2nd Jeff Rouse Open Invitational
Freedom Center
Manassas, VA
May 4-6, 2001
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 33.87 33.73
7 Bell, Julie H 10 FISH-PV 35.42 34.19
8 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 35.19 34.25
14 Paris, Antonia L 10 FISH-PV 36.22 36.10
BB-C - Division
4 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 38.30 36.27
16 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 38.96 37.97
49 Diener, Emily C 10 FISH-PV 41.09 42.33
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 1:14.27 1:14.22
6 Bell, Julie H 10 FISH-PV 1:16.29 1:15.88
9 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 1:17.57 1:17.04
BB-C - Division
9 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 1:22.71 1:25.94
24 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 1:26.56 1:31.02
35 Diener, Emily C 10 FISH-PV 1:32.78 1:36.62
-- Lee, Clarice 10 FISH-PV 1:34.81 NS
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 2:46.11 2:40.89
1:15.24 2:40.89
6 Bell, Julie H 10 FISH-PV 2:49.90 2:45.56
1:18.28 2:45.56
7 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 2:46.57 2:45.71
1:18.75 2:45.71
BB-C - Division
5 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 3:06.98 3:02.22
1:27.88 3:02.22
30 Diener, Emily C 10 FISH-PV 3:15.86 3:17.19
1:35.53 3:17.19
31 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 3:08.30 3:17.83
1:35.39 3:17.83
45 Lee, Clarice 10 FISH-PV NT 3:28.72
1:41.14 3:28.72
-- Paris, Antonia L 10 FISH-PV 3:15.74 NS
Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 Bell, Julie H 10 FISH-PV 6:01.10 5:52.46
1:23.22 2:54.29 4:25.04 5:52.46
BB-C - Division
1 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 6:40.83 5:55.42
1:22.32 2:54.64 4:27.82 5:55.42
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 37.62 38.57
5 Bell, Julie H 10 FISH-PV 38.34 39.88
6 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 40.88 41.74
18 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 42.22 44.43
BB-C - Division
27 Lee, Clarice 10 FISH-PV 47.50 47.56
33 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 46.52 48.20
38 Diener, Emily C 10 FISH-PV 48.39 48.56
-- Paris, Antonia L 10 FISH-PV 44.12 NS
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 1:19.40 1:22.97
8 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 1:35.12 1:29.11
10 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 1:26.60 1:31.14
-- Bell, Julie H 10 FISH-PV 1:24.19 DQ
BB-C - Division
4 Paris, Antonia L 10 FISH-PV 1:41.39 1:33.68
16 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 1:44.35 1:39.91
19 Diener, Emily C 10 FISH-PV 1:41.63 1:40.67
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 46.35 47.11
6 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 47.90 47.99
BB-C - Division
2 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 49.27 45.92
18 Diener, Emily C 10 FISH-PV 54.36 54.34
29 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 57.42 57.63
38 Bell, Julie H 10 FISH-PV 56.88 1:00.95
-- Lee, Clarice 10 FISH-PV 53.71 NS
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
7 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 1:43.88 1:42.27
15 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 1:43.40 1:48.92
BB-C - Division
3 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 1:47.75 1:45.99
13 Diener, Emily C 10 FISH-PV 1:54.75 1:50.02
21 Lee, Clarice 10 FISH-PV 1:57.28 1:56.34
33 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 2:08.30 2:00.64
53 Bell, Julie H 10 FISH-PV NT 2:14.66
-- Paris, Antonia L 10 FISH-PV 2:07.62 NS
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
4 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 39.36 39.00
5 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 40.16 39.88
8 Bell, Julie H 10 FISH-PV 39.09 40.39
BB-C - Division
8 Diener, Emily C 10 FISH-PV 45.29 44.51
16 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 49.53 47.44
20 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 48.45 48.19
-- Lee, Clarice 10 FISH-PV 46.02 NS
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 1:30.93 1:30.55
7 Diener, Emily C 10 FISH-PV 1:35.28 1:42.13
9 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 1:37.30 1:44.53
BB-C - Division
4 Bell, Julie H 10 FISH-PV 1:38.72 1:37.85
5 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 1:47.70 1:40.25
12 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV NT 1:44.30
28 Paris, Antonia L 10 FISH-PV 1:54.08 1:53.88
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
4 Fritz, Hillary A 10 FISH-PV 3:01.28 3:09.68
1:28.71 3:09.68
5 Ferraro, Alexandra M 10 FISH-PV 3:14.30 3:15.19
1:37.09 3:15.19
BB-C - Division
5 Bell, Julie H 10 FISH-PV 3:26.00 3:24.51
1:30.12 3:24.51
8 Schwarz, Stacey E 10 FISH-PV 3:23.18 3:29.98
1:45.65 3:29.98
11 Tamberrino, Lucy D 10 FISH-PV 3:31.15 3:35.98
1:42.62 3:35.98
14 Diener, Emily C 10 FISH-PV 3:31.82 3:39.02
1:48.31 3:39.02
-- Lee, Clarice 10 FISH-PV 3:43.54 NS
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Wang, Nina 12 FISH-PV 31.18 31.54
-- Kim, Jessica J 12 FISH-PV 32.12 NS
BB-C - Division
9 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 34.01 33.31
15 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 33.97 33.80
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 33.84 NS
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 1:09.31 1:10.06
7 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 1:09.39 1:11.74
12 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 1:12.38 1:13.46
14 Myo, Jen S 12 FISH-PV 1:09.99 1:13.76
15 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 1:12.44 1:14.12
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 1:13.14 NS
-- Wang, Nina 12 FISH-PV 1:09.22 NS
BB-C - Division
-- Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 1:17.87 NS
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
6 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 2:33.28 2:33.33
1:14.00 2:33.33
8 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 2:37.98 2:34.79
1:12.97 2:34.79
12 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 2:35.35 2:36.05
1:15.25 2:36.05
-- Kim, Catherine J 11 FISH-PV 2:38.08 NS
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 2:35.38 SCR
1:13.83
BB-C - Division
6 Myo, Jen S 12 FISH-PV NT 2:39.04
1:17.60 2:39.04
29 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 2:47.07 2:49.59
1:21.58 2:49.59
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 5:25.75 5:32.14
1:18.70 2:43.26 4:08.84 5:32.14
BB-C - Division
3 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 5:40.92 5:28.57
1:17.42 2:40.67 4:05.34 5:28.57
6 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 6:36.71 5:36.21
1:18.76 2:46.06 4:12.78 5:36.21
7 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 6:13.49 5:36.48
1:17.72 2:43.74 4:12.09 5:36.48
15 Myo, Jen S 12 FISH-PV NT 5:50.70
1:21.69 2:51.50 4:22.44 5:50.70
-- Wang, Nina 12 FISH-PV NT SCR
-- Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 6:16.19 SCR
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 5:32.02 SCR
Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 10:38.59 10:23.37
1:12.74 2:33.33 3:52.86 5:13.35 6:32.35 7:50.54 9:08.47 10:23.37
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 35.03 35.01
2 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 34.72 35.80
7 Wang, Nina 12 FISH-PV 35.04 37.15
-- Kim, Catherine J 11 FISH-PV 38.83 NS
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 36.53 NS
BB-C - Division
1 Myo, Jen S 12 FISH-PV NT 36.49
12 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 41.36 40.72
14 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 41.12 41.10
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 Wang, Nina 12 FISH-PV 1:15.21 1:17.27
15 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 1:24.53 1:23.43
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 1:16.88 NS
-- Kim, Jessica J 12 FISH-PV 1:16.38 NS
BB-C - Division
11 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 1:32.33 1:27.73
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
4 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 39.91 40.60
BB-C - Division
7 Myo, Jen S 12 FISH-PV NT 43.62
11 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 43.96 44.58
21 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 46.04 45.67
-- Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 44.86 DQ
-- Wang, Nina 12 FISH-PV 46.13 NS
-- Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 52.35 NS
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 43.67 NS
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 1:24.10 1:29.47
11 Myo, Jen S 12 FISH-PV 1:30.11 1:33.75
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 1:31.02 NS
BB-C - Division
10 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 1:37.55 1:35.79
17 Wang, Nina 12 FISH-PV NT 1:38.96
39 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 1:44.31 1:42.82
54 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 1:54.00 1:46.76
-- Kim, Catherine J 11 FISH-PV 1:37.64 NS
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 34.83 35.34
6 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 34.86 36.45
BB-C - Division
14 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 37.51 37.67
16 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 37.83 37.95
18 Myo, Jen S 12 FISH-PV NT 38.11
-- Wang, Nina 12 FISH-PV 37.24 NS
-- Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 42.37 NS
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 38.64 NS
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
-- Kim, Jessica J 12 FISH-PV 1:15.68 NS
BB-C - Division
8 Kim, Catherine J 11 FISH-PV 1:25.73 1:27.50
32 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 1:44.25 1:36.35
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 1:25.85 NS
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Kim, Jessica J 12 FISH-PV 2:48.35 2:49.01
1:18.96 2:49.01
9 Lecos, Maggie A 12 FISH-PV 2:56.14 2:52.69
1:21.54 2:52.69
14 Myo, Jen S 12 FISH-PV 2:52.35 2:56.10
1:22.58 2:56.10
18 Wang, Nina 12 FISH-PV 2:55.17 2:57.36
1:23.34 2:57.36
-- Creveling, Emily E 12 FISH-PV 2:55.17 NS
-- Kim, Catherine J 11 FISH-PV 2:58.87 NS
BB-C - Division
19 Marsilii, Caitlin T 11 FISH-PV 3:06.71 3:06.10
1:26.45 3:06.10
54 Chancellor, Erin M 11 FISH-PV 3:21.87 3:18.82
1:34.59 3:18.82
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 29.04 29.40
5 Smith, Allie A 13 FISH-PV 29.65 29.61
34 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 32.12 32.26
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 31.82 NS
BB-C - Division
6 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 34.64 33.10
9 Nakazawa, Kelly 13 FISH-PV 33.25 33.17
24 Currier, Christine A 13 FISH-PV 34.46 34.44
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 2:16.60 2:18.27
1:06.58 2:18.27
4 Smith, Allie A 13 FISH-PV 2:23.94 2:21.65
1:08.79 2:21.65
15 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 2:30.34 2:34.54
1:14.83 2:34.54
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 2:18.62 NS
BB-C - Division
8 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 2:35.51 2:40.99
1:17.01 2:40.99
11 Currier, Christine A 13 FISH-PV 2:42.70 2:43.42
1:18.65 2:43.42
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
7 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 10:14.53 10:19.70
1:12.93 2:30.53 3:48.50 5:06.91 6:26.14 7:44.96 9:04.10 10:19.70
BB-C - Division
1 Smith, Allie A 13 FISH-PV 11:11.37 10:24.41
1:11.55 2:30.43 3:51.29 5:11.50 6:31.08 7:51.18 9:09.42 10:24.41
4 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 11:10.63 11:03.26
1:17.62 2:42.51 4:08.30 5:34.31 7:00.50 8:23.31 9:44.29 11:03.26
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 9:29.97 SCR
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 1:09.65 1:12.09
9 Smith, Allie A 13 FISH-PV 1:15.00 1:15.87
21 Nakazawa, Kelly 13 FISH-PV 1:18.50 1:20.11
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 1:17.91 NS
BB-C - Division
20 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 1:21.04 1:26.85
21 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 1:26.34 1:26.99
32 Currier, Christine A 13 FISH-PV 1:30.34 1:29.63
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
7 Smith, Allie A 13 FISH-PV 1:28.38 1:29.15
BB-C - Division
8 Currier, Christine A 13 FISH-PV 1:31.79 1:33.13
12 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 1:32.31 1:34.84
16 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 1:34.04 1:36.53
20 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 1:37.17 1:38.83
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 1:29.93 NS
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
16 Currier, Christine A 13 FISH-PV NT 3:23.05
1:37.43 3:23.05
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 1:10.32 1:09.99
12 Smith, Allie A 13 FISH-PV 1:16.40 1:17.52
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 1:16.90 NS
BB-C - Division
5 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 1:21.09 1:24.88
19 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 1:28.35 1:29.19
20 Currier, Christine A 13 FISH-PV 1:26.30 1:30.09
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
6 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 2:44.62 2:42.82
1:14.80 2:42.82
9 Smith, Allie A 13 FISH-PV 2:44.82 2:47.75
1:20.67 2:47.75
16 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 2:52.09 2:54.14
1:24.89 2:54.14
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 2:41.56 NS
BB-C - Division
9 Currier, Christine A 13 FISH-PV 3:03.63 2:58.20
1:25.02 2:58.20
12 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 2:55.57 3:02.00
1:29.20 3:02.00
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
10 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 5:37.01 5:41.67
1:16.07 2:39.69 4:26.89 5:41.67
16 Smith, Allie A 13 FISH-PV 5:57.39 5:52.18
1:20.35 2:48.16 4:34.06 5:52.18
22 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 5:59.57 6:04.34
1:24.29 3:00.32 4:46.37 6:04.34
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 5:30.16 NS
BB-C - Division
14 Currier, Christine A 13 FISH-PV NT 6:19.30
1:28.88 3:06.08 4:52.69 6:19.30
15 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 6:14.91 6:24.27
1:31.69 3:08.78 4:58.64 6:24.27
Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 9:13.16 9:41.44
1:10.27 2:23.85 3:37.12 4:50.32 6:03.91 7:16.86 8:30.11 9:41.44
6 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 10:05.51 10:35.75
1:14.67 2:33.83 3:53.80 5:14.01 6:35.11 7:56.50 9:17.64 10:35.75
BB-C - Division
4 Aye, Wint T 16 FISH-PV 10:58.34 11:21.00
1:19.99 2:47.19 4:13.30 5:39.30 7:05.91 8:32.16 9:58.40 11:21.00
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
12 Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 30.16 30.57
14 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 30.02 30.68
17 Aye, Wint T 16 FISH-PV 30.07 30.90
50 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 31.20 33.50
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 2:12.73 2:16.57
1:07.48 2:16.57
4 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 2:22.22 2:21.91
1:08.93 2:21.91
9 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 2:24.39 2:29.48
1:13.73 2:29.48
17 Aye, Wint T 16 FISH-PV 2:30.00 2:37.81
1:15.46 2:37.81
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
11 Constantino, Dana L 13 FISH-PV 4:53.29 4:56.09
1:09.72 2:25.86 3:41.92 4:56.09
21 Smith, Allie A 13 FISH-PV 5:09.41 5:02.23
1:11.35 2:30.20 3:49.01 5:02.23
29 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 5:16.33 5:06.52
1:13.83 2:32.45 3:50.35 5:06.52
31 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 4:53.90 5:08.33
1:12.93 2:32.87 3:51.92 5:08.33
57 Aye, Wint T 16 FISH-PV 5:23.65 5:28.56
1:15.72 2:40.49 4:06.13 5:28.56
65 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 5:33.19 5:36.59
1:17.89 2:43.75 4:11.96 5:36.59
71 Nakazawa, Kelly 13 FISH-PV 5:52.06 5:42.25
1:18.37 2:45.75 4:14.74 5:42.25
72 Currier, Christine A 13 FISH-PV 5:48.64 5:44.81
1:19.36 2:47.67 4:17.58 5:44.81
-- Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 4:53.20 NS
-- Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 4:32.18 SCR
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 4:43.38 SCR
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
1 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 1:09.99 1:10.61
32 Aye, Wint T 16 FISH-PV 1:19.45 1:23.69
-- Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 1:11.54 NS
-- Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 1:18.23 NS
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
4 Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 1:19.26 1:24.26
6 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 1:21.11 1:26.05
10 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 1:24.91 1:30.82
15 Aye, Wint T 16 FISH-PV 1:31.36 1:35.82
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
16 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 2:58.61 3:08.80
1:33.04 3:08.80
17 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 2:58.69 3:10.26
1:32.90 3:10.26
20 Smith, Allie A 13 FISH-PV 3:12.54 3:15.10
1:35.84 3:15.10
28 Jakabcin, Ana G 13 FISH-PV 3:25.60 3:25.94
1:40.55 3:25.94
32 Nelson, Chrissie E 14 FISH-PV 3:18.09 3:26.79
1:39.16 3:26.79
33 Aye, Wint T 16 FISH-PV 3:16.51 3:29.22
1:40.72 3:29.22
-- Constantino, Dana L 13 FISH-PV 3:21.49 NS
-- Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 2:44.84 NS
-- Physioc, Felice M 14 FISH-PV 3:09.19 NS
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
7 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 1:11.95 1:14.51
10 Aye, Wint T 16 FISH-PV 1:16.26 1:17.50
11 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 1:11.55 1:17.57
-- Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 1:10.58 NS
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
2 Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 2:25.75 2:32.97
1:15.14 2:32.97
3 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 2:32.00 2:35.11
1:13.22 2:35.11
13 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 2:37.45 2:52.14
1:23.71 2:52.14
16 Aye, Wint T 16 FISH-PV 2:49.52 2:55.76
1:23.66 2:55.76
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
4 Kenworthy, Cathy A 17 FISH-PV 5:03.26 5:18.95
1:13.58 2:37.18 4:07.27 5:18.95
6 Christensen, Mei L 12 FISH-PV 5:31.79 5:26.09
1:14.30 2:37.03 4:13.68 5:26.09
19 Marsilii, Megan C 16 FISH-PV 5:32.14 5:50.92
1:19.26 4:31.12 5:50.92
28 Aye, Wint T 16 FISH-PV 5:56.32 6:06.96
1:20.60 2:56.12 4:43.78 6:06.96
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
8 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 35.33 36.05
BB-C - Division
17 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 40.30 39.38
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
4 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 1:16.13 1:15.74
BB-C - Division
10 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 1:31.21 1:32.21
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 2:38.76 2:39.28
1:19.48 2:39.28
BB-C - Division
13 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 3:28.91 3:11.54
1:35.48 3:11.54
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 41.40 40.80
BB-C - Division
16 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 45.13 48.27
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
6 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 1:29.50 1:28.08
BB-C - Division
10 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 1:40.52 1:39.83
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 41.94 40.09
BB-C - Division
15 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 57.45 57.01
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 1:27.53 1:29.33
BB-C - Division
24 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 2:06.30 2:04.19
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
4 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 39.11 38.96
BB-C - Division
7 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 44.99 44.87
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
5 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 1:29.45 1:32.91
BB-C - Division
9 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 1:46.87 1:50.04
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 Christensen, Jonathan L 10 FISH-PV 2:58.14 2:52.97
1:27.42 2:52.97
BB-C - Division
12 Benecki, Matthew B 10 FISH-PV 3:50.91 3:45.12
1:48.75 3:45.12
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 McLean, Matt B 12 FISH-PV 30.09 29.75
BB-C - Division
17 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 33.43 34.72
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 McLean, Matt B 12 FISH-PV 1:04.90 1:05.44
BB-C - Division
13 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 1:13.23 1:18.65
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 McLean, Matt B 12 FISH-PV 2:24.57 2:24.44
1:09.45 2:24.44
BB-C - Division
11 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 2:38.91 2:47.27
1:19.66 2:47.27
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 McLean, Matt B 12 FISH-PV 5:09.34 5:04.88
1:12.39 2:30.92 3:50.07 5:04.88
BB-C - Division
5 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 5:31.74 6:02.01
1:23.29 2:56.60 4:31.28 6:02.01
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
14 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 38.46 40.61
BB-C - Division
9 McLean, Matt B 12 FISH-PV 40.68 39.00
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
12 McLean, Matt B 12 FISH-PV 1:22.09 1:23.92
14 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 1:22.01 1:24.64
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
BB-C - Division
5 McLean, Matt B 12 FISH-PV 45.64 44.67
9 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 43.75 45.83
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
8 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 1:33.86 1:39.93
BB-C - Division
9 McLean, Matt B 12 FISH-PV 1:38.36 1:37.75
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 McLean, Matt B 12 FISH-PV 33.05 32.96
6 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 36.61 38.58
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
6 McLean, Matt B 12 FISH-PV 1:18.56 1:18.19
10 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 1:21.63 1:25.98
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
8 Schwarz, Steven D 12 FISH-PV 2:53.29 3:00.97
1:24.53 3:00.97
BB-C - Division
3 McLean, Matt B 12 FISH-PV NT 2:50.37
1:20.50 2:50.37
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
14 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 30.20 31.33
BB-C - Division
3 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 30.84 30.13
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
1 Blood, AJ J 13 FISH-PV 2:18.96 2:19.44
1:07.19 2:19.44
3 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 2:22.37 2:21.57
1:08.92 2:21.57
7 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 2:22.19 2:27.43
1:10.16 2:27.43
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
2 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 9:59.72 10:06.00
1:10.99 2:28.09 3:45.26 5:02.57 6:19.05 7:34.91 8:51.00 10:06.00
3 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 9:56.93 10:35.48
1:13.92 2:33.73 3:54.74 5:15.49 6:36.70 7:56.81 9:16.67 10:35.48
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
5 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 1:14.18 1:15.52
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
BB-C - Division
6 Blood, AJ J 13 FISH-PV 1:24.04 1:28.84
13 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 1:29.37 1:34.83
14 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 1:31.60 1:35.39
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
2 Blood, AJ J 13 FISH-PV 1:08.24 1:12.92
BB-C - Division
4 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 1:13.67 1:15.21
5 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 1:13.04 1:15.74
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
A - Division
3 Blood, AJ J 13 FISH-PV 2:37.02 2:41.22
1:16.41 2:41.22
4 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 2:42.33 2:42.11
1:17.21 2:42.11
9 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 2:43.24 2:50.18
1:18.98 2:50.18
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
6 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 5:35.80 5:37.22
1:18.76 2:42.58 4:24.64 5:37.22
BB-C - Division
7 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 5:48.77 5:50.89
1:17.06 2:45.04 4:34.17 5:50.89
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
21 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 4:55.34 4:56.38
30 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 4:55.99 5:14.02
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
16 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 1:14.52 1:17.54
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals
===============================================================================
18 Benecki, Steven R 13 FISH-PV 3:16.78 3:15.17
1:35.78 3:15.17
22 Thein, Thant Z 14 FISH-PV 3:16.88 3:23.10
1:39.57 3:23.10