       9 CUBU-PV              3:23.00    3:07.29        
       42.67  1:30.94  2:19.09  3:07.29                                    
 -- Mangano, Sean C     12 CUBU-PV                   NT        SCR        
 
Boys 9-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dillon, Bradley J   10 CUBU-PV              2:51.00    2:39.30        
  2 Pizer, Matt R       12 TIBU-PV                   NT    2:41.87        
  3 Grimmett-Norris, M  10 CUBU-PV              2:51.21    2:52.74