Annapolis Swim Club Senior Meet 2001
Annapolis, MD
February 2-4, 2001
Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
9 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 25.59 25.35 9
12 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 26.35 25.85 5
15 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 26.16 26.67 2
Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
9 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 25.65 25.59
14 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 25.77 26.16
17 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 26.41 26.35
Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
20 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 56.67 57.10
Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
15 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 54.76 56.10
19 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 56.64 56.67
Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
1 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 1:57.36 1:56.40 20
3 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 1:57.20 1:56.53 16
6 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 1:58.17 1:58.18 13
C - Final
17 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 2:05.02 2:02.77
Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 1:53.85 1:57.20
2 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 1:58.23 1:57.36
5 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 2:00.80 1:58.17
25 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 2:08.87 2:05.02
Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 5:06.13 5:00.79 17
6 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 5:13.97 5:16.05 13
A - Final
9 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 5:17.49 5:12.46 9
Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 5:02.30 5:06.13
6 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 5:22.50 5:13.97
10 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 5:17.33 5:17.49
Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
6 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 1:01.07 1:02.61 13
Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 1:01.80 1:01.07
44 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 1:09.40 1:09.62
Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
3 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 2:11.98 2:12.05 16
Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 2:12.50 2:11.98
Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
3 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 1:00.65 1:01.09 16
4 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 1:00.08 1:01.46 15
C - Final
23 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 1:06.95 1:06.85
Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 59.73 1:00.08
3 Harris, Barbara 33 CUBU-PV 1:01.60 1:00.65
28 Gaines, Alexis 16 CUBU-PV 1:08.45 1:06.95
Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
8 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 2:18.80 2:17.58 11
A - Final
11 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 2:20.19 2:18.96 6
Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
9 Bellis, Caroline 14 CUBU-PV 2:11.97 2:18.80
14 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 2:18.76 2:20.19
Women 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
5 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 4:48.07 4:45.48 14
Women 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
7 Swinley, Leslie 13 CUBU-PV 4:44.69 4:48.07
Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
1 Brado, Matt 21 CUBU-PV 21.33 21.35 20
2 Marrs, Jarrod 25 CUBU-PV 21.42 21.50 17
C - Final
18 Miller, Ben 13 CUBU-PV 23.74 23.51
Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Brado, Matt 21 CUBU-PV 21.09 21.33
2 Marrs, Jarrod 25 CUBU-PV 21.92 21.42
3 Moses, Ed 20 CUBU-PV 21.63 21.94
20 Miller, Ben 13 CUBU-PV 23.68 23.74
43 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 25.61 25.41
68 Barrett, Casey 14 CUBU-PV 27.84 28.32
Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
20 Miller, Ben 13 CUBU-PV 51.75 52.28
Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
21 Miller, Ben 13 CUBU-PV 51.77 51.75
Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
Finals
2 Brado, Matt 21 CUBU-PV 1:41.12 1:41.20 17
A - Final
13 Miller, Ben 13 CUBU-PV 1:51.52 1:51.77 4
Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Brado, Matt 21 CUBU-PV 1:39.27 1:41.12
3 Moses, Ed 20 CUBU-PV 1:42.06 1:43.30
16 Miller, Ben 13 CUBU-PV 1:53.24 1:51.52
35 Dragelin, John 13 CUBU-PV 1:58.10 1:59.52
Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
14 Dragelin, John 13 CUBU-PV 5:08.62 5:07.81 3
Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
21 Dragelin, John 13 CUBU-PV 5:13.47 5:08.62
Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
5 Dragelin, John 13 CUBU-PV 10:34.72 10:40.16 14
Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
22 Dragelin, John 13 CUBU-PV 1:01.53 1:03.22
24 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 1:02.27 1:06.52
Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
22 Dragelin, John 13 CUBU-PV 1:02.32 1:01.53
26 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 1:01.93 1:02.27
39 Barrett, Casey 14 CUBU-PV 1:06.25 1:07.29
Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
11 Dragelin, John 13 CUBU-PV 2:09.25 2:09.90 6
16 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 2:13.89 2:12.22 1
Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
12 Dragelin, John 13 CUBU-PV 2:10.74 2:09.25
17 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 2:13.18 2:13.89
Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
1 Marrs, Jarrod 25 CUBU-PV 57.95 55.75 20
2 Emory, Michael 17 CUBU-PV 1:01.58 1:01.48 17
Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 Moses, Ed 20 CUBU-PV 53.99 54.08
2 Marrs, Jarrod 25 CUBU-PV 56.68 57.95
3 Emory, Michael 17 CUBU-PV 1:00.12 1:01.58
Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
3 Emory, Michael 17 CUBU-PV 2:10.47 2:14.84
Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
2 Brado, Matt 21 CUBU-PV 53.30 53.92 16.5
5 Emory, Michael 17 CUBU-PV 54.26 54.09 14
B - Final
9 Miller, Ben 13 CUBU-PV 57.55 56.57 9
C - Final
22 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 59.49 59.52
Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 Brado, Matt 21 CUBU-PV 52.50 53.30
4 Emory, Michael 17 CUBU-PV 54.78 54.26
11 Miller, Ben 13 CUBU-PV 56.63 57.55
24 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 59.32 59.49
41 Barrett, Casey 14 CUBU-PV 1:05.03 1:05.64
Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
5 Miller, Ben 13 CUBU-PV 2:06.89 2:06.48 14
7 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 2:16.15 2:12.00 12
Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
3 Emory, Michael 17 CUBU-PV 2:01.35 2:00.86
6 Miller, Ben 13 CUBU-PV 2:09.45 2:06.89
10 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 2:14.32 2:16.15
Men 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
18 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 2:14.89 2:14.02
Men 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 Emory, Michael 17 CUBU-PV 1:57.09 2:00.53
23 Barrett, Kyle 14 CUBU-PV 2:16.95 2:14.89
Men 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
===============================================================================
A - Final
2 Emory, Michael 17 CUBU-PV 4:16.15 4:14.70 17
Men 400 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
2 Emory, Michael 17 CUBU-PV 4:14.74 4:16.15