20th Annual Reindeer Mini-Meet
December 8-9, 2001
Providence Recreation Ctr
PVC-02-1208-15
Meet Results for Timed Finals-Yards


Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean       7 UNAT-PV                16.01      15.96        
  2 Barry, Timmy         7 TCSD-PV                16.22      16.57        
  3 McJunkin, Matt       7 TCSD-PV                15.80      16.94        
  4 Wojciechowski, Lou   7 OCCS-PV                16.63      17.55        
  5 St John, Carl        7 TCSD-PV                18.31      17.78        
  6 Byrd, Brian          7 Rmsc-PV                20.06      17.91        
  7 Grimmett-Norris, C   7 CUBU-PV                20.03      18.16        
  8 Sippel, Andrew       7 FAST-PV                   NT      18.28        
  9 Byrne, Will          7 TCSD-PV                20.27      18.45        
 10 Herrmann, Michael    7 VSC-PV                 19.26      18.75        
 11 Martin III, James    7 VSC-PV                    NT      18.80        
 12 Powell, Garrett      7 Rmsc-PV                19.16      18.83        
 13 Rodan, Stephen       7 CUBU-PV                19.34      18.84        
 14 Kirsch, Mitchell     7 Rmsc-PV                17.70      19.17        
 15 Fritz, Tyler         7 FISH-PV                   NT      19.45        
 16 Hammond, Robert      7 JFD-PV                 21.08      19.66        
 17 Benecki, Kevin       7 FISH-PV                21.47      19.68        
 18 Crichton, Stephen    7 HACC-PV                   NT      19.96        
 19 Winchell, Ryan       7 CUBU-PV                19.60      20.04        
 20 Harris, Michael      7 MSSC-PV                21.00      21.04        
 21 Campbell, Samuel     7 HACC-PV                20.21      21.15        
 22 Deker, Grant         7 AVST-PV                24.09      21.20        
 23 Tusing, Douglas      7 TCSD-PV                18.62      21.29        
 24 Nguyen, Sonny        7 PM-PV                     NT      21.32        
 25 Phillips, Brian      7 CUBU-PV                19.30      21.86        
 26 Smith, Elon          7 PM-PV                  24.18      21.98        
 27 Chestnut, Eric       7 YORK-PV                20.72      22.05        
 28 Coar, Trevor         7 FISH-PV                   NT      22.35        
 29 Kirsch, Nicky        7 Rmsc-PV                21.64      22.91        
 30 Koczyk, Peter        7 PM-PV                  23.76      23.07        
 31 Friedman, Lee        7 FAST-PV                25.50      23.99        
 32 Surkamp, Mitchell    7 OCCS-PV                27.30      24.03        
 33 Pilcher, Dane        7 HACC-PV                   NT      24.46        
 34 Barbaris, Domininc   7 HACC-PV                28.28      25.61        
 35 Clark, Michael       7 Sharks-PV                 NT      25.64        
 36 Browning, Alex       7 PM-PV                  22.96      25.69        
 37 Onesty, Patrick      6 PM-PV                     NT      28.69        
 38 McQuade, Ryan        7 UNAT-PV                   NT      29.39        
 39 Kuhn, Devin          7 YORK-PV                37.70      29.44        
 40 Bayly, Matthew       7 AVST-PV                30.51      29.45        
 41 Gonzalez, Gene       7 Machine-PV                NT      29.51        
 42 Manley, Miles        7 VSC-PV                 27.59      30.34        
 43 Price, Garrett       7 AVST-PV                28.34      30.58        
 44 Pomajevich, Matthe   7 OCCS-PV                31.02      31.17        
 45 Feldman, Michael     7 HACC-PV                   NT      34.56        
 -- Rothschild, Brian    7 YORK-PV                20.66         NS        
 -- Lee, Ryan            7 Rmsc-PV                20.25         NS        
 -- Hughes, Grant        7 TCSD-PV                23.49         NS        
 -- Kao, Allen           7 Rmsc-PV                33.83         NS        
 -- Cooney, Corey        7 OCCS-PV                37.65         NS        
 -- Kriebel, David       6 VSC-PV                    NT         NS        
 -- Fasolyak, Andy       7 Rmsc-PV                25.76         NS        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean       7 UNAT-PV                35.73      35.09        
  2 Barry, Timmy         7 TCSD-PV                37.77      35.75        
  3 Tollefson, Fletche   7 CUBU-PV                42.25      36.26        
  4 Wojciechowski, Lou   7 OCCS-PV                36.70      37.57        
  5 McJunkin, Matt       7 TCSD-PV                42.16      37.92        
  6 Grimmett-Norris, C   7 CUBU-PV                46.23      40.47        
  7 Kirsch, Mitchell     7 Rmsc-PV                38.75      41.91        
  8 St John, Carl        7 TCSD-PV                   NT      42.00        
  9 Fritz, Tyler         7 FISH-PV                   NT      43.15        
 10 Winchell, Ryan       7 CUBU-PV                   NT      43.17        
 11 Powell, Garrett      7 Rmsc-PV                   NT      43.66        
 12 Benecki, Kevin       7 FISH-PV                   NT      44.39        
 13 Hughes, David        7 OCCS-PV                   NT      45.31        
 14 Tutterow, Eric       7 YORK-PV                42.71      45.97        
 15 Coar, Trevor         7 FISH-PV                   NT      46.09        
 16 Byrd, Brian          7 Rmsc-PV                44.31      46.23        
 17 Tusing, Douglas      7 TCSD-PV                   NT      46.25        
 18 Phillips, Brian      7 CUBU-PV                49.79      48.06        
 19 Campbell, Samuel     7 HACC-PV                   NT      48.24        
 20 Freck, Jacob         6 Machine-PV                NT      48.69        
 21 Sheehan, Will        7 OCCS-PV                   NT      48.86        
 22 Hale, Dylan          7 HACC-PV                   NT      49.27        
 23 Doyle, Justin        7 OCCS-PV                   NT      50.13        
 24 Quinn, Matthew       6 OCCS-PV                50.83      50.28        
 25 Nguyen, Sonny        7 PM-PV                     NT      50.55        
 26 Barrand, Connor      6 FISH-PV                54.40      50.65        
 27 Marlin, Chris        5 PM-PV                  55.33      50.82        
 28 Koczyk, Peter        7 PM-PV                  50.35      51.34        
 29 Smith, Elon          7 PM-PV                     NT      52.51        
 30 Hodge, Andrew        6 MSSC-PV              1:01.02      56.77        
 31 Pilcher, Dane        7 HACC-PV                   NT      57.05        
 32 Giachinta, Anthony   7 OCCS-PV                   NT      57.24        
 33 Corridon, Tommy      7 CUBU-PV                57.25    1:00.69        
 34 Karlen, Conner       7 OCCS-PV                   NT    1:01.17        
 35 Barbaris, Domininc   7 HACC-PV                   NT    1:03.08        
 36 Edgemon, Klint       7 OCCS-PV                   NT    1:03.98        
 37 Lundelius, Trey      6 CUBU-PV                   NT    1:05.84        
 38 Kuhn, Devin          7 YORK-PV                   NT    1:06.73        
 39 McCrone, Sean        7 HACC-PV                   NT    1:08.23        
 40 Sheerin, Patrick     6 Rmsc-PV                   NT    1:08.76        
 41 Price, Garrett       7 AVST-PV              1:10.72    1:10.66        
 -- Lucas, David         6 Snowbirds-PV              NT         NS        
 -- Lee, Ryan            7 Rmsc-PV                46.75         NS        
 -- Sippel, Andrew       7 FAST-PV                   NT         NS        
 -- AU, Kevin            6 FISH-PV                   NT         NS        
 -- Herrmann, Michael    7 VSC-PV                 45.58         NS        
 -- Royer, Matthew       7 AVST-PV                44.27         NS        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Timmy         7 TCSD-PV                19.73      19.84        
  2 McJunkin, Matt       7 TCSD-PV                20.31      20.53        
  3 Wojciechowski, Lou   7 OCCS-PV                20.06      20.55        
  4 Tollefson, Fletche   7 CUBU-PV                21.44      21.97        
  5 Benecki, Kevin       7 FISH-PV                22.72      22.64        
  6 Kirsch, Mitchell     7 Rmsc-PV                23.07      23.11        
  7 Tusing, Douglas      7 TCSD-PV                22.08      23.84        
  8 Grimmett-Norris, C   7 CUBU-PV                23.72      23.96        
  9 St John, Carl        7 TCSD-PV                   NT      24.10        
 10 Doyle, Justin        7 OCCS-PV                   NT      24.22        
 11 Kiehl, Joshua        6 Rmsc-PV                   NT      24.24        
 12 Winchell, Ryan       7 CUBU-PV                23.58      24.53        
 13 Fritz, Tyler         7 FISH-PV                   NT      24.56        
 14 Nguyen, Sonny        7 PM-PV                     NT      24.71        
 15 Campbell, Samuel     7 HACC-PV                25.58      24.95        
 16 Mottola, David       6 Machine-PV                NT      25.00        
 17 Smith, Elon          7 PM-PV                  28.80      25.14        
 18 Powell, Garrett      7 Rmsc-PV                28.78      25.36        
 19 Tutterow, Eric       7 YORK-PV                23.12      25.38        
 20 Coar, Trevor         7 FISH-PV                   NT      25.47        
 21 Hughes, David        7 OCCS-PV                24.94      25.72        
 22 Kirsch, Nicky        7 Rmsc-PV                30.03      25.92        
 23 Phillips, Brian      7 CUBU-PV                25.93      26.36        
 24 Rothschild, Brian    7 YORK-PV                25.68      26.42        
 25 Hale, Dylan          7 HACC-PV                   NT      26.46        
 26 Quinn, Matthew       6 OCCS-PV                28.74      26.63        
 27 Giachinta, Anthony   7 OCCS-PV                   NT      27.09        
 28 Koczyk, Peter        7 PM-PV                  26.01      27.56        
 29 Surkamp, Mitchell    7 OCCS-PV                32.34      27.83        
 30 Marlin, Chris        5 PM-PV                  50.75      27.95        
 31 Edgemon, Klint       7 OCCS-PV                31.59      28.42        
 32 Sheehan, Will        7 OCCS-PV                26.74      28.63        
 33 Hansen, Cory         7 CUBU-PV                26.05      28.93        
 34 Corridon, Tommy      7 CUBU-PV                30.74      29.31        
 35 Deker, Grant         7 AVST-PV                33.67      29.38        
 36 Irving, Todd         7 HACC-PV                28.85      29.69        
 37 Price, Garrett       7 AVST-PV                28.56      30.23        
 38 Barbaris, Domininc   7 HACC-PV                35.44      30.88        
 39 Hodge, Andrew        6 MSSC-PV                   NT      31.62        
 40 Gonzalez, Gene       7 Machine-PV                NT      32.70        
 41 Pomajevich, Matthe   7 OCCS-PV                41.80      33.15        
 42 Pilcher, Dane        7 HACC-PV                   NT      34.25        
 43 McQuade, Ryan        7 UNAT-PV                   NT      34.28        
 44 Karlen, Conner       7 OCCS-PV                   NT      34.77        
 45 Kaplan, Daniel       7 HACC-PV                   NT      40.81        
 46 Kuhn, Devin          7 YORK-PV                   NT      43.59        
 -- McCrone, Sean        7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Cooney, Corey        7 OCCS-PV                   NT         NS        
 -- Lee, Ryan            7 Rmsc-PV                24.28         NS        
 -- Lucas, David         6 Snowbirds-PV              NT         NS        
 -- Herrmann, Michael    7 VSC-PV                 21.50         NS        
 -- Royer, Matthew       7 AVST-PV                23.93         NS        
 -- Martin III, James    7 VSC-PV                    NT         NS        
 -- Barlow, Stephen      6 YORK-PV                44.43         NS        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barry, Timmy         7 TCSD-PV                44.90      43.06        
  2 Wojciechowski, Lou   7 OCCS-PV                50.91      44.68        
  3 Benecki, Kevin       7 FISH-PV                51.58      46.85        
  4 McJunkin, Matt       7 TCSD-PV                51.03      46.99        
  5 Grimmett-Norris, C   7 CUBU-PV                48.90      51.02        
  6 Kirsch, Mitchell     7 Rmsc-PV                51.75      51.81        
  7 Tusing, Douglas      7 TCSD-PV                50.68      52.73        
  8 Coar, Trevor         7 FISH-PV                   NT      54.14        
  9 Powell, Garrett      7 Rmsc-PV                56.75      55.11        
 10 Byrd, Brian          7 Rmsc-PV              1:00.02    1:00.68        
 11 Friedman, Lee        7 FAST-PV                   NT    1:02.49        
 12 Manley, Miles        7 VSC-PV               1:01.84    1:04.11        
 13 Sheehan, Will        7 OCCS-PV                   NT    1:06.28        
 14 Price, Garrett       7 AVST-PV              1:06.58    1:06.85        
 15 Barbaris, Domininc   7 HACC-PV                   NT    1:09.41        
 16 Bayly, Matthew       7 AVST-PV                   NT    1:09.91        
 17 Pilcher, Dane        7 HACC-PV                   NT    1:10.18        
 -- Harris, Michael      7 MSSC-PV                   NT         DQ        
 -- Rothschild, Brian    7 YORK-PV                57.89         NS        
 -- Lee, Ryan            7 Rmsc-PV                   NT         NS        
 -- Hughes, Grant        7 TCSD-PV              1:21.30         NS        
 -- Kao, Allen           7 Rmsc-PV              1:27.19         NS        
 -- Cooney, Corey        7 OCCS-PV                   NT         NS        
 -- Fasolyak, Andy       7 Rmsc-PV                   NT         NS        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean       7 UNAT-PV                23.17      23.06        
  2 Tollefson, Fletche   7 CUBU-PV                23.46      23.41        
  3 McJunkin, Matt       7 TCSD-PV                27.76      24.31        
  4 St John, Carl        7 TCSD-PV                   NT      24.33        
  5 Hughes, David        7 OCCS-PV                26.14      25.53        
  6 Barry, Timmy         7 TCSD-PV                   NT      26.13        
  7 Powell, Garrett      7 Rmsc-PV                   NT      26.45        
  8 Chestnut, Eric       7 YORK-PV                29.50      26.78        
  9 Koczyk, Peter        7 PM-PV                  28.45      27.10        
 10 Freck, Jacob         6 Machine-PV             32.05      28.02        
 11 Barrand, Connor      6 FISH-PV                29.43      28.20        
 12 Phillips, Brian      7 CUBU-PV                30.19      28.21        
 13 Coar, Trevor         7 FISH-PV                   NT      29.13        
 14 Campbell, Samuel     7 HACC-PV                   NT      30.23        
 15 Byrd, Brian          7 Rmsc-PV                29.00      30.26        
 16 Winchell, Ryan       7 CUBU-PV                29.67      30.55        
 17 Tutterow, Eric       7 YORK-PV                   NT      30.79        
 18 Lundelius, Trey      6 CUBU-PV                31.47      31.12        
 19 Corridon, Tommy      7 CUBU-PV                31.88      31.35        
 20 Irving, Todd         7 HACC-PV                34.28      32.55        
 21 Price, Garrett       7 AVST-PV                38.25      33.86        
 22 Fritz, Tyler         7 FISH-PV                   NT      34.09        
 23 Edgemon, Klint       7 OCCS-PV                   NT      35.40        
 24 McQuade, Ryan        7 UNAT-PV                   NT      35.56        
 25 Tusing, Douglas      7 TCSD-PV                   NT      37.16        
 26 Deker, Grant         7 AVST-PV                   NT      37.45        
 27 Karlen, Conner       7 OCCS-PV                   NT      37.46        
 28 Marlin, Chris        5 PM-PV                     NT      41.22        
 29 Quinn, Matthew       6 OCCS-PV                38.23      44.55        
 -- Hodge, Andrew        6 MSSC-PV                   NT         DQ        
 -- Giachinta, Anthony   7 OCCS-PV                   NT         DQ        
 -- Kaplan, Daniel       7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Gonzalez, Gene       7 Machine-PV                NT         DQ        
 -- Rothschild, Brian    7 YORK-PV                38.90         DQ        
 -- Kuhn, Devin          7 YORK-PV                   NT         DQ        
 -- Pilcher, Dane        7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Kiehl, Joshua        6 Rmsc-PV                   NT         DQ        
 -- Sheehan, Will        7 OCCS-PV                   NT         DQ        
 -- Hansen, Cory         7 CUBU-PV                   NT         DQ        
 -- Sheerin, Patrick     6 Rmsc-PV                   NT         DQ        
 -- Hale, Dylan          7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Lucas, David         6 Snowbirds-PV              NT         NS        
 -- Royer, Matthew       7 AVST-PV                28.09         NS        
 -- Herrmann, Michael    7 VSC-PV                    NT         NS        
 -- Martin III, James    7 VSC-PV                    NT         NS        
 -- Lee, Ryan            7 Rmsc-PV                34.47         NS        
 -- Cooney, Corey        7 OCCS-PV                   NT         NS        
 -- Sippel, Andrew       7 FAST-PV                   NT         NS        
 -- Barlow, Stephen      6 YORK-PV                   NT         NS        
 -- AU, Kevin            6 FISH-PV                   NT         NS        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean       7 UNAT-PV                56.47      51.01        
  2 St John, Carl        7 TCSD-PV                   NT      54.87        
  3 Byrne, Will          7 TCSD-PV                56.17      56.62        
  4 Crichton, Stephen    7 HACC-PV                   NT      56.85        
  5 Hammond, Robert      7 JFD-PV               1:12.34      57.45        
  6 Chestnut, Eric       7 YORK-PV              1:03.05    1:00.49        
  7 Byrd, Brian          7 Rmsc-PV              1:17.21    1:00.61        
  8 Martin III, James    7 VSC-PV                    NT    1:01.64        
  9 Rodan, Stephen       7 CUBU-PV                   NT    1:03.41        
 10 Coar, Trevor         7 FISH-PV                   NT    1:07.44        
 11 Fritz, Tyler         7 FISH-PV                   NT    1:11.32        
 12 Irving, Todd         7 HACC-PV                   NT    1:14.77        
 13 Friedman, Lee        7 FAST-PV              1:17.00    1:17.10        
 -- Litts, DJ            6 Sharks-PV                 NT         DQ        
 -- Kuhn, Devin          7 YORK-PV                   NT         DQ        
 -- Phillips, Brian      7 CUBU-PV              1:09.00         DQ        
 -- Tollefson, Fletche   7 CUBU-PV              1:01.81         DQ        
 -- Campbell, Samuel     7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Koczyk, Peter        7 PM-PV                1:02.86         DQ        
 -- Winchell, Ryan       7 CUBU-PV                   NT         DQ        
 -- Sheehan, Will        7 OCCS-PV                   NT         DQ        
 -- Cooney, Corey        7 OCCS-PV                   NT         NS        
 -- Lee, Ryan            7 Rmsc-PV              1:15.75         NS        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean       7 UNAT-PV                17.65      17.54        
  2 Barry, Timmy         7 TCSD-PV                18.53      18.21        
  3 Wojciechowski, Lou   7 OCCS-PV                20.52      20.02        
  4 Rodan, Stephen       7 CUBU-PV                21.71      20.79        
  5 Powell, Garrett      7 Rmsc-PV                23.17      21.22        
  6 Tollefson, Fletche   7 CUBU-PV                19.53      21.37        
  7 Hammond, Robert      7 JFD-PV                 23.57      21.46        
  8 Herrmann, Michael    7 VSC-PV                 24.10      21.63        
  9 Byrne, Will          7 TCSD-PV                22.55      21.88        
 10 St John, Carl        7 TCSD-PV                22.52      21.94        
 11 McJunkin, Matt       7 TCSD-PV                22.12      22.66        
 12 Phillips, Brian      7 CUBU-PV                23.55      23.85        
 13 Winchell, Ryan       7 CUBU-PV                25.60      24.99        
 14 Sippel, Andrew       7 FAST-PV                   NT      26.08        
 15 Kirsch, Nicky        7 Rmsc-PV                   NT      26.27        
 16 Barrand, Connor      6 FISH-PV                   NT      27.25        
 17 Campbell, Samuel     7 HACC-PV                   NT      29.68        
 18 Kiehl, Joshua        6 Rmsc-PV                   NT      31.01        
 19 Quinn, Matthew       6 OCCS-PV                29.67      31.17        
 20 Koczyk, Peter        7 PM-PV                  30.91      32.32        
 21 Browning, Alex       7 PM-PV                     NT      32.73        
 22 Tusing, Douglas      7 TCSD-PV                24.59      33.06        
 23 Harris, Michael      7 MSSC-PV                36.09      33.67        
 24 Benecki, Kevin       7 FISH-PV                   NT      35.62        
 25 Stronko, Samuel      6 OCCS-PV                35.65      37.20        
 26 Deker, Grant         7 AVST-PV                39.95      38.57        
 27 Smith, Elon          7 PM-PV                  38.77      39.83        
 28 Abboud, Philip       6 TCSD-PV                   NT      40.55        
 -- Grimmett-Norris, C   7 CUBU-PV                22.73         DQ        
 -- Bayly, Matthew       7 AVST-PV                   NT         DQ        
 -- Kirsch, Mitchell     7 Rmsc-PV                21.55         DQ        
 -- Barbaris, Domininc   7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- Price, Garrett       7 AVST-PV                38.87         DQ        
 -- Feldman, Michael     7 HACC-PV                   NT         DQ        
 -- AU, Kevin            6 FISH-PV                   NT         NS        
 -- Hughes, Grant        7 TCSD-PV                43.09         NS        
 -- Fasolyak, Andy       7 Rmsc-PV                   NT         NS        
 -- Rothschild, Brian    7 YORK-PV                30.87         NS        
 -- Kao, Allen           7 Rmsc-PV                   NT         NS        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Sean       7 UNAT-PV                   NT      43.16        
  2 Wojciechowski, Lou   7 OCCS-PV                   NT      47.53        
  3 Kirsch, Mitchell     7 Rmsc-PV                55.75      55.64        
  4 Barrand, Connor      6 FISH-PV                   NT    1:06.82        
 -- Chestnut, Eric       7 YORK-PV                   NT         DQ        
 -- AU, Kevin            6 FISH-PV                   NT         NS        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 The Capitol Sea Devils-PV  'A'              1:08.95    1:12.60        
  2 Rockville Montgomery-PV  'A'                1:09.43    1:15.79        
  3 Curl-Burke Swim Club-PV  'A'                1:13.99    1:16.58        
  4 Curl-Burke Swim Club-PV  'B'                1:21.99    1:29.37        
  5 Potomac Marlins-PV  'A'                     1:56.22    1:30.04        
     1) Marlin, Chris 5                 2) Nguyen, Sonny 7                
     3) Koczyk, Peter 7                 4) Smith, Elon 7                  
  6 Herndon Aquatic Club-PV  'A'                1:45.45    1:31.71        
  7 York Swim Club-PV  'A'                      1:31.33    1:52.90        
  8 Rockville Montgomery-PV  'B'                1:13.00    1:57.37        
  9 Herndon Aquatic Club-PV  'B'                     NT    2:09.47        
 -- Rockville Montgomery-PV  'C'                1:17.00         NS        
 -- Rockville Montgomery-PV  'D'                1:21.00         NS        
 -- Victor Swim Club-PV  'A'                    1:20.05         NS        
 -- Curl-Burke Swim Club-PV  'C'                1:32.99         NS        
 
Boys 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curl-Burke Swim Club-PV  'A'                1:24.53    1:30.90        
  2 Potomac Marlins-PV  'A'                     1:52.34    1:38.28        
     1) Smith, Elon 7                   2) Nguyen, Sonny 7                
     3) Browning, Alex 7                4) Pence, Benjamin 6              
  3 York Swim Club-PV  'A'                      2:08.05    1:51.70        
 -- Rockville Montgomery-PV  'C'                1:27.00         NS        
 -- Rockville Montgomery-PV  'B'                1:23.00         NS        
 -- Rockville Montgomery-PV  'D'                1:30.00         NS        
 -- Curl-Burke Swim Club-PV  'B'                1:36.99         NS        
 -- Herndon Aquatic Club-PV  'A'                     NT         NS        
 -- Rockville Montgomery-PV  'A'                1:19.84         NS        
 -- Curl-Burke Swim Club-PV  'C'                1:49.99         NS