500/1000/1650 Free 400 IM Meet
TCSD-FISH
April 28, 2001
Madeira School
PVD-01-0428-xx
Meet Results for Timed Finals-Yards
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 6:44.59 6:37.82
2 Rhee, Amy S 10 TCSD-PV 6:39.00 6:54.28
3 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV NT 7:39.77
4 Paris, Antonia L 10 FISH-PV NT 7:45.52
5 DeMocker, Tracy M 10 TCSD-PV 7:26.48 7:55.44
-- Taylor, Christine M 10 FISH-PV NT SCR
-- Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV NT SCR
Girls 10 & Under 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Fritz, Hillary A 10 FISH-PV NT NS
Girls 10 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV NT 6:01.98
-- Lee, Clarice 10 FISH-PV NT DQ
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 6:04.99 5:57.38
2 Balint, Andrea A 12 TCSD-PV 5:55.60 5:59.28
3 Kromer, Thea D 11 TCSD-PV 6:24.59 6:15.06
4 Reynolds, Melissa P 12 TCSD-PV 6:28.20 6:18.81
5 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 7:24.49 6:20.36
6 Decrosta, Katherine E 11 TCSD-PV 6:36.92 6:25.97
7 Nakamura, Yoriko M 12 TCSD-PV 6:55.82 6:38.87
8 Rubin, Meredith F 12 TCSD-PV 6:47.18 6:45.47
9 Drezner, Dani L 12 TCSD-PV 6:30.00 6:52.59
10 Phelps, Caroline R 12 TCSD-PV 6:54.94 6:56.80
11 Crean, Norah E 12 TCSD-PV 7:04.36 7:06.81
12 Gainey, Christina A 11 FISH-PV 7:38.63 7:22.53
13 Berman, Jillian M 11 TCSD-PV 7:30.00 7:27.00
14 Bullen, Karen L 12 TCSD-PV 7:25.12 8:48.31
-- Bragg, Danielle K 12 TCSD-PV 6:54.16 SCR
-- Hall, Ellie M 12 TCSD-PV 7:02.38 SCR
-- Fuchs, Kathleen M 12 TCSD-PV 6:24.53 SCR
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Brooks, Alison G 11 FISH-PV NT 14:18.13
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Viner, Rebecca T 12 TCSD-PV NT 24:53.25
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 4:53.14 4:50.84
2 Welch, Emma F 12 TCSD-PV 6:05.42 5:18.65
3 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV NT 5:30.28
4 Kim, Catherine J 11 FISH-PV NT 5:50.66
5 Matson, Emily M 12 TCSD-PV 6:26.42 6:01.37
6 O'Leary, Carey L 11 TCSD-PV 6:25.25 6:01.38
7 Abram, Zoe C 12 TCSD-PV 6:30.00 6:44.48
-- Kumar, Sheila V 12 FISH-PV 6:23.19 SCR
-- Nebinski, Dana 12 TCSD-PV 6:10.42 SCR
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Carpenter, Carrie A 14 TCSD-PV 5:56.53 5:49.04
2 Brookhiser, Laura K 14 TCSD-PV 5:50.00 5:58.30
3 Donohoe, Colleen V 14 TCSD-PV 6:10.62 5:59.15
4 Rosenthal, Katie M 13 TCSD-PV 6:14.15 6:15.16
5 Wright, Sarah L 13 FISH-PV NT 6:52.15
6 Grant, Lauren A 13 TCSD-PV 7:03.00 7:16.88
7 Johnston, Hailey P 13 TCSD-PV 7:30.00 7:19.34
-- Puglisi, Laurie Beth B 13 TCSD-PV 5:47.14 SCR
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 12:31.41 12:11.39
2 Kolmer, Jessica 13 FISH-PV NT 13:08.58
3 Currier, Christine A 13 FISH-PV 13:35.38 13:09.26
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Yurechko, Christine H 14 TCSD-PV 2:00.00 19:15.82
2 Reynolds, Sara P 14 TCSD-PV 21:19.22 20:17.30
3 Wilson, Adele N 13 TCSD-PV 22:00.00 20:27.06
4 McNeill, Meredith L 13 FISH-PV 23:47.49 21:23.87
5 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 21:47.26 21:25.91
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Stephens, Melanie A 14 TCSD-PV 5:13.04 5:08.84
2 Donohoe, Colleen V 14 TCSD-PV 5:51.54 5:28.34
3 Travis, Elli M 13 TCSD-PV 6:20.00 5:48.90
4 Yost, Rachel L 13 FISH-PV NT 6:34.77
-- Puglisi, Laurie Beth B 13 TCSD-PV 5:11.33 SCR
-- Richards, Jessica E 13 TCSD-PV 6:24.42 SCR
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Dyson, Catherine G 17 TCSD-PV 5:15.71 5:26.20
2 Edmondson, Lauren R 16 TCSD-PV 5:22.20 5:30.47
3 Delphos, Jordan E 16 TCSD-PV 5:38.53 5:53.39
4 Buki, Alison G 15 TCSD-PV 5:52.48 6:10.09
5 Cooper, Tricia S 18 TCSD-PV 6:18.19 6:28.09
6 Horahan, Elizabeth J 16 TCSD-PV 5:56.66 6:28.99
7 Pitler, Emily B 16 TCSD-PV 6:40.12 6:47.82
-- Chuzi, Sarah E 15 TCSD-PV 5:54.00 NS
Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Winkler, Melissa A 16 FISH-PV NT 20:24.24
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 McKee, Kaitlin C 15 TCSD-PV 5:10.00 5:05.14
2 Chuzi, Sarah E 15 TCSD-PV 5:23.65 5:17.26
3 MacDonald, Lindsay J 16 TCSD-PV 5:36.57 5:30.47
-- Sasser, Ginny G 16 TCSD-PV 5:12.00 SCR