500/1000/1650 Free 400 IM Meet
TCSD-FISH
April 28, 2001
Madeira School
PVD-01-0428-xx
Meet Results for Timed Finals-Yards
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV NT 6:19.38
2 Flach, Michael F 9 FISH-PV NT 6:43.08
3 Emory, Danny J 10 TCSD-PV 7:20.00 7:10.86
4 Whipkey, Brendan S 10 TCSD-PV 7:20.00 7:11.45
5 Byrne, Jeb E 10 TCSD-PV 7:30.00 7:18.61
6 Matson, Erik W 10 TCSD-PV 7:21.12 8:07.59
-- King, Christopher M 9 TCSD-PV 7:28.42 SCR
Boys 10 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 6:55.08 5:40.14
2 Flach, Michael F 9 FISH-PV NT 5:46.91
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rubin, Jared S 12 TCSD-PV 5:54.09 6:04.69
2 Young, Joseph S 12 TCSD-PV 6:30.00 6:29.12
3 Gustafson, Max J 12 TCSD-PV 7:30.00 6:42.55
4 Posner, Max I 12 TCSD-PV 7:22.68 7:01.48
5 Auger, Austin L 11 TCSD-PV 7:22.42 7:04.77
6 Mercer, Garrett W 12 TCSD-PV 7:29.12 7:08.63
7 Shipley, Ryan N 11 TCSD-PV 7:15.12 7:11.99
8 Burridge, Owen R 12 TCSD-PV 7:23.42 8:04.66
9 Travis, Tor J 11 TCSD-PV 7:30.00 8:09.89
10 Burridge, Hughes J 12 TCSD-PV 7:26.42 8:25.38
-- Sullivan, Matt F 12 TCSD-PV 7:10.42 SCR
-- Cawley, Max A 11 TCSD-PV 6:54.37 SCR
-- Hall, Nelson F 12 TCSD-PV 7:10.00 SCR
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Killeri, Daniel Y 12 TCSD-PV 6:20.42 5:16.68
2 O'Leary, James R 11 FISH-PV 6:28.86 5:58.59
-- Whipkey, Sean P 12 TCSD-PV 6:22.42 DQ
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Hahn, David T 13 TCSD-PV 5:34.30 5:26.56
2 Spring, Jonathan L 13 TCSD-PV 5:52.79 5:42.64
3 Lewris, Jason J 13 TCSD-PV 5:59.93 5:57.20
4 Brooks, Matt G 13 FISH-PV 6:27.62 6:03.02
5 Mann, Jack R 13 TCSD-PV 7:00.00 6:40.07
6 Malone, Louis P 14 TCSD-PV 7:07.68 6:45.00
7 Garcia, Carlos A 13 TCSD-PV 7:15.00 6:50.85
-- Bragg, Jonathan W 14 TCSD-PV 6:26.49 SCR
-- Sarosdy, Frank R 13 TCSD-PV 6:15.05 SCR
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
-- Diggs, Keith E 13 TCSD-PV 11:02.40 NS
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 19:06.57 19:25.99
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Rohleder, Daniel S 14 TCSD-PV 4:41.86 4:35.92
2 Brooks, Matt G 13 FISH-PV 5:27.54 5:18.81
3 Powell, Austin G 13 TCSD-PV 6:21.42 5:38.31
4 Dutton, Scott C 13 TCSD-PV 6:28.42 6:00.65
-- Diggs, Keith E 13 TCSD-PV 4:41.62 DQ
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Gercenstein, Ross J 16 TCSD-PV 5:05.24 5:01.56
2 Scanlon, Tom J 15 TCSD-PV 5:00.34 5:02.02
3 Brownell, Sam E 18 TCSD-PV 5:08.68 5:08.34
4 Marum, Becket B 15 TCSD-PV 5:32.91 5:36.28
5 Balint, Michael V 16 TCSD-PV 5:22.41 5:41.84
-- Sarosdy, Will R 15 TCSD-PV 5:30.56 SCR
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Scanlon, Tom J 15 TCSD-PV 10:20.33 10:34.91
2 Hellmann, Drew K 15 TCSD-PV 11:00.00 11:25.02
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Garcia, Guillermo A 15 TCSD-PV 16:54.45 18:22.69
2 Crean, Denis J 40 TCSD-PV 18:00.00 19:04.94
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Garcia, Guillermo A 15 TCSD-PV 4:17.84 4:31.55
2 Cureton, Patrick C 16 TCSD-PV NT 4:45.57