11th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 4-5, 2002
Event Results for Finals
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Mitchell R 7 RMSC-PV 16.50 16.65 20
2 Grimmett-Norris, Christo 7 CUBU-PV 16.17 17.06 17
3 Fiala, Brandon C 7 CUBU-PV 18.63 17.78 16
4 Kiehl, Joshua B 7 RMSC-PV 20.75 18.31 15
5 Hardesty-Dyck, Will M 7 HACC-PV NT 20.00 14
6 Cudahy, Conor J 7 HACC-PV 19.93 20.18 13
7 Fasolyak, Andy D 7 RMSC-PV 24.84 20.84 12
8 Nickerson, Chris J 7 RMSC-PV 22.97 21.43 11
9 Kirchner, Michael J 6 RMSC-PV 23.36 21.56 9
10 Otto-Jacobs, Kory M 6 RMSC-PV NT 22.03 7
11 Pence, Benjamin R 6 PM-PV 25.54 22.43 6
12 Rush, Derek P 7 YORK-PV 25.83 22.65 5
13 Stuver, Ian R 7 MACHINE-PV 23.03 23.93 4
14 Sheerin, Patrick W 6 RMSC-PV 26.28 24.34 3
15 Walpuck, Jack J 6 RMSC-PV 23.02 26.00 2
16 Price, Garrett F 7 AVST-PV 25.57 26.12 1
17 Allsopp, Robert J 6 JFD-PV 28.22 26.46
18 Lundelius, Trey R 6 CUBU-PV 25.21 27.09
19 Irving, Todd J 7 HACC-PV 26.90 27.37
20 Bayly, Matthew T 7 AVST-PV 25.60 27.56
21 Stewart, Gary E 7 MMSC-PV 22.14 27.70
22 Curl, Blake M 6 CUBU-PV 38.00 34.46
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Grimmett-Norris, Christo 7 CUBU-PV 38.77 37.59 20
2 Kirsch, Mitchell R 7 RMSC-PV 37.47 38.03 17
3 Newman, David 7 CUBU-PV NT 42.50 16
4 Kolovich, Evan S 7 CUBU-PV 44.97 43.48 15
5 Cudahy, Conor J 7 HACC-PV 45.93 45.25 14
6 Coar, Trevor J 7 FISH-PV 46.09 47.46 13
7 Fritz, Tyler A 7 FISH-PV 43.15 48.43 12
8 Pennington, Alex S 7 FISH-PV 1:01.42 49.75 11
9 Kirchner, Michael J 6 RMSC-PV NT 51.15 9
10 Nickerson, Chris J 7 RMSC-PV 51.53 51.81 7
11 Green, Tyler J 7 RMSC-PV 50.23 51.87 6
12 Stewart, Gary E 7 MMSC-PV 1:00.11 52.21 5
13 Corridon, Tommy J 7 CUBU-PV 57.25 55.43 4
14 Kao, Allen 7 RMSC-PV NT 59.26 3
15 Price, Garrett F 7 AVST-PV 1:10.66 1:04.90 2
16 Lundelius, Trey R 6 CUBU-PV 1:06.02 1:04.96 1
17 Pitts, Quentin F 6 SNOWBIRDS-PV NT 1:34.21
18 Presgraves, Sam N 6 SNOWBIRDS-PV NT 1:36.18
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Mitchell R 7 RMSC-PV 20.47 20.65 20
2 Grimmett-Norris, Christo 7 CUBU-PV 22.02 21.25 17
3 Kiehl, Joshua B 7 RMSC-PV 24.24 23.09 16
4 Cudahy, Conor J 7 HACC-PV 25.15 23.31 15
5 Coar, Trevor J 7 FISH-PV 24.44 24.37 14
6 Fritz, Tyler A 7 FISH-PV 24.03 24.46 13
7 Mottola, David J 7 MACHINE-PV 25.00 25.34 12
8 Pennington, Alex S 7 FISH-PV 30.13 25.53 11
9 Kirchner, Michael J 6 RMSC-PV 27.36 26.29 9
10 Newman, David 7 CUBU-PV NT 26.68 7
11 Kolovich, Evan S 7 CUBU-PV 24.61 26.75 6
12 Green, Tyler J 7 RMSC-PV 31.19 26.87 5
13 Chang, Lucas L 7 RMSC-PV 27.98 27.37 4
14 Corridon, Tommy J 7 CUBU-PV 29.31 27.43 3
15 Price, Garrett F 7 AVST-PV 28.20 28.31 2
16 Irving, Todd J 7 HACC-PV 28.85 28.71 1
17 Stewart, Gary E 7 MMSC-PV NT 28.84
18 Nickerson, Chris J 7 RMSC-PV 26.97 30.50
19 Caldwell, James 6 HACC-PV 32.18 31.08
20 Kao, Allen 7 RMSC-PV 30.26 31.87
21 Gibeily, Tommy A 6 RMSC-PV 37.02 34.28
22 Lundelius, Trey R 6 CUBU-PV 29.26 40.05
23 Pitts, Quentin F 6 SNOWBIRDS-PV NT 44.96
24 Presgraves, Sam N 6 SNOWBIRDS-PV NT 46.71
-- Dippelsman, William M 7 DCPR-PV NT DQ
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Grimmett-Norris, Christo 7 CUBU-PV 51.02 45.30 20
2 Kiehl, Joshua B 7 RMSC-PV 54.23 48.68 17
3 Cudahy, Conor J 7 HACC-PV 59.17 48.93 16
4 Kirsch, Mitchell R 7 RMSC-PV 46.73 50.12 15
5 Fasolyak, Andy D 7 RMSC-PV NT 51.18 14
6 Bayly, Matthew T 7 AVST-PV 1:08.02 1:03.59 13
7 Hardesty-Dyck, Will M 7 HACC-PV NT 1:10.85 12
8 Stewart, Gary E 7 MMSC-PV 1:19.94 1:11.34 11
9 Allsopp, Robert J 6 JFD-PV NT 1:13.34 9
-- Irving, Todd J 7 HACC-PV 1:04.50 DQ
-- Stuver, Ian R 7 MACHINE-PV 1:01.71 DQ
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Newman, David 7 CUBU-PV NT 25.00 20
2 Coar, Trevor J 7 FISH-PV 28.25 26.09 17
3 Kiehl, Joshua B 7 RMSC-PV 31.55 26.87 16
4 Grimmett-Norris, Christo 7 CUBU-PV 28.30 27.87 15
5 Irving, Todd J 7 HACC-PV 31.74 28.03 14
6 Cudahy, Conor J 7 HACC-PV 28.76 28.09 13
7 Price, Garrett F 7 AVST-PV 30.68 28.68 12
8 Corridon, Tommy J 7 CUBU-PV 31.35 30.15 11
9 Lundelius, Trey R 6 CUBU-PV 31.47 30.41 9
10 Green, Tyler J 7 RMSC-PV 29.23 31.42 7
11 Kirchner, Michael J 6 RMSC-PV NT 31.54 6
12 Nickerson, Chris J 7 RMSC-PV 37.58 31.78 5
13 Kolovich, Evan S 7 CUBU-PV NT 35.09 3.5
13 Fritz, Tyler A 7 FISH-PV 33.71 35.09 3.5
15 Stewart, Gary E 7 MMSC-PV NT 35.54 2
16 Chang, Lucas L 7 RMSC-PV NT 35.71 1
17 Pennington, Alex S 7 FISH-PV 47.44 35.93
18 Gibeily, Tommy A 6 RMSC-PV NT 37.21
-- Dippelsman, William M 7 DCPR-PV NT DQ
-- Kao, Allen 7 RMSC-PV 50.80 DQ
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Newman, David 7 CUBU-PV NT 56.25 20
2 Fiala, Brandon C 7 CUBU-PV NT 1:01.93 17
3 Lundelius, Trey R 6 CUBU-PV 1:09.78 1:03.46 16
4 Irving, Todd J 7 HACC-PV 1:12.64 1:06.06 15
5 Cudahy, Conor J 7 HACC-PV NT 1:08.18 14
6 Sheerin, Patrick W 6 RMSC-PV NT 1:09.50 13
7 Bayly, Matthew T 7 AVST-PV 1:13.58 1:11.09 12
8 Price, Garrett F 7 AVST-PV 1:13.21 1:11.37 11
-- Fasolyak, Andy D 7 RMSC-PV NT DQ
-- Hardesty-Dyck, Will M 7 HACC-PV NT DQ
-- Otto-Jacobs, Kory M 6 RMSC-PV NT DQ
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Grimmett-Norris, Christo 7 CUBU-PV 18.74 17.78 20
2 Kirsch, Mitchell R 7 RMSC-PV 17.78 18.53 17
3 Fiala, Brandon C 7 CUBU-PV 20.69 23.15 16
4 Newman, David 7 CUBU-PV NT 24.18 15
5 Rush, Derek P 7 YORK-PV NT 25.21 14
6 Kiehl, Joshua B 7 RMSC-PV 27.93 25.78 13
7 Otto-Jacobs, Kory M 6 RMSC-PV NT 28.34 12
8 Nickerson, Chris J 7 RMSC-PV 40.16 28.53 11
9 Stewart, Gary E 7 MMSC-PV NT 29.90 9
10 Walpuck, Jack J 6 RMSC-PV 29.02 30.93 7
11 Lundelius, Trey R 6 CUBU-PV NT 38.15 6
-- Price, Garrett F 7 AVST-PV 33.62 DQ
-- Stuver, Ian R 7 MACHINE-PV 30.92 DQ
-- Sheerin, Patrick W 6 RMSC-PV NT DQ
-- Kirchner, Michael J 6 RMSC-PV NT DQ