Dual Meet at Fairland
FAST/MSSC
February 19, 2001
PVD-01-0219-15
Meet Results for Timed Finals-Yards
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Delaney, Katie L 7 MSSC-PV 17.98 18.31
2 Knisley, Jordyn A 8 FAST-PV 19.13 18.71
3 McMullan, Brittany M 8 FAST-PV 21.16 19.56
4 Willett, Ciara L 8 FAST-PV 22.39 20.25
5 Fleming, Emily G 8 MSSC-PV 25.76 20.50
6 Schwartz, Nancy L 7 MSSC-PV 20.94 21.78
7 Yang, Rachel E 7 MSSC-PV 26.67 23.69
8 Heaphy, Erica A 6 FAST-PV 28.98 24.50
9 Toothaker, Zandalee E 7 FAST-PV NT 24.75
10 Song, Elizabeth J 8 MSSC-PV NT 24.87
11 Jackins, Kierra N 6 FAST-PV 27.94 25.03
11 Casem, Catherine E 7 MSSC-PV 37.15 25.03
13 Tarner, McKENZIE C 6 FAST-PV 28.92 25.63
14 Smith, Rebecca E 7 FAST-PV NT 28.44
15 Smith, Amanda B 6 FAST-PV NT 32.25
16 Harris, Margaret L 7 MSSC-PV NT 33.10
17 Ruffa, Joy E 6 MSSC-PV NT 38.53
18 Mathis, Margaret E 6 MSSC-PV NT 42.34
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Canner, Christina M 8 MSSC-PV 24.78 21.16
2 Delaney, Katie L 7 MSSC-PV 21.48 22.06
3 Knisley, Jordyn A 8 FAST-PV 25.31 23.50
4 Fleming, Emily G 8 MSSC-PV NT 24.18
5 Willett, Ciara L 8 FAST-PV 24.85 25.07
6 McMullan, Brittany M 8 FAST-PV NT 25.31
7 Schwartz, Nancy L 7 MSSC-PV 25.31 26.60
8 Canner, Catherine M 7 MSSC-PV 24.34 26.62
9 Song, Elizabeth J 8 MSSC-PV NT 26.75
10 Casem, Catherine E 7 MSSC-PV 33.74 26.82
11 Toothaker, Zandalee E 7 FAST-PV NT 27.38
12 Yang, Rachel E 7 MSSC-PV 29.87 28.22
13 Tarner, McKENZIE C 6 FAST-PV 32.63 28.46
14 Heaphy, Erica A 6 FAST-PV 30.01 31.03
15 Jackins, Kierra N 6 FAST-PV 32.45 31.53
16 Smith, Rebecca E 7 FAST-PV NT 32.03
17 Harris, Margaret L 7 MSSC-PV NT 32.28
18 Smith, Amanda B 6 FAST-PV NT 36.06
19 Mathis, Margaret E 6 MSSC-PV NT 56.73
-- Ruffa, Joy E 6 MSSC-PV NT DQ
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McMullan, Brittany M 8 FAST-PV NT 26.22
2 Fleming, Emily G 8 MSSC-PV NT 26.78
3 Delaney, Katie L 7 MSSC-PV 28.05 27.08
4 Willett, Ciara L 8 FAST-PV 29.69 28.75
5 Jackins, Kierra N 6 FAST-PV NT 34.75
6 Knisley, Jordyn A 8 FAST-PV NT 34.87
7 Yang, Rachel E 7 MSSC-PV NT 38.21
-- Casem, Catherine E 7 MSSC-PV NT DQ
-- Toothaker, Zandalee E 7 FAST-PV NT DQ
-- Schwartz, Nancy L 7 MSSC-PV NT DQ
-- Heaphy, Erica A 6 FAST-PV NT DQ
-- Tarner, McKENZIE C 6 FAST-PV NT DQ
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Canner, Christina M 8 MSSC-PV 26.66 21.35
2 Delaney, Katie L 7 MSSC-PV 22.75 22.06
3 Willett, Ciara L 8 FAST-PV 25.75 25.19
4 Schwartz, Nancy L 7 MSSC-PV 26.51 26.44
5 McMullan, Brittany M 8 FAST-PV NT 26.85
6 Gerlach, Janene M 8 MSSC-PV 35.77 27.09
7 Tarner, McKENZIE C 6 FAST-PV 41.44 29.90
8 Heaphy, Erica A 6 FAST-PV NT 30.31
9 Song, Elizabeth J 8 MSSC-PV NT 30.44
10 Canner, Catherine M 7 MSSC-PV 34.47 31.38
11 Jackins, Kierra N 6 FAST-PV NT 31.57
12 Fleming, Emily G 8 MSSC-PV 35.73 32.50
-- Yang, Rachel E 7 MSSC-PV 45.99 DQ
-- Toothaker, Zandalee E 7 FAST-PV NT DQ
-- Casem, Catherine E 7 MSSC-PV NT DQ
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Murray, Katie M 9 FAST-PV 35.94 33.09
2 Ramin, Peggy A 10 FAST-PV 34.21 33.87
3 Blau, Stephanie R 9 FAST-PV 37.95 36.87
4 LaChance, Michelle L 10 MSSC-PV NT 36.93
5 Peko - Spicer, Sarah Z 9 FAST-PV 42.49 38.28
6 Knisley, Jenna E 10 FAST-PV 41.70 38.34
7 Fritz, Sarah M 10 MSSC-PV 38.37 38.39
8 Goujon, Saveria 10 FAST-PV 40.71 38.59
9 Smith, Jessica M 9 FAST-PV 39.29 38.65
10 Barry, Caitlin E 10 MSSC-PV 38.42 39.38
11 Ankudinov, Katya 10 FAST-PV 42.17 40.19
12 McCray, Sarah E 9 FAST-PV 39.74 40.63
13 Thomas, Lexi A 9 FAST-PV 45.16 41.31
14 Heaphy, Jessica N 9 FAST-PV 40.04 41.60
15 Havasy, Tish M 10 FAST-PV 41.75 42.19
16 Gerlach, Janene M 8 MSSC-PV NT 42.35
17 Harris, Caitlin S 10 MSSC-PV 50.31 45.03
18 Crawford, Victoria L 9 FAST-PV 46.24 46.53
19 Abogadie, Raycelynne B 9 MSSC-PV NT 51.82
20 Hart, Kacie M 9 FAST-PV 55.27 52.90
21 Canner, Catherine M 7 MSSC-PV NT 54.25
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martino, Rachel D 10 FAST-PV 40.13 39.54
2 Blau, Stephanie R 9 FAST-PV 40.57 40.16
3 Murray, Katie M 9 FAST-PV 43.35 42.00
4 Knisley, Jenna E 10 FAST-PV 45.22 42.60
5 Yeh, Joanna R 9 MSSC-PV 46.92 42.68
6 LaChance, Michelle L 10 MSSC-PV NT 43.00
7 Ankudinov, Katya 10 FAST-PV 46.79 45.46
8 Schwartz, Rebecca M 9 MSSC-PV 46.38 45.90
9 Goujon, Saveria 10 FAST-PV 46.75 45.93
10 Havasy, Tish M 10 FAST-PV 42.10 49.38
11 Harris, Caitlin S 10 MSSC-PV 55.64 52.42
12 Abogadie, Raycelynne B 9 MSSC-PV 1:01.69 55.16
13 Crawford, Victoria L 9 FAST-PV 58.83 55.94
14 Hart, Kacie M 9 FAST-PV 1:03.14 1:05.56
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LaChance, Michelle L 10 MSSC-PV NT 45.78
2 Martino, Rachel D 10 FAST-PV 47.31 49.47
2 Heaphy, Jessica N 9 FAST-PV 50.51 49.47
4 Fritz, Sarah M 10 MSSC-PV 49.60 50.75
5 Barry, Caitlin E 10 MSSC-PV 51.32 52.22
6 Yeh, Joanna R 9 MSSC-PV 54.04 52.52
7 Ankudinov, Katya 10 FAST-PV 55.85 54.69
8 Rogers, Patricia A 9 FAST-PV 52.60 54.90
9 Thomas, Lexi A 9 FAST-PV 52.91 55.71
10 Schwartz, Rebecca M 9 MSSC-PV 58.16 56.66
11 Crawford, Victoria L 9 FAST-PV 54.75 57.37
12 Goujon, Saveria 10 FAST-PV 55.05 57.88
13 Harris, Caitlin S 10 MSSC-PV 1:02.05 59.90
14 Canner, Catherine M 7 MSSC-PV NT 1:04.12
15 Gerlach, Janene M 8 MSSC-PV NT 1:08.28
-- Havasy, Tish M 10 FAST-PV 50.89 DQ
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ramin, Peggy A 10 FAST-PV 38.85 41.68
2 Fritz, Sarah M 10 MSSC-PV 48.97 44.21
3 Smith, Jessica M 9 FAST-PV 42.35 44.40
4 Yeh, Joanna R 9 MSSC-PV NT 45.09
5 Knisley, Jenna E 10 FAST-PV 45.40 45.72
6 Peko - Spicer, Sarah Z 9 FAST-PV 48.35 47.44
7 Heaphy, Jessica N 9 FAST-PV 46.50 48.43
8 Barry, Caitlin E 10 MSSC-PV 51.01 51.09
9 Thomas, Lexi A 9 FAST-PV 55.84 52.60
10 Crawford, Victoria L 9 FAST-PV 53.26 1:03.15
-- Rogers, Patricia A 9 FAST-PV 53.23 DQ
-- Abogadie, Raycelynne B 9 MSSC-PV NT DQ
-- Harris, Caitlin S 10 MSSC-PV NT DQ
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kotonias, Jennifer N 9 MSSC-PV 1:15.22 1:13.53
2 Murray, Katie M 9 FAST-PV 1:31.88 1:30.00
3 LaChance, Michelle L 10 MSSC-PV NT 1:32.50
4 Yeh, Joanna R 9 MSSC-PV 1:50.93 1:35.62
5 Rogers, Patricia A 9 FAST-PV 1:46.48 1:36.73
6 Fritz, Sarah M 10 MSSC-PV 1:39.33 1:37.22
7 Knisley, Jenna E 10 FAST-PV 1:40.03 1:38.84
8 Peko - Spicer, Sarah Z 9 FAST-PV 1:39.94 1:39.03
9 Heaphy, Jessica N 9 FAST-PV 1:45.72 1:39.50
10 Canner, Christina M 8 MSSC-PV 1:49.15 1:41.40
11 Smith, Jessica M 9 FAST-PV 1:43.05 1:43.03
12 Barry, Caitlin E 10 MSSC-PV 1:37.72 1:43.06
13 Thomas, Lexi A 9 FAST-PV 1:51.50 1:47.72
14 Ankudinov, Katya 10 FAST-PV NT 1:48.41
15 Gerlach, Janene M 8 MSSC-PV NT 1:55.53
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gazo, Theresa M 12 MSSC-PV 29.47 28.97
2 Gerlach, Catherine L 12 MSSC-PV 30.69 29.50
3 Tulloch, Brittany S 11 FAST-PV 30.87 29.66
4 Kundrat, Katie A 11 FAST-PV 31.47 30.84
5 Barry, Cortney M 11 FAST-PV 32.24 31.46
6 Tarner, Camille C 11 FAST-PV 33.72 32.97
7 Ghessie, Sarah W 11 FAST-PV 34.91 34.31
8 Stahl, Stephanie E 12 MSSC-PV NT 34.87
9 Morrison, Jessie E 12 MSSC-PV 33.72 35.06
10 Wiedeman, Lydia E 11 MSSC-PV 39.24 37.77
11 Chen, Jenny 11 MSSC-PV NT 38.03
12 Stakem, Mercedes L 11 MSSC-PV NT 39.63
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tulloch, Brittany S 11 FAST-PV 34.29 34.25
2 Glasser, Rachel H 11 FAST-PV 36.03 36.12
3 Stahl, Stephanie E 12 MSSC-PV 41.13 40.00
4 Wiedeman, Lydia E 11 MSSC-PV NT 45.41
5 Beheler, Kristin M 12 FAST-PV 44.24 45.66
6 Stakem, Mercedes L 11 MSSC-PV NT 48.47
-- Chen, Jenny 11 MSSC-PV 47.66 DQ
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gerlach, Catherine L 12 MSSC-PV 40.48 39.10
2 Lidd, Stephanie M 12 FAST-PV 41.90 41.34
3 Stahl, Stephanie E 12 MSSC-PV 43.12 43.71
4 Wiedeman, Lydia E 11 MSSC-PV 53.33 48.56
-- Chen, Jenny 11 MSSC-PV NT DQ
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kundrat, Katie A 11 FAST-PV 36.08 35.88
2 Gazo, Theresa M 12 MSSC-PV NT 41.16
3 Wiedeman, Lydia E 11 MSSC-PV NT 42.31
4 Chen, Jenny 11 MSSC-PV NT 46.10
5 Beheler, Kristin M 12 FAST-PV 50.96 54.09
6 Stakem, Mercedes L 11 MSSC-PV NT 1:03.57
-- Morrison, Jessie E 12 MSSC-PV 41.50 DQ
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lidd, Stephanie M 12 FAST-PV 1:15.64 1:14.50
2 Gerlach, Catherine L 12 MSSC-PV 1:17.58 1:15.81
3 Kundrat, Katie A 11 FAST-PV 1:20.83 1:19.12
4 Gazo, Theresa M 12 MSSC-PV 1:27.74 1:23.22
5 Barry, Cortney M 11 FAST-PV 1:26.13 1:24.47
6 Stahl, Stephanie E 12 MSSC-PV NT 1:31.09
7 Morrison, Jessie E 12 MSSC-PV 1:29.79 1:34.91
8 Beheler, Kristin M 12 FAST-PV 1:46.90 1:41.18
9 Stakem, Mercedes L 11 MSSC-PV NT 1:52.28
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gazo, Theresa M 12 MSSC-PV 1:04.76 1:03.69
2 Kotonias, Jennifer N 9 MSSC-PV 1:05.26 1:04.22
3 Lidd, Stephanie M 12 FAST-PV 1:06.92 1:05.82
4 Gerlach, Catherine L 12 MSSC-PV 1:06.43 1:05.96
5 Tulloch, Brittany S 11 FAST-PV 1:07.59 1:07.87
5 Glasser, Rachel H 11 FAST-PV 1:05.21 1:07.87
7 Kundrat, Katie A 11 FAST-PV 1:08.20 1:08.31
8 Barry, Cortney M 11 FAST-PV 1:10.66 1:11.03
9 Tarner, Camille C 11 FAST-PV 1:14.24 1:14.09
10 Beheler, Kristin M 12 FAST-PV 1:38.26 1:29.00
11 Canner, Christina M 8 MSSC-PV NT 1:29.25
12 Schwartz, Rebecca M 9 MSSC-PV 1:48.49 1:34.65
13 Abogadie, Raycelynne B 9 MSSC-PV 2:11.40 1:55.28
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Glasser, Rachel H 11 FAST-PV 2:25.58 2:25.50
2 Barry, Cortney M 11 FAST-PV 2:35.78 2:34.59
3 Tarner, Camille C 11 FAST-PV 2:39.38 2:41.69
4 Blau, Stephanie R 9 FAST-PV NT 3:01.53
5 Rogers, Patricia A 9 FAST-PV NT 3:27.91
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kotonias, Jennifer N 9 MSSC-PV 1:25.18 1:14.50
2 Tulloch, Brittany S 11 FAST-PV 1:15.27 1:20.28
3 Morrison, Jessie E 12 MSSC-PV 1:27.79 1:28.06
4 Schwartz, Rebecca M 9 MSSC-PV NT 1:35.93
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kotonias, Jennifer N 9 MSSC-PV 1:24.89 1:26.72
2 Ghessie, Sarah W 11 FAST-PV 1:35.19 1:34.47
3 Murray, Katie M 9 FAST-PV 1:43.73 1:42.66
4 Peko - Spicer, Sarah Z 9 FAST-PV 2:04.44 1:52.16
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tarner, Camille C 11 FAST-PV 1:31.86 1:31.19
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Martino, Rachel D 10 FAST-PV NT DQ
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bors, Rebecca S 13 MSSC-PV NT 1:08.06
2 Carroll, Alexis L 13 FAST-PV 1:12.37 1:08.12
3 Wiedeman, Ruth L 13 MSSC-PV 1:11.32 1:09.06
4 Ghessie, Amanda W 14 FAST-PV NT 1:12.78
-- Carroll, Shannon L 13 MSSC-PV 1:15.74 DQ
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stevens, Allison E 13 FAST-PV 2:11.65 2:08.62
2 Jarvis, Kassandra A 13 MSSC-PV 2:10.42 2:10.81
3 Carroll, Alexis L 13 FAST-PV 2:44.53 2:38.21
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jarvis, Kassandra A 13 MSSC-PV 1:03.94 1:04.78
2 Stevens, Allison E 13 FAST-PV 1:10.40 1:08.63
3 McCray, Laura M 14 FAST-PV 1:10.09 1:09.65
4 Tarner, Lindsay M 14 FAST-PV 1:25.83 1:10.97
5 Wiedeman, Ruth L 13 MSSC-PV 1:23.70 1:24.74
6 Bors, Rebecca S 13 MSSC-PV NT 1:24.75
7 Carroll, Shannon L 13 MSSC-PV 1:36.00 1:33.68
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tarner, Lindsay M 14 FAST-PV 1:18.30 1:18.00
2 Nielsen, Ketrin L 13 FAST-PV 1:18.53 1:19.18
3 Ghessie, Amanda W 14 FAST-PV 1:33.02 1:35.69
4 Wiedeman, Ruth L 13 MSSC-PV NT 1:37.54
5 Bors, Rebecca S 13 MSSC-PV NT 1:40.31
6 Carroll, Shannon L 13 MSSC-PV NT 1:48.66
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jarvis, Kassandra A 13 MSSC-PV 1:02.53 1:02.12
2 McCray, Laura M 14 FAST-PV 1:11.29 1:12.06
3 Carroll, Alexis L 13 FAST-PV 1:20.20 1:21.22
4 Wiedeman, Ruth L 13 MSSC-PV 1:29.81 1:22.72
-- Carroll, Shannon L 13 MSSC-PV NT DQ
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Husson, Elizabeth M 15 MSSC-PV 59.95 1:04.65
2 Peko - Spicer, Abigail A 15 FAST-PV 1:06.74 1:07.91
3 Thompson, Abigail S 17 FAST-PV 1:09.14 1:09.57
4 Stephenson, Lauren J 17 FAST-PV 1:12.53 1:14.28
5 Weaver, Christie M 15 FAST-PV 1:13.24 1:15.50
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Husson, Elizabeth M 15 MSSC-PV 2:09.17 2:16.45
2 Jones, Caitlin A 15 MSSC-PV 2:10.45 2:16.59
3 Chen, Jodi F 16 MSSC-PV NT 3:02.87
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thompson, Abigail S 17 FAST-PV NT 1:18.97
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Husson, Elizabeth M 15 MSSC-PV 1:11.16 1:18.86
2 Thompson, Abigail S 17 FAST-PV 1:25.66 1:22.10
3 Peko - Spicer, Abigail A 15 FAST-PV 1:20.22 1:22.82
4 Weaver, Christie M 15 FAST-PV 1:32.52 1:35.71
-- Chen, Jodi F 16 MSSC-PV 1:45.10 DQ
-- Stephenson, Lauren J 17 FAST-PV 1:27.14 DQ
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peko - Spicer, Abigail A 15 FAST-PV 1:17.45 1:20.43
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Caitlin A 15 MSSC-PV 2:32.13 2:37.25
2 Thompson, Abigail S 17 FAST-PV NT 2:46.44
3 Stephenson, Lauren J 17 FAST-PV 2:45.19 2:52.88
4 Weaver, Christie M 15 FAST-PV 3:12.93 3:06.81
5 Chen, Jodi F 16 MSSC-PV NT 3:21.66
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tarner, Lindsay M 14 FAST-PV 27.41 26.81
2 Bors, Rebecca S 13 MSSC-PV NT 29.81
3 Carroll, Alexis L 13 FAST-PV 32.05 30.93
4 Nielsen, Ketrin L 13 FAST-PV 30.66 31.06
5 Stephenson, Lauren J 17 FAST-PV 32.47 32.62
6 Ghessie, Amanda W 14 FAST-PV 33.32 33.00
7 Chen, Jodi F 16 MSSC-PV NT 33.65
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jarvis, Kassandra A 13 MSSC-PV 5:22.85 5:54.22 20
2 Husson, Elizabeth M 15 MSSC-PV 5:46.25 5:54.28 17
3 Jones, Caitlin A 15 MSSC-PV 5:31.29 5:59.87 16
4 Lidd, Stephanie M 12 FAST-PV 6:24.70 6:17.85 15
5 Glasser, Rachel H 11 FAST-PV NT 6:31.41 14
6 Gaddi, Courtney D 10 FAST-PV 6:35.00 6:40.44 13
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McCray, Laura M 14 FAST-PV 2:27.24 2:25.66
2 Jones, Caitlin A 15 MSSC-PV 2:32.79 2:37.63
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nielsen, Ketrin L 13 FAST-PV 2:46.64 2:50.65
2 Conner, Sara E 10 FAST-PV 3:03.00 3:09.69
3 Weaver, Christie M 15 FAST-PV NT 3:27.47
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stevens, Allison E 13 FAST-PV 2:34.32 2:33.09
2 McCray, Laura M 14 FAST-PV 2:32.81 2:33.31
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peko - Spicer, Abigail A 15 FAST-PV 5:29.91 5:41.63