2002 NBAC INVITATIONAL
LONG COURSE CHAMPIONSHIPS
June 14 - 17, 2002
Meadowbrook Swim Center
Baltimore, MD
Meet Results
Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
-- RYAN, KELSEY 9 CUBU-PV 37.11 NS
Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
22 RYAN, KELSEY 9 CUBU-PV 1:23.05 1:24.49
27 SMITH, TAYLOR 8 CUBU-PV 1:23.54 1:34.74
Women 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
20 RYAN, KELSEY 9 CUBU-PV 43.63 44.39
24 SMITH, TAYLOR 8 CUBU-PV 44.12 47.49
Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
17 FITZ, NATALIE 10 CUBU-PV 1:33.23 1:35.23
-- RYAN, KELSEY 9 CUBU-PV 1:31.18 NS
Women 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
7 FITZ, NATALIE 10 CUBU-PV 45.93 45.84 12
Women 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
7 FITZ, NATALIE 10 CUBU-PV 46.34 45.93
Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
11 RYAN, KELSEY 9 CUBU-PV 1:36.99 1:38.12
16 SMITH, TAYLOR 8 CUBU-PV 1:38.45 1:55.10
Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
12 FITZ, NATALIE 10 CUBU-PV 3:20.23 3:12.77
1:36.48 3:12.77
-- RYAN, KELSEY 9 CUBU-PV 3:20.81 NS
Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 29.55 29.63 17
4 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 30.16 29.74 15
7 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 30.68 30.67 11.5
Women 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 29.82 29.55
3 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 30.24 30.16
7 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 30.92 30.68
21 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 31.08 31.77
29 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 31.94 32.41
52 MARSHALL, KATHLEEN 12 CUBU-PV 33.19 33.81
56 FITZ, STEPHANIE 11 CUBU-PV 33.23 34.43
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 30.77 NS
Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 1:04.44 1:02.68
5 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 1:06.81 1:06.59
10 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 1:07.17 1:07.82
Women 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 1:04.11 1:04.44
6 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 1:09.02 1:06.81
8 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 1:08.67 1:07.17
20 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 1:08.56 1:10.14
29 KELLY, ALYSSA 12 CUBU-PV 1:12.99 1:11.26
-- RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 1:06.54 NS
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 1:08.47 SCR
Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
6 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 2:27.88 2:25.47
1:11.11 2:25.47
7 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 2:27.71 2:26.02
1:11.44 2:26.02
Women 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
8 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 2:25.04 2:27.71
1:10.20 2:27.71
9 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 2:28.03 2:27.88
1:11.29 2:27.88
25 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 2:29.65 2:32.65
1:14.26 2:32.65
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 2:30.29 NS
-- DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 2:29.89 NS
Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
9 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 36.36 36.76
Women 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
8 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 37.62 36.36
14 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 37.89 37.46
28 KELLY, ALYSSA 12 CUBU-PV 37.81 39.35
-- RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 33.75 NS
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 35.17 NS
Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
7 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 1:15.60 1:17.80 11.5
Women 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
5 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 1:13.20 1:15.60
15 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 1:20.29 1:19.53
28 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 1:25.17 1:22.09
38 KELLY, ALYSSA 12 CUBU-PV 1:23.07 1:24.59
41 FITZ, STEPHANIE 11 CUBU-PV 1:24.91 1:26.55
54 MARSHALL, KATHLEEN 12 CUBU-PV 1:25.02 1:31.56
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 1:19.09 NS
Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
1 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 38.13 37.50 20
4 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 38.72 39.15 15
8 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 39.97 40.52 11
Women 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 38.69 38.13
3 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 39.89 38.72
11 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 38.12 39.97
21 KELLY, ALYSSA 12 CUBU-PV 42.41 41.70
32 MARSHALL, KATHLEEN 12 CUBU-PV 42.81 46.10
Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 1:25.17 1:23.61
Women 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 1:25.69 1:25.17
16 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 1:32.05 1:30.80
29 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 1:31.06 1:35.16
-- DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 1:25.99 NS
Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
9 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 33.65 34.81
Women 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
9 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 33.84 33.65
18 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 34.56 34.33
29 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 34.89 36.14
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 34.83 NS
-- DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 32.78 NS
Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
3 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 1:12.67 1:10.63
8 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 1:16.43 1:14.18
Women 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 1:11.96 1:12.67
9 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 1:12.67 1:16.43
31 KELLY, ALYSSA 12 CUBU-PV 1:22.23 1:26.41
-- ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 1:21.03 NS
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 1:18.97 NS
Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
6 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 2:42.61 2:41.12 13
1:17.38 2:41.12
8 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 2:44.53 2:43.45 11
1:18.11 2:43.45
Women 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
5 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 2:40.19 2:42.61
7 DILLON, LAURA 12 CUBU-PV 2:43.89 2:44.53
1:17.89 2:44.53
12 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 2:47.37 2:46.52
1:18.58 2:46.52
15 SULLIVAN, LAUREN 12 CUBU-PV 2:47.85 2:46.86
1:21.79 2:46.86
21 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 2:53.07 2:50.22
1:22.48 2:50.22
23 RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 2:44.84 2:51.09
1:18.25 2:51.09
36 KELLY, ALYSSA 12 CUBU-PV 2:51.99 2:56.36
1:24.96 2:56.36
49 FITZ, STEPHANIE 11 CUBU-PV 2:59.02 3:06.20
1:27.08 3:06.20
-- LONG, LISA 12 CUBU-PV 2:53.72 NS
Women 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
2 RAMEY, SARAH 12 CUBU-PV 4:48.12 4:54.22
1:07.49 2:21.80 3:38.52 4:54.22
4 ERICKSON, SARAH 12 CUBU-PV 5:06.18 4:58.23
1:10.91 2:26.81 3:43.80 4:58.23
15 MOLANO, CHANELE 11 CUBU-PV 5:13.74 5:11.45
1:13.29 2:32.09 3:52.04 5:11.45
-- RIBAR, MORGAN 12 CUBU-PV 5:09.46 SCR
Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
1 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 27.46 27.43 20
Women 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 27.32 27.46
11 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 29.08 29.36
17 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 29.78 29.75
20 GREENE, RACHEL 14 CUBU-PV 30.07 30.35
24 RUBEN, KRISTIN 13 CUBU-PV 31.18 30.68
29 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 31.56 31.00
34 CONROY, ANNE 14 CUBU-PV 31.77 31.35
40 DUFEK, CLAIRE 14 CUBU-PV 31.71 31.66
Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
1 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 59.70 58.64
Women 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 59.17 59.70
18 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 1:04.48 1:05.00
21 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 1:06.83 1:05.93
28 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 1:06.77 1:06.93
29 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 1:06.52 1:06.99
34 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 1:04.50 1:07.47
35 CONROY, ANNE 14 CUBU-PV 1:08.53 1:07.54
55 DUFEK, CLAIRE 14 CUBU-PV 1:08.22 1:11.44
Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
3 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 2:11.03 2:10.15
1:03.03 2:10.15
6 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:14.01 2:12.31
1:04.68 2:12.31
Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 2:10.40 2:11.03
1:04.21 2:11.03
6 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:13.48 2:14.01
1:06.60 2:14.01
28 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 2:24.50 2:22.28
1:09.90 2:22.28
29 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 2:23.80 2:22.66
1:09.44 2:22.66
36 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 2:24.34 2:24.93
1:09.89 2:24.93
37 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 2:23.76 2:25.48
1:10.47 2:25.48
38 CONROY, ANNE 14 CUBU-PV 2:21.90 2:25.93
1:10.83 2:25.93
52 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 2:22.00 2:28.55
1:11.33 2:28.55
-- RUBEN, KRISTIN 13 CUBU-PV 2:28.51 NS
Women 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
6 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 4:41.76 4:41.40 13
1:07.90 2:19.76 3:31.39 4:41.40
8 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 4:43.61 4:43.04 11
1:06.97 2:19.48 3:32.37 4:43.04
13 CONROY, ANNE 14 CUBU-PV 4:52.92 4:54.19 4
1:10.97 2:25.25 3:40.01 4:54.19
18 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 5:00.12 4:55.58
1:11.81 2:27.92 3:43.17 4:55.58
25 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 5:02.11 4:59.40
1:12.52 2:29.18 3:46.18 4:59.40
30 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 5:05.14 5:01.38
1:11.39 2:28.76 3:46.42 5:01.38
45 RUBEN, KRISTIN 13 CUBU-PV 5:10.28 5:17.21
1:13.92 2:35.95 3:57.11 5:17.21
Women 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
6 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 9:42.78 9:38.05 13
1:09.91 2:22.23 3:34.68 4:47.11 5:59.90 7:13.01 8:25.86 9:38.05
9 CONROY, ANNE 14 CUBU-PV 9:59.20 9:58.69 9
1:12.21 2:28.03 3:43.75 4:59.76 6:15.51 7:31.23 8:45.66 9:58.69
15 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 10:25.77 10:17.17 2
1:13.87 2:32.49 3:51.05 5:10.04 6:28.34 7:46.45 9:03.58 10:17.17
Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 1:09.67 1:09.15 17
7 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 1:14.02 1:15.50 12
Women 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 1:09.16 1:09.67
6 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 1:12.79 1:14.02
16 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 1:14.54 1:17.12
20 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 1:15.25 1:18.34
29 GREENE, RACHEL 14 CUBU-PV 1:19.48 1:19.43
30 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 1:19.37 1:19.50
34 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 1:19.31 1:21.26
44 RUBEN, KRISTIN 13 CUBU-PV 1:18.22 1:23.24
52 DUFEK, CLAIRE 14 CUBU-PV 1:19.43 1:25.51
-- LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 1:10.57 NS
Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:31.60 2:27.08
1:11.58 2:27.08
Women 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
3 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:27.95 2:31.60
1:14.11 2:31.60
11 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 2:37.01 2:39.25
1:17.27 2:39.25
21 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 2:46.97 2:44.42
1:20.15 2:44.42
29 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 2:39.45 2:47.77
1:20.88 2:47.77
35 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 2:39.84 2:50.08
1:22.74 2:50.08
40 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 2:46.56 2:52.39
1:23.94 2:52.39
42 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 2:49.89 2:53.03
1:24.73 2:53.03
50 DUFEK, CLAIRE 14 CUBU-PV 2:44.87 3:03.29
1:30.41 3:03.29
Women 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
21 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 1:27.33 1:30.36
-- RUBEN, KRISTIN 13 CUBU-PV 1:28.60 NS
Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
16 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 3:05.93 3:06.89
1:28.84 3:06.89
19 SULLIVAN, CAROLINE 14 CUBU-PV 3:10.48 3:12.89
1:31.33 3:12.89
Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
3 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 1:08.80 1:07.42
10 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 1:11.69 1:11.87
Women 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 1:08.63 1:08.80
10 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 1:12.52 1:11.69
14 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 1:13.46 1:13.68
31 GIBSON, CARLY 13 CUBU-PV 1:11.90 1:17.88
Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
4 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:29.98 2:29.00
1:10.68 2:29.00
Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
3 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:29.63 2:29.98
1:11.60 2:29.98
Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
5 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 2:33.78 2:31.41 14
1:12.07 2:31.41
Women 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
7 LAW, COLLEEN 14 CUBU-PV 2:31.75 2:33.78
1:12.11 2:33.78
9 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 2:36.81 2:35.76
1:11.47 2:35.76
23 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 2:42.62 2:42.94
1:19.21 2:42.94
25 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 2:42.27 2:43.86
1:17.12 2:43.86
28 PITCHER, NATALIE 14 CUBU-PV 2:45.83 2:44.58
1:15.65 2:44.58
Women 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
10 KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 5:32.20 5:29.89
1:12.27 2:33.46 4:17.36 5:29.89
19 O'BRIEN, CAITRIN 14 CUBU-PV 5:46.78 5:41.55
1:21.69 2:48.86 4:26.31 5:41.55
22 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 5:44.31 5:43.34
1:19.94 2:48.30 4:30.33 5:43.34
35 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 5:57.47 5:58.36
1:23.99 2:55.29 4:43.37 5:58.36
-- RUBEN, KRISTIN 13 CUBU-PV 5:58.22 SCR
Women Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
69 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 31.87 32.29
Women Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
51 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 1:08.65 1:08.02
Women Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
63 GELS, ALI 15 CUBU-PV 2:23.07 2:28.10
1:12.70 2:28.10
64 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 2:26.26 2:28.16
1:12.25 2:28.16
83 WALKER, ASHLEIGH 17 CUBU-PV 2:24.09 2:32.10
1:14.23 2:32.10
-- POOL, ALEXIA 17 CUBU-PV 2:22.84 NS
Women Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
46 GELS, ALI 15 CUBU-PV 5:05.57 5:06.38
1:13.62 2:31.36 3:49.59 5:06.38
Women Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
20 CONROY, ANNE 14 CUBU-PV 19:07.22 19:02.90
1:12.63 2:28.54 3:44.71 5:01.02 6:17.29 7:33.66 8:49.98 10:07.05
11:24.02 12:40.84 13:56.77 15:13.31 16:30.35 17:47.68 19:02.90
26 HAMILTON, JILL 14 CUBU-PV 19:48.63 19:14.46
1:12.34 2:28.79 3:45.87 5:03.54 6:21.04 7:39.14 8:57.19 10:14.98
11:32.30 12:49.58 14:07.18 15:24.99 16:42.67 17:59.35 19:14.46
36 LEE, MIHAN 14 CUBU-PV 19:59.46 19:53.90
1:15.03 2:35.64 3:55.94 5:16.52 6:37.02 7:56.17 9:16.05 10:36.94
11:58.09 13:19.06 14:37.76 15:58.18 17:17.76 18:37.39 19:53.90
-- KEMP, LIZ 14 CUBU-PV 18:17.05 SCR
Women Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
42 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 1:14.23 1:18.20
Women Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
35 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 2:43.05 2:48.25
1:21.93 2:48.25
Women Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
39 WALKER, ASHLEIGH 17 CUBU-PV 1:24.45 1:30.54
Women Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
-- WALKER, ASHLEIGH 17 CUBU-PV 3:02.86 NS
Women Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
36 GELS, ALI 15 CUBU-PV 1:15.56 1:15.63
-- POOL, ALEXIA 17 CUBU-PV 1:07.72 NS
Women Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
69 GELS, ALI 15 CUBU-PV 2:47.02 2:50.72
1:17.27 2:50.72
69 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 2:45.08 2:50.72
1:20.29 2:50.72
72 WALKER, ASHLEIGH 17 CUBU-PV 2:42.66 2:52.25
1:23.50 2:52.25
Women Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
48 SCHARFEN, ANNA 15 CUBU-PV 5:51.02 5:58.00
1:24.15 2:52.37 4:39.39 5:58.00
54 GELS, ALI 15 CUBU-PV 5:53.25 6:03.55
1:21.15 2:49.78 4:46.15 6:03.55
-- POOL, ALEXIA 17 CUBU-PV 5:40.36 SCR
Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
4 GRIMMETT-NORRIS, M 10 CUBU-PV 34.05 34.44 15
5 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 34.39 34.55 14
6 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 34.61 34.57 13
Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 GRIMMETT-NORRIS, MICHAEL 10 CUBU-PV 34.41 34.05
6 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 34.01 34.39
7 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 35.23 34.61
17 RAMEY, LLOYD 9 CUBU-PV 37.23 38.07
-- PHILLIPS, BRADLEY 10 CUBU-PV 34.23 NS
Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
3 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:13.73 1:14.92
6 GRIMMETT-NORRIS, M 10 CUBU-PV 1:14.94 1:17.30
Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
3 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:14.89 1:13.73
4 GRIMMETT-NORRIS, MICHAEL 10 CUBU-PV 1:16.45 1:14.94
17 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 1:17.23 1:23.63
21 CURL, TYLER 10 CUBU-PV 1:21.34 1:27.70
22 RAMEY, LLOYD 9 CUBU-PV 1:22.45 1:28.93
-- PHILLIPS, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:15.47 NS
Men 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
5 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 39.58 39.89
6 GRIMMETT-NORRIS, M 10 CUBU-PV 39.74 40.13
Men 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 39.78 39.58
5 GRIMMETT-NORRIS, MICHAEL 10 CUBU-PV 42.89 39.74
11 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 43.78 42.75
21 CURL, TYLER 10 CUBU-PV 44.34 45.83
-- PHILLIPS, BRADLEY 10 CUBU-PV 43.01 NS
Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:25.35 1:25.79 17
Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:25.78 1:25.35
-- PHILLIPS, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:31.56 NS
Men 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
6 GRIMMETT-NORRIS, M 10 CUBU-PV 45.79 46.89 13
7 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 47.06 48.35 12
Men 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
3 GRIMMETT-NORRIS, MICHAEL 10 CUBU-PV 45.97 45.79
5 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 46.12 47.06
Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
1 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:22.17 1:22.06
6 GRIMMETT-NORRIS, M 10 CUBU-PV 1:29.71 1:31.66
8 CURL, TYLER 10 CUBU-PV 1:48.76 1:41.09
-- SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 1:30.35 NS
Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:21.23 1:22.17
5 GRIMMETT-NORRIS, MICHAEL 10 CUBU-PV 1:24.05 1:29.71
6 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 1:24.81 1:30.35
10 CURL, TYLER 10 CUBU-PV 1:38.56 1:48.76
-- RAMEY, LLOYD 9 CUBU-PV 1:38.99 DQ
-- PHILLIPS, BRADLEY 10 CUBU-PV 1:27.24 NS
Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 GRIMMETT-NORRIS, M 10 CUBU-PV 3:00.20 2:59.92 17
1:27.17 2:59.92
3 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 3:00.10 2:59.97 16
1:23.75 2:59.97
Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 DILLON, BRADLEY 10 CUBU-PV 3:00.34 3:00.10
1:24.68 3:00.10
3 GRIMMETT-NORRIS, MICHAEL 10 CUBU-PV 3:00.89 3:00.20
1:26.89 3:00.20
11 SMITH, ZACHARY 10 CUBU-PV 3:18.39 3:16.55
1:31.37 3:16.55
-- PHILLIPS, BRADLEY 10 CUBU-PV 3:03.59 NS
Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
3 GRIMMETT-NORRIS, R 12 CUBU-PV 29.26 29.03 16
Men 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 GRIMMETT-NORRIS, ROBERT 12 CUBU-PV 30.67 29.26
Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 GRIMMETT-NORRIS, R 12 CUBU-PV 1:12.53 1:11.66 17
Men 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 GRIMMETT-NORRIS, ROBERT 12 CUBU-PV 1:11.99 1:12.53
Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
1 GRIMMETT-NORRIS, R 12 CUBU-PV 1:09.74 1:09.16
Men 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 GRIMMETT-NORRIS, ROBERT 12 CUBU-PV 1:10.64 1:09.74
Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 GRIMMETT-NORRIS, R 12 CUBU-PV 2:35.54 2:32.97 17
1:10.79 2:32.97
Men 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 GRIMMETT-NORRIS, ROBERT 12 CUBU-PV 2:35.49 2:35.54
1:11.70 2:35.54
Men 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
2 GRIMMETT-NORRIS, R 12 CUBU-PV 4:44.23 4:41.25
1:07.34 2:20.41 3:32.83 4:41.25
Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
1 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 26.19 26.09 20
Men 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 27.21 26.19
Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 58.85 57.98
10 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 1:01.05 1:01.16
Men 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 59.63 58.85
11 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 1:00.89 1:01.05
32 CURL, PAT 14 CUBU-PV 1:05.34 1:05.42
-- POOL, JONATHAN 13 CUBU-PV 1:05.42 NS
Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
6 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 2:08.85 2:06.94
1:01.73 2:06.94
7 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 2:10.35 2:09.18
1:03.11 2:09.18
Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
7 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 2:13.84 2:08.85
1:03.12 2:08.85
10 HINRICHSEN, PHILLIP 13 CUBU-PV 2:11.89 2:10.35
1:03.25 2:10.35
11 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 2:09.47 2:10.66
1:03.04 2:10.66
17 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 2:21.98 2:14.32
1:05.39 2:14.32
18 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 2:14.44 2:15.96
1:05.53 2:15.96
Men 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
3 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 4:32.34 4:29.26 16
1:04.66 2:13.38 3:21.87 4:29.26
5 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 4:36.92 4:32.46 14
1:04.06 2:12.41 3:23.33 4:32.46
11 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 4:41.82 4:42.07 6
1:07.08 2:18.58 3:30.49 4:42.07
37 POOL, JONATHAN 13 CUBU-PV 4:59.36 5:13.90
1:12.97 2:33.83 3:55.96 5:13.90
Men 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
3 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 9:30.14 9:13.05 16
1:05.56 2:15.87 3:26.21 4:36.74 5:46.75 6:56.65 8:05.44 9:12.98
9:13.05
8 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 9:53.68 9:35.45 11
1:02.60 2:09.96 3:18.22 4:27.64 5:37.70 6:47.44 7:56.77 9:04.66
9:35.45
12 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 9:47.56 9:51.75 5
1:07.58 2:20.27 3:33.26 4:47.71 6:02.22 7:18.17 8:35.35 9:51.75
Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
9 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 1:09.66 1:09.63 9
Men 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
10 HINRICHSEN, PHILLIP 13 CUBU-PV 1:10.25 1:09.66
14 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 1:12.02 1:10.16
17 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 1:10.73 1:10.43
20 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 1:10.10 1:11.42
25 KINAS, JOSHUA 14 CUBU-PV 1:11.45 1:13.67
Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
4 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 2:26.30 2:25.32
1:12.38 2:25.32
Men 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
5 HINRICHSEN, PHILLIP 13 CUBU-PV 2:27.84 2:26.30
1:12.19 2:26.30
14 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 2:25.65 2:31.63
1:13.91 2:31.63
22 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 2:38.92 2:34.22
1:14.84 2:34.22
36 CURL, PAT 14 CUBU-PV 2:41.11 2:55.58
1:23.12 2:55.58
Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
6 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 1:17.18 1:16.88
8 MILLER, HAYWOOD 13 CUBU-PV 1:19.33 1:19.08
9 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 1:19.21 1:19.43
Men 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
5 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 1:17.11 1:17.18
8 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 1:15.94 1:19.21
9 MILLER, HAYWOOD 13 CUBU-PV 1:19.24 1:19.33
Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
5 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 2:46.99 2:42.69 14
1:19.74 2:42.69
7 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 2:50.30 2:51.06 12
1:22.33 2:51.06
-- MILLER, HAYWOOD 13 CUBU-PV 2:46.08 DQ
1:20.54 DQ
Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
5 MILLER, HAYWOOD 13 CUBU-PV 2:44.85 2:46.08
1:21.80 2:46.08
6 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 2:44.62 2:46.99
1:21.47 2:46.99
9 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 2:46.72 2:50.30
1:22.48 2:50.30
14 KINAS, JOSHUA 14 CUBU-PV 2:52.80 2:58.39
1:27.57 2:58.39
15 POOL, JONATHAN 13 CUBU-PV 2:57.10 2:59.62
1:25.44 2:59.62
Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 1:05.14 1:04.12
7 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 1:04.57 1:05.94
Men 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 1:03.95 1:04.57
5 HINRICHSEN, PHILLIP 13 CUBU-PV 1:05.48 1:05.14
22 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 1:09.13 1:11.14
Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
3 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 2:20.69 2:19.32
1:06.37 2:19.32
7 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 2:26.37 2:28.45
1:11.19 2:28.45
Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 HINRICHSEN, PHILLIP 13 CUBU-PV 2:23.03 2:20.69
1:06.82 2:20.69
6 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 2:28.74 2:26.37
1:10.44 2:26.37
-- CURL, PAT 14 CUBU-PV 2:40.13 NS
-- POOL, JONATHAN 13 CUBU-PV 2:35.00 NS
Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
4 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 2:24.97 2:24.13 15
1:08.36 2:24.13
7 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 2:27.53 2:25.28 12
1:07.73 2:25.28
Men 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 HINRICHSEN, PHILLIP 13 CUBU-PV 2:25.44 2:24.97
1:08.43 2:24.97
8 POOL, CHRISTOPHER 14 CUBU-PV 2:30.77 2:27.53
1:08.46 2:27.53
11 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 2:30.18 2:29.22
1:12.17 2:29.22
13 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 2:28.49 2:30.18
1:13.46 2:30.18
22 KINAS, JOSHUA 14 CUBU-PV 2:34.99 2:34.47
1:11.17 2:34.47
33 RAY, ALEX 13 CUBU-PV 2:34.06 2:39.26
1:14.31 2:39.26
40 POOL, JONATHAN 13 CUBU-PV 2:41.73 2:43.07
1:18.32 2:43.07
Men 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
4 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 5:03.04 5:03.67
1:06.19 2:23.97 3:55.37 5:03.67
8 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 5:15.00 5:11.53
1:10.85 2:35.15 4:01.22 5:11.53
15 MCDONALD, ADAM 13 CUBU-PV 5:11.86 5:22.12
1:13.32 2:35.76 4:07.36 5:22.12
Men Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
35 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 29.29 28.53
Men Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
20 HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 59.70 1:02.64
Men Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
18 HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 58.19 59.70
29 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 1:00.11 1:01.26
Men Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
20 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 2:08.13 2:10.96
1:02.75 2:10.96
Men Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
21 GARCIA, GUILLERMO 16 CUBU-PV 2:05.95 2:08.13
1:02.95 2:08.13
21 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 2:07.99 2:08.13
1:01.14 2:08.13
36 HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 2:03.67 2:13.14
1:03.71 2:13.14
40 SCANLON, TOMMY 16 CUBU-PV 2:08.43 2:14.31
1:06.10 2:14.31
45 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 2:17.25 2:17.37
1:06.86 2:17.37
-- HAMILTON, TED 17 CUBU-PV 2:07.70 NS
Men Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
9 GARCIA, GUILLERMO 16 CUBU-PV 4:27.37 4:26.22 9
1:04.53 2:11.66 3:19.42 4:26.22
12 SCANLON, TOMMY 16 CUBU-PV 4:29.47 4:28.67 5
1:05.48 2:13.22 3:21.28 4:28.67
16 HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 4:21.16 4:33.44 1
1:06.19 2:16.26 3:25.20 4:33.44
23 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 4:30.60 4:37.56
1:06.12 2:17.10 3:28.02 4:37.56
29 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 4:50.39 4:46.56
1:08.94 2:21.79 3:34.71 4:46.56
Men Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
7 SCANLON, TOMMY 16 CUBU-PV 9:05.28 9:11.49 12
1:06.54 2:15.04 3:23.57 4:32.55 5:42.25 6:52.03 8:02.12 9:11.49
16 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 9:54.05 9:53.89 1
1:10.96 2:24.83 3:39.54 4:54.73 6:10.05 7:25.15 8:40.09 9:53.89
-- HAMILTON, TED 17 CUBU-PV 9:04.71 SCR
-- GARCIA, GUILLERMO 16 CUBU-PV 9:39.42 SCR
-- HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 9:05.00 SCR
Men Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
11 HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 17:33.00 17:43.71
1:08.15 2:19.35 3:30.92 4:41.32 5:51.61 7:02.88 8:14.62 9:26.31
10:37.76 11:49.65 13:01.42 13:17.48 14:13.08 15:24.73 17:43.71
13 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 18:08.78 17:47.78
1:08.16 2:19.94 3:31.26 4:42.90 5:54.87 7:06.30 8:17.45 9:28.52
10:39.68 11:51.29 13:02.68 14:14.42 15:26.20 16:38.02 17:47.78
16 GARCIA, GUILLERMO 16 CUBU-PV 18:22.09 18:00.67
1:08.77 2:20.46 3:32.29 4:44.80 5:57.32 7:08.60 8:20.43 9:32.39
10:44.92 11:57.70 13:09.74 14:22.06 15:35.28 16:48.51 18:00.67
17 SCANLON, TOMMY 16 CUBU-PV 17:45.27 18:00.86
1:08.25 2:19.69 3:31.42 4:42.77 5:55.15 8:20.63 9:33.92
10:47.52 12:01.14 13:13.58 14:25.96 15:37.84 16:49.56 18:00.86
18 HINRICHSEN, PHILLI 13 CUBU-PV 18:09.90 18:03.34
1:09.72 2:22.80 3:34.87 4:48.69 6:01.53 7:15.22 8:27.84 9:40.17
10:53.02 12:04.66 13:16.10 14:27.89 15:39.33 16:50.85 18:03.34
25 GRIMMETT-NORRIS, R 12 CUBU-PV 19:06.23 18:42.32
1:11.11 2:26.71 3:42.94 4:59.09 6:15.10 7:31.16 8:47.37 10:03.26
11:18.39 12:33.44 13:48.67 15:03.70 16:17.72 17:32.17 18:42.32
27 MELILLO, SIMONE 13 CUBU-PV 18:59.98 18:48.67
1:11.95 2:28.72 3:44.85 5:01.63 6:18.10 7:33.16 8:49.13 10:04.88
11:20.75 12:36.70 13:52.22 15:07.19 16:22.70 17:36.38 18:48.67
-- HAMILTON, TED 17 CUBU-PV 17:38.52 SCR
Men Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
-- HAMILTON, TED 17 CUBU-PV 1:07.92 NS
Men Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
-- HAMILTON, TED 17 CUBU-PV 2:22.85 NS
Men Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
4 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 1:12.02 1:12.25
Men Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
4 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 1:11.20 1:12.02
25 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 1:19.57 1:21.59
Men Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
6 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 2:39.87 2:36.93 13
1:14.49 2:36.93
B - Final
16 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 2:54.48 2:51.60 1
1:21.77 2:51.60
Men Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
5 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 2:37.93 2:39.87
1:15.58 2:39.87
17 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 2:45.39 2:54.48
1:22.70 2:54.48
Men Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
18 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 1:05.96 1:05.69
Men Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
19 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 1:05.30 1:05.96
Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
4 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 2:18.08 2:18.48
1:06.30 2:18.48
Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
3 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 2:19.53 2:18.08
1:06.10 2:18.08
12 HARDY, RYAN 16 CUBU-PV 2:21.28 2:30.91
1:12.33 2:30.91
Men Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
37 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 2:32.62 2:32.11
1:11.67 2:32.11
40 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 2:29.30 2:32.77
1:13.40 2:32.77
41 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 2:33.29 2:33.37
1:14.03 2:33.37
-- GARCIA, GUILLERMO 16 CUBU-PV 2:20.70 NS
Men Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
24 WANDNER, IAN 15 CUBU-PV 5:21.27 5:18.14
1:08.31 2:34.18 4:06.35 5:18.14
30 MOLINA, ARI 15 CUBU-PV 5:15.55 5:24.81
1:16.36 2:39.61 4:07.45 5:24.81
32 MORRIS, JAMES 18 CUBU-PV 5:11.80 5:28.06
1:12.81 2:39.78 4:13.86 5:28.06