20th Annual Reindeer Mini-Meet
December 8-9, 2001
Providence Recreation Ctr
PVC-02-1208-15
Meet Results for Timed Finals-Yards
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fiala, Brandon 6 CUBU-PV 18.63 19.23
2 Marlin, Chris 5 PM-PV 29.28 21.70
3 Quinn, Matthew 6 OCCS-PV 24.69 21.88
4 Barrand, Connor 6 FISH-PV 24.13 21.95
5 Cudahy, Conor 6 HACC-PV 21.75 22.15
6 Kiehl, Joshua 6 Rmsc-PV NT 22.38
7 Freck, Jacob 6 Machine-PV 25.95 22.60
8 Stronko, Samuel 6 OCCS-PV 22.18 23.04
9 Jones, Byron 5 CUBU-PV NT 23.89
10 Stuver, Ian 6 Machine-PV 24.06 24.08
11 Nickerson, Chris 6 Rmsc-PV 25.69 24.64
12 Rider, Alex 6 CUBU-PV 25.64 24.70
13 Hodge, Andrew 6 MSSC-PV 26.08 25.33
14 Kelly, Joe 6 Rmsc-PV 27.92 25.82
15 Rush, Derek 6 YORK-PV 31.67 25.83
16 Lucas, David 6 Snowbirds-PV NT 26.55
17 Litts, DJ 6 Sharks-PV 33.40 26.57
18 Abboud, Philip 6 TCSD-PV 32.13 26.91
18 Lloyd, Will 6 YORK-PV NT 26.91
20 Lundelius, Trey 6 CUBU-PV 28.03 26.99
21 Sheerin, Patrick 6 Rmsc-PV 33.06 27.02
22 Kirchner, Michael 6 UNAT-PV NT 27.04
23 Shields, Timothy 6 VSC-PV 30.90 27.56
24 Pennington, Alex 6 FISH-PV NT 28.48
25 Wicklein, Hans 5 FAST-PV NT 28.93
26 Pence, Benjamin 6 PM-PV NT 29.34
27 Payne, Joel 6 HACC-PV NT 30.24
28 Boelsckevy, Alexan 6 HACC-PV NT 31.76
29 Laffosse, Andrew 6 VSC-PV 31.20 31.88
30 Chavez, Daniel 6 FAST-PV NT 34.71
31 Barlow, Stephen 6 YORK-PV 31.09 35.27
32 Fox, Andrew 6 HACC-PV NT 35.45
33 Marsteller, Ian 5 JFD-PV NT 37.36
34 Kaylor, Liam 6 OCCS-PV NT 38.06
35 Dunlow, Ryan 6 Rmsc-PV 48.65 38.47
36 MacDonald, Alexand 5 OCCS-PV 38.59 40.13
37 Skowronski, Matthe 6 HACC-PV 37.88 40.38
38 Maranto, Samuel 6 OCCS-PV 43.77 44.55
39 Gibeily, Tommy 5 Rmsc-PV 1:01.38 55.94
-- Thomas, Michael 5 Rmsc-PV 25.23 NS
-- Dunn, Hunter 6 YORK-PV 36.65 NS
-- AU, Kevin 6 FISH-PV NT NS
-- Onesty, Patrick 6 PM-PV NT NS
-- Sanner, Grayson 6 AAC-PV 37.50 NS
-- Mottola, David 6 Machine-PV NT NS
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Barrand, Connor 6 FISH-PV 25.71 23.98
2 Fiala, Brandon 6 CUBU-PV 24.88 24.38
3 Kiehl, Joshua 6 Rmsc-PV NT 25.72
4 Freck, Jacob 6 Machine-PV 29.62 25.77
5 Litts, DJ 6 Sharks-PV 30.97 26.53
6 Cudahy, Conor 6 HACC-PV 28.06 26.93
7 Quinn, Matthew 6 OCCS-PV 28.74 27.11
8 Marlin, Chris 5 PM-PV 50.75 27.51
9 Shields, Timothy 6 VSC-PV 34.53 28.41
10 Rush, Derek 6 YORK-PV 32.20 28.92
11 Jones, Byron 5 CUBU-PV NT 29.24
12 Stuver, Ian 6 Machine-PV 30.45 30.28
13 Pennington, Alex 6 FISH-PV NT 31.01
14 Dunlow, Ryan 6 Rmsc-PV 29.05 31.26
15 Rider, Alex 6 CUBU-PV NT 31.34
16 Kelly, Joe 6 Rmsc-PV 29.92 31.35
17 Lloyd, Will 6 YORK-PV NT 31.38
18 Nickerson, Chris 6 Rmsc-PV 26.97 31.41
19 Caldwell, James 6 HACC-PV NT 32.18
20 Sheerin, Patrick 6 Rmsc-PV 31.26 32.99
21 MacDonald, Alexand 5 OCCS-PV 43.50 33.11
22 Abboud, Philip 6 TCSD-PV 36.88 33.18
22 Hodge, Andrew 6 MSSC-PV NT 33.18
24 Boelsckevy, Alexan 6 HACC-PV NT 33.46
25 Laffosse, Andrew 6 VSC-PV NT 33.85
26 Kaylor, Liam 6 OCCS-PV NT 34.38
27 Stronko, Samuel 6 OCCS-PV 29.81 34.50
28 Pence, Benjamin 6 PM-PV NT 34.86
29 Skowronski, Matthe 6 HACC-PV 34.23 35.19
30 Kirchner, Michael 6 UNAT-PV NT 36.45
31 Marsteller, Ian 5 JFD-PV NT 39.46
32 Gibeily, Tommy 5 Rmsc-PV 37.02 39.87
33 Wicklein, Hans 5 FAST-PV NT 39.95
34 Payne, Joel 6 HACC-PV NT 41.24
35 Barlow, Stephen 6 YORK-PV 44.43 42.74
36 Fox, Andrew 6 HACC-PV NT 46.45
-- Lucas, David 6 Snowbirds-PV NT DQ
-- Lundelius, Trey 6 CUBU-PV 33.21 DQ
-- Chavez, Daniel 6 FAST-PV NT DQ
-- Dunn, Hunter 6 YORK-PV 48.80 NS
-- Mottola, David 6 Machine-PV NT NS
-- AU, Kevin 6 FISH-PV NT NS
-- Sanner, Grayson 6 AAC-PV 48.79 NS
-- Thomas, Michael 5 Rmsc-PV 31.82 NS